Kis iskola, nagy eredménye

telekomfoci
Április 26-án, vasárnap került megrendezésre a Telekom Diákolimpia Labdarúgás megyei döntője Székesfehérváron a Sóstói-stadionban, amelyen a II. korcsoportos nagyvenyimi fiúk vettek részt. A bravúros megyei döntőbe jutás után a kis focisták Székesfehérváron is kitettek magukért. Az első mérkőzést a sárbogárdi Mészöly iskolával játszották. Sajnos a kezdés nem sikerült jól a fiúknak, 1-3-ra kikaptak a zöldektől. A második mérkőzésen Felcsút csapata ellen lehetett javítani. Egy nagyon kemény ellenfél ellen, szoros küzdelemben szerezték meg az első pontjukat, 0-0-ás döntetlennel. Már szinte megszokott módon az utolsó mérkőzés döntött arról, hogy játszhat-e a csapat a harmadik helyért, vagy nem. Öt góllal kellett legyőzni Aba csapatát. Az eredmény 6-1 lett Nagyvenyimnek. A tűző napsütés és a három csoport mérkőzés már a gyerekek és a kísérő, lelkesen szurkoló szülők energiáját is elfogyasztotta, de még hátra volt a harmadik helyet eldöntő összecsapás a dunaújvárosi Vasvári ellen. Látványosan a nagyvenyimi csapat bírta jobban az egész napos megterhelést és 3-1-re legyőzte ellenfelét, ezzel megszerezve a megyei döntő 3. helyét. Nagy gratuláció a fiúknak és külön köszönet a csapatot segítő, lelkes, szülői szurkolótábornak! Szép volt fiúk! A bronz érmes csapat tagjai: Czompó Dániel, Kiss Márk, Kiss Benedek, Németh Kristóf, Kiss Gergő, Sipeki Marcell, Szabó Zoltán, Rakonczai Zoltán, Szentesi Gergő, Fülöp Milán