Tájékoztató az elsős beiratkozással kapcsolatban

Szülői tájékoztató 2023

Petőfi 200

2023. március 29-én a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Petőfi 200 című tankerületi rajzpályázaton sikeresen szerepeltek diákjaink. Felső tagozatosok kategóriájában I. helyet Major Zsófia (5.a), 2. helyet Zalai Emese (6.a) és 3. helyet Vizi Nóra (5.a) tanulóink nyerték el. A többi pályázó emléklapot kapott, valamint a beküldött alkotások egy részét kiállították az iskola aulájában. Hivatalos díjátadó ünnepség nem volt, azonban személyesen az intézményvezetőjétől, Árvai Gyöngyitől és a szervező rajztanártól, Juhász Veronikától vehették át a díjakat a gyerekek szerda délután. A pályázókat a felső tagozatos rajzszakkör diákjai kísérték el, hogy visszafelé úton az MMK Galériában is megtekinthessék közösen az aktuális kiállítást. Gratulálunk a nyerteseknek és a résztvevőknek!

További képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935308297857641&type=3

Hősképző

A Nagyvenyimi vöröskereszt alapszervezet HŐSKÉPZŐT (életmentés)tartott a Kossuth Lajos általános iskola ötödik, és hatodik évfolyamnak, nagyon felkészültek voltak a kis Hőseink! Köszönjük Viola János kollégának is a segítséget. Büszkék vagyunk rátok!

Év madara rajzpályázat

2023. március 24-én tartotta kiállítás megnyitóját a  a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az „Év madara – Barkóscinege” országos rajzpályázatára beküldött alkotásokból a Hegyvidéki Kulturális Szalonban Budapesten. A rendkívüli népszerű pályázatra 5000 pályamű közül a legkiválóbb 100 alkotás közé került Vizi Nóra (5.a) és Sábics Kitti Maja (3.b) rajza. Az iskolánkból kiemelt alkotókon túl a többiek pályamunkája is különleges és egyedi szemléletű rajzok a barkóscinegéről A  diákok a rajzszakkörön készültek fel a megmérettetésre. Nagyon büszkék vagyunk az eredményre!

További képek itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935305161191288&type=3

Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI szavalóverseny

2023. március: Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI utazóhálózata által szervezett tankerületi szintű, online szavalóverseny.
Összesen 4 tanuló vett részt a versenyen.
3. évfolyam: Pukli Zoé III. helyezett lett.
5. évfolyam: Gárel Benedek Bence, Szabó Benjamin, Váradi Achillesz
Büszkék vagyunk a versenyzőkre!

Előadás az internet veszélyeiről

SNI matematika verseny

2023. február: Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI utazóhálózata által szervezett tankerületi szintű, levelező matematika verseny.
Összesen 10 tanuló vett részt a versenyen.
Az iskola tanulóinak eredményei:
4. évfolyam: 1. helyezett: Tóth Attila
5. évfolyam: 1. helyezett: Váradi Achillesz
8. évfolyam: 1. helyezett: Babecz Máté
További résztvevők: Szili Attila, Kamondy Bálint, Szabó Benjamin, Gárel Bence, Bokor Benedek, Almási Árpád, Beró Kristóf
Nagyon büszke vagyok mindenkire!

Kriszta néni

Pénz7

A PÉNZ7 2023. március 4-8. között a nyolcadik alkalommal került megrendezésre. Ebben a tanévben a témahét kiemelt pénzügyi témaköre a „Korszerű pénzkezelés és pénzügyi biztonság a kibertérben”, Iskolánk felsős tanulói egy-egy rendhagyó pénzügyi órán vettek részt. Megismerkedtek a megtakarítása fontosságával a korszerű pénzkezelés lehetőségeivel és kiemelt figyelmet szenteltünk pénzügyi biztonságra. Sok érdekességeket tudtak meg a pénzügyi kibertérről, és annak biztonságának fontosságáról.
Az alsós kisdiákokkal a témahéten a pénz fontosságáról beszélgetünk. Velük egy perselyt készítettünk pár papír pénztallérral, melyet nagyon ügyesen ki is tudtak színezni.
Képek az eseményről:

Életmentés rajzpályázat

2023. március 7-én a Nagyvenyimi Vöröskereszt Alapszervezete képviseletében Herbert Ildikó adta át a díjakat az iskolánkban,  mert  rajzpályázatot hirdettek Életmentés címmel kizárólag nagyvenyimi nagycsoportos óvodásoknak és első osztályos diákoknak. A nem éppen könnyű témában nagyszerű alkotásokat sikerült létrehozni a gyerekeknek, amelyben leginkább az önzetlen véradás életmentő fontossága és a mentőautók segítsége jelent meg. Az 1. helyezett Simon Lilien Seron (1.b), 2. helyezett Mosonyi Melinda (1.b) és 3. helyezett Győri Heléna (1.a) lettek, míg a többi pályázó gyermek emléklapot kapott a rajzaikért. A Palágyi József Művelődési Háznak köszönhetően üveges kiállítóterében két héten át megtekinthetőek voltak a rajzok. Felkészítő és közreműködő tanáruk Császár Mónika Ilona volt. Nagyon örülünk a gyerekek sikereinek!

További képek itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935280187860452&type=3

Életmentés rajzpályázat

2023. március 7-én a Nagyvenyimi Vöröskereszt Alapszervezete képviseletében Herbert Ildikó adta át a díjakat az iskolánkban,  mert  rajzpályázatot hirdettek Életmentés címmel kizárólag nagyvenyimi nagycsoportos óvodásoknak és első osztályos diákoknak. A nem éppen könnyű témában nagyszerű alkotásokat sikerült létrehozni a gyerekeknek, amelyben leginkább az önzetlen véradás életmentő fontossága és a mentőautók segítsége jelent meg. Az 1. helyezett Simon Lilien Seron (1.b), 2. helyezett Mosonyi Melinda (1.b) és 3. helyezett Győri Heléna (1.a) lettek, míg a többi pályázó gyermek emléklapot kapott a rajzaikért. A Palágyi József Művelődési Háznak köszönhetően üveges kiállítóterében két héten át megtekinthetőek voltak a rajzok. Felkészítő és közreműködő tanáruk Császár Mónika Ilona volt. Nagyon örülünk a gyerekek sikereinek!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935280187860452&type=3

Véradás rajzpályázat

2023. március 7-én a Nagyvenyimi Vöröskereszt Alapszervezete képviseletében Herbert Ildikó adta át a díjakat az iskolánkban, mert rajzpályázatot hirdettek Életmentés címmel kizárólag nagyvenyimi nagycsoportos óvodásoknak és első osztályos diákoknak. A nem éppen könnyű témában nagyszerű alkotásokat sikerült létrehozni a gyerekeknek, amelyben leginkább az önzetlen véradás életmentő fontossága és a mentőautók segítsége jelent meg. Az 1. helyezett Simon Lilien Seron (1.b), 2. helyezett Mosonyi Melinda (1.b) és 3. helyezett Győri Heléna (1.a) lettek, míg a többi pályázó gyermek emléklapot kapott a rajzaikért. A Palágyi József Művelődési Háznak köszönhetően üveges kiállítóterében két héten át megtekinthetőek voltak a rajzok. Felkészítő és közreműködő tanáruk Császár Mónika Ilona volt. Nagyon örülünk a gyerekek sikereinek!

További képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935280187860452&type=3

Előadás iskolánkban az internet veszélyeiről

Szépíró verseny eredményei

2023. januárjában volt a fejlesztésre járó tanulók helyi szépíró versenye, aminek a megyei döntője Székesfehérváron lesz 2023. március 24-én.
Az iskolában összesen 35 tanuló vett részt a versenyen.
Eredmények:
1. évfolyam
1. Kaszala Dominika
2. Horváth Léna Hanna
3. Surányi Norbert
4. Kaszás Ádám, Kovács Kristóf, Domján Boglárka, Horváth Ármin

2. évfolyam:
1. Nagyistók Maja
2. Katona Mara Panna
3. Grosz Anna Paulina
4. Góman Rajmund, Lázár Emma Lili, Nagy János Kevin, Kádár Benedek, Nagyistók Attila

3-4. évfolyam:
1. Deák Hanna
2. Szili Attila
3. Kékesi Lilla
3. Bokor Izabella
4. Kiss Léna, Pukli Zoé Natasa, Szabó Kassandra, Tóta Máté, Tóth Attila, Góman Amira, Kamondy Bálint, Pethes Zalán, Szabó Maximilian Brendon, Beró Botond, Varga Flóra Csenge (15 fő)

5-6. évfolyam:
1. Greksa Milán Gábor
2. Szabó Benjamin Dominik
3. Váradi Achilles
4. Gárel Bence

7-8. évfolyam
1. Győrfi Petra Zita

Gratulálok a nyerteseknek!

Iskolanyitogató

Iskolanyitogató programok iskolánkban

Farsang és Valentin napi buli az iskolában

Intézményünkben megünnepeltük az alsóban a farsangot, a felső évfolyamos tanulókkal a Valentin napot.

Alsós farsang

Képek az alsós farsangról iskolánk facebook oldalán: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.895799898475148&type=3

 

Valentin napi buli

További képek a Valentin napi buliról:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.895801971808274&type=3

Gyűjts Te is velünk!

Iskolánk tanulói, dolgozói az elmúlt hetekben közel 90 kg elemet gyűjtöttek, ezzel Fejér megyében a 9. helyen áll a Pont velem gyűjtesi listáján.
Továbbra is várjuk a használt elemeket, rossz mobiltelefonokat, kis méretű akksikat!
Gyűjts Te is velünk!

Hulladékból hasznos

A 6. osztályosok technika órán máskor kidobásra ítélt szemétből készítettek használati tárgyakat.

 

Ebédbefizetés

3. helyen iskolánk az Országos Döntőn

ÓRIÁSI BRAVÚR DUNAKESZIN!!!
A 3. helyen végzett az iskola az Országos Döntőn! Az ország 3. legjobb iskolája vagyunk!
Felkészítő tanár: Fehér Krisztián
csapattagok: 1. osztályból: Horváth Ármin Milán, 2. osztályból: Faragó Félix Mátyás, Győrfi Patrik, Nagy Janos Kevin, Surján Donát, 3. osztályból: Hír Tamás György, Kollányi Zoltán, Szabó Maximilián Brendon, Szentpél,-Stadler Benett

Iskolanyitogatóra várjuk a leendő elsősöket!

Kupakgyűjtés az iskolában

Intézményünk fontosnak tarja a műanyag kupakok gyűjtését.

Karácsonyi ajándékozás

Diákjainkkal a Szeretetotthonban is voltunk. Saját készítésű ajándékokkal is kedveskedtek.

További képek a facebookon:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.895797268475411&type=3

Mikulás

Ajándékot kapott iskolánk

A Dunaújvárosi Egyetem és a Dunaújváros Felsőoktatásáért Alapítvány a „KLÍMAVÉDELEM HÁZHOZ MEGY” programon való részvételért iskolánk az alábbi ajándékcsomagokat kapta.

Állatok világnapja

2022. október 4-én tartja a világ az állatok napját. A figyelem minden vadonélő és háztáji állatokra szegeződik. Fontos kiemelni a segítségre szoruló élőlényeket, és a legkisebb jótettek is számítanak egy-egy állat sorsában.
Iskolánk idén két akciót hajtott végre ez alkalomból. Az egyik, hogy az Első Magyar Állatjogi Alapítvány számára adományokat gyűjtöttünk. Tevékenysége az alapítványnak valós, nem látszat intézkedés, hiszen a baracsi menhelyükön közel 100 kutya található, akár örökbefogadásra várva. A menhelyről a honlapjukon és a facebookon is lehet olvasni és informálódni (http://www.emaa.hu/ és https://www.facebook.com/profile.php?id=100068417449140).
Létai Attila nagy örömmel vette az alapítvány nevében, hogy őket választotta az iskolánk és jó szívvel köszöni az adomány tápokat és takarókat. Az átvételkor olyan gyermekekkel készült közös fotó, akik felajánlásaikat gyűjtöttük össze.

A másik kezdeményezésünk egy kiállítás volt alsós rajz szakkörös diákjaink és az Nefelejcs Óvoda ovisaival. A kedves és aranyos állatok ábrázolásáért okleveleket adtunk át. Szerettük volna ezzel a közös alkotási lehetőséggel a helyi intézmények kapcsolatát ápolni és az ovódás gyermekekben jó érzést kialakítani az iskolánk iránt.

További képek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.799716571416815&type=3

Október 1. Zenei világnap

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre emelte október 1-jét A Zene Világnapja rangjára. Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését.
Ebből az alkalomból kiállítást rendeztünk be iskolánk aulájában, ahol a magyar népi hangszerekről láthattak egy kis összefoglalót a gyerekek. A rendszerező plakátok mellett hangszereket is kiállítottunk, melyeket ki is próbálhattak a gyerekek.
Az 1.a osztályos gyerekek pedig hangfürdő foglalkozáson vehettek részt.

További képek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.800328871355585&type=3

Népmese napja

A népmese napját első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg. A nap célja, hogy a könyvtárosok, az óvónők, a pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, valamint a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.
Iskolánkban is hagyománnyá vált, hogy az alsó tagozaton megemlékezünk erről a napról. Az idei tanévben az 1.a, 1.b, és 3.a osztály ellátogatott a Dunaújvárosi Munkásművelődési Központ Mesepontjára, ahol Csibri Istvánné Erika tartott foglalkozást a tanulóknak. Felvehették a mesehősök ruháit, kipróbálhatták a hangszereket, szereplőivé válhattak a meséknek és számos interaktív játék játékban vehettek részt. Mikor Erika néni mesélt szájukat tátva hallgatták őt.
Az 1.b osztály babot ültetett és pár napon belül igaz nem égigért, de szépen növekedett a paszuly. A 3.a osztály pedig rajz órán örökítette meg az égig érő paszuly népmesét.
A 2.a osztály a tavalyi évhez hasonlóan a brüsszeli Magyarra Hangolva által szervezett kihíváson vett részt a népmese napja alkalmából, melyért emléklapot kaptak.

További képek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.800324294689376&type=3

Szüret a Nagyvenyimi Nefelejcs Óvodában

🍇
Iskolánk első osztályos tanulói meghívást kaptak a helyi óvodába szüreti mulatságra. A gyerekek részt vettek egy kézműves foglalkozáson, ahol őszi manót készíthettek, majd segédkeztek a szőlő préselésében, a táncház után pedig finom süteményeket és mustot kóstolhattak.
Köszönjük a meghívást!😊

További képek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.800326124689193&type=3

Autómentes nap

Iskolánk is csatlakozott a Mobilitás hetéhez, ezért szeptember 22-én autómentes napot is hirdettünk.
A Diökönkormányzat reggel az Öko suli programunk részeként a Legzöldebb osztály versenyében zöld kuponokat osztogatott, azon diákoknak és tanároknak, akik autómentesen érkeztek az iskolába és zöld színt viseltek.
Ezen a napon a diákok is zöld öltözetben jöttek.
Plakát melléklet.
Képes összefoglaló:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.799711808083958&type=3

 

Kossuth nap

Kossuth Lajosra, iskolánk névadójára emlékeztünk születésnapja alkalmából szeptember 19-én. Ennek apropóján alsó és felső tagozatos diákjaink egyedi Kossuth Lajos szakállára hajazó papír álszakállt készített. Kossuth Lajos korában a férfiak körében a tekintély és a felnőtt kor egyik jellemzője volt a szakáll növesztése és viselése, népszerűsége és társadalmi elfogadása ismét csúcs korát éli. A szakállban való fényképezkedésünk hátterében az a szándék állt, hogy Kossuth Lajos személyiségét még közelebb hozzuk a diákjaink számára.

Az aulában Kossuth Lajos emléktáblánknál a Diákönkormányzat tagjai tettek méltó tiszteletet az iskolások nevében.

Kulináris kavalkád

Szeptember 17-én ismét KULINÁRIS KAVALKÁD-ot tartottak Nagyvenyimen a Ligetben!
Ezen a napon nagyszabású szabadtéri közösségi programokat rendeztek kicsiknek és nagyoknak, főzőversennyel, szórakozással és sporttal fűszerezve.
A Kulináris Kavalkád színes programjain iskolánk diákjaink is részt vettek. A polgármester asszony ünnepélyes megnyitója után kisdiákjain szerepeltek a színpadon.
Sok tanulás és próba meghozta gyümölcsét, mivel nagy sikert arattak a fellépésükkel.
Műsorszámok:
1. Verset mond Varga Fanni és Pötör Anna, majd Szüreti mulatság című
koreográfiát táncolnak.
Felkészítő pedagógus: Pötör Emese

2. A 2. a osztályos tanulók (Burai Mirella Dzsenna, Héger Míra, Katona Mara Panna, Klujber Zsolt, Kovács Kristóf, Kovács Veronika, Szabó Izabella) 3 verset adtak elő. Végül molvai körtánccal örvendeztetnek meg minket.
Felkészítő tanáruk: Majerné Péterfi Melinda
3. A sort a 3.b osztályos tanulók zárják. Verset hallhatunk tőlük és egy izgalmas gitárjátékot.
– Andrássy Réka : A fiúk és a lányok
Előadja: Klujber Zselyke és Várnagy Ákos
– Andrássy Réka : Szabálytalan mese
Előadja: Birtalan Lara Niké és Sábics Maja Kitti
– Mészáros Lajos Cserkészházban (nagyvenyim változat
Előadja: Hanol Lotti és Kuti Borka

– Szöllősi Barna Péter gitár:
 AC/DC Highway to Hell
 A Learn to fly
 Imagen Dragon : Beliver
Felkészítő tanáruk: Markóth Luca

Egy kis képes összefoglaló az eseményről:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.799562604765545&type=3

Első nap

Játékos vetélkedővel indítottuk a 2022-2023-as tanévet!
Az elő nap nem a tanulással telt, hanem ismerkedéssel, játékkal, vetélkedőkkel. A diákokon lehetett látni mekkora örömmel várták már az idei tanévkezdést.
Reméljük ez a lelkesedés későbbiekben is megmarad!
A 2022-2023-as tanévben elindítottuk a „zöld osztály programunkat”. Egész évben az osztályoknak közösen lehet Kossuth bankót gyűjteni az erre kijelölt feladatokkal.
Erről a napról egy kis képes összefoglaló.

További képek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.778942836827522&type=3

Tanévnyitó

2022. szeptember 1-ével elindult a 2022-2023-as tanév. Szívet melengető, hogy az
intézményünket ismét gyerekek népesítik be! Ezt a napot egy kedves egyben ünnepélyes
tanévnyitóval kezdtük.
Az intézményvezető bejelentette a következő változásokat:
Az idei tanévkezdésre a nevelőtestületben több személyi változás történt. Egy osztályunk új osztályfőnököt kapott. Az iskolavezetés is megújult Lukácsné Székely Anikó intézményvezető – helyettesi megbízást kapott.
„Bízom abban, hogy az iskola és a szülők egymást segítve meg tudják valósítani
elképzeléseinket”
Az intézményvezető, az iskola többi tanárával és diákjával fogadta a két első osztály tanulóit. Ekkor az osztályfőnököktől megkapták emlékbe az osztály jelképét egy –egy nyakbavalót és az iskola címerével ellátott kitűzőt.

Egy kis képes összefoglaló erről a napról:

További képek iskolánk facebook oldalán:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.778942836827522&type=3

Szülői értekezlet első osztályosok szüleinek

Ebédbefizetés szeptember hónapra

A nyilatkozat letölthető itt > >

Nyári ügyeleti napok


Gyereknap volt iskolánkban

Május utolsó vasárnapja a Nemzetközi Gyermeknap ünnepe, ezért iskolánk május 27-én pénteken a vidámság, nevetés színtere lett.
Az „Óriás buborékfújástól” a színházi előadáson át a gyermekjóga és focikupa, valamint a pénzügyi vetélkedő, és a „Mi tennél, ha nyernél a Lottón?””, Nyaraljunk együtt versenyen át sok programon vettek részt diákjaink. Jó volt látni a sok boldog és vidám gyermeket, legyen minden napotok ilyen!
Köszönjük a Palágyi József Művelődési Háznak a Dzsungel könyve című mesejáték szervezését, finanszírozását, és Juhász Fatiménak a mókás gyermekjjóga órát!
😎🎭⚽️🧘‍♀️☀️

További képek itt:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5352717471483025&type=3

Nyári napközis tábor

A jelentkezési lap itt letölthető

Madarak és fák napja az iskolánkban

2022. május 10-én egy különleges vizuális projektben vettek részt a Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai a Madarak és fák ünnepén.
A 3., a 4., és a 7. osztályos diákokkal elkészítettük az Év madarának, a zöld küllőnek – talán nem túlzás azt állítani – az ország legnagyobb rajzát aszfalt krétával. Az Év fájára, a nagylevelű hársra utalásképpen egy levél szimbólumot használtunk. Azt szerettük volna kifejezni, hogy a természet kincsei fontosak a számunkra, körül vesznek bennünket és felfedezhetjük ezeket mindennap. A kültéri nagy alkotás mellett az intézmény aulájában is számos színes munkát láthatunk még az ünnep kapcsán, amelyet az 1., a 2., a 3. és az 5. osztály tanulói készítettek el. Felhívják a figyelmünket arra, hogy a madarak és fák olyan természet ajándékai, amelyekre nem csak rácsodálkozhatunk, szerethetjük őket, hanem vigyázni is kell rájuk. Az első osztályosok a természet iráni tiszteletük jeleként zöld színű ruházatot is öltöttek. A környezettudatosságra és a fenntarthatóságra való nevelés fontos küldetése az iskolának, 2016 óta az Ökoiskola cím tulajdonosa. Az alsó tagozatosok osztály szinten is külön-külön is foglalkoznak a héten az ünneppel, a madarakkal és a fákkal.
Írta: Császár Mónika Ilona, rajz-tanár

Tavasz az iskolánkban

A tavaszi zsongás vizuális beszámolója az iskolánkban🌸
Közös tavaszi hangulatot készítettek az alsó és felső tagozatos diákjaink egy nagy, színes tavaszi rét képében. Minden gyermek egy virágot alkotott. A rajz szakkörös diákok és 4. osztály rajzai madárdalos és napsütötte tavaszt idéznek. A 8.-os évfolyam által készült művészi szemléletű fotókiállítás szemlélteti, hogy a természetben miként bújik elő a zöld hajtás, az apró virág. Köszönjük a lehetőséget a Szent Bernát Arborétum fenntartóinak, mert a fényképeket ott készítették el a diákok rajz óra keretében.
A húsvétot és ehhez tartozó szünetet mindenki várta. A vonaton utazó nyuszikat a 7. osztály, míg a díszes, mintás tojásokat az 5. osztály tanulói készítették.

További képeink:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5254807654607341&type=3

Kisbiológusok vetélkedője

Iskolánk 2 kiváló 8. a osztályos diákja Balogh Mátyás és a Csepecz Zsolt a Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium ” Kisbiológusok vetélkedőjén kiemelkedő helyezést értek el. Balogh Mátyás emléklapot, míg Csepecz Zsolt különdíjat érdemelt.
Gratulálunk és nagyon büszkék vagyunk!

Beiratkozás

Alapműveleti matematika verseny

Áprilisban, országosan meghirdetett ALAPMŰVELETI MATEMATIKA VERSENY-en vettek részt tanulóink:
Lázár Kata 8.B
Balogh Mátyás 8.A
Pribitek Ármin 5.A
Györe Levente 7.A
Kovács Patrik 5.A
Kiss Vanessza 5.A
Felkészült: Pászti Dávid 5.A
Az eredményekre még várunk, de a helyezésektől függetlenül BÜSZKE VAGYOK RÁTOK 🙂 !

Víz világnapja iskolánkban

Márciusi, különleges szombat délelőtt az iskolában

Iskolánkban különleges napra fordítottuk a figyelmünket március 26-án, szombaton a Víz világnapjára készülve.

Az édesvíz készlet a világnak csupán 3%-a, de ennek is csupán 0,5%-a elérhető és fogyasztható a számunkra. Rendkívül csekély ez a mennyiség, így okkal kell megbecsülnünk.

Intézményünk apraja és nagyja kék színbe öltözve fejezte ki, hogy tudatosak szeretnénk lenni a vízfogyasztás tekintetében és a közösség erejében ott rejlik, hogy ezt az értéket magunkénak érezzük nemcsak az iskola falain belül, hanem otthon is.

Az alsó és felső tagozatos osztályoknak rendhagyó órákban volt részük. Az 1-4. osztályos diákok az osztálytanítóikkal saját, különleges vízzel kapcsolatos projekteket hajtottak végre, ezzel párhuzamosan az 5-8. osztályok széles körű vízzel kapcsolatos vetélkedőn vettek részt az osztályfőnökeik koordinálásával.

Az első osztályban a víz éltető erejét használták fel az iskola udvarban elültetett növényekhez, mellyel még szebbé teszik a környezetünket, továbbá a környezettudatos nevelés tükrében a bokrokról is gondoskodnak.
Élményszerű volt számukra a délelőtt.

A 2.a osztályban vízzel kapcsolatos mozgásos játékok és alkotások készítése (polipok, vitorlások) okozott  sok-sok örömöt. A feladatok láthatatlan módon számtalan olyan helyzet elé állította a gyermekeket, amelyben önmaguk korlátait feszegették, bontották le, valamint az egymásra figyelés elmélyítését segítették.

A 2.b osztályban a kísérleteké volt a főszerep: miként változik a víz halmazállapota (jég, pára); milyen, amikor más anyagokkal keveredik a víz (olajok, ételfesték) és ennek apropóján saját lávalámpákat készítettek. Tudományos jellegű megfigyeléseik élettapasztalatokká alakultak át. Rendkívül tetszett nekik a délelőtt.

A 3.a osztályban origami halakat hajtogattak, amelyekkel akváriumokat népesítettek be. Ezen felül Víz világnapi geniallyt oldottak meg az interaktív táblán, majd nap vége felé dooble játékkal fejlesztették a figyelmüket és gyorsaságukat.

A 4.a osztályban a tanultak alapján a vízszennyezés, vízzel való spórolás témájú plakátokat rajzoltak csoportokban tanulóink,  majd színes, egyedi fantázia-halakat készítettek az újrahasznosítás jegyében. Környezettudatosságra nevelés része, hogy az újrafelhasználás kevesebb ökológiai lábnyomot hagy, főleg a vizeink tisztaságát szem előtt tartva.

A felső tagozatosok vetélkedőjén 11 feladattal versenyezhettek az osztályok, melyekért pontokat kaptak. Több műveltségi területet is érintett (magyar nyelv és irodalom, angol, vizuális kultúra, digitális kultúra, testnevelés). Lenyűgöző volt a diákok buzgósága és a lelkesedésük a verseny megnyeréséért, miközben számos, vízzel kapcsolatos információt tanulnak, valamint magasabb szinten kooperálnak egymással.
Jutalmul minden osztály kapott édességet, az első 3 helyezett pedig a következő héten tantárgyi kedvezményeket (pl. nincs feleltetés, dolgozatírás, órán ehetnek, portré rajz). Az első díjat a 8.b, a második díjat a 8.a és a harmadik díjat az 5.a osztály Vízi Malmedkák csapata szerezte meg.
A jelenlévők számára különleges, élménydús és jó érzésekkel teli lett a szombat délelőtt.

Beszámolót készítette: Császár Mónika Ilona

További képek iskolánk facebook oldlalán:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5192562520831855&type=3

Országos jelmeztervező verseny

Iskolánk tanulói közül az országos jelmeztervező versenyen az alábbi diákok értek el helyezést: Almási Anna, Góman Amira, 3. osztályos diákok és Pászti Dávid, Nagy Dorina, Ésik Péter, Kovács Patrik, Győri Kinga, Szécsi Levente, Kiss Vanessza, Beró Vivien, Gyolcsos Bendegúz, Zalai Emese és Szántó Flórián 5 osztályos tanulók.
Gratulálunk!👏🏆

Húsvéti iskolanyitogatóra várjuk leendő elsőseinket

Kossuth Lajos Kalapja Projekt

2022. március 10-én rendhagyó módon emlékeztünk meg Kossuth Lajosról.
További képek:

Tanulóink segítettek

Február 14-én a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola 8.b-s tanulói segítséget nyújtottak a nagyvenyimi Szent Ferenc Szeretetotthonban épülő új jászótér építkezésében. Az épülő jászótér alaprajzához igazították az elemeket és előkészítették a terepet a késöbbi betonozáshoz, elemek összerakásához. A nap végén pedig megvendégelte a Szent Ferenc Szeretetotthon vezetősége a diákokat pizzával és üdítőkkel, amit ezúton is nagyon szépen köszönünk!
Örülünk, hogy segíthettünk és egy picit hozzátudtunk tenni mi is Nagyvenyim fejlődéséhez!
Kürti Viktor
8.b osztályfőnök

Diákolimpia Kézilabda Körzeti döntő

Február 16-án a IV. korcsoportos fiúk Rácalmáson voltak a Diákolimpia Kézilabda Körzeti döntőjén, ahol 3. helyezést sikerült hazahozni.
Gyermekeink nagyot küzdöttek és ennek meg is lett a gyümölcse, hiszen éremmel tértek haza a versenyről.
Csapat tagjai:
Lakatos Zsombor
Györe Levente
Erdélyi Gyula
Csizmadia Csanád
Mess Ferenc
Wéber Róbert
Marosi Richárd
Balogh Máté
Mess Ferenc Gergő
Testnevelő: Kürti Viktor
Gratulálunk nekik!

Valentin nap az iskolában

A gyerekek egyik legkedvesebb ünnepköre a farsang, hiszen együtt jelenti a szórakozást, a jó hangulatot, a jelmezes ünneplést, színes dekorációkat és a fantasztikus farsangi fánkokat – süteményeket.
Iskolánk dekorációit ismét diákjaink készítették:
A 2. évfolyamosok jóvoltából aulánkat színes papírfűzérek végtelen sora öleli át.
A 4. évfolyamosok jelmezes figurái iskolánk előterét díszítik, az 5. évfolyamosok bohóc portréival együtt. A színek kavalkádja a modern művészetek egyik vonalát adja.
A rajz órai feladat során az 5. és 8.osztályosok színkeverési technikájukkal mutatják meg egyéniségüket, művészi ambícióikat kapcsolódva a farsang fergeteges színvilágához.
A Valentin nap egyre népszerűbb ünnepé kezd válni, hiszen szeretni és szeretve lenni mindenki vágya. Egymásnak is üzenhetnek a gyerekek az üzenőfalunkon.

Képek iskolánk facebook oldalán

 

Iskolapszichológus

Bémer Flóra
Fogadóóra:
Csütörtök: 8-14
Bejelentkezés:
E-mailben az iskolapszichologusok.dujv@gmail.com címen
(A tárgy mezőben feltüntetve az iskola nevét)
Szülőkonzultáció e-mailes egyeztetést követően lehetséges!

Szuloinyilatkozat (pdf)

Változik a Szülői fórum időpontja

Figyelem!
A Szülői fórum betegség miatt elmarad.
Új időpont: 2022.02.09. Szerda: 16:30.

Színházban voltak az elsősök

2022. január 18-án (kedden) az 1. a osztály (a 4. a osztály is) megtekintették a Bartók Kamaraszínházban A kis herceg című előadást. Nagyon tetszett a gyerekeknek.

A kis herceg – A kis herceg a világ egyik legismertebb és legolvasottabb könyve. Számos mondata, kijelentése szállóigévé vált. Antoine de Saint-Exupéry műve tanít minket – minden élethelyzetben, minden életkorban. Jó, ha van nekünk egy „kis hercegünk”.
„Van valami, ami minden életkorban, minden válságon segít túljutnunk: az emberi kapcsolataink, a szerelem, a barátság, a másik iránt érzett felelősségvállalás, mert ezek adnak valódi értelmet az életünknek és erre tanít minket – gyermeket és felnőttet egyaránt – Antoine de Saint-Exupéry világhírű meseregénye is.”

Karácsonyi ajándék

Hozzánk is megérkezett a Jézuska.
Köszönjük a Dunaújvárosi Tankerületi Központnak és Nagyvenyim Nagyközség Önkormányzatának a játékokat, mellyel diákjaink hasznosan tölthetik el a szabadidőt

Adventi verseny iskolánkban

A szombati tanítási napon iskolánkban, különleges karácsonyi témájú versenyre kerül sor.
Az oklevelek száma is mutatja, hogy élvezetes, eredményes munkával telt ez a nap is.
Gratulálunk a díjazottaknak!

Nálunk járt a Mikulás….

Nálunk járt a Mikulás….A csomagok számából is látszik – a mi iskolánkba csupa jó gyerek jár! 🙂🎅

MOZDULJ A KLÍMÁÉRT!

MOZDULJ A KLÍMÁÉRT! – Az 1. osztály megcsinálta a 1,5 km-es kihívást! A Föld Barátai Magyar Természetvédők Szövetsége felhívásához csatlakozva! 🙂
Mozduljunk együtt a klímáért! – csatlakoztunk a World Climate March meNETéhez! 🙂
A novemberi glasgow-i ENSZ éghajlatváltozási konferencia (COP26) sikere érdekében a World Climate March 1,5 km-es helyi meneteket szervez a klíma-igazságosság jegyében.
A táv a párizsi egyezményben megjelölt +1,5 ºC-os globális felmelegedési küszöböt. Csupán kilenc évünk maradt, hogy megfordítsuk a negatív tendenciát és megelőzzük a katasztrofális méretű klímaváltozást.

Egészséges táplálkozás

A 2.a osztály tanulói az egészséges táplálkozás jegyében gyümölcssalátát készítettek közösen. Az apró kezek szorgosan hámozták, szeletelték és keverték a finomságokat. A csapatmunka után pedig nem maradt más hátra, mint a lakoma.

Lehet, hogy egy kép erről: 6 ember, gyermek, ülő emberek, álló emberek és belső tér

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4734002993354479&type=3🍎🍊🍋🍐🍌🥝

Szent Márton legendája iskolánkban

November 11-én számos tanórára belopódzott Szent Márton legendája valamilyen formában. Az érdekes feladatok megoldása mellett természetesen a kézműveskedés sem maradhatott el, amelyből a kézműves szakkör tanulói is kivették a részüket.
A szebbnél szebb alkotások aulánkat díszítik.
Nem érhető el leírás a fényképhez.

Adatvédelmi szabályzat 2021.

Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola Adatvédelmi szabályzat 2021

Őszi dekoráció

Megérkezett az igazi ősz és ezzel újra elérkezett az őszi ünnepkör jeles napja Márton nap.
Iskolánk bejárata ismét otthont ad Márton lúdnak és családjának.
Lehet, hogy egy kép erről: belső tér

A Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület látogatása iskolánkban

Október 18-án a Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület látogatott el hozzánk interaktív bemutatót tartani tanulóinknak. Diákjaink nagyon élvezték a játékot.

 

Bosnyák Viktória írónővel találkoztak a gyerekek

Október 11-én Bosnyák Viktória írónő látogatott el Nagyvenyimre. Első és második osztályos tanulóink a Sáfrány és a szörnyanyák című művéből hallgathattak meg egy részletet. Ezt követően Dudás Győző illusztrátorral alkották meg közös szörnyüket, amit szintén nagyon élveztek.

Lehet, hogy egy kép erről: 7 ember, álló emberek és belső tér

További képeink itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4715104481910997&type=3

Állatok világnapja

Idén rendhagyó módon ünnepeltük iskolánkban az állatok világnapját. Nemcsak csodás rajzok születtek, valamint érdekességeket tudhattak meg tanulóink az állatokról, hanem adományokat is gyűjtöttünk a mentett kutyusok számára. Zárásként pedig a Dog Plusz Egyesület kutyás bemutatót tartott.
A mentett kutyák és macskák nevében is köszönjük szépen az adományokat.
Lehet, hogy egy kép erről: 8 ember, álló emberek és belső tér

Népmese napja

Népmese ünnepe alkalmából Suplicz Mihály látogatott el hozzánk.

Lehet, hogy egy kép erről: gyermek, ülés, állás és belső tér

Védelem baleset esetére

Pannon Triatlon Klub felhívása

Tanévkezdéssel kapcsolatos információk

Kedves Szülők! Kedves Diákok!

A 2021/2022-es tanév első tanítási napja 2021.09.01. (szerda)

  1. óra: tanévnyitó ünnepség az udvaron (ünneplő ruha!)
  2. óra: tankönyvek kiosztása
  3. óra: balesetvédelmi oktatás

A tanévnyitó ünnepélyen szülő a kijelölt területen nézőként részt vehet.
Az iskolavezetés

Ebédbefizetés

NYILATKOZAT ISKOLAI ÉTKEZTETÉSHEZ 2021-2022 tanév

Napközis tábor

Az utolsó napközis tábori nap is élményekkel teli volt!🙂

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=nagyvenyimiskola&set=a.4325923764162406

 

Vakáció

Hurrá végre elkezdődött, kívánunk mindenkinek élménydús nyári szünetet,
pihenést és jó egészséget!

Ballagás 2021.06.11.

Képek az iskola facebook oldalán:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=nagyvenyimiskola&set=a.4266008103487306

 

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai meglepetés tánccal búcsúztak a nyolcadik évfolyamtól. Kellemes nyári szünetet, jó kikapcsolódást és feltöltődést kívánunk minden tanítványunknak!

https://www.youtube.com/watch?v=poDmzCMBoKY

 

Napközis tábor

Idegen nyelvi mérések 2021.

Idegen nyelvi mérés eredményei 2020-2021. eredmenyek

Hittan az iskolában

HITTAN PDF

Régebbi híreink