Európai hulladékcsökkentő hét

hulladek

Iskolánk idén csatlakozott az Európai hulladékcsökkentő hét elnevezésű kezdeményezéshez.
A kampány keretében a kontinens egészén önkéntesek a saját ötleteiket megvalósítva hívják fel a figyelmet a hulladékkeletkezés megelőzésének, a keletkezett hulladékmennyiség csökkentésének, valamint a hulladékká vált anyagok újrahasznosításának, továbbá a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára.
A program keretében tanulóink részt vehettek egy játékos sportversenyen, ahol a hulladékok játékszerekké váltak. Továbbá rendhagyó kézműves szakkört szerveztünk, melyen különböző hulladékok újrahasznosításával téli dekorációkat készíthettek tanulóink.
A programban részt vevő pedagógusok: Szalavics Eszter, Szomorné Pócs Erika, Góczánné Renyák Éva, Löttös Barbara, Czimmer Éva, Czuczor Zsolt.

KÉPEK