Petőfi 200
2023. március 29-én a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Petőfi 200 című tankerületi rajzpályázaton sikeresen szerepeltek diákjaink. Felső tagozatosok kategóriájában I. helyet Major Zsófia (5.a), 2. helyet Zalai Emese (6.a) és 3. helyet Vizi Nóra (5.a) tanulóink nyerték el. A többi pályázó emléklapot kapott, valamint a beküldött alkotások egy részét kiállították az iskola aulájában. Hivatalos díjátadó ünnepség nem volt, azonban személyesen az intézményvezetőjétől, Árvai Gyöngyitől és a szervező rajztanártól, Juhász Veronikától vehették át a díjakat a gyerekek szerda délután. A pályázókat a felső tagozatos rajzszakkör diákjai kísérték el, hogy visszafelé úton az MMK Galériában is megtekinthessék közösen az aktuális kiállítást. Gratulálunk a nyerteseknek és a résztvevőknek!
További képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935308297857641&type=3
Hősképző
A Nagyvenyimi vöröskereszt alapszervezet HŐSKÉPZŐT (életmentés)tartott a Kossuth Lajos általános iskola ötödik, és hatodik évfolyamnak, nagyon felkészültek voltak a kis Hőseink! Köszönjük Viola János kollégának is a segítséget. Büszkék vagyunk rátok!
Év madara rajzpályázat
2023. március 24-én tartotta kiállítás megnyitóját a a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az „Év madara – Barkóscinege” országos rajzpályázatára beküldött alkotásokból a Hegyvidéki Kulturális
További képek itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935305161191288&type=3
Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI szavalóverseny
SNI matematika verseny
2023. február: Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI utazóhálózata által szervezett tankerületi szintű, levelező matematika verseny.
Összesen 10 tanuló vett részt a versenyen.
Az iskola tanulóinak eredményei:
4. évfolyam: 1. helyezett: Tóth Attila
5. évfolyam: 1. helyezett: Váradi Achillesz
8. évfolyam: 1. helyezett: Babecz Máté
További résztvevők: Szili Attila, Kamondy Bálint, Szabó Benjamin, Gárel Bence, Bokor Benedek, Almási Árpád, Beró Kristóf
Nagyon büszke vagyok mindenkire!
Kriszta néni
Pénz7
Életmentés rajzpályázat
2023. március 7-én a Nagyvenyimi Vöröskereszt Alapszervezete képviseletében Herbert Ildikó adta át a díjakat az iskolánkban, mert rajzpályázatot hirdettek Életmentés címmel kizárólag nagyvenyimi nagycsoportos óvodásoknak és első osztályos diákoknak. A nem éppen könnyű témában nagyszerű alkotásokat sikerült létrehozni a gyerekeknek, amelyben leginkább az önzetlen véradás életmentő fontossága és a mentőautók segítsége jelent meg. Az 1. helyezett Simon Lilien Seron (1.b), 2. helyezett Mosonyi Melinda (1.b) és 3. helyezett Győri Heléna (1.a) lettek, míg a többi pályázó gyermek emléklapot kapott a rajzaikért. A Palágyi József Művelődési Háznak köszönhetően üveges kiállítóterében két héten át megtekinthetőek voltak a rajzok. Felkészítő és közreműködő tanáruk Császár Mónika Ilona volt. Nagyon örülünk a gyerekek sikereinek!
További képek itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935280187860452&type=3

Életmentés rajzpályázat
2023. március 7-én a Nagyvenyimi Vöröskereszt Alapszervezete képviseletében Herbert Ildikó adta át a díjakat az iskolánkban, mert rajzpályázatot hirdettek Életmentés címmel kizárólag nagyvenyimi nagycsoportos óvodásoknak és első osztályos diákoknak. A nem éppen könnyű témában nagyszerű alkotásokat sikerült létrehozni a gyerekeknek, amelyben leginkább az önzetlen véradás életmentő fontossága és a mentőautók segítsége jelent meg. Az 1. helyezett Simon Lilien Seron (1.b), 2. helyezett Mosonyi Melinda (1.b) és 3. helyezett Győri Heléna (1.a) lettek, míg a többi pályázó gyermek emléklapot kapott a rajzaikért. A Palágyi József Művelődési Háznak köszönhetően üveges kiállítóterében két héten át megtekinthetőek voltak a rajzok. Felkészítő és közreműködő tanáruk Császár Mónika Ilona volt. Nagyon örülünk a gyerekek sikereinek!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935280187860452&type=3
Véradás rajzpályázat
2023. március 7-én a Nagyvenyimi Vöröskereszt Alapszervezete képviseletében Herbert Ildikó adta át a díjakat az iskolánkban, mert rajzpályázatot hirdettek Életmentés címmel kizárólag nagyvenyimi nagycsoportos óvodásoknak és első osztályos diákoknak. A nem éppen könnyű témában nagyszerű alkotásokat sikerült létrehozni a gyerekeknek, amelyben leginkább az önzetlen véradás életmentő fontossága és a mentőautók segítsége jelent meg. Az 1. helyezett Simon Lilien Seron (1.b), 2. helyezett Mosonyi Melinda (1.b) és 3. helyezett Győri Heléna (1.a) lettek, míg a többi pályázó gyermek emléklapot kapott a rajzaikért. A Palágyi József Művelődési Háznak köszönhetően üveges kiállítóterében két héten át megtekinthetőek voltak a rajzok. Felkészítő és közreműködő tanáruk Császár Mónika Ilona volt. Nagyon örülünk a gyerekek sikereinek!
További képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935280187860452&type=3
Szépíró verseny eredményei
2023. januárjában volt a fejlesztésre járó tanulók helyi szépíró versenye, aminek a megyei döntője Székesfehérváron lesz 2023. március 24-én.
Az iskolában összesen 35 tanuló vett részt a versenyen.
Eredmények:
1. évfolyam
1. Kaszala Dominika
2. Horváth Léna Hanna
3. Surányi Norbert
4. Kaszás Ádám, Kovács Kristóf, Domján Boglárka, Horváth Ármin
2. évfolyam:
1. Nagyistók Maja
2. Katona Mara Panna
3. Grosz Anna Paulina
4. Góman Rajmund, Lázár Emma Lili, Nagy János Kevin, Kádár Benedek, Nagyistók Attila
3-4. évfolyam:
1. Deák Hanna
2. Szili Attila
3. Kékesi Lilla
3. Bokor Izabella
4. Kiss Léna, Pukli Zoé Natasa, Szabó Kassandra, Tóta Máté, Tóth Attila, Góman Amira, Kamondy Bálint, Pethes Zalán, Szabó Maximilian Brendon, Beró Botond, Varga Flóra Csenge (15 fő)
5-6. évfolyam:
1. Greksa Milán Gábor
2. Szabó Benjamin Dominik
3. Váradi Achilles
4. Gárel Bence
7-8. évfolyam
1. Győrfi Petra Zita
Gratulálok a nyerteseknek!
Farsang és Valentin napi buli az iskolában
Intézményünkben megünnepeltük az alsóban a farsangot, a felső évfolyamos tanulókkal a Valentin napot.
Alsós farsang
Képek az alsós farsangról iskolánk facebook oldalán: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.895799898475148&type=3
Valentin napi buli
További képek a Valentin napi buliról:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.895801971808274&type=3
3. helyen iskolánk az Országos Döntőn
Karácsonyi ajándékozás
Diákjainkkal a Szeretetotthonban is voltunk. Saját készítésű ajándékokkal is kedveskedtek.
További képek a facebookon:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.895797268475411&type=3
Állatok világnapja
2022. október 4-én tartja a világ az állatok napját. A figyelem minden vadonélő és háztáji állatokra szegeződik. Fontos kiemelni a segítségre szoruló élőlényeket, és a legkisebb jótettek is számítanak egy-egy állat sorsában.
Iskolánk idén két akciót hajtott végre ez alkalomból. Az egyik, hogy az Első Magyar Állatjogi Alapítvány számára adományokat gyűjtöttünk. Tevékenysége az alapítványnak valós, nem látszat intézkedés, hiszen a baracsi menhelyükön közel 100 kutya található, akár örökbefogadásra várva. A menhelyről a honlapjukon és a facebookon is lehet olvasni és informálódni (http://www.emaa.hu/ és https://www.facebook.com/profile.php?id=100068417449140).
Létai Attila nagy örömmel vette az alapítvány nevében, hogy őket választotta az iskolánk és jó szívvel köszöni az adomány tápokat és takarókat. Az átvételkor olyan gyermekekkel készült közös fotó, akik felajánlásaikat gyűjtöttük össze.
A másik kezdeményezésünk egy kiállítás volt alsós rajz szakkörös diákjaink és az Nefelejcs Óvoda ovisaival. A kedves és aranyos állatok ábrázolásáért okleveleket adtunk át. Szerettük volna ezzel a közös alkotási lehetőséggel a helyi intézmények kapcsolatát ápolni és az ovódás gyermekekben jó érzést kialakítani az iskolánk iránt.
További képek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.799716571416815&type=3
Október 1. Zenei világnap
Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre emelte október 1-jét A Zene Világnapja rangjára. Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését.
Ebből az alkalomból kiállítást rendeztünk be iskolánk aulájában, ahol a magyar népi hangszerekről láthattak egy kis összefoglalót a gyerekek. A rendszerező plakátok mellett hangszereket is kiállítottunk, melyeket ki is próbálhattak a gyerekek.
Az 1.a osztályos gyerekek pedig hangfürdő foglalkozáson vehettek részt.
További képek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.800328871355585&type=3
Népmese napja
A népmese napját első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg. A nap célja, hogy a könyvtárosok, az óvónők, a pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, valamint a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.
Iskolánkban is hagyománnyá vált, hogy az alsó tagozaton megemlékezünk erről a napról. Az idei tanévben az 1.a, 1.b, és 3.a osztály ellátogatott a Dunaújvárosi Munkásművelődési Központ Mesepontjára, ahol Csibri Istvánné Erika tartott foglalkozást a tanulóknak. Felvehették a mesehősök ruháit, kipróbálhatták a hangszereket, szereplőivé válhattak a meséknek és számos interaktív játék játékban vehettek részt. Mikor Erika néni mesélt szájukat tátva hallgatták őt.
Az 1.b osztály babot ültetett és pár napon belül igaz nem égigért, de szépen növekedett a paszuly. A 3.a osztály pedig rajz órán örökítette meg az égig érő paszuly népmesét.
A 2.a osztály a tavalyi évhez hasonlóan a brüsszeli Magyarra Hangolva által szervezett kihíváson vett részt a népmese napja alkalmából, melyért emléklapot kaptak.
További képek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.800324294689376&type=3
Szüret a Nagyvenyimi Nefelejcs Óvodában
🍇
Iskolánk első osztályos tanulói meghívást kaptak a helyi óvodába szüreti mulatságra. A gyerekek részt vettek egy kézműves foglalkozáson, ahol őszi manót készíthettek, majd segédkeztek a szőlő préselésében, a táncház után pedig finom süteményeket és mustot kóstolhattak.
Köszönjük a meghívást!😊
További képek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.800326124689193&type=3
Autómentes nap
Iskolánk is csatlakozott a Mobilitás hetéhez, ezért szeptember 22-én autómentes napot is hirdettünk.
A Diökönkormányzat reggel az Öko suli programunk részeként a Legzöldebb osztály versenyében zöld kuponokat osztogatott, azon diákoknak és tanároknak, akik autómentesen érkeztek az iskolába és zöld színt viseltek.
Ezen a napon a diákok is zöld öltözetben jöttek.
Plakát melléklet.
Képes összefoglaló:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.799711808083958&type=3
Kossuth nap
Kossuth Lajosra, iskolánk névadójára emlékeztünk születésnapja alkalmából szeptember 19-én. Ennek apropóján alsó és felső tagozatos diákjaink egyedi Kossuth Lajos szakállára hajazó papír álszakállt készített. Kossuth Lajos korában a férfiak körében a tekintély és a felnőtt kor egyik jellemzője volt a szakáll növesztése és viselése, népszerűsége és társadalmi elfogadása ismét csúcs korát éli. A szakállban való fényképezkedésünk hátterében az a szándék állt, hogy Kossuth Lajos személyiségét még közelebb hozzuk a diákjaink számára.
Az aulában Kossuth Lajos emléktáblánknál a Diákönkormányzat tagjai tettek méltó tiszteletet az iskolások nevében.
Kulináris kavalkád
Szeptember 17-én ismét KULINÁRIS KAVALKÁD-ot tartottak Nagyvenyimen a Ligetben!
Ezen a napon nagyszabású szabadtéri közösségi programokat rendeztek kicsiknek és nagyoknak, főzőversennyel, szórakozással és sporttal fűszerezve.
A Kulináris Kavalkád színes programjain iskolánk diákjaink is részt vettek. A polgármester asszony ünnepélyes megnyitója után kisdiákjain szerepeltek a színpadon.
Sok tanulás és próba meghozta gyümölcsét, mivel nagy sikert arattak a fellépésükkel.
Műsorszámok:
1. Verset mond Varga Fanni és Pötör Anna, majd Szüreti mulatság című
koreográfiát táncolnak.
Felkészítő pedagógus: Pötör Emese
2. A 2. a osztályos tanulók (Burai Mirella Dzsenna, Héger Míra, Katona Mara Panna, Klujber Zsolt, Kovács Kristóf, Kovács Veronika, Szabó Izabella) 3 verset adtak elő. Végül molvai körtánccal örvendeztetnek meg minket.
Felkészítő tanáruk: Majerné Péterfi Melinda
3. A sort a 3.b osztályos tanulók zárják. Verset hallhatunk tőlük és egy izgalmas gitárjátékot.
– Andrássy Réka : A fiúk és a lányok
Előadja: Klujber Zselyke és Várnagy Ákos
– Andrássy Réka : Szabálytalan mese
Előadja: Birtalan Lara Niké és Sábics Maja Kitti
– Mészáros Lajos Cserkészházban (nagyvenyim változat
Előadja: Hanol Lotti és Kuti Borka
– Szöllősi Barna Péter gitár:
AC/DC Highway to Hell
A Learn to fly
Imagen Dragon : Beliver
Felkészítő tanáruk: Markóth Luca
Egy kis képes összefoglaló az eseményről:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.799562604765545&type=3
Első nap
Játékos vetélkedővel indítottuk a 2022-2023-as tanévet!
Az elő nap nem a tanulással telt, hanem ismerkedéssel, játékkal, vetélkedőkkel. A diákokon lehetett látni mekkora örömmel várták már az idei tanévkezdést.
Reméljük ez a lelkesedés későbbiekben is megmarad!
A 2022-2023-as tanévben elindítottuk a „zöld osztály programunkat”. Egész évben az osztályoknak közösen lehet Kossuth bankót gyűjteni az erre kijelölt feladatokkal.
Erről a napról egy kis képes összefoglaló.
További képek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.778942836827522&type=3
Tanévnyitó
2022. szeptember 1-ével elindult a 2022-2023-as tanév. Szívet melengető, hogy az
intézményünket ismét gyerekek népesítik be! Ezt a napot egy kedves egyben ünnepélyes
tanévnyitóval kezdtük.
Az intézményvezető bejelentette a következő változásokat:
Az idei tanévkezdésre a nevelőtestületben több személyi változás történt. Egy osztályunk új osztályfőnököt kapott. Az iskolavezetés is megújult Lukácsné Székely Anikó intézményvezető – helyettesi megbízást kapott.
„Bízom abban, hogy az iskola és a szülők egymást segítve meg tudják valósítani
elképzeléseinket”
Az intézményvezető, az iskola többi tanárával és diákjával fogadta a két első osztály tanulóit. Ekkor az osztályfőnököktől megkapták emlékbe az osztály jelképét egy –egy nyakbavalót és az iskola címerével ellátott kitűzőt.
Egy kis képes összefoglaló erről a napról:
További képek iskolánk facebook oldalán:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.778942836827522&type=3
Gyereknap volt iskolánkban
További képek itt:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5352717471483025&type=3
Madarak és fák napja az iskolánkban
Tavasz az iskolánkban
További képeink:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5254807654607341&type=3
Alapműveleti matematika verseny
Víz világnapja iskolánkban
Márciusi, különleges szombat délelőtt az iskolában
Iskolánkban különleges napra fordítottuk a figyelmünket március 26-án, szombaton a Víz világnapjára készülve.
Az édesvíz készlet a világnak csupán 3%-a, de ennek is csupán 0,5%-a elérhető és fogyasztható a számunkra. Rendkívül csekély ez a mennyiség, így okkal kell megbecsülnünk.
Intézményünk apraja és nagyja kék színbe öltözve fejezte ki, hogy tudatosak szeretnénk lenni a vízfogyasztás tekintetében és a közösség erejében ott rejlik, hogy ezt az értéket magunkénak érezzük nemcsak az iskola falain belül, hanem otthon is.
Az alsó és felső tagozatos osztályoknak rendhagyó órákban volt részük. Az 1-4. osztályos diákok az osztálytanítóikkal saját, különleges vízzel kapcsolatos projekteket hajtottak végre, ezzel párhuzamosan az 5-8. osztályok széles körű vízzel kapcsolatos vetélkedőn vettek részt az osztályfőnökeik koordinálásával.
Az első osztályban a víz éltető erejét használták fel az iskola udvarban elültetett növényekhez, mellyel még szebbé teszik a környezetünket, továbbá a környezettudatos nevelés tükrében a bokrokról is gondoskodnak.
Élményszerű volt számukra a délelőtt.
A 2.a osztályban vízzel kapcsolatos mozgásos játékok és alkotások készítése (polipok, vitorlások) okozott sok-sok örömöt. A feladatok láthatatlan módon számtalan olyan helyzet elé állította a gyermekeket, amelyben önmaguk korlátait feszegették, bontották le, valamint az egymásra figyelés elmélyítését segítették.
A 2.b osztályban a kísérleteké volt a főszerep: miként változik a víz halmazállapota (jég, pára); milyen, amikor más anyagokkal keveredik a víz (olajok, ételfesték) és ennek apropóján saját lávalámpákat készítettek. Tudományos jellegű megfigyeléseik élettapasztalatokká alakultak át. Rendkívül tetszett nekik a délelőtt.
A 3.a osztályban origami halakat hajtogattak, amelyekkel akváriumokat népesítettek be. Ezen felül Víz világnapi geniallyt oldottak meg az interaktív táblán, majd nap vége felé dooble játékkal fejlesztették a figyelmüket és gyorsaságukat.
A 4.a osztályban a tanultak alapján a vízszennyezés, vízzel való spórolás témájú plakátokat rajzoltak csoportokban tanulóink, majd színes, egyedi fantázia-halakat készítettek az újrahasznosítás jegyében. Környezettudatosságra nevelés része, hogy az újrafelhasználás kevesebb ökológiai lábnyomot hagy, főleg a vizeink tisztaságát szem előtt tartva.
A felső tagozatosok vetélkedőjén 11 feladattal versenyezhettek az osztályok, melyekért pontokat kaptak. Több műveltségi területet is érintett (magyar nyelv és irodalom, angol, vizuális kultúra, digitális kultúra, testnevelés). Lenyűgöző volt a diákok buzgósága és a lelkesedésük a verseny megnyeréséért, miközben számos, vízzel kapcsolatos információt tanulnak, valamint magasabb szinten kooperálnak egymással.
Jutalmul minden osztály kapott édességet, az első 3 helyezett pedig a következő héten tantárgyi kedvezményeket (pl. nincs feleltetés, dolgozatírás, órán ehetnek, portré rajz). Az első díjat a 8.b, a második díjat a 8.a és a harmadik díjat az 5.a osztály Vízi Malmedkák csapata szerezte meg.
A jelenlévők számára különleges, élménydús és jó érzésekkel teli lett a szombat délelőtt.
Beszámolót készítette: Császár Mónika Ilona
További képek iskolánk facebook oldlalán:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5192562520831855&type=3
Országos jelmeztervező verseny
Kossuth Lajos Kalapja Projekt
Tanulóink segítettek
Diákolimpia Kézilabda Körzeti döntő
Valentin nap az iskolában
Képek iskolánk facebook oldalán
Iskolapszichológus
Bémer Flóra
Fogadóóra:
Csütörtök: 8-14
Bejelentkezés:
E-mailben az iskolapszichologusok.dujv@gmail.com címen
(A tárgy mezőben feltüntetve az iskola nevét)
Szülőkonzultáció e-mailes egyeztetést követően lehetséges!
Változik a Szülői fórum időpontja
Színházban voltak az elsősök
2022. január 18-án (kedden) az 1. a osztály (a 4. a osztály is) megtekintették a Bartók Kamaraszínházban A kis herceg című előadást. Nagyon tetszett a gyerekeknek.
Adventi verseny iskolánkban
MOZDULJ A KLÍMÁÉRT!
Egészséges táplálkozás
A 2.a osztály tanulói az egészséges táplálkozás jegyében gyümölcssalátát készítettek közösen. Az apró kezek szorgosan hámozták, szeletelték és keverték a finomságokat. A csapatmunka után pedig nem maradt más hátra, mint a lakoma.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4734002993354479&type=3![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Szent Márton legendája iskolánkban

Őszi dekoráció

A Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület látogatása iskolánkban
Október 18-án a Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület látogatott el hozzánk interaktív bemutatót tartani tanulóinknak. Diákjaink nagyon élvezték a játékot.

Bosnyák Viktória írónővel találkoztak a gyerekek
Október 11-én Bosnyák Viktória írónő látogatott el Nagyvenyimre. Első és második osztályos tanulóink a Sáfrány és a szörnyanyák című művéből hallgathattak meg egy részletet. Ezt követően Dudás Győző illusztrátorral alkották meg közös szörnyüket, amit szintén nagyon élveztek.

További képeink itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4715104481910997&type=3
Állatok világnapja

Népmese napja
Népmese ünnepe alkalmából Suplicz Mihály látogatott el hozzánk.

Tanévkezdéssel kapcsolatos információk
Kedves Szülők! Kedves Diákok!
A 2021/2022-es tanév első tanítási napja 2021.09.01. (szerda)
- óra: tanévnyitó ünnepség az udvaron (ünneplő ruha!)
- óra: tankönyvek kiosztása
- óra: balesetvédelmi oktatás
A tanévnyitó ünnepélyen szülő a kijelölt területen nézőként részt vehet.
Az iskolavezetés
Napközis tábor
Az utolsó napközis tábori nap is élményekkel teli volt!![]()
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=nagyvenyimiskola&set=a.4325923764162406
Ballagás 2021.06.11.
A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai meglepetés tánccal búcsúztak a nyolcadik évfolyamtól. Kellemes nyári szünetet, jó kikapcsolódást és feltöltődést kívánunk minden tanítványunknak!
https://www.youtube.com/watch?v=poDmzCMBoKY
Idegen nyelvi mérések 2021.
Idegen nyelvi mérés eredményei 2020-2021. eredmenyek












































































