Márton napi hagyományok iskolánkban

A Márton-napi népszokások egyrészt az év végéhez, a mezőgazdasági munkák befejeződéséhez, illetve az advent közeledtéhez kötődnek, másrészt ahhoz a legendához, amely szerint Szent Márton egy libaólban próbált elrejtőzni, amikor püspökké akarták megválasztani, de a ludak elárulták gágogásukkal.
Német nyelvterületről terjedt el a fáklyás felvonulás (Martinsumzug), amely Szent Márton emlékét őrzi, és a jó cselekedeteket szimbolizáló fényt juttatja el az emberekhez.
Iskolánkban már hagyománnyá vált, hogy ezen a héten lámpáskészítő versenyt hirdetünk. A Lámpások tetszőleges technikával és bármilyen anyagból készülhetnek. Ebben az évben 52 lámpás versenyzett. Nagyon ötletes, világító, tollas, színes lámpások kerültek ki a gyerekek kezei közül. A jutalom sem marad el, az oklevél mellé libás süti dukált.
Pötör Emese
További képek itt: