Egyéb
Nemzetközi π-nap iskolánkban
Karácsonyi ajándékok
Költészet napja
Szépíró verseny eredményei
2023. januárjában volt a fejlesztésre járó tanulók helyi szépíró versenye, aminek a megyei döntője Székesfehérváron lesz 2023. március 24-én.
Az iskolában összesen 35 tanuló vett részt a versenyen.
Eredmények:
1. évfolyam
1. Kaszala Dominika
2. Horváth Léna Hanna
3. Surányi Norbert
4. Kaszás Ádám, Kovács Kristóf, Domján Boglárka, Horváth Ármin
2. évfolyam:
1. Nagyistók Maja
2. Katona Mara Panna
3. Grosz Anna Paulina
4. Góman Rajmund, Lázár Emma Lili, Nagy János Kevin, Kádár Benedek, Nagyistók Attila
3-4. évfolyam:
1. Deák Hanna
2. Szili Attila
3. Kékesi Lilla
3. Bokor Izabella
4. Kiss Léna, Pukli Zoé Natasa, Szabó Kassandra, Tóta Máté, Tóth Attila, Góman Amira, Kamondy Bálint, Pethes Zalán, Szabó Maximilian Brendon, Beró Botond, Varga Flóra Csenge (15 fő)
5-6. évfolyam:
1. Greksa Milán Gábor
2. Szabó Benjamin Dominik
3. Váradi Achilles
4. Gárel Bence
7-8. évfolyam
1. Győrfi Petra Zita
Gratulálok a nyerteseknek!
Tájékoztatás az iskola tanulói számára
T i s z t e l t S z ü l ő k !
Értesítjük Önöket, hogy ” 2020. március 16. napjától az iskolákban a nevelés-oktatás tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre.”
A diákok az iskolát nem látogathatják – a tanárok a tananyagot a hétfői rendkívüli értekezleten meghatározott módon juttatják el és majd kérik számon a továbbiakban.
Kérjük türelmüket és megértésüket e rendkívüli helyzetben, bízzanak elhivatottságunkban és digitális tudásunkban egyaránt.
A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola dolgozói nevében
Fazekas Zsoltné
Nagyvenyim, 2020. 03. 14.
Hivatkozási helye: A Kormány 1102/2020. (III. 14.) Korm. határozata a koronavírus miatt a köznevelési és szakképzési intézményekben új munkarend bevezetéséről
Népdaléneklési verseny iskolánkban
- A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolában a Magyar Kultúra napja alkalmából népdaléneklési versenyt rendeztek az alsós évfolyamok számára.
Az első, harmadik és negyedik évfolyam szép számmal vett részt a versenyen, melyen a zsűri több dialektusterületről hallhatott szép dalokat.
Résztvevők az első osztályból: Csendes Norbert, Györök Liliána, Molnár Attila, Rédl Kincső, Sümegi Fanni, Tóth Attila
A harmadik osztályból: Beró Vivien, Fister Kamilla, Kiss Vanessza, Lantai Panna, Szőke Luca Gabriella, Zalai Emese
A negyedik osztályból: Deák Tamara, Domján Judit, Fábián Vince, Kovács Zsófia
Az eredményükhöz gratulálunk és további jó dalolást kívánunk mindannyijuknak! 🙂❤️👏
Sajtóközlemény
Az EFOP-3.3.5 (táboros) pályázat zárásához kapcsolódóan az alábbi közleményt tesszük közzé.
Felvételi tájékoztató leendő elsősöknek
Téjékoztató leendő első osztályos gyerekek szüleinek
A RÉSZLETES TÁJÉKOZTATÓ A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK MEG
Szülők részére nyílt nap:
2020. január 30-án csütörtök
8 órától 11 óráig.
11 órától rövid igazgatói tájékoztató az iskoláról, a beiratkozásról.
Programok a gyermekek részére:
2020. február 6- tól, március 12-ig minden csütörtökön 10 órától játékos foglalkozások
2020. február 13-án
tartandó farsangi mulatságunkra is, amely 15 órától 17 óráig tart.
Március 19-én, 26-án és április 2-án délután 15 óra 30 perctől 16 óráig
leendő első osztályos tanítóink tartanak ISKOLAHÍVOGATÓ foglalkozás
SZERETETTEL VÁRJUK ÖNÖKET PROGRAMJAINKON!
Ebédbefizetés november hónapra
2019. október 17. (csütörtök)
8-16 óráig
2019. október 18. (péntek)
8-12 óráig
a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán.
100% 50%
Napközi: 9800,- Ft, 4900,-Ft
Menza: 6200,- Ft, 3100,-Ft
Napok száma novemberben: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap
A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a
06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.
Október 6-i ünnepi megemlékezés
Ebben a tanévben október 6-ára az iskolai közös emlékműsort a a 6. a osztály tanuló adták elő. A gyerekek nagyon lelkesek voltak, megérezték a gyász súlyát, átérezték e nemzeti tragédia jelentőségét. Ünnepi öltözetben tisztelték meg az aradi vértanúkat, a 13 hősről egyenként emlékeztek meg osztályfőnökükkel együtt. Az iskola tanulói méltósággal hallgatták végig az emlékműsort.
Őszi túra a Dél-Vértesben
Csákvár és Gánt környéke
2019. október 5-én, szombaton iskolánk diákjai és szülei 50 fős busszal, (35 diák és 15 felnőtt) folytatta a Fejér Megye Értékei – 4. gyalogtúrát és kirándult Csákvár és Gánt térségében. Először meglátogattuk Csákváron a Vértes Naturpark Látogatóközpontját, ahol bő egy órát töltöttünk és érdekes előadást hallhattunk a környék élővilágáról.
Ezt követően Vérteskozma jellegzetes utcáját jártuk be és szemléltük meg majd ezek után kezdtük el túráinkat. A Báraczházi-barlangtól a gánti Bányamúzeum bejáratáig túráztunk. A hosszabb túrát 31-en tettük meg, Németh László vezetésével és Becze Gábor irányításával, amely 15,7 km hosszúságú és 570 méter szintemelkedéssel járt. A rövidebbet Kiss Csaba vezetésével és Kissné Ságodi Gyöngyi irányításával 19-en tették meg egy kicsit rövidebb, 10 km hosszúságú és 310 méter szintemelkedéssel járó útvonalat jártak be. Nagyon jó hangulatban telt el a nap a már igazából is őszi tájon, hála Istennek, az időjárás is a lehetőségekhez képest jó volt. Többször szemerkélt az eső, de ez nem szegte kedvünket.
Az utazás a KINE BAU KFT. (Nemes Zoltán) és a SUNSET SMART KFT. (Kuminka József) támogatói segítségével valósulhatott meg kedvezményesen.
Tavasszal tovább folytatódik a túramozgalom! Várunk rá mindenkit nagy szeretettel!
Becze Gábor
történelem- és földrajz tanár
Gyermeknapi verspályázat
A Miskolci Irodalmi Rádió meghirdetett egy gyereknapi pályázatot, amire bárki, bármilyen verssel, novellával vagy képzőművészeti alkotással pályázhatott. Én a Változás kora című versemet választottam, azzal neveztem. Egy nap érkezett egy e-mail, melyben értesítettek a rendezvény időpontjáról és helyszínéről, ahol kiderül, hogy milyen eredményt értem el. Sajnos ezen nem tudtam részt venni. Hétfő délután kiírták, hogy kik a helyezettek és melyek a sikeresen szerepelt alkotások. Nem lettem helyezett, de a sikeresen szerepelt versemért oklevelet és antológiát küldenek. Az antológiában a pályázatra beküldött legjobb alkotásokat gyűjtötték össze, köztük szerepel az én versem is. Szerintem ez egy nagyon jó verseny volt és öröm volt olvasni az eredményeket.
Kiss Dóra 8.b
Dóri sok irodalmi pályázaton szerepelt ebben a tanévben, gratulálok a szép eredményért.
Tóthné Kolmankó Diána
Átfutottunk a Naprendszeren
A TudáShow és a Szertár csapata szeptember 30-ára hirdette meg „Fusd le a Naprendszert” elnevezésű programját, a Kutatók éjszakája programsorozathoz kapcsolódóan.
A program lényege, hogy a részt vevők úgy fussanak le egy adott távot, mintha a Naprendszerünkben utaznának végig a bolygókon, a Naptól indulva. Az állomások távolsága olyan arányú volt, mint a bolygók egymás közötti távolsága. Így volt olyan, amikor csak pár lépést kellett futni, de voltak hosszabb szakaszok is.
A programon 6 csapat versenyzett egymással, de nem a táv minél gyorsabb teljesítése volt a cél, inkább az állomásokon fellelhető feladatok gyors, ötletes és pontos megoldása. A feladatok között volt keresztrejtvény, versírás és reklámkészítés egy bolygónak, képfelismerés, találós kérdések, csillagkép felismerés és keresés.
Színesítette a feladatokat, hogy a legtöbbet egy, a versenyre előre beállított tableten kellett megoldaniuk a diákoknak.
A győztes csapat tagjai: Prémusz Máté, Sipos Dávid, Sudár Dániel, Tóth Levente, Tóth Zsófia, Szabó Fanni, Szabó Renáta, Szokolai Nóra. Gratulálunk!
A jó hangulatú rendezvényt sikeresen teljesítette minden csapat és sok új, érdekes dolgot tanulhattak Naprendszerünkről.
Csikós nagy Norbert testnevelő




























