TIE program beszámoló

tie

Iskolánk sikeresen szerepelt a TÁMOP-6.1.2.A-14/1-2014-0001 pályázaton, így részt vehetünk a Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztési programban. Ennek részeként kilenc alkalommal iskolánk tanulói ún. próbákon vehetnek részt, ahol játékos formában ismerkedhetnek meg a mozgás különböző formáival.
A harmadik próba Kinizsi- és Maraton-próba néven került megrendezésre az Agárdi Parkerdőben március 28-án. Tizenhat iskola összesen 160 nyolcadikos tanulója vehetett részt ezeken a programokon. A verseny a Maraton-próbával kezdődött. Itt a feladat a következő volt, a gyerekeknek a parkerdő futópályáját kellett körbefutni, ezzel be is járták a területet. Ezek után csapatokba osztották őket és megkezdődhetett a 10 állomásból álló Kinizsi-próba. Az állomáshelyszíneken kipróbálhatták a gólyalábon járást, célba dobást, petáng golyót, ördöglakatot, kötélhúzást, stb. Ez idő alatt megismerkedhettek a programban részt vevő másik iskolák diákjaival is. Az eseménydús délelőtt után a gyerekek egy ajándékcsomagot vehettek át és rengeteg élménnyel gazdagodva térhettünk haza.

KÉPEK

Czimmer Éva a 8-os osztályfőnök és Becze Gábor tanár