Egy újabb Európai Hulladékcsökkentési Hét Nagyvenyimen

2019. november 18-án kezdetét vette egy újabb témahét a hulladékcsökkentés kapcsán iskolánkban az alsós pedagógusok összefogásával. A tananyag komplex elsajátításának egyik lehetséges formája a témahét, amikor az adott tárgykört, témakört a diákok 3-5 tanítási napon iskolai helyszíneken, rugalmas időkeretek között, változatos és sokszínű módszerek segítségével dolgozzák fel.
Olyan sajátos tanulásszervezés, amelynek fókuszában valamilyen valóságos tennivaló, probléma, elvégzendő tevékenység áll.
A projekt végére a tanulócsoporttól olyan tárgyi vagy szellemi produktumot vártunk, amely széles körben feltárja az adott témát, gondolatkört.
A siker eléréséhez ismeretek megszerzésére, elrendezésére, feldolgozására volt szükség. Ebben segítettek lelkes kollégáink a múlt hét folyamán, hogy tanulóink ismét játékosan szerezzenek ismereteket a körülöttünk lévő felesleges szemét csökkentési módjairól.

Képek az eseményről itt..