Májusfa állítás

A májusfa a természet újjászületésének szimbóluma, az ifjúság tavaszi szokásainak Európa-szerte ismert, szimbolikus kelléke.”
A májusfa hagyománya az egyik legszebb régi népszokások egyike, amellyel elsősorban a természet megújulását, virágba borulását ünnepelték a húsvét utáni, pünkösdi időszakban. Európa-szerte az udvarlás szimbóluma és eszköze is volt.
A májusfa eredete valószínűleg a kereszténységet megelőző korokba nyúlik vissza. Legkorábbi magyarországi írásos emléke 1502-ből származik.
Magyarországon a legtöbb helyen május elsején állítottak májusfát, de az északi és nyugati területeken pünkösdkor is szokás volt, Székelyföldön pedig húsvétkor is állítottak, ez a hajnalfa.
A díszítéshez színes papírszalagokat, zsebkendőket, virágokat használtak, ezt tájegységenként különböző ajándékokkal is kiegészítették.
-forrás: internet-
_______________________________________________
Sok helyen ma is őrzik a májusfa állítás szokását, amit idén is felelevenítettünk a gyerekekkel. A délelőtt folyamán a 2.a és 2.b osztály, délután pedig a napközisek díszítettek.
A fiúk nagy lelkesedéssel kötötték a színes szalagokat a fákra, a lányok pedig nagy izgalommal és örömmel fogadták a kedvességet, segítettek a szalagok kötözésében is.
-Lóki-Takács Brigitta-

Természetismereti verseny

A Föld napja alkalmából, a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolában páros természetismereti versenyen vettek részt hatodik osztályos tanulóink, Kövesdi Bence és Nagy Zalàn.
Saját készítésű plakàtjuk bemutatásában remekeltek, és a félig online félig pedig papíron zajló versenyfeladatokban is legjobb tudásukhoz mérten helyt àlltak. A dobogóról lecsúsztunk, de egy jó élménnyel és egy szuper délutánnal gazdagodtunk. Nagyon büszke vagyok rájuk!🥰Kitti néni

Rajzpályázat eredményei

Iskolánk alsós rajzszakkörösei közül többen részt vettek a Cecei Általános Iskola által meghirdetett Illyés – meseillusztrációs rajzpályázaton. Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese gyűjteménye alapján kellett egy szabadon választott meséhez illusztrációt készíteni a tanulóknak, szabadon választott technikával.
1. b osztályos tanulók közül Oklevélben és könyvjutalomban részesült: Horváth Ármin Milán, Kollányi Botond, Drávicz Roland, Kónya Míra Jázmin. Munkájuk a szervező iskolában kiállításra került.
A 2. a osztályból: Kovács Beatrix, Sass Réka,2. b osztályból: Mosonyi Melinda,3. a osztályból: Héger Míra, Katona Mara Panna, Kovács Veronika, Majer Zétény László,Peltz Léna Roxán, Szabó Izabella, 4. a osztályból: Vörös Anita, a 4. b osztályból: Birtalan Lara Niké alkotását is kiállították. Felkészítő pedagógusuk: Majerné Péterfi Melinda

 

Olvasási verseny eredményei

Iskolánk 2.b osztályos „Könyvmolyok” csapata (Mosonyi Melinda, Szabó Petra, Szalavics Dominika és Kollár Bercel) az iskolai fordulókból továbbjutva az Adonyi Szent István Általános Iskola és AMI, valamint a Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtár által szervezett Bálint Ágnes Olvasási Versenyen vett részt, melyre az ország minden területéről érkeztek csapatok. A vetélkedő témája Bálint Ágnes Egy egér naplója című meseregény volt.
A csipet-csapat nem állhatott fel a képzeletbeli dobogóra, de jó élményekkel tértünk haza.
-Köszönöm a gyerekek munkáját, a szülők támogatását és segítségét.
Brigi néni-

Egyenletmegoldó bajnokság

Tanìtványaink megmérettették magukat a Pannon Oktatási Központ által rendezett Egyenletmegoldó bajnokságon.
Bár dobogóra nem léptek, büszkék vagyunk, arra,hogy részt vettek a versenyen!

Tankerületi informatika verseny

Pászti Dávid 7.a osztályos tanulónk április 17-én, Tankerületi Informatika Versenyen vett részt a Dunaújvárosi Arany János Általános Iskolában, ahol II. helyezést ért el. A versenyzők számítástechnikai és online ismereteit Kahoot-os feladatokkal mérték össze, majd szövegszerkesztési feladatot kellett megoldaniuk.

Gratulálunk! Köszönjük a felkészítést Kovácsné Nagy Anikónak.

A magyar költèszet napja- àprilis 11.

2024/2025. tanévre vonatkozó általános iskolai beiratkozás

2024/2025. tanévre vonatkozó általános iskolai beiratkozást támogató, az előzetes jelentkezéshez is kapcsolódó szülői tájékoztató segédlet  –

itt letölthető pdf formátumban vagy online megtekinthető:

Iskolanyitogató foglalkozások

Tavaszi mezei futóverseny eredményei

Iskolánk diákjai a tavaszi mezei futóversenyen kimagasló eredménnyel végeztek:

Major Zsófia, Tóth Luca, Vizi Nóra csapatversenyben 3. helyezést ért el korcsoportjában, Gyöngyösi Levente egyéniben 1. helyezést,
Kiss Richárd, 3. helyezést és
Gyolcsos Bendegúz 4. helyezést,
Pacskó Kristóf egyéniben 3. helyezett,
Retek Zsombor részvételével pedig csapatversenyben korcsoportjukban 1. helyezést értek el.
Szívből gratulálunk sportolóinknak és felkészítő tanáruknak Benke Zoltánnak!

Zselic Kupa

Zselic Kupa

Meghívásos Nemzetközi U10, U11 Verseny és Gyermek Gála

Múlt hétvégén sem tétlenkedtek iskolánk birkózói, ezúttal Szigetváron vettek részt egy meghívásos nemzetközi versenyen. A hazai Dél-Zselic SE mellett, hét magyar és három horvát csapat, mintegy száztíz versenyzője sorakozott fel a megnyitóra. A verseny célja az élmény és rutinszerzés, valamint a versenyzők tudásszintjének felmérése volt. Bíztató volt a szőnyegen mutatott teljesítmény és jó előjelekkel várjuk a május 26-i országos bajnokságot, ami az év legrangosabb versenye ennek a korosztálynak. A mutatott teljesítmény alapján nem túlzó elvárás 1-2 érem és ugyanennyi pontszerző
hely megszerzése Püspökladányban, az országos bajnokságon.
Eredmények:
Győrfi Patrik 1. hely
Szabó-Gyarmati Dávid 2. hely
Szabó Maximilián Brendon 3. hely
Szélpál-Stadler Benett 2. hely
Szalona Mihály 3. hely
Várnagy Ákos 3. hely
Horváth Ármin 3. hely

Március 15-i megemlékezés

További képek itt:

Hősképző

Iskolánk 4. osztályos tanulói részt vettek a Magyar Vöröskereszt elsősegélynyújtást népszerűsítő programján, a Hősképzőn. Köszönjük a Nagyvenyimi vöröskereszt alapszervezet munkatársainak a lehetőséget!

Matematika versenyeredmények

2024. februárjában 14 vállalkozó szellemű tanulónk vett részt tankerületi matematika versenyen (levelezős formában), amit a Móra Ferenc Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI szervezett. Nagyon szép eredményt értek el a gyerekek, ami a matematikát tanító kollégák profizmusát mutatja!
2. évfolyamos kategória:
I. helyezett Surányi Norbert
II. helyezett Lakatos Ármin
III. helyezett Kaszás Ádám
3. évfolyam: II. helyezett Katona Mara Panna
4. évfolyam: I. helyezett Gál Noel Dylan
5. évfolyam: III. helyezett Pethes Zalán
7. évfolyam: II. helyezett Almási Árpád és Bokor Benedek
További versenyzők: Szabó Maximilian Brendon, Szili Attila, Pukli Zoé, Kamondy Bálint, Szabó Benjamin Dominik, Gárel Bence
____
Markóthné Herdics Krisztina
-a fotón nem mindenki szerepel-

Téli madáretetés

Téli madáretetés
Iskolánkban hagyomány, hogy a téli hónapokban folyamatosan ellátjuk a madarakat eleséggel. Ehhez a kezdeményezéshez immáron minden osztály csatlakozott és saját készítésű madáretetőbe helyezte az eleségeket, amelyeket az udvaron lévő fák ágaira lógattunk fel. Az eleség sok finomságot tartalmaz: fekete napraforgót, csíkos napraforgót, búzát, árpát, cirkot, zabot, repcét.
A madarak hasznos állatok, sőt, mindennapi életünket is szebbé teszik látványukkal, csiripelésükkel. Védjük, óvjuk, becsüljük meg őket!

Grundbirkózás

Több mint 45 évvel ezelőtt egy sportújságíró álmodta meg, és dolgozta ki a grundbirkózás szabályait, azzal az alapötlettel, „Ha van grundfoci, miért ne lehetne grundbirkózás is?” . Ezzel az ötletével csatlakozott az akkor meghirdetett Edzett ifjúságért mozgalomhoz. Ez afféle keret volt, amibe minden belefért, ami azt célozta, hogy minél több fiatal sportoljon minél rendszeresebben. A grundbirkózást azóta felkarolta az oktatási tárca, választható tantervi anyaggá minősítette, a Magyar Diáksport Szövetség pedig diákolimpiai sportággá tette. A 2023/24 tanév 193 csapattal rekord létszámú nevezést hozott. Az országos elődöntőket hat helyszínen rendezték meg. A Közép-Dunántúl selejtezőjének a Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola adott otthont. A viszontagságos időjárási körülmények ellenére, a két korosztályban érkező 29 csapat 216 versenyzője képviselte iskoláját. A szabályrendszer egyszerű, talán pont ezért, az egészséges virtussal megáldott gyerekek csatája sokszor gigászi küzdelmeket hozott. A zsúfolásig megtelt tornateremben visszhangzott a testnevelők, csapattársak, és a népes szurkolótáborok buzdítása. Az iskoláknak hét súlycsoportban kellett kiállítani versenyzőt, és az egyéni eredményekből származtatták a végső eredményt. A venyimi iskolások nagyon kitettek magukért, hiszen a három csapatunkból kettő dobogóra állhatott, egy pedig az ötödik helyen végzett.
Csapattagok:
I. korcsoport
Pötör Barnabás
Kleiber István
Kollányi Botond
Rodek Márk
Gergő Zétény
Udvardi Dániel
Nepel Olivér
Horváth Ármin
A csapat a III. helyen végzett
II. korcsoport „A”
Faragó Félix
Szabó-Gyarmati Dávid
Szélpál-Stadler Benett
Hir Tamás
Boldis Bence
Szalona Mihály
Gál Noel Dylan
Beró Botond Bence
A csapat az V. helyen végzett
II. korcsoport „B”
Drávicz Roland
Surján Donát
Szabó Maximilián Brendon
Kollányi Zoltán
Győri Milán
Nagy János Kevin
Kamondy Bálint

A magyar kultúra napja

Eme jeles napot 1989. január 22-e óta ünnepeljük annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban, ezen a napon befejezte a Himnusz kéziratának megírását. Ezzel az alkotás hivatalosan is nemzeti himnuszunkká lett.
A kifejezést értelmezve elmondhatjuk, hogy magyar kultúra minden olyan kultúra, amely bármely módon a magyar néphez köthető. A műveltség, történelmünk, hagyományaink, népdalkincsünk, népmeséink, népmondáink, szellemi alkotások sokasága, ékes városaink, kicsiny falvaink, mind-mind arról tanúskodnak, hogy magyarok vagyunk – magyar kultúrával.
Iskolánk január 22-én rövid műsorral ünnepelt, a Himnusz nyolc versszakának elszavalásával minden egyes tanulónk az esemény részesévé vált.

Sportfesztivál

Sportfesztivál
2024. 01. 19-én Sportfesztivált tartottunk iskolánkban, ahol a felsős fiúk fociban és kötélhúzásban mérettették meg magukat, mindeközben a lányok pedig több, könnyedebb mozgásforma közül választhattak (jóga, ügyességi kötélpálya, labdajátékok, tánc).
A programban a diákokon kívül a felsős osztályfőnökök is részt vettek, a programnak és a jókedvnek köszönhetően szinte elvegyültek a gyerekek között.

Mikulás az osztályokban

További képes itt: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1094101545311648&type=3

Táncolni mindenki tud – interaktív előadás

További képek: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1093557642032705&type=3

Nálunk járt a Mikulás Altomünsterből

További képek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1093111158744020&type=3

Kirándulás a Lázár Ervin program keretében

Iskolánk 8. osztálya, a Lázár Ervin program keretében lehetőséget kapott arra, hogy ellátogasson a Fővárosi Nagycirkuszba és megtekintse a Csodaláda című előadást. A hihetetlenül izgalmas, fordulatos és mindenki számára élvezhető este sok meglepetést tartogatott számunkra, de mindenki megtalálta benne azt a részletet, fellépőt aki a legjobban tetszett neki. Mindemellett plusz élményként hatott az utazás az éjszakai fényekkel megvilágított budapesti belvárosban, mely mindannyiunknak örök élmény maradt.

Növényültetés

A zöld növények kellemesebb mikroklímát teremtenek, segítenek a víz megtartásában aszályosabb időben is, csökkentik a ház körüli hőmérsékletet. Az egyre forróbb, egyre szárazabb nyarak és a klímaválságról szóló hírek mind figyelmeztető jelek arra vonatkozóan, hogy a felelősség mindenkié. Sokan úgy gondolják, hogy csak a döntéshozók, az ipari létesítmények tulajdonosai, a tudósok, szakemberek tehetnek valamit azért, hogy a Földet megmentsük…” mi máshogy gondoljuk.. mindannyian tehetünk azért, hogy szűkebb környezetünkön változtassunk, zöldebbé tegyük!
Iskolánk 1.b, 2.b és 3.a osztályos tanulói a tél beállta előtt diófákat, fűszernövényeket, bokrokat, évelőket ültettek az iskola területén!
Köszönjük a szülők támogatását!
(forrás: primanet.hu)
További képek itt:

Tankerületi Mesemondó Verseny iskolánkban

Iskolánkban november 17-én került megrendezésre a Tankerületi Mesemondó Verseny, melyre 16 tankerületi iskolából 53 alsó tagozatos gyermek jelentkezett.
Mindennapi életünk során a tévé és a számítógép erős versenytársa lett a mesemondásnak.
Mindannyian tudjuk, milyen fontos a mese, azon kívül, hogy az olvasottak, hallottak fejlesztik a nyelvi érzéket, gyarapítják a szókincset, a gyermeki képzelőerőt. Ezen kívül nagyon nagy hatással vannak a gyermek érzelmi fejlődésére, gyógyítja a lelket, oldja a stresszt és örök élményt nyújt.
Ezért fontosak tehát, ezen alkalmak, ahol a gyermekeket ösztönözzük arra, hogy foglalkozzanak a mesékkel, mondják el azokat mindannyiunk örömére.
Nagy örömünkre szolgál, hogy ilyen sokan eljöttek hozzánk.
Szebbnél szebb mesékkel és előadásokkal találkoztunk!
Szeretettel gratulálunk Mindenkinek!
További képek itt:

Versenyeredmények

Iskolánk hetedik évfolyamos diákjai megmérették magukat a Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium által szervezett gazdasági/ tudatos pénzhasználatra épülő vetélkedőn. Az elődöntő során, az induló 16 csapatot négy szintre sorolták, ahol két csapatunk a harmadik, míg egy a negyedik szintre jutott, ezzel kiérdemelve a továbbjutást.
A döntőben, a fiúk a negyedik helyen végeztek, ahol egy utazás megvalósítására gyűjtötték a pénzbeli pontokat. A hat állomásból álló kalandjáték során négy alkalommal tableten, két alkalommal pedig analóg módon kaptak változatos pénzügyi feladatokat. Így például a „Váltóláz” elnevezésű játékban a tallér fizetőeszköz árfolyamát kellett átváltani euróra, dollárra, fontra, mely után el kellett dönteniük, hogy az adott termék – pl. szemüveg – megvásárolható-e. A biztonsági játék során különböző hétköznapi kérdésekre kellett a választ kitalálni, amelyek biztonságot jelentenek a különböző eszközök használata során. Az izgalmas kalandok után „gazdagon” tértek vissza az eredményhirdetésre a hetedik-nyolcadik osztályos tanulók.
Nagyon büszke vagyok a gyerekekre, mert remekül helyt álltak ezen a nem mindennapi versenyen!
Laknerné Radó Veronika
Döntős 4. helyezett csapat:
Ésik Péter
Pászti Dávid
Retek Zsombor
Elődöntős csapatok:
Fister Kamilla
Kiss Vanessza
Szloboda István
Kovács Patrik
Balogh Áron
Nagy Ádám

Aktív Iskola-sportszünet

Tanulóink nemcsak délutáni sportszakkörökön vehetnek részt, hanem az Aktív Iskola keretében az ún. sportszünetekben is lehetőséget kapnak a mozgásra, játékos sportolásra. Ilyenkor többféle tevékenység közül választhatnak: klasszikus labdajátékok, floorball, akadálypálya, ugrálókötél, ütős játékok…stb. A közös mozgás a gyerekek testi-lelki egészségét szolgálja, erősíti a barátságokat, összetartó közösséget kovácsol. A sportszünet jó alkalom az aktív pihenésre, játékra, kikapcsolódásra, feltöltődésre.

Életképek – olvasni jó

Márton napi hagyományok iskolánkban

A Márton-napi népszokások egyrészt az év végéhez, a mezőgazdasági munkák befejeződéséhez, illetve az advent közeledtéhez kötődnek, másrészt ahhoz a legendához, amely szerint Szent Márton egy libaólban próbált elrejtőzni, amikor püspökké akarták megválasztani, de a ludak elárulták gágogásukkal.
Német nyelvterületről terjedt el a fáklyás felvonulás (Martinsumzug), amely Szent Márton emlékét őrzi, és a jó cselekedeteket szimbolizáló fényt juttatja el az emberekhez.
Iskolánkban már hagyománnyá vált, hogy ezen a héten lámpáskészítő versenyt hirdetünk. A Lámpások tetszőleges technikával és bármilyen anyagból készülhetnek. Ebben az évben 52 lámpás versenyzett. Nagyon ötletes, világító, tollas, színes lámpások kerültek ki a gyerekek kezei közül. A jutalom sem marad el, az oklevél mellé libás süti dukált.
Pötör Emese
További képek itt:

Szóforgató-Betűvető – kortárs irodalmi vetélkedő

A Dunaújvárosi Gyerekkönyvtár által hirdetett Szóforgató-Betűvető kortárs irodalmi vetélkedőn Iskolánk 20 tanulója vett részt. Az idén Ecsédi Orsolya műveiből kaptak egy kis ízelítőt a gyerekek. Az eredményhirdetéssel (2023. november 9-én 15 órától) egybe kötött író-olvasó találkozón megtudhattuk azt is, hogyan vált íróvá a jogász Orsolya néni. Nagy lelkesedéssel dolgoztak a gyerekek a feladatlapokon, elismerés a munkájukért!
Könyvjutalomban részesültetk:
Majer Zétény László 3. a, Lakner Kornél 4.a, Rédl Kincső 5. a , Zalai Sára Villő 5.a
Résztvevők:
3. osztály:
Farsang Evelin
Gombita Zoé
Kovács Veronika
Majer Zétény László
Széll Boglárka
Tibai Ádám
4. osztály:
Birtalan Lara Niké
Czompó Zoé
Kollányi Zoltán
Kuti Borka
Lakner Kornél
Sábics Maja Kitti
Szalona Mihály
Szöllősi Barna Péter
Várnagy Ákos
5. osztály:
Farsang Artúr
Dobai Marcell
Rédl Kincső
Szabó Kasszandra Natália
Zalai Sára Villő

Házi mesemondó verseny

2023. november 8-án tartottuk a házi mesemondó versenyünket, három évfolyamon 25 versenyző meséjét hallgathattuk meg. A következő eredmények születtek:
I.helyezett: Pötör Barnabás 1.b, Győri Heléna Afrodité 2.a, Farsang Evelin 3. a
II. helyezett: Horváth Dóra 1.a, Vadász Sára Anna 2.b, Kovács Veronika 3. a
III. helyezett: Rauf Előd Árpád 1.a, Kádár Emese 2.a, Széll Boglárka 3.a
IV. helyezést értek el: Kleiber István Tibor 1.a, Nagy Lilla 1.a, Csizmadia Botond 1.a, Szeitz Dávid 1.a, Kónya Mira Jázmin 1. b, Varga Zoé 1.b, Horváth Janka 1. b, Vida Elizabet 1. b, Kovács Beatrix 2. a, Pászti Dalma 2. a , Sass Réka 2. a, Szalavics Dominika 2. b, Széll Viktória 2. b, Grósz Anna Paulina 3. a, Peltz Léna 3. a, Góman Rajmund 3.a

Takarékossági világnap

💵🪙💰⚖️
A takarékossági világnapról iskolánk is megemlékezett. Tanulóink játszva ismerkedtek meg új kifejezésekkel és a spórolás lehetséges formáival.
Képek az eseményről:

TÖK Jó Buli

TÖK Jó Bulit tartottunk iskolánkban, a halloweenre és az őszi szünetre hangolódva. A délutáni mulatsàgra 4-8. osztályig vártuk a vállalkozó kedvű csapatokat, akik igazán izgalmas, vicces és helyenként rèmisztő feladatokat kaptak a jó hangulat fokozása érdekében. A diákok, tanárok egyaránt kreatív és ijesztő jelmezekbe bújtak, majd egy rövid, tàncos mulatság keretében zártuk le ezt az igazán izgalmas délutànt. Reméljük a következő években hagyomànnyà vàlhat ez az őszi mulatsàg!
Köszönjük a szervezést és az ötletet, a negyedikes ès a felsős osztàlyfőnököknek!

Köszönet a felajánlásokért

Tisztelt Szülők,lelkes állatbarát tanítványaink!
Hálás szívvel köszönjük az „Állatok-világnapja” alkalmából meghirdetett és lebonyolított kezdeményezésünkhöz való csatlakozásukat, illetve állateledellel való támogatásukat.
Az összegyűjtött állateledelt a Törpi Bölcsi cicamentő szolgálat ,illetve az Ágica Sérült Állatmenedéke Alapítvány  részére elszállítottuk, majd a helyszíneken átadtuk.
Az állatok és a fent említett két szervezet nevében is köszönjük megtisztelő szándékukat!
Hartyányi Edit
gyűjtés-koordinátor

Október 23.

További képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1075133530541783&type=3

Pályaválasztási kiállítás

Október 20-án a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Pályaválasztási Kiàllításán vettünk részt a 8. osztàllyal, mindenkèppen hasznos volt, a dszc iskoláit kicsit jobban megismertük, tájèkozódtunk az ösztöndíjlehetőségekről, sok mindent kipróbáltunk ès jól éreztük magunkat!
Masinka Kitti

Öko-túra

Október elején hagyományteremtő céllal megszerveztük az 1. Öko-túránkat.
A csipet-csapattal a Velencei-hegység legérdekesebb látnivalóját, a Pákozdi ingóköveket kerestük fel. A kirándulás végén Miskahuszár szobrát is megnéztük.
Tavasszal újabb túrával készülünk az érdeklődő gyerekeknek.

Birkózás sikerek

2023.10.07-én, Nagykanizsán rendezték a Nyugat-Magyaroszág Területi Diák I-II. Szabadfoglalkozású Diákolimpiát. A két korosztályban közel 150 birkózó sorakozott fel a három szőnyegen, hogy megküzdjön az Országos Döntőn való indulási jogért.
Iskolánkat először képviselte versenyző birkózás sportágban diákolimpián. Várnagy Ákos a Gurics György BDSE színeiben szállt harcba a 32kg-os kategóriában.
Az elvárás a tisztes helytállás volt, Ákos azonban a 12 nevezőből az 5. helyen végzett, ami azt jelenti, hogy október 28-án, Püspökladányban mondhatja el az olimpiai esküt és szerezhet dicsőséget magának és iskolájának!
Hajrá Ákos, hajrá Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola, hajrá Gurics György BDSE!!!!!
-Fehér Krisztián-

Mesés étkek rajzpályázat

2023. október első hetében zajlott a Móra Ferenc Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI szervezésében a „Mesés étkek” rajzpályázat.

A versenyre számos igényes alkotás készült.

Résztvevők, nyertesek:

I. Szeitz Dávid 1.a (1-2. osztályos kategória)

II. Kaszás Ádám 2.b (1-2. osztályos kategória)

III. Gárel Benedek Bence 6.a (felső tagozat kategória)

Surányi Norbert, Katona Mara Panna, Kádár Benedek, Pukli Zoé Natasa, Szabó Maximilián Brendon, Szili Attila, Kovács Emmaróza, Szabó Benjamin Dominik

Gratulálunk a résztvevőknek!

Markóthné Herdics Krisztina

gyógypedagógus

Állatok világnapja iskolánkban

Tisztelt Szülők, lelkes állatbarát tanítványaink!
Hálás szívvel köszönjük az „Állatok-világnapja” alkalmából meghirdetett és lebonyolított kezdeményezésünkhöz való csatlakozásukat, illetve állateledellel való támogatásukat.
Az összegyűjtött állateledelt a Törpi Bölcsi cicamentő szolgálat, illetve az Ágica Sérült Állatmenedéke Alapítvány részére elszállítottuk, majd a helyszíneken átadtuk.
Az állatok és a fent említett két szervezet nevében is köszönjük megtisztelő szándékukat!
Hartyányi Edit
gyűjtés-koordinátor

Tájékoztatás a 7. évfolyamos szülők részére

✉️❗

Tisztelt szülők!
Iskolánk az idei ( 2023/2024) tanévben pályázik az RRF-1.2.1-2021-2021-00001 ” Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára” elnevezésű projektre, melynek keretében országosan 140.000 notebook kerül kiosztásra. Első körben a 7. és 10. évfolyamon tanuló diákok igényelhetnek szüleiken/ törvényes képviselőiken keresztül IKT-eszközt.
Intézményünk a szülőket/törvényes képviselőket a notebook igénylésről tájékoztatta és minden, az adott intézményben bevált kommunikációs lehetőséget felhasznált a regisztráció menetének elősegítésére, tájékoztatásra.

Fazekas Zsoltné

intézményvezető

Ebédbefizetés novemberre

Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) országos kezdeményezésére 2023. szeptember 29-én intézményünkben is megrendeztük a Magyar Diáksport Napját.

A hazai kezdeményezés az utóbbi 9 évben nemzetközi eseménnyé nőtte ki magát,  idén közel 40 országban mozogtak a fiatalok.

Az esemény idei mottója: „Öröm a sportban és a testmozgásban”, ezért közös mozgásra, aktív játékra hívtuk iskolánk tanulóit.  A gyerekek 11 állomáson próbálhatták ki magukat az akadálypályától a kosárra dobáson át az ügyességi játékokig.

További képek itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1050462073008929&type=3

 

Aktív iskola lettünk

Aktív iskola lettünk >>

Adománygyűjtés iskolánkban

A magyar népmese napja

A népmese napját első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg. A nap célja, hogy a könyvtárosok, az óvónők, a pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, valamint a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.
Iskolánkban hagyománnyá vált e jeles napnak a megünneplése. Az első és második évfolyamos tanulók a Palágyi József Művelédési Ház és Könyvtárban hallgathattak szebbnél szebb meséket Debreczenyi Kálmánné Évikétől. A harmadik és negyedik osztályos diákokat Suplicz Mihály mesemondó kápráztatta el kifejező előadásával.
Kedvenc mesehős kategóriában rajzpályázatot hirdettünk, melyre több, mint 40 alkotás érkezett. A gyerekek munkái megtekinthetők az iskola aulájában.
A második osztályos tanulók beöltöztek kedvenc meséjük szereplőjének és büszkén viselték a jelmezeket egész nap.
A felső tagozatos gyermekek mesét olvastak a kisebbeknek, majd az alsósok rejtvényeket, kvízeket oldhattak meg a témanappal kapcsolatban.
„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha egyre gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktők kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő, mesebeli kincseket!

További képek itt: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1049986069723196&type=3

 

Tanévnyitó – Kezdődik az iskola


Elsős szülői értekezlet

Kedves Szülők!

A leendő első osztályosok szüleinek szülői értekezlet tartunk 2023. augusztus 23-án 17 órai kezdettel.

Ügyeleti napok

Bendegúz Gyermekakadémia, Tudásbainokság eredmények

Lezárultak a Bendegúz Gyermekakadémia, Tudásbajnokság 2. féléves fordulói. Diákjaink matematika, magyar nyelv és környezetismeret tantárgyakból versenyeztek. Kovács Beatrix 1. a ( matematika) arany minősítést, Kovács Patrik 6.a (magyar nyelv, matematika) ezüst minősítést, Pászti Dávid 6.a (matematika) ezüst minősítést, Rédl Kincső 4.a ( környezetismeret) ezüst minősítést kapott a 3 forduló eredményeiért.

Gratulálunk!

Virágültetés az alsósokkal

Iskolánk alsó tagozatos diákjai vállalásuk szerint az általuk vetett és nevelt virágpalántákat elültették az iskola előtti kis körforgónál és az Egészségház előtt. Mint a képeken is látszik remek hangulatban folyt a munka. Legyen szép virágos községünk; örüljön mindenki, aki a diákok által nevelt – gondozott virágokra néz!🌷🌺🌸☀️🏞

További képek itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.968118657909938&type=3

Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia Tudásbajnokság vármegyei forduló

Március 24-én rendezte meg a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia a Tudásbajnokság vármegyei fordulóját Székesfehérváron. Matematika tantárgyból Pászti Dávid 6. osztályos tanuló a 4. helyen végzett. Gratulálunk! Büszkék vagyunk rá!

Bálint Ágnes Olvasási Verseny döntője

Április 18-án került megrendezésre a Bálint Ágnes Olvasási Verseny döntője Adonyban.  Szeptembertől márciusig lezajlottak a levelezős fordulók. A negyedikesek csapata a döntőben éppen lecsúszott a dobogóról, a negyedik helyet szerezte meg . Szép munka volt! Gratulálunk!

Madarak és fák napja

ÉNEKELJ AZ ERDŐBEN!
(május 10., illetve éneklés május 12.)🐦🦇🦅🌳🌲🌴
A madarak és fák napja alkalmából országos és nemzetközi megmozdulást szervezett az Erdő Ajándéka Erdei Iskola és Alapítvány. A tájékoztatás szerint idén 35.000-en énekeltünk, 8 országból 486 regisztráció érkezett.
Osztályunkkal, a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola 2.a osztályosai a nagyvenyimi Kiserdő csodás fái alatt, illetve bokrai között a Tavaszi szél vizet áraszt című népdal éneklésével és annak határtalan örömével vettünk részt a dalos mozgalomban. Hálát adtunk az erdő fáiért, bokraiért a szívből jövő énekszóval, köszönetképpen az éltető, a tiszta levegőért, a gyógyító növényekért. A gyerekek által készített kismadarakkal „megajándékoztuk” az erdőt.🥰

Anyák napi vers

Kádár Emese 1.a osztályos tanuló anyák napja alkalmából ezzel a két saját verssel örvendeztette meg édesanyját! 🥰

https://www.facebook.com/100041354390846/videos/270803398708795

Szép eredmények Mezőfalváról!

2023.05.06-án, A DKSE és a Gurics György BDSE közösen rendezte meg a Pethes-Ker kupát, a Gurics György emlékversenyt.
A DKSE és a Gurics versenyzői mellett elfogadta a meghívást az Enying VSE, Budapestről a Kertváros csapata és a Tatabánya. Két szőnyegen összesen kilencven birkózó palánta mérte össze erejét.
A verseny célja az élményszerzés mellett, a tanultak kipróbálása volt, versenyhelyzetben. A Kossuth Lajos Általános Iskolát tizenegyen képviselték, ők mindannyian a Gurics György BDSE versenyzői. Iskolánk birkózói kitettek magukért, nagyon szép eredmények születtek!
Rodek Márk 1. hely
Gergő Zéteny 1. hely
Horváth Ármin 1. hely
Faragó Félix 2. hely
Győrfi Patrik 3. hely
Szélpál-Stadler Benett 1. hely
Hír Tamás 2. hely
Győri Milán 2. hely
Szabó Maximilián Brendon 3. hely
Várnagy Ákos 3. hely
Pethes Zalán 3. hely
A csatolt képen a Gurics György BDSE versenyzői!

Rajzpályázat a Dunaújvárosi József Attila Könyvtár szervezésében

A Dunaújvárosi József Attila Könyvtár hirdetett „Azért a víz az úr” címmel rajzversenyt. Olyan alkotásokat vártak, amelyben Petőfi Sándor Föltámadott a tenger és A Tisza című versei vizuális megjelenítést kapnak.
Több, mint 80 rajz közül 13-at díjaztak, ebből nagy örömünkre 5 nagyvenyimi iskolás lett. Ijjas Tamás, költő adta át az illusztrációs díjakat Zalai Sára Villőnek (4.a), Vizi Nórának (5.a), Kovács Patriknak (6.a), Simon Szilvinek (7.a) és Gyöngyösi Leventének (7.a). Továbbá kiállított alkotás lett Győri Kinga (6.a), Fister Kamilla (6.a) és Fábián Vince (7a.) munkái.
A felhívásra összesen 37 pályaművet küldtünk be.
Nagyon büszkék vagyunk a tanulóinkra!
Felkészítő tanáruk Császár Mónika Ilona.
További képek iskolánk facebook oldalán láthatók: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.947132336675237&type=3

Alapműveleti matematikaverseny

Újabb büszkeségre okot adó eredmények!
2023 Fejér vármegye eredményei:
A verseny célja: a tanulók számolási és kalkulációs képességének mérése és a tanulók tudásának összevetése. A versenyen helyes eredményt kell megadni a felsorolt egyszerű és összetett számolási műveletekre. Az eredmény megadása bármely számformával, alakkal történhet, ha a feladat szövege ezt nem szabja meg. A számításnál csak íróeszköz és papírlap használható. A verseny résztvevői: Magyarország általános és középiskoláinak 4-8. évfolyamot végző tanulói.
5. évfolyam több mint 60 vármegyei induló.
Iskolánk legeredményesebb tanulója: 31. hely : Lóki Léna
A többiek eredméyei:
40. hely : Ésik László
44. hely: Major Zsófia
53. hely: Majer Nimród
54. hely: Tóth Luca
57. hely: Pacskó Kristóf
6. évfolyam több mint 30 vármegyei induló.
Iskolánk legeredményesebb tanulója:15. hely : Pászti Dávid
A többiek eredméyei:
22. hely : Kiss Vanessza
25. hely: Kovács Patrik
26. hely: Pribitek Ármin
27. hely: Szloboda István
28. hely: Ésik Péter
29. hely: Bokor Benedek
31. hely Retek Zsombor
Az eredményeitekhez gratulálok, nagyon büszke vagyok Rátok!!!!
Veronika néni

„Utazásom a galaxisban” kiállítás

Április 12-e az űrhajózás emléknapja, ennek apropóján a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola rajzpályázatot hirdetett a Dunaújvárosi Tankerület iskolái számára „Utazásom a galaxisban” címmel.
Összesen 428 pályamű érkezett be 14 intézményből, így joggal mondhatjuk, hogy a 2022/23-as tanév legnagyobb rajzpályázata lett a környéken. Öt kategóriában közel 70 diák munkáját díjazta a zsűri oklevéllel és tárgyjutalommal, továbbá minden kiállított rajz készítője emléklapot kapott.
2023. május 3-án, 15 órai kezdettel ünnepélyes kiállításmegnyitó és eredményhirdetés zajlott a nagyvenyimi iskola aulájában. Balogh Máté (volt diákunk) zongorajátékával a StarWars ismert dallamait idézte fel, Győri Heléna Afrodité (1.a), Fábián Vince (7.a) és Jáki Jázmin (8.a) tanulóink pedig versekkel mutattak rá a végtelen és ismeretlen galaxisokra, ezzel párhuzamosan a kíváncsi, utazó emberi mivoltunkra. Fazekas Zsoltné intézményvezető szeretetteljes köszöntője után Császár Mónika Ilona pályázatszervező rajztanárnő ismertette a pályázat eredményeit, majd közösen átadták a díjakat. Végezetül aprósütemény és üdítő mellett beszélgetésekre is volt lehetőség, ki-ki megtekinthette a kiállított munkákat.
A kiállítás csodásan tükrözi a gyermekek fantáziáját arról, hogy milyen egyedi, különleges űrhajókkal fedeznék fel a galaxist, kikkel mennének el a nagy utazásra. Számos technikai megoldást is láthattunk az elképzelések kivitelezésére, a grafitceruzás rajtól a festésen át a montázs, vegyes technikákig. Fontos szempont volt zsűrizés során a minőség, azaz az alkotások kidolgozottsága, tudatossága az adott korosztályokban.
Hálásak vagyunk a felkészítő pedagógusoknak, hogy egy ilyen színvonalas kiállítás jöhetett létre, hiszen a sok feladat mellett erre is időt szántak.
Másodlagos célunk is megvalósult, mégpedig az, hogy a verseny által a természettudományos ismereteket is közelebb hozhattuk a gyermekekhez, hiszen alaposan utána kellett annak járni, mitől űrhajó egy űrhajó, mi az az űrállomás, milyen az űr, a naprendszerünk, hol tartanak a legújabb kutatások, eredmények.
Összességében egy nagyon sikeres és eredményekben bővelkedő rajzpályázatot valósított meg a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola, amelyre méltán büszkék lehetünk.
A kiállítás megnyitóján készült képek facebook oldalunkon itt láthatók:
A kiállítás képei itt tekinthetők meg: 

Nagyvenyimi sikerek

Minden év áprilisában Baracson a Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában kerül megrendezésre a szépen olvasó és szépen író verseny alsó tagozatos diákok számára.
Idén minden alsós évfolyamunkról indultak versenyzők mindkét kategóriában.
1. osztály
Győri Heléna Afrodité írás, felkészítő pedagógus: Pötör Emese
Kollár Bercel olvasás, felkészítő pedagógus: Lóki-Takács Brigitta
2. osztály
Kovács Kristóf olvasás, felkészítő pedagógus: Majerné Péterfi Melinda
Héger Míra írás, felkészítő pedagógus: Majerné Péterfi Melinda
3. osztály Czompó Zoé írás, felkészítő pedagógus: Markóth Luca
Szabó Gyarmati Dávid olvasás, felkészítő pedagógus: Jankovics Ildikó
4. osztály Szabó Kasszandra Natália írás, Sümegi Fanni olvasás,
felkészítő pedagógus Kissné Ságodi Gyöngyi
Eredményeink szépen olvasó kategóriában:
Kollár Bercel I.hely
Kovács Kristóf I. hely
Szabó Gyarmati Dávid I. hely
Sümegi Fanni III. hely
Eredmények szépírás kategóriában:
Győri Heléna Afrodité bronz minősítés
Héger Míra arany minősítés
Czompó Zoé ezüst minősítés
Szabó Kasszandra bronz minősítés
Köszönjük a baracsi iskolának a színvonalas verseny megszervezését, a kedves vendéglátást!
Hatalmas gratuláció a gyermekeknek és felkészítő tanárainknak! További sok sikert kívánunk nekik!

Víz világnapja

A Víz Világnapja alkalmából figyelemfelhívó faliújság került kihelyezésre iskolánk aulájában. Szerettük volna szemléletessé is tenni, így voltak olyan kiállítási tárgyak is melyek fizikai valójukban is tükrözték a mértéktelen vízfelhasználást. Vajon mennyi édes vizet használunk el egy zuhanyzás, mosás közben? Hány liter víz kell egy szelet csoki, egy rajzlap vagy a kedvenc farmerod előállításához? Többek között ezekre a kérdésekre is megtalálták a diákok és az iskolánkba betérő szülők, kollégák a választ, emellett játékos feladatok (puzzle, állat-vizes élőhely párosítás, cápás színező) is várták őket.
Képek iskolánk facebook oldalán: 

Happy hét

„Víz! Se ízed nincs, se színed, se zamatod, nem lehet meghatározni téged, megízlelnek,
anélkül, hogy megismernének. Nem szükséges vagy az életben: maga az élet.”
(Exupery)
A víz világnapja a Happy-héten!
Az OGYÉI évente megrendezésre kerülő országos óvodai-iskolai programja, melyben többezer gyerek vesz részt. Arra hívja fel a fiatalok figyelmét, hogy egészségük megőrzése érdekében, cukros üdítő helyett vízzel oltsák a szomjukat.
A HAPPY-hetet rendszerint a víz világnapjához kapcsolódva március 20-24 között hirdetik meg a nevelési-oktatási intézményeknek, így ezen a héten kiemelten foglalkozott a mi intézményünk is a víz fontosságával.
A projekthéten számos ismeretet szereztek a tanulók, a víz körforgásáról és megfigyelték az ablakra kiragasztott vizes zacskón keresztül, kísérleteztek, kipróbálták, hogy a papírvirág kinyílik-e a vízen úszva, kézműveskedtek. Sőt, egész héten vizet ittunk, amit VízVali/Vili is segített. Vízizsaruk lettek választva az alsó évfolyamon, őrjáratoztak és ellenőrzték a vizeket, amiket kérték iskolánk többi tanulójától, pedagógusoktól. A víz világnapján, március 22-én kék színbe öltöztünk, egyenkarkötőket vettünk fel és koccintunk is a vizes palackokkal az iskola udvarán.

Angol nyelvű könyveink

Hatalmas boldogság! 🥰Megérkeztek Londonból az angol nyelvű könyvek, fejlesztők, mesekönyvek, újságok a Talented Children jóvoltából! 🥰Angliából 60 kiadványt küldtek (összesen 50 kg-ot) nagy szeretettel!💝Minden iskolai évfolyam számára hasznos tananyag és értékes könyvek, angol nyelven tudásszinteknek megfelelően!

 

Író-olvasó találkozó

Rendhagyó, remek irodalom órában lehetett része az alsós gyerekeknek az intézményünkben 2023. április 28-án. Az órát M. Kácsor Zoltán író, költő tartotta. Témája: az egyik megjelent nagyszerű gyermekkönyve: Utazás Dínómdánomba. Az első 6 fejezettel megismerkedtek a gyerekek tanítójuk segítéségével az ominózus héten, s ezekhez kapcsolódóan voltak találós kérdések, feladatok egy élménypedagógiai foglalkozás keretében. Az író úr nagyon tehetséges, könyve értéket képvisel,
szépirodalmi értéke van a műveinek. Ez egy író – olvasó találkozó volt egyben és ahogyan az lenni szokott az alkotó könyveit meg lehetett vásárolni, a listát előzőleg megkapták az érintett osztályok. Sőt a gyerekek hatalmas örömére, névre szóló, dedikálásban is részünk lehetett. (Gondolok itt az Utazás Dínomdánomba című könyvre stb.) Ezek a művek az alsó tagozatos gyermekek számára irodalmi értéket képviselnek, hatékony eszközei lehetnek az olvasóvá nevelésnek, valamint a helyesírás fejlesztésének is. Köszönjük szépen a lehetőséget!
Képek az eseményről itt láthatók:

Népviselet napja

„Legyen egy nap, amikor habitusunknak megfelelően vállaljuk felmenőink viseletét vagy épp lakóhelyünk még fellelhető hagyományos öltözetét”
A népviselet napja egy 2015 óta létező magánkezdeményezés, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a magyar kultúrához kapcsolódó, de határokon is átívelő közös értékeinkre, a népviseletek sokszínűségére és szépségére.
Ehhez a kezdeményezéshez idén iskolánk is csatlakozott, s akinek kedve volt, népviseletet vagy annak egy darabját öltötte magára ezen a napon.
Az aulában szebbnél szebb viseletekben gyönyörködhettünk, ismerkedhettünk a különböző tájegységek ruháival.
A kiállított ruhákat köszönjük Pötör Emesének és Lóki-Takács Brigittának.
Jövőre is pöröghetnek a szoknyák, repülhetnek a pántlikák és doboghatnak a csizmák!

Dunaújvárosban Magyar Vöröskereszt Elsősegély versenye

Magyar Vöröskereszt
2023. április 21-án Dunaújvárosban Magyar Vöröskereszt által megrendezett Elsősegély versenyen a gyermek kategóriában, a Kossuth Lajos Általános Iskola nyolc csapattal indult. Büszkék vagyunk, hogy a II. helyet az ötödik osztály csapatával, a III. helyet pedig a nyolcadik osztály csapatával el tudtuk hozni.
További képek iskolánk facebook oldalán: 

Egy nap népviseletben

Nem kérünk kereskedelmi szórólapot!

♻️🌏A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai és dolgozói elkötelezetten vallják a fenntarthatóságé a jövő.
Legújabb projektünk a „Nem kérünk kereskedelmi szórólapot!” – védem a fákat. Mely során iskolánk diákjai az általuk készített öntapadós matricákon jelezhetik lakóhelyükön, a postaládákon: „Nem kérünk kereskedelmi szórólapot!”
Mivel kereskedelmi forgalomban ilyen címke – felirat nem található, így felajánljuk a község környezetvédelem iránt elkötelezett lakóinak – akiknek nincs iskoláskorú gyermekük vagy unokájuk – elkészítjük részükre e feliratokat.
A címke mérete: 15×10 cm
A felirat egységes, de a dekoráció választható.
Amennyiben igényt tart e felajánlásra, kérjük jelezze:
– az iskola facebook oldalán,
– a polgármesteri hivatal recepcióján,
– az iskola telefonszámán: +325/507-490,
– az iskola e-mail címén: klain030096@gmail.com
NÉV és LAKCÍM megjelölésével.
A feliratokat a tavaszi szünet utáni időszakban 2023. április 17- április 28-ig készítik el diákjaink, így május 2-től vehetők át iskolánk titkárságán. Természetesen erről iskolánk honlapján, valamint a nörnyező üzletek hirdető tábláin értesítjük Önöket.
Védjük együtt környezetünket azzal is, hogy együttesen lemondunk a postaládáinkba helyezett papír szórólapokról. Számunkra minden fa felbecsülhetetlen értéket képvisel.
A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai és dolgozói nevében:
Császár Mónika Ilona
projektvezető
Lóki- Takács Brigitta
ökoiskolai koordinátor
Fazekas Zsoltné
intézményvezető

Emlékeztető a beiratkozáshoz

KRÉTA e- Ügyintézés felülete:

https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap

Kapcsolódó dokumentumok:

Adatfelvételi lap

Nyilatkozat életvitelszerű ott lakásról

Nyilatkozat etika, hit-és erköltcstan

Nyilatkozat gyermek törvényes képviseletéről

Pályaorientációs nap

Az idei pályaorientációs nap alkalmával az osztályomnak meglepetésként rendhagyó termeszetismeret órát szerveztünk – köszönöm a segítséget: Boldis Beáta. Az ötödikesekhez
látogatott Takács Lajos (https://vmet.hu) a dunántúli ÚTMET meteorológiai állomások technikusa, meteorológus. A délelőtt során a gyerekek megismerkedhettek az időjárás alapfogalmaival, vizsgált elemeivel, a mérésekhez használt eszközökkel. Az idő gyorsan eltelt, sok hasznos dolgot tanulhattunk és apasztalhattunk; Köszönjük „ Taki 😀”!
További képek itt:

Versmondó verseny

Két csodaszép, mosolygós kislánnyal voltunk ma a Vasvári Pál Általános Iskolában a Tankerületi Versmondóversenyen! 🥰Picit izgultak ugyan, de nagyon élvezték minden percét, köszönjük szépen a lehetőséget, remek volt! Ügyesen szavaltak, igazán büszke vagyok Rájuk: Szabó Izabellára 2. a osztályból és Birtalan Larára a 3. b osztályból. Szívből gratulálok!

Költészet napja

A költészet napja alkalmából szavaló versenyt tartott április 12-én a dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola.
A Tankerületi szavalóversenyen 3 évfolyamból indulhattak tanulók, a vetélkedőre pedig nem kevesebb, mint 11 városi és környéki iskola nevezett. A délután 3-kor startolt versmondó párbaj folyamán az 1. és 2. évfolyam kisdiákjai szabadon választott költeményeket adhattak elő.
Az 1. évfolyam versmondóit Rejtő Hajnalka óvodapedagógus, a Magyar Versmondók Egyesületének tagja, valamint Polgár Lilla, színész-drámapedagógus, a Bartók Színház oszlopos tagja zsűrizte.
Iskolánkat az első évfolyamon Győri Heléna Afrodité képviselte, aki méltón megállta a helyét a 15 kisdiák között. A rangos második helyet sikerült elérnie szép versmondásáért.
Gratulálunk neki és sok sikert kívánunk neki a jövőben is.
Felkészítője: Édesanyja Borsos Katalin és tanára Pötör Emese

Nyuszis kiállítás iskolánkban

A kiállítás képei iskolánk facebook oldalán tekitnthetők meg az alábbi linken:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.926527698735701&type=3

Iskolanyitogató foglalkozások iskolánkban

Az iskolanyitogató foglalkozások célja megsegíteni az óvoda iskola átmenetet. Az ovisok és szüleik betekintést kapnak az iskolai életbe, ismerkednek az iskolával és a leendő elsős tanítóval.
Az iskolanyitogató foglalkozásokat a 0. alkalommal 2023. január 31-én egy nyílt órával kezdtük, melyen a leendő elsős tanító óráját nézhették meg a szülők, amíg az ovisok a tornateremben játszottak.

A 4 foglalkozás alkalmával – 2023.02. 08 .- Kollárné Pál Erika segítségével egy kis angolos foglalkozást tartottunk interaktív feladattal és énektanulással. Majd 2023. 02.22-én Császár Mónika Ilonával együtt benépesítettünk – halakkal és teknősbékákkal -egy elátkozott, üres erdei tavacskát. Gyönyörű közös alkotás született. 2023. 03.01-én Pötör Emesével közösen mozgásos feladatok, tánc tette színessé a délutánt, melyen a tásasjátékok is sikert arattak. Az utolsó foglalkozás 2023. 03.29-én már a húsvéti készülődés jegyében telt, az iskola udvarán tojást kerestek az óvodások, utána a tanteremben és a folyosón Lóki-Takács Brigitta megmutatta a gyerekeknek, milyen lehetőségeket rejt a robotika. Kipróbálhatták, élvezték.

Nagyon aranyos, aktív gyerekeket ismertem meg ezeken a délutánokon, kollégáimmal együtt.

Köszönjük a szülőknek, hogy elhozták gyermekeiket ezekre az alkalmakra, várjuk a mielőbbi találkozást.

Kissné Ságodi Gyöngyi leendő első osztályos tanító

A programsorozatról készült képek iskolánk facebook oldalán találhatók:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.926517858736685&type=3

Versmondó verseny iskolánkban

Április 3-án rendezte meg iskolánk a helyi, alsó tagozatosoknak kiírt szavalóversenyt, ahol több mint 30 tanuló mondott verset.
1. évfolyam helyezettjei:
1. Győri Heléna Afrodité 1.a.
2. Rodek Márk 1.a.
3. Kádár Emese 1.a. Szalavics Dominika 1.b.
2. évfolyam helyezettjei:
1. Gombita Zoé
2. Héger Míra
3. Nagyistók Maja
3-4. évfolyam helyezettjei:
1. Sümegi Fanni 4.o.
2. Szabó-Gyarmati Dávid 3.a.
3. Kékesi Lilla Viktória 3.a. Birtalan Lara 3.b.
Köszönjük a résztvevők és a felkészítő tanárok munkáját! Gratulálunk a helyezetteknek!
Képek itt láthatók az versenyről:

Vicces frizura nap

2023. március 31-én az iskolánk Diákönkormányzata Vicces frizura napot hirdetett az április 1-jéhez kapcsolódó tréfálódás helyett. Akik szokatlan és kreatív hajkölteménnyel készültek, azok számára a DÖK csokis ostyát adott jutalmul. Gratuláció jár a szülőknek és a bevállalós gyerekeknek! Jó érzéssel töltötte el a diákokat, hogy a kezdeményezéshez iskolánk pedagógusai és dolgozói is csatlakoztak. Bízunk abban, hogy jövőre még többen próbálkoznak meglepő frizurával. A délelőttről egy kis vizuális betekintés is készült.

További képek itt: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.935276254527512&type=3

Régebbi híreink