Májusfa-állítás

Iskolánkban már hagyománnyá vált, hogy májusban közösen májusfát díszítünk.
A májusfa-állítás Európa számos országában élő népszokás, amely a tavasz, a természet megújulása és a fiatalság ünnepe. Magyarországon a legények szívük választottjának állítottak) állítanak májusfát, szalagokkal, virágokkal díszítve.
Mi ezt a szép hagyományt közösségi élménnyé alakítottuk, az elkészült májusfa pedig az iskolaudvaron állva hirdeti az összetartozást, a tavasz örömét.
Köszönjük mindenkinek, aki részt vett benne!

Alapműveleti Matematikaverseny

Újabb büszkeségre okot adó matematika eredmények
Iskolánkból 17 tanuló nevezett az országos Alapműveleti Matematikaversenyre.
A verseny célja: a tanulók számolási és kalkulációs képességének mérése és a tanulók tudásának összevetése vármegyei illetve országos szinten. Ezen a nem mindennapi versenyen tanulóink remekül helyt álltak. Az országos döntőbe a vármegyei első helyezettek jutottak be, sajnos egy hajszál választott el néhány diákot, hogy tovább versenyezzen. Eredményeiken ez korántsem torzít, íme a gyönyörű eredmények:
Mosonyi Melinda 3.o vármegyei 33. hely
Simon Bence 4. o vármegyei 2. hely
Kovács Kristóf 4. o vármegyei 11. hely
Ádám Hajnalka 4. o vármegyei 22. hely
Kovács Veronika 4. o vármegyei 23. hely
Lakner Kornél 5.a vármegyei 6. hely
Kollányi Zoltán vármegyei 9. hely
Gál Noel 5.a vármegyei 10. hely
Kékesi Lilla 5.a vármegyei 20. hely
Ésik László 7.o vármegyei 4. hely
Nagy Zalán 7.o vármegyei 9. hely
Szekeres Dávid 7.o vármegyei 10. hely
Nagy Ádám 8.o vármegyei 3. hely
Fister Kamilla vármegyei 10. hely
Patyi Péter vármegyei 11. hely
Pászti Dávid 8.o vármegyei 15. hely
Kiss Vanessza vármegyei 17. hely
Felkészítő tanárok: Laknerné Radó Veronika, Lóki-Takács Brigitta, Szentpáli Balázs
Büszkék vagyunk Rátok!!
-Laknerné Radó Veronika-

Elsősegélynyújtó verseny

32 csapat részvételével zajlott az 54. felmenő rendszerű elsősegély verseny Dunaújvàrosban. Több száz általános és középiskolás gyűlt össze a Kultik Mozi aulájában àprilis 11-èn, pénteken.
A Magyar Vöröskereszt által szervezett Országos Elsősegélynyújtó Verseny területi fordulóján iskolánkból 5–8. évfolyamos csapatok vettek részt, akik elméleti teszteken és szituációs gyakorlatokon keresztül bizonyították elsősegélynyújtó tudásukat. A megmérettetés során a diákoknak valósághű helyzetekben kellett gyorsan és szakszerűen cselekedniük. 7. osztályosaink a gyermek kategóriában III. helyezést ért el.
Gratulálunk minden résztvevőnek a kiváló teljesítményért!
Köszönjük a felkészítèst a Nagyvenyimi Vöröskereszt Alapszervezet munkatàrsainak!
-Lóki-Takàcs Brigitta-

Nemzeti Emlékezetpedagógiai

A Dunaújvárosi Tankerület Központ szervezésében a Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program keretében iskolánk 7. és 8. évfolyamos diákjai Pákozdra utaztak a Katonai Emlékparkba, ahol átfogó képet kaptak az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeiről és részletesen megismerkedhettek a huszárság történetével.

További képek itt > > >

Indul az időszaki hulladèkgyűjtő verseny!

Az 5 hetes verseny célja, hogy minél több iskola és diák aktívan bekapcsolódjon a programba és a hulladékgyűjtésbe!
Az akciós gyűjtési időszak alatt, a GyűjtsVelem Programban gyűjts minél több használt elemet ès használt mobiltelefont, majd add le az iskolai kapcsolattartódnak (Brigi nèninek)!
• Használd a digitális kuponokat a www.pontvelem.hu oldalon (ehhez regisztrálni kell)!
• Országosan a 10 legtöbb GyűjtőPontot gyűjtő diákot díjazàk értékes utalványokkal.
• Az időszak alatt, több kategóriában, összesen 23 iskola részesül 50 000.- Ft alapítványi támogatásban.
Rèszletek: pontvelem.hu

Tankerületi Versmondó- és Komplex művészeti verseny

Intézményünk tanulói idén is részt vettek a Dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskolában meghirdetett Költészet napi két színvonalas versenyen.
1. Tankerületi versmondó verseny
Az alsó tagozatosok közül 1-3. évfolyamon iskolánkat két-két tanuló képviselte a Tankerületi versmondó versenyen. Az évről évre egyre erősebb mezőnyben, szépen helyt álltak tanulóink és remek teljesítményt nyújtottak. Nagyon büszkék vagyunk mindenkire!
Eredmények:
Cseh Luca Panna 1. a osztály – Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítője: Sándor Judit
Sümegi Nóra 1. a osztály – Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítője: Sándor Judit
Horváth Dóra 2. a osztály – Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítője: Kissné Ságodi Gyöngyi
Pötör Barnabás 2. b osztály – Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítője: Majerné Péterfi Melinda
Győri Heléna Afrodité 3. a osztály – Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítője: Vörösné Lajtos Beatrix
Kádár Emese 3. a osztályos tanuló, kiemelkedő szereplésével III. helyezett lett korcsoportjában, oklevelet kapott és könyvjutalomban részesült. Felkészítője: Vörösné Lajtos Beatrix pedagógus volt.
2. Tankerületi Komplex Művészeti verseny
Iskolánk 3-4. osztályos rajztagozatos tanulói közül négyen részt vettek a költészet napi Tankerületi Komplex Művészeti versenyen is a Vasvári Pál Általános Iskolában.
A két harmadik és két negyedik évfolyamos tanuló számára a feladat az volt, hogy egy szabadon választott technikával József Attila: Tavasz van! Gyönyörű! című költeményéhez készítsenek illusztrációt. Diákjaink alkotásai között megtalálható volt a ceruzarajz és festmény is. Szebbnél szebb művek születtek.
Eredmények:
Horváth Léna Hanna 3. a osztály, Emléklapot és ajándékot kapott
Pászti Dalma 3. a osztály- Emléklapot és ajándékot kapott
Szabó Izabella 4. a osztály – Emléklapot és ajándékot kapott
Héger Míra 4. a osztályos tanuló csodálatos rajzot készített, melyet a zsűri is kiemelt és díjazott: Míra a rendkívül színvonalas versenyben II. helyezett lett a korcsoportjában, oklevelet kapott és könyvjutalomban részesült.
Minden művészeti versenyes tanuló felkészítője Majerné Péterfi Melinda volt, a felkészítés elismeréseképpen ajándékot kapott.

Idén is koriztak a felsősök

További képek itt >>>

Kerékpáros verseny

A Dunaújvárosi Balesetmegelőzési Bizottság a 2025.április 15-én tartotta meg a Kerékpáros Iskola Kupa (5-8 osztályos tanuló), Kisiskolás Közlekedési Kupa (1-4 osztályos tanulók) és Ki a mester
két keréken (2013. 2014. 2015. évben született tanulók) számára a felmenő rendszerű közlekedési
versenyt. Iskolánk tanulói eredményesen készültek fel és ügyesen végezték el a gyakorlati feladatokat is.
Résztvevők:
1. a Béni Gergő
2. b Kollányi Botond
3. b Mosonyi Melinda
4. a osztály Győrfi Patrik
5. a Kiss Hanna
5. a Hir Izabella
7. a Nagy Zalán
8. a Ésik Péter
Az alsó osztályból továbbjutónk nem volt, de gazdagodtunk egy tapasztalatszerzéssel és ajándékokkal.
Felsőben 1. helyezett lett Hir Izabella, 2. helyezett Kiss Hanna és 3. helyezett Ésik Péter.
Gratulálok a diákoknak az eredményes szereplésért!
Hanna és Iza Székesfehérváron folytatja a megyei versenyen a megmérettetéseket.
-Sándor Judit-

Pákozd-NEP

A 7-8. évfolyamos tanulók a NEP keretében Pákozdra látogatnak.Timi nèni segítségével a történelemórákon a pákozdi csata eseményeivel, a helyszín jelentőségével ismerkedtek.

Ebédbefizetés

Környezet- és természetismereti verseny

Az idei évben is részt vettünk a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolàban megrendezendő páros környezet-és természetismereti versenyen, melyet hatodik osztàlyosok szàmàra rendeztek. Iskolánkat Dobai Marcell és Fister Zoltàn kèpviselte, 15 csapatból egyetlen nem dunaújvárosi iskolaként szerepeltünk. Szoros verseny volt, melyben sok pontot szereztünk, végül boldogan, tapasztalatokkal felvértezve és emléklapokkal a kezünkben távoztunk.
-Masinka Kitti, felkészítő pedagógus-

Illyés mesemondó verseny

Intézményünk 6 alsó tagozatos tanulójával az idei tanévben is részt vettünk a hagyományosan megrendezésre kerülő Illyés mesemondó versenyen, a Cecei Illyés Gyula Általános Iskolában.
Nagyon színvonalas versenyben mérettették meg magukat diákjaink: a környékbeli iskolákból közel kilencvenen jelentkeztek.
Tehetséges mesemondók adták elő meséiket. Igazi meseünnepen jártunk egy kellemes délutánt eltöltve a nagyszerűen megszervezett mesemondó verseny alkalmával. Versenyzőink Emléklapot és egy 3D-s nyomtatóval készített könyvjelzőt kaptak ajándékba.
A versmondó verseny résztvevői voltak: Bálint Luca 1. a, Sümegi Nóra 1.a, Kleiber István Tibor 2.a, Kollányi Botond 2. b, Kovács Beatrix 3.a, Kovács Veronika 4.a osztályos tanulók.Az előzetesen megküldött lllyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese című alkotói meseillusztrációs rajzpályázatra beküldött műveket is megtekinthettük. Iskolánkból az 1. a osztály csaknem teljes létszámmal nyújtott be rajzot egy mesét feldolgozva, illetve az 1-4. osztályos rajzszakkörös tanulók is készítettek egy-egy meséhez illusztrációt. Minden nagyvenyimi kisdiák alkotása kiállításra került az intézmény aulájában.
– Majernè Pèterfi Melinda-

Matematika versenyek eredményei

Tanítványaink nagyon szép eredményeket értek el az előszállási és a rácalmási általános iskolák által szervezett matematika versenyeken:
Eredményeink:
Előszállási Árpád Fejedelem Általános Iskola logikai csapatverseny
I hely: Lakner Kornél (5.a)
Szalona Mihály (5.a)
Fister Zoltán (6.o)
Rédl Kincső (6.o)
II. hely: Ésik László (7.o)
Várnai Gréta (7.o)
Fister Kamilla (8.o)
Pászti Dávid (8.o)
oklevél Gergő Zétény (3.a)
Szalavics Dominika (3.b)
Peltz Léna (4.o)
Tibai Ádám (4.o)
Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola „Matematika mindenhol” 4. osztályos csapatverseny:
III. hely: Simon Bence
Surján Donát
Győrfi Patrik
V. hely: Ádám Hajnalka
Kovács Veronika
Kovács Kristóf
Gratulálunk a versenyzőknek, akik remekül helytálltak ezeken a logikát és kitartást igénylő megmértettetéseken!
Büszkék vagyunk rátok!
Felkészítő tanáraik:
Laknerné Radó Veronika
Lóki-Takács Brigitta
Szentpáli Balázs
Vörösné Lajtos Beatrix
– Laknerné Radó Veronika-

Rendőri tájékoztató előadás felsősöknek

Halász Péter törzsszászlóssal előadást tartottunk az iskola felső tagozatos diákjainak. A téma az internet veszélyei, drogprevenció, s a drogfogyasztàsi problémák voltak.
-Herbert Ildikó, Nagyvenyim Vöröskereszt Alapszervezet-

Köszönjük!

Meghívásos Birkózó Gyermek Gála

2025.03.28-án pénteken a Gurics György BDSE és a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közösen rendezett egy Meghívásos Birkózó Gyermek Gálát, ahol hat diákunk vett részt. A verseny célja az élményszerzés és a tudásszint felmérése volt. A gyerekek négyes csoportokban küzdöttek meg egymással.
Eredmények:
2017-es korosztály
Jovics Milán 2. hely
Geri Ágoston 2. hely
2016-os korosztály
Pötör Barnabás 1. hely
Drávicz Roland 2. hely
2015-ös korosztály
Vinczellér Zsombor 1. hely
Plézer Patrik 3. hely
-Fehér Krisztiàn-

XIII. Fejér Vármegyei szépíró verseny

Az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja és a Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Gárdonyi Tagintézménye által meghirdetett XIII. Fejér Vármegyei szépíró versenyen voltunk 2025. március 21-én.
Versenyzők:
1-2. osztályosok: Szeitz Dávid, Homonnai Róbert
3-4. osztályosok: Gurics Lilien, Grósz Anna Paulina
5-6. osztályosok: Góman Amira, Szabó Kasszandra Natália
Mindenki nagyon ügyes volt!
Büszke vagyok rájuk!
-Markóthné Herdics Krisztina-

Sikert sikerre halmoznak birkózóink!

A grundbirkózó sikerek után, nem dőlhettek hátra a fiúk, hiszen elkezdték a felkészülést korosztályuk legrangosabb versenyére, az Országos Bajnokságra.
A a verseny előtti időszak nem volt zökkenőmentes, sok sérülés és betegség hátráltatta a minőségi munkát, de mindig maximálisan odatették magukat az edzéseken.
A Ferencváros rendezésében, a Dabasi OBO Aréna Sportcsarnok adott otthont az U10, U11-es Szabadfogású Országos Bajnokságnak. Az ünnepélyes megnyitóra 293 birkózó sorakozott fel, ebből öten iskolánk tanulója, akik a Gurics György BDSE színeiben versenyeznek.
Az U11 es korosztályban, a 35kg-os kategóriában hárman is rajthoz álltak. Ebben a súlycsoportban 20! induló volt. Szabó Maximilián Brendon három győztes és két vesztes mérkőzés után a 8. helyen végzett. Szélpál-Stadler Benett két győzelem után bejutott az elődöntőbe, ahol végül kikapott és a harmadik helyért birkózhatott. Szalona Mihály is több nehéz csatát nyert, és Ő is elküzdötte magát a bronzeccsig, ahol saját csapattársa várt rá. fordulatos mérkőzésen végül Misi hagyta el győztesen a szőnyeget, és megszerezte a bronzérmet, Beni pedig az ötödik helyen végzett.
A 42kg-os súlycsoportban Kollányi Zoltán sajnos az első mérkőzésen egy szoros küzdelemben veszített, így nem folytathatta tovább a versenyt, a tizenkettedik helyen végzett.
Horváth Ármin az U10-es korosztály 58kg-os súlycsoportjában nem talált legyőzőre, mind a négy mérkőzése végén az Ő karját emelték a magasba, így kategóriája ORSZÁGOS BAJNOKA lett!!!
Büszkék vagyunk rájuk!
-Fehér Krisztián-

OviSuli foglalkozások

Elérkeztünk az utolsó Iskolanyitogató OviSuli foglalkozáshoz, amelyen egy vidám, játékos angol és kézműves délutánra hívtuk a leendő elsősöket.
A gyerekek két csoportra osztva fedezték fel a tanulás örömét: míg az egyik csapat angol dalokkal és mozgásos játékokkal ismerkedett, a másik kreatív kézműveskedéssel töltötte az időt, ahol aranyos teknősbékák születtek a tanító nénik és a szülők segítségével, a Víz Világnapjához kapcsolódva. Később a csoportok helyet cseréltek, így mindenki kipróbálhatta magát mindkét tevékenységben.
—–
Hálásan köszönjük, hogy ennyien velünk tartottatok rendezvénysorozatunk során!
A decemberi SuliKalandtól a játékos Manóképzőn és a vidám Farsangon át az izgalmas birkózós délutánig, a felfedezésekkel teli DigiSuliig és a kreatív Play&Say programig rengeteg örömteli pillanatot élhettünk át együtt. Köszönjük az óvoda együttműködését!
Külön köszönet minden pedagógusnak, kollégának a segítségért, az ötletekért és a támogatásért!
-Lóki-Takács Brigitta-

Víz világnapja iskolánkban

A víz világnapja alkalmából Török Zsuzsanna védőnő tartott foglalkozást az első és második osztályosoknak.
A víz egészségre gyakorolt hatásairól, a vírusok, baktériumok terjedéséről, a helyes kézmosásról beszélgettünk. Megvitattuk azokat a helyzeteket, tevékenységeket, amikor kezet kell mosni. Egy egyszerű kísérlet segítségével a gyerekek megfigyelhették, hogyan működik a szappan. Szó esett még arról, hogy nem csak akkor piszkos a kezünk, amikor látjuk rajta a szennyeződést, hanem akkor is, amikor nem látjuk. Megjegyezték Semmelweis Ignác nevét, aki felismerte, hogy a kezünkön lehetnek láthatatlan mikroorganizmusok, amik megbetegíthetik az embert, és klórmeszes kézmosást vezetett be a kórtermekben, melynek következtében csökkent a gyermekágyi halálozások száma.Ezért nevezik az anyák megmentőjének.
Lépésről lépésre megtanulták a helyes kézmosás technikáját. Az óra végén közös kèzmosással a gyakorlatban is kipróbálták az új ismereteket.
-Török Zsuzsanna, védőnő-

Víz Világnapja és Happy Hét

Iskolánk idén is aktívan részt vett a Happy Hét programsorozatban, amelynek célja a vízfogyasztás népszerűsítése és a víz fontosságára való figyelemfelhívás.
Diákjaink plakátokat, információs táblákat készítettek, amelyek a víz szerepét és jótékony hatásait mutatták be, szàmos kézműves alkotás is született.
A Venyim Aqua Kft. idén is támogatta kezdeményezésünket és vízautomatával, valamint több ballon ivóvízzel segítette a vízfogyasztás népszerűsítését.
A hét csúcspontja a pénteki nap volt, iskolánk is csatlakozott az országos vízivási rekordkísérlethez. Diákjaink és tanáraink közösen vettek részt az eseményen, amelynek célja az volt, hogy egy adott időpontban minél többen igyanak egy pohár tiszta vizet. Az egységességet és az esemény jelentőségét szimbolizálva ezen a napon legtöbbünk kék pólóba öltözött.
A Happy Hét ismét bebizonyította, hogy kis lépésekkel is eredmènyeket érhetünk el a tudatos vízfogyasztás népszerűsítésében. Reméljük, hogy diákjaink a jövőben is figyelnek majd arra, hogy elegendő vizet fogyasszanak!
-Lóki-Takács Brigitta, szervező-

Tankerületi matematika verseny eredmények

2025. februárjában tankerületi matematika versenyen vettek részt (levelezős formában) az ügyes SNI tanulóink. A versenyt a Móra Ferenc Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI szervezte. Összesen 8 iskola, 96 tanulója versenyzett.
Az iskolából 12 tanuló vett részt a versenyen kiváló eredménnyel!
2.évfolyam: II. helyezett Szeitz Dávid és Horváth Ármin
3. évfolyam: III. helyezett Kaszás Ádám; további résztvevők: Lakatos Ármin, Surányi Norbert, Vincellér Zsombor
5. évfolyam: Kamondy Bálint, Pukli Zoé
7. évfolyam: III. helyezett Gárel Benedek Bence; további résztvevő: Szabó Benjamin Dominik
8. évfolyam: III. helyezett Almási Árpád; további résztvevő: Bokor Benedek
Nagyon büszke vagyok mindenkire!
-Markóthné Herdics Krisztina, gyógypedagógus-

Körzeti mezei futóbajnokság eredményei

Iskolánk negyven gyerekkel vett részt a körzeti mezei futóbajnokságon, amit ezúttal is Adonyban, a Kastélyparkban rendeztek.
Tanulóink idén is remekül szerepeltek: a négy aranyérem mellett egy ezüst- és három bronzérmet is nyertek, valamint számos értékes helyezés jutott a Nagyvenyimnek.
A legkisebbeknél Szalona Zita második, Gergő Zétény első, Drávicz Roland harmadik lett. Ebben a korcsoportban a csapat is a legjobbnak bizonyult, melyben még Pötör Barnabás, Kollányi Botond és Gergő Zente szerepelt. A második korcsoportban egyéni versenyben Szalona Mihály 4. helyen ért célba. A harmadik korcsoportban Szabó Kasszandra, a negyedikben Gyolcsos Bendegúz meggyőző fölénnyel nyert. A legidősebb lányoknál Várnai Gréta harmadikként ért be a célba, és a csapat is bronzérmes lett, melyben még Hanol Zita, Ádám Hajnalka és Kovács Szonja szerepelt.
Gratulálunk minden indulónak!
-Benke Zoltán-

Digitális Témahét

Iskolánkban sikeresen zajlott a Digitális Témahét, a tanulók izgalmas digitális projektekben vettek részt, elkészítették digitális lábnyomukat, elsajátították a biztonságos internetezés alapjait, kódolással ismerkedtek. A hét kiemelt eseménye a robotkészítő verseny volt, ahol a diákok újrahasznosított alapanyagokból építettek egyedi robotokat bizonyítva a kreativitás és a fenntarthatóság összekapcsolódását. Gratulálunk minden résztvevőnek a sok ötletes és nagyszerű alkotáshoz!
-Kovácsnè Nagy Anikó-

Iskolanyitogató

„Március 15. – A szabadság ünnepe”

Március 15. a magyar történelem egyik legjelentősebb napja, amely nemcsak a forradalom kezdetét, hanem a nemzeti összefogás és szabadságvágy szimbólumát is jelenti. 1848-ban ezen a napon fiatal értelmiségiek, köztük Petőfi Sándor, Vasvári Pál és Jókai Mór a Pilvax kávéházból indulva hívták cselekvésre a népet. A 12 pont és a Nemzeti dal ekkor vált a magyar szabadságtörekvések jelképévé.
Iskolánk ünnepi műsora ezt a forradalmi lelkesedést idézte meg. Versek, énekek és drámai jelenetek segítségével nemcsak az eseményeket elevenítettük fel, hanem azt is, hogy mit jelentett ez a nap az akkori emberek számára, és mit üzen nekünk ma.
A szabadság és hazaszeretet eszméje máig aktuális, hiszen a múlt példája arra tanít bennünket, hogy közös erővel, hittel és kitartással elérhetjük céljainkat.
Emlékezzünk együtt hőseinkre, és vigyük tovább a forradalom szellemiségét!
-Hartyányi Edit Orsolya, szervező-

Nemzetközi π-nap iskolánkban

03.14-én megünnepeltük a Pí napját a nyolcadik osztályosokkal matematika órán.
A nemzetközi π-nap a matematika egyik leghíresebb számának, a π (pí) számnak az ünnepe. A π-napot 1988 óta március 14-én ünneplik, mivel 03.14. számjegyei két tizedesjegyig megegyeznek a matematikai π értékével (3,14…).
Szórakoztató órát töltöttünk együtt, amíg csoportmunkában játékos feladatokkal „lazítottunk” .
-Laknerné Radó Veronika-

DigiSuli-OviSuli 5.

2025.március 6-án tartottuk a leendő elsősöknek szóló Ovisuli 5. eseményét, a DigiSulit! A gyermekek ezen a délutánon két különböző digitális játszótéren ismerkedtek a programozás alapjaival, miközben kreatívan és szórakozva fejlesztették digitális készségeiket. A számítógép- és laptopteremben az ovisok bepillantást nyerhettek a modern technológia világába és új ismeretekkel gazdagodtak.
A gyerekek Csenge nénivel többek között Scratch programban dolgoztak, egy színes, könnyen kezelhető platformon, ahol saját varázslatos cicájukat irányíthatták. A drag-and-drop módszer segítségével színes kódelemeket húztak és ejtettek, így programozták a cicát, aki vidáman sétált az erdőben, nyávogott, barátokat szerzett, sőt a gyerekek saját hangjukat is rögzíthették, így életre keltették a karaktert.
A Code.org oldal interaktív játéka, az Angry Birds – Red lehetőséget biztosított arra, hogy a gyerekek játék közben ismerkedjenek meg a programozás alapjaival. Emellett a Rodocodo cicát szimbólumok segítségével irányították, miközben kreativitásuk és logikai gondolkodásuk is fejlődött. Anikó néni egy Linoit felületre gyűjtött össze különböző, fokozatosan nehezedő játékokat, feladatokat, amelyek megoldásával a gyerekek játszva tanultak, irányokat gyakoroltak, problémamegoldó képességüket fejlesztették.
A DigiSuli-OviSuli résztvevői mindannyian sikeresen teljesítették a kihívásokat, feladatokat, melynek elismeréseképpen emléklapot vehettek át!
-Majer Virág Csenge, Kovácsné Nagy Anikó-
___________________________________________________________________
Köszönjük, hogy itt voltatok!
Március 20-án várunk szeretettel Mindenkit a Play&Say játékos angol és kézműves foglalkozáson, ami a 2024/2025. tanév utolsó OviSuli rendezvénye lesz!

Beporzók napja iskolánkban

Mi a beporzókkal vagyunk! 🐝🐞🐦🐜🐌🐝🦋 
Március 10-én, a Beporzók Napja alkalmából iskolánk apraja-nagyja sárga színbe öltözött, hogy felhívjuk a figyelmet a méhek és más beporzók nélkülözhetetlen szerepére. A gyerekek kézműves alkotásokat és plakátokat készítettek e jeles napra, bemutatták a beporzók munkájának jelentőségét és azt, hogy mi hogyan segíthetünk nekik. A program egyik kiemelkedő eseménye volt, hogy ellátogatott hozzánk Anita és Árpád, a Lőkös családi méhészet kèpviseletében. Nemcsak meséltek a méhek és a méhészkedés világáról, de számos izgalmas dolgot is hoztak magukkal! A gyerekek testközelből ismerhették meg a méhészeti eszközöket, próbálhattak védőruhát, megvizsgálhatták az oktatókaptárt is. Sok- sok kérdést tettek❤️.
Vigyàzzunk a beporzókra, hiszen nélkülük nem lenne élet a Földön! 🌍🐝🐌🦋🐦🐞🌼🌾
-Lóki-Takács Brigitta, szervező-
További képek itt > > >

Pénz7

A Pénz7 keretei között iskolánk nyolcadik osztályos tanulói egy játékos foglalkozáson vettek részt matematika órán. A pénzkezeléssel, alapvető pénzügyi alapismeretekkel fűszerezett játékos feladatokban Romfáné Szikszai Katalin tanárnő a Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium pedagógusa volt a segítségünkre. A vetélkedő jó hangulatban telt, jól éreztük magunkat, a Pénziránytű program által biztosított ajándékok, pedig nagy örömet okoztak, köszönjük!
-Laknerné Radó Veronika-

Tankerületi szövegértési verseny eredmények

Március 6-án iskolánk két 4. osztályos diákja vett részt a városi tankerületi szövegértési versenyen. Kovács Veronika és Kovács Kristóf.
Kristóf 3. helyezett lett, fél ponttal csúszott le a 2. helyezésről. Derekasan helytállt mindkét versenyző, gratulálunk a sikerhez.
-Csőgérné Varga Tímea, felkészítő-

Sport43 – Síkaland Eplényben

Iskolánk az Aktív Iskola hálózat tagja, így kiemelten fontos számunkra, hogy a diákok minél több mozgásos élményben részesüljenek. Korábban jó tapasztalatom volt a Sport43 programjaival, idén felsős tanulóink egy csoportját regisztráltam és kísértem el a Ski43 program keretében szervezett eplényi síoktatásra, hogy a gyerekek profi oktatók segítségével sajátítsák el a síelés alapjait. Bár a program elején bizonytalanul lépkedtek a síbakancsokban, a nap végére legtöbben már magabiztosan siklottak le a tanulópályán, többen a „kisfelvonót” is kipróbálták. Nem maradt el a másnapi izomláz sem!
Remélem, hogy maradandó élményt szereztek, és ez a nap sokak számára meghozta a kedvet a téli sportokhoz, síeléshez.
-Lóki-Takács Brigitta szervező-

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Kollàr Bercel 3.b osztályos tanulónk az őszi első fordulóból tovàbbjutva, a vàrmegyei fordulóban is nagyon jól szerepelt a 2025. február 21- èn megrendezèsre kerülő Zrínyi Ilona Matematikaversenyen.
A verseny célja a matematika népszerűsítése és a logikus gondolkodás fejlesztése a 2–12. évfolyamos diákok körében.
Bár a harmadik, országos fordulóba való továbbjutás eredményei még nem ismertek, büszke vagyok Bercel eddigi teljesítményére!
-Lóki-Takàcs Brigitta-

Grundbirkózó Diákolimpia Országos Elődöntő

Ezeknek a fiúknak nincs lehetetlen
A Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola immáron negyedik alkalommal adott otthont a Grundbirkózó Diákolimpia Országos Elődöntőjének. Természetesen iskolánk tanulói sem hiányozhattak erről az eseményről. Az elmúlt években a fiúk kimagasló eredményeket értek el, hiszen az utóbbi három évben öt érmet szereztek az elődöntőn és hármat az országos döntőn.
Idén sajnos a sok betegség megritkította a csapatokat és a fiatalabb korcsoport el sem tudott indulni. A nagyobbakat két I-es korcsoportos diákkal kellett kiegészíteni, hogy minden súlycsoportban tudjanak versenyzőt kiállítani Az elvárás csupán a tisztes helytállás volt, éremre, főleg országos döntőre nem számíthattunk.
Tíz iskola, 24 csapata sorakozott fel a megnyitóra, köztük a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános iskola is, akik a fiú II-es korcsoportban álltak rajthoz. Ebben a korosztályban kilenc csapat küzdött a döntőbe jutásért, akiket három csoportba sorsoltak.
Mieinknek kedvező volt a sorsolása, mert elkerülték a győri iskolát, a dunaújvárosi Arany iskolát és a bombaerős mezőfalvi „A” csapatot. Könnyű dolguk azonban így sem volt, a Dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola és a mezőfalvi iskola „B” együttese volt az ellenfél a csoportban. Hibázni nem lehetett, mert csak a csoportelsők jutottak tovább a hármas döntőbe.
Az első ellenfél a mezőfalviak voltak, akiket sikerült 5-2-re legyőzni, ami kisebb meglepetés volt először. A második körben a Vasvári következett, a fiúk formáját látva már csak a csoportelsőség volt az elfogadható. Sikerült is, 6-1-re győztek.
A hármas döntőben az első meccs a Mezőfalva „A” ellen volt, ezt a találkozót el kellett engedni annak érdekében, hogy a győriek ellen pihenten tudjanak küzdeni, így a „B” csapat állt szőnyegre. Az 5-2-es vereség után sikerült a bravúr, 4-3-as győzelemmel kvalifikálni tudták magukat a február végén rendezendő országos döntőre.
Ezen a versenyen kiderült, hogy mekkora küzdők ezek a gyerekek és, ha valamit kitűznek maguk elé, azt el is érik. Nehéz kiemelni bárkit a csapatból, mert mindenki tudása legjavát nyújtotta.
Gratulálunk a srácoknak, lassan már elmondhatjuk, hogy nincs országos döntő a Nagyvenyimi Kossuth Lajos általános Iskola nélkül!
A csapat tagjai:
Gergő Zente, Drávicz Roland, Plézer Patrik, Gergő Zétény, Geri Ágoston, Béni Gergő, Kollányi Botond, Horváth Tamás, Vinczellér Zsombor
Felkészítők:
Garbacz Bence, Fehér Krisztián
-Fehér Krisztián-

Érem a Nyugat-Magyarország U13 Kötöttfogású Területbajnokságról

Iskolánk birkózói, múlt hétvégén sem tétlenkedtek. Mezőfalván rendezte a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület, a Nyugat-Magyarország U13 Kötöttfogású Területbajnokságot, a Tombor István emlékversenyt.
A Gurics György BDSE színeiben, hat tanulónk vett részt a versenyen. Igaz, hogy még csak U11 korcsoportban versenyeznek, azonban rutinszerzés céljából megmérettették magukat. Az elvárás a tisztes helytállás volt, ezt tudták is hozni, de hárman túlteljesítették az elvártakat. Szabó Maximilián Brendon és Várnagy Ákos egyaránt ötödik helyen végzett, az egyik legerősebb kategóriában, 35 kg-ban.
Kollányi Zoltán hosszú kihagyás után tért vissza és nem kis meglepetést okozva, harmadik helyen végzett 42 kg-ban. A bronzérem mellé, ráadásul elnyerte a legjobb Guricsos versenyzőnek járó különdíjat is.
Gratulálunk minden versenyzőnek! A munka itt nem áll meg, sőt rákapcsolnak a fiúk és gőzerővel készülnek ennek a korosztálynak a legnagyobb versenyére, az Országos Bajnokságra!
Szurkoljunk Nekik március 29-én Dabason megrendezésre kerülő U10, U11 Országos Bajnokságon!
-Fehér Krisztián-

OviSuli program

Az OviSuli programunk negyedik foglalkozásán, a leendő elsősök egy birkózó bemutatóval egybekötött, játékos sportfoglalkozáson vettek részt.
Iskolánk nyolc éve szoros együttműködésben áll a DKSE birkózó szakosztállyal, aminek köszönhetően, a tanmenetbe beépített, heti rendszerességű mozgás-és képességfejlesztő foglalkozáson vehetnek részt alsó tagozatban. Ebbe kóstolhattak bele a nagycsoportos óvodások. Az iskola és a DKSE jó kapcsolatának köszönhetően a diákok kitűnő körülmények között fejlődhetnek a profi klubok által is használt sokszínű fejlesztőeszközök segítségével, amit az ovisok ki is próbáltak. Miután kellőképpen kimozogták magukat, pihenésképpen megtekinthették birkózóink bemutatóját.
A program végén, lehetőségük volt a birkós fiúkkal egy kis kötetlen játékra és „birkózásra”.
A program zárásaként összeálltak egy közös képre, majd a megfelelő mennyiségű folyadék és vitaminpótlás után mindenki boldogan térhetett haza.
Köszönjük, hogy eljöttetek!Köszönjük a birkó csapatnak, hogy színesítette a programot!
– Fehèr Krisztiân-

Hagyomànyőrzés: Busójárás és kiszebáb-égetés

Február 18-án, immár harmadik alkalommal rendeztük meg a busójárást és a kiszebáb-égetést az iskola alsó tagozatos diákjaival. A gyerekek busómaszkban, kereplőkkel, hangszerekkel felszerelkezve, télűző verseket kántálva jàrtàk az iskola környékét. A zajos felvonulás célja az volt, hogy elűzzük a telet és vele minden rosszat. A program végén az iskola udvarán gyűltünk össze, ahol a mini kiszebábokat és a rossz dolgokat tartalmazó cetliket egy máglyán elégettük. A lángokkal együtt szimbolikusan búcsút intettünk a hideg hónapoknak és a kellemetlenségeknek. A gyerekek nagy lelkesedéssel vettek részt a hagyományőrző eseményen. Bízunk benne, hogy jövőre is hasonló jókedvvel űzzük el a telet!
„Elegünk van már a télből, hóból, fagyból, hideg szélből…”
– Lóki- Takàcs Brigitta, szervező-

Nők és Lányok a Tudományban vilàgnapja:

Women is Science
Masinka Kitti pedagógus beszàmolója
„Szerencsésnek mondhatom magam, ugyanis az idei évben is részt vehettem, a Nők és Lányok a Tudományban világnapon megrendezésre kerülő, 2020-ban életre hívott eseményen, a Women in Science elnevezésű konferencián. Az induláskor még a PTE Természettudományi Kara adott otthont minden évben eme eseménynek, melynek a kezdetekkor szervezője és tevékeny résztvevője voltam. A világjárvány a későbbi években online térbe szorította az eseményt, melynek aztán három évvel ezelőtt a Völgységi Múzeum (Bonyhád) adott új otthont. Abban a szerencsés helyzetben volt részem, hogy a tavalyi évben már, mint meghívott előadó, idén pedig mint meghívott vendég, kerekasztal beszélgetés résztvevője lehettem jelen az eseményen.
A konferencián olyan hölgyek osztják meg rendszerint tapasztalataikat, életútjukat, szakmai munkájukat, sikereiket és nehézségeiket egyaránt, akik a természettudományok valamelyikében dolgoznak sikeres kutatóként, oktatóként, vezetőként vagy vállalkozóként. Az esemény legfőbb célja a tapasztalatcsere, az ismerekedés, melynek során akár olyan közös projektek is kialakulhatnak, amelyek tovább vihetik az egész rendezvénysorozat egyik legfontosabb célkitűzését: a természettudományok népszerűsítését, a nők, lányok körében.
Gyakorló, természettudományokat tanító pedagógusként, és kutatóként, teljes mértékben egyet tudok érteni eme célkitűzéssel, és munkámmal, illetve ilyen eseményeken való részvételemmel, tapasztalatcserével, új információk megszerzésével én is próbálok azon dolgozni, hogy a tanítványaim közül minél több lányt a természettudományos pálya felé terelgessek. Eme tevékenységemben-nagyban segít és inspirál ez az esemény, és az itt megszerzett kapcsolatok.”
-Masinka Kitti-

Valentin buli

Iskolánk Diàkönkormányzata a felsős osztályfőnökök segítségével, az idei évben is megrendezte a már hagyomànyosnak szàmító Valentin napi mulatsàgot, felső tagozatosaink szàmára. Az önfeledt táncolás, bulizás mellett, szívhez szóló, kedves üzeneteket is küldhettek egymásnak a diákok, mindemellett pedig a délután fénypontja, a tombolasorsolás is remek hangulatban zajlott.
-Masinka Kitti-

Grundbírkózó országos döntő

Óriási bravúrt hajtottak végre iskolánk birkózói
Idén rekordszámú nevezés érkezett a grundbirkózó bajnokságra, a két nemben és korosztályban összesen 280 iskola nevezett! A jól sikerült decemberi elődöntő után, joggal vártuk a jó eredményt az országos döntőn, ahova 16 iskola kvalifikálta magát mindkét korcsoportban. Sajnos az influenza járvány közepén sok tanulónk betegség miatt nem tudott elutazni a megmérettetésre, még a verseny reggelén is változtatni kellett a csapaton.
A versenyen, azonban mindenki maximálisan odatette magát. Mindkét csapatunk megnyerte a saját csoportját, ráadásul a kisebbek az ország egyik legerősebb sportiskoláját verték meg, a miskolci Gyarmati Dezső Sport Általános Iskolát 4-3 arányban! A rájátszásban is könnyedén vették az akadályt és bejutottak a négyes döntőbe, ahol körmérkőzéssel alakult ki a végeredmény. A döntőben is mindent megtettek, sajnos a legnagyobb bravúr nem jött össze. Mindkét csapatunkat a budapesti Gyulai István Sport Általános Iskola tudta csak legyőzni, az ország legerősebb birkózó iskolája.
Így szerezték meg az ezüstérmet! Olyan iskolákat sikerült megelőzni, mint a korábban említett Gyarmati, a csepeli Kazinczy, az érdi Batthyány Sportiskola és még jópár nagylétszámú Iskolát.
Legyünk nagyon büszkék ezekre a fiúkra, mert mostmár az ország minden pontján tudják, hol van a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola!
-Fehèr Krisztián-

Ebédbefizetés információk

🍽🍛🍮🥣🍽🍛🍮🥣🍽🍛🍮🥣🍽🍛🍮🥣🍽🍛🍮🥣🍽🍛🍮🥣🍽🍛🍮🥣🍽🍛

Farsang az iskolában

Tegnap jó hangulatú farsangi mulatságot tartottunk iskolánkban, ahol az alsósok, ovisok és szülők együtt szórakoztak. A vidám délutánt az osztályok bevonulása nyitotta meg, többen színvonalas produkcióval készültek. A jelmezversenyen számos kreatív, vicces és ötletes jelmezt láthattunk, a zsűrinek nem volt könnyű dolga! Ökoiskolaként természetesen a fenntarthatóságot és környezettudatosságot is díjaztuk, legvagányabb öko jelmez kategóriában is hirdettünk győztest.
A mulatság tánccal folytatódott, ahol a limbó, az újságpapírtánc és a seprűtánc mindenkit megmozgatott. A „1 perc és nyersz” típusú ügyességi játékok sok nevetést és izgalmat okoztak a gyerekeknek. Köszönjük mindenkinek, hogy velünk tartott ezen a délutánon! Köszönjük a DÖK-ös tanulóknak a zsűrizést!
A télűzés megkezdődött, jövő héten az alsósok busójárással folytatják!
-Lóki-Takács Brigitta-

Diákolimpia vármegyei úszó „B kategóriás” döntő

Iskolánk két hatodik osztályos tanulója, Sipeki Roland és Porubszky Dusán szép eredményt ért el a Diákolimpia vármegyei úszó „B” kategóriás (nem igazolt sportolók) döntőjében. A versenyt 2025 február elsején Székesfehérváron, a Csitáry G. Emil uszodában rendezték. Mindkét fiú 100 méteres mellúszásban állt a rajtkőre. A táv végén Roland második, Dusán negyedik helyen csapott célba!
A képen az ezüstérmes Sipeki Roland látható.
Gratulálunk!
-Benke Zoltán-

OviSuli – iskolanyitogató programsorozat

Folytatódik az OviSuli, az iskolanyitogató programsorozatunk!
A decemberi két találkozás után a következő időpontokban várjuk a leendő első osztályosokat és szüleiket!
A foglalkozások előtt külön plakáton jelezzük a részleteket!
február 13. – farsangi mulatság az alsósokkal-
Részvételi szándékukat kérjük, hogy jelezzék!
február 20. – játékos birkózás foglalkozás és bemutató
március 6. – hit-és erkölcstan tájékoztatás után DigiSuli, kalandok a programozás, kódolás világában
március 20. – játékos angol foglalkozás és kézműveskedés
+1 Szülői fórum a beiratkozás előtt, melynek időpontja tervezés alatt.
Kérdéseiket a klain030096@gmail.com e-mail címre várjuk!

Bravúros teljesítmény a Grundbirkózó Diákolimpia Területi Döntőn!!

Mezőfalván rendezték a Grundbirkózó Diákolimpia Területi Döntőjét. A két korosztályban és nemben összesen 28 csapat sorakozott fel a megnyitóra. Iskolánk két korcsoportban indított csapatot a fiúk között!
Az I. korcsoportos fiúk két magabiztos győzelmet arattak a csoportjukban, legyőzték a győri iskola és a lepsényi iskola csapatát, így jutottak a hármas döntőbe. A fináléban a dunaújvárosi Vasvári iskolát 6-1-re verték, a mezőfalvi iskola ellen hajszálon múlott a bravúr, azonban sajnos 4-3-as vereséget szenvedek, amivel a dobogó második fokára állhattak fel. A második hellyel kvalifikálták magukat a februári országos döntőre!
A II. korcsoportos fiúktól várható volt a jó eredmény, de azt senki nem gondolta, hogy az egész mezőnyön „átgázolnak”. A csoportjukban 7-0-ra verték a dunaújvárosi Szabó Magda iskolát, 5-2re a mezőfalvi iskolát és 6-1-re a dunaújvárosi Petőfi iskolát, így a csoport első helyén végeztek és jutottak az elődöntőbe. A négy között 7-0-ra diadalmaskodtak a dunaújvárosi Arany iskola ellen. A döntő sem hozott nagy izgalmat, mert 6-1re verték a győri iskolát, ezzel megszerezték az aranyérmet!!!
Gratulálunk a fiúknak, folytatás februárban Budapesten, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián!
-Fehèr Krisztiàn-

Napközis Mikulás Buli

Iskolánk alsó tagozatos napközis tanulói számára „Napközis Mikulás Buli” került megrendezésre december 6-án. A kézműves asztalnál ötletesebbnél ötletesebb Mikulások és Hóemberek készültek, többféle technikát alkalmazva. Valamint, gyönyörű rajzok és színezések is születtek.
Mikulás és karácsonyi témájú zenék szóltak, amelyekre jókedvűen táncoltak a napközis gyermekek. A program legkedveltebb része a mozgásos, zenés-táncos, „Christmas Just Dance Freeze” volt, amit hatalmas lelkesedéssel teljesített mindenki. A kisdiákok remekül érezték magukat.
-Majerné Péterfi Melinda-

Karácsonyi ajándékok

A Családsegítőnél jártunk, ahová a gyerekek által átválogatott és együtt elcsomagolt ajándékokat vittünk át a rászoruló gyerekek és családok számára. Szülői összefogással kaptunk ajándékoknak való használt, de jó állapotú könyveket és játékokat, csomagoló anyagot és apró kis édességeket is. Az 1.a osztály elvitte és személyesen adta át az elkészített csomagokat.
-Sándor Judit-

OviSuli foglalkozás decemberben

OVISULI programunk 2. foglalkozásán az iskolába készülő nagycsoportos óvodások egy újabb izgalmas programon vettek részt, ahol hivatalosan is a Mikulás segítőivé váltak.
Egy közös bemelegítés után gyorsaságot fejlesztő edzést tartottunk, majd mindenki felszállt Mikulás mesevonatára és elindult a Manóműhelybe.
A gyerekek a Főmanók vezetésével 5 állomáson ügyességi feladatot oldottak meg. Hatalmas ajándékokat görgettek a kupis Manók elhagyott holmijai között, megtanulták, hogy fejükön is vihetnek csomagokat, ha a kezük éppen tele van. Egyensúlyoztak, ugrottak, szaladtak, csomagokat szállítottak, ajándékokat válogattak… mindenki ügyeskedett, igyekezett.
Az állomásokon az ovis Manócskák csillagokat gyűjtöttek, amik teljesítése után letették a hivatalos Manó esküt.
Örömmel jelentjük, hogy a 2024-es évben majd 25 Mikulás-segítő Manót avathattunk. 🙂
Köszönjük az óvó néniknek, szülőknek, gyerekeknek, hogy eljöttek!
Köszönöm a 3. és 5. osztályosok segítségét, a kollégáim támogatását, együttműködését.
-Lóki-Takács Brigitta-

E-learning képzés szülőknek és pedagógusoknak

Szóforgató betűvető

A Dunaújvárosi Gyerekkönyvtár által hirdetett Szóforgató-Betűvető kortárs irodalmi vetélkedőn iskolánk 15 tanulója (3-5. osztályos) vett részt. Az idén Vig Balázs műveiből kaptak egy kis ízelítőt a gyerekek, a két fordulós feladatlapok keresztül. Az
eredményhirdetéssel (2024. november 7-én 14 órától) egybe kötött író- olvasó találkozón megtudhattuk azt is, hogyan lett író Vig Balázs és mi történik Zétivel És Zoéval a játszótéren.
Nagy lelkesedéssel dolgoztak a gyerekek a feladatlapokon, elismerés a munkájukért!
A verseny résztvevői:
3. a: Gergő Zétény, Kovács Beatrix, Pászti Dalma, Varga Fanni
3. b: Kovács Kristóf, Mosonyi Melinda, Szalavics Dominika
4. a: Kovács Veronika, Majer Zétény, Tibai Ádám
5. a: Lakner Kornél, Szalona Mihály
5. b: Czompó Zoé, Kuti Borka, Várnagy Ákos
Könyvjutalomban részesültek:
A feladatlapok kitöltéséért és az illusztrációkért:
Lakner Kornél, Szalona Mihály 5.a, Kuti Borka 5.b
Illusztrátor díj: Mosonyi Melinda 3.b
-Kissné Ságodi Gyöngyi-

Mikulás napi zsongás

Mikulás napi kihívás! Csatlakozz Te is, gyere 6-án Mikulás ruhában vagy akár csak sapkában, kiegészítőben!

Tankerületi Mesemondó Verseny az iskolában

Tankerületi Mesemondó Verseny a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolában
November 15-én délután rendeztük meg az immáron hagyományosnak nevezhető tankerületi szintű mesemondó versenyünket. Az eseményen a tankerület 13 iskolájából érkeztek alsós tanulók, összesen több mint 40 tehetséges kisdiák mesélt nekünk. A verseny 4 korcsoportban zajlott.
A zsűri tagjai – pedagógusok és kulturális szakemberek – nagy figyelemmel kísérték az előadásokat, amelyek között a humoros, tanulságos és érzelmes mesék is helyet kaptak.
Az értékelésnél a történetválasztás, az előadói stílus, a kiejtés, valamint a mimika és gesztusok is fontos szerepet játszottak.
Egy ilyen rendezvény nemcsak verseny, hanem közösségépítő alkalom is hiszen az iskolák diákjai, pedagógusaik, szülők találkozhattak egymással.
Köszönjük a felkészítők és a zsűritagok munkáját, a gyerekek felkészülését!
Köszönet iskolánk dolgozóinak a szervezésért, lebonyolításért!
-Lóki-Takács Brigitta-

Aktív nap az iskolában

Tök Jó Buli

Az alsó tagozatosok számára idén rendeztünk először, de nem utoljára „Tök Jó Bulit!” , mely fantasztikus hangulatban telt. A délutáni programon a gyerekek önfeledten mulatoztak, táncoltak. Sokan bújtak tökjelmezbe, így igazi tökös csapat gyűlt össze a suli- buliban. A rajzolósarokban a gyerekek őszi rajzokat készítettek, színeztek. A limbótánc különösen népszerű volt, mindenki kipróbálta, milyen alacsonyra tud hajolni a rúd alatt… A gyerekeknél még mindig a Gyuri bácsi Reptér című slágere volt befutó zene. A „Tök Jó Buli” igazi közösségi élmény lett, ahol minden alsós gyerek jól érezhette magát, közösen szórakozhattak. Köszönöm a kollégák szervező munkáját, támogatását.
-Lóki-Takács Brigitta-

Válts egy csokit mosolyra

„Válts egy csokit mosolyra!”
Idén iskolánk is csatlakozik a kezdeményezéshez.
November 11-től december 2-ig várjuk a csokikat, amiket névvel együtt a portán adhattok le!
Köszönjük!

Iskolában az Erdő Program a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolában

_____________________________
„Az erdők megőrzése a fenntarthatóság és a klímaváltozás szempontjából is stratégiai kérdés, ezért gondoskodni kell erdeink fennmaradásáról és gyarapításáról. Gyermekeinkben a természet és a szülőföld szeretetének csíráját ápolni, gondozni szükséges. A fenntarthatóság megkerülhetetlen eleme az a felelősség, amit a magyar erdészek éreznek az ifjúság környezeti neveléséért..”, ezért különösen nagy öröm, hogy iskolánk tanulói is részesei lehettek a programnak. Az Iskolában az Erdő Program keretében Vódli Dávid, a Vadex Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt. munkatársa tartott interaktív, erdőpedagógiai foglalkozást a 3.a, 3.b, 4.a, 5.a és 5. b osztályosoknak. Diákjaink számos ismeretet szerezhettek az erdők növény –és állatvilágáról, fenntarthatóságról. Köszönjük a témához kapcsolodó ajándékcsomagot!
______________________________
A foglalkozássorozat az Európai Unió Emisszió-kereskedelmi rendszerének kvóta felhasználásából valósul meg az Energiaügyi Minisztérium támogatásával, az Agrárminisztérium közreműködésével és az Országos Erdészeti Egyesület koordinálásában. Az „Iskolában az erdő” program célja a környezeti nevelés segítése a köznevelésben. A programban részt vevő intézményekbe az Országos Erdészeti Egyesület által minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusai látogatnak el.
-Lóki-Takács Brigitta-

Ünnepi megemlékezés

Köszönjük a 7. osztâlyosoknak a megemlèkezèst, Timi nèninek a felkèszítèst!

 

Népmese napja

További képek itt >>

Európai Diáksport Napja

2024. szeptember 27-én iskolánk diákjai is részt vett részt az Európai Diáksport Napon.
Délelőtt az alsó tagozatosokkal becsatlakoztunk a Magyar Diáksport Szövetség Facebook oldalán élőben közvetített közös bemelegítésbe, majd osztályszinten sportoltunk, mozogtunk, tornáztunk, erősítettünk, a felsősök a 2024 méter lefutása után a különböző állomásokon teljesítették a kihívásokat.
A nap zárásaként egy fantasztikus hangulatú HIIT- box edzésen égettük a kalóriákat Kovács Richárd és csapata vezetésével.
-Lóki-Takács Brigitta-

Diáksport napja

Állatok világnapja

Az Állatok Világnapját (World Animal Day) október 4-én tartják világszerte, Assisi Szent Ferenc tiszteletére. Intézményünkben az alsó tagozatos tanulók számára Állatasszisztált előadást tartott a Törpi Bölcsi vezetője Lócsi Angéla, segítőjével a lebénult Gézus cicával. Illetve, a délelőtt folyamán az alsós diákok megismerkedhettek három különböző házi kedvenccel és a helyes, felelős állattartással. A tanulók megsimogathatták Cukit, a szelíd, Bagit, az ügyes kölyökcicát, illetve Stewartot, a kis hörcsögöt. A diákok hasznos ismereteket szerezhettek a bemutató során: az emlősökről és a madarakról.
-Majernè Pèterfi Melinda-

Zene világnapja – Lázár Ervin program

2024. október 3-án a Lázár Ervin Program keretében vendégünk volt a Brass Vibe zenekar, akik Pécsről érkeztek hozzánk. Az előadott zeneszámok között felcsendült néhány ismert operaklasszikus, modern, fiatalos
köntösben. Az interaktív program a fúvós hangszereket is bemutatta a gyermekeknek, akik
lelkes tapssal köszönték meg a zenekarnak a fellépést. Néhány gyerek a koncert végén
érdeklődve beszélgetett a zenészekkel.
Köszönjük!
-Lóki-Takács Brigitta

Adománygyűjtés

Kedves Állatbarátok!
Iskolánk az állatok világnapja alkalmából idén is segíteni szeretne a bajba jutott, menhelyi állatoknak! Kérjük, hogy aki teheti, tartson velünk és adományával támogassa a dunaújvárosi Törpi Bölcsi cicáit, és a solti Ágica Sérült Állatmenedék lakóit!
Köszönjük!

Tanévnyitó

BECSENGETTEK!
„Útnak indult fecske, gólya,
búcsúcsókot hint a nyár,
minket újból hív a suli,
csengőszóval visszavár.”
(MentovicsÈva)

Nyári ügyeleti napok

Első osztályos tanszerlista 2024-2025

További részletek

Gyereknap 2024

További képek itt találhatók >>

Állataszisztált foglalkozás a Duna Dog Centerrel

A Duna Dog Centernek köszönhetően a 2. B osztàllyal izgalmas állatasszisztált foglalkozáson vettünk részt, amelyen Tia-val és Ray-jel, a terápiás kutyákkal valamint felvezetőikkel és gazdáikkal Cilivel és Ágival dolgoztunk együtt.
A foglalkozás célja az ismerkedésen túl az auditív észlelés fejlesztése, szociális interakciók és motiváció serkentése volt. Mindezeken túl számos új ismerettel és élménnyel gazdagodtak a gyerekek, érdeklődtek, kérdeztek, továbbgondoltak, mértek, összehasonlítottak, válaszoltak…. Az óra végén a kevésbé bátor gyerkőcök is pacsiztak a kutyákkal és a bátorságpróbát is mindenki teljesítette. Reméljük, hogy ez a nap egy közös munka kezdete…
Köszönjük, hogy itt voltatok Cili és Ági!
-Lóki-Takàcs Brigitta-

Virágültetés

Május végén az 1.a, 2.a és 2.b osztály tanulói a korábban magról nevelt palántákat elültették az iskola előtt található körforgalom területén, ezzel is szépítve intézményünk környékét. A gyerekek óriási örömmel és szorgalommal végezték a munkát.
-Vörösné Lajtos Beatrix-

Madarak és fák napja

További képek itt >>

Ènekelj az erdőben

Az erdők és madarak szeretete ès védelme kiemelten fontos iskolànk apraja és nagyja számára. Valljuk, hogy a zene összeköti az embereket egymàssal ès a természettel.
Iskolánk 1.2.ès 3. osztàlyos diákjai közös dallal csatlakoztak a Madarak és Fák Napja alkalmából szervezett III. Énekelj az erdőben programhoz.

Tankerületi versmondó- és ének verseny eredményei

Iskolánk tanulói a Móra Ferenc Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI SNI-s tanulóknak szervezett tankerületi versmondó- és ének versenyén vettek részt!
Vers:
2.osztály: I. helyezett Vinczellér Zsombor
3-4.osztály: II. helyezett Pukli Zoé Natasa; Nagyistók Maja (emléklap)
felső tagozat: III. helyezett Gárel Benedek Bence
Ének:
II. helyezett Surányi Norbert
Nagyon büszke vagyok mindenkire!
Markóthné Herdics Krisztina

Tankerületi Szépen író és Szépen olvasó verseny

Az idei tanévben is megrendezésre került a Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI szervezésében -a hagyományoknak megfelelően- a Tankerületi Szépen író és Szépen olvasó verseny.
Ebben az évben a Széchenyi-hét különösen nagy jelentőségű volt, hiszen 25 évvel ezelőtt vette fel az iskola Széchenyi Zsigmond nevét. A színvonalas versenyben a környékbeli iskolák szépen olvasó és szépen író diákjai vettek részt.
Intézményünket 8 tehetséges tanuló képviselte és mindannyian remek teljesítményt nyújtva, kiemelkedő eredményeket értek el. Nagyon büszkék vagyunk mindenkire!
Szépen olvasó verseny eredményei:
1. évfolyam: Pötör Barnabás – 2. helyezés-felkészítő: Majerné Péterfi Melinda
2. évfolyam: Szalavics Dominika – 1. helyezés –felkészítő: Lóki-Takács Brigitta
3. évfolyam: Kovács Kristóf – 2. helyezés-felkészítő: Tankó Judit Klára
4. évfolyam: Szabó-Gyarmati Dávid – 1. helyezés- felkészítő: Kollárné Pál Erika
Szépen író verseny eredményei:
1. évfolyam: Nagy Lilla – ezüst minősítés- felkészítő: Kissné Ságodi Gyöngyi
2. évfolyam: Kádár Emese – bronz minősítés- felkészítő: Vörösné Lajtos Beatrix
3. évfolyam: Héger Míra – bronz minősítés-felkészítő: Tankó Judit Klára
4. évfolyam: Kuti Borka – arany minősítés- felkészítő- Csőgérné Varga Tímea
Köszönjük a felkészülést, felkészítést! Gratulálunk!
-Majerné Péterfi Melinda-

Közlekedésbiztonsági napon jártunk

Április 24-én iskolánk két csapattal vett részt a Dunaújvárosban megrendezésre kerülő Pindúr-pandúr közlekedésbiztonsági és baleset-megelőzési napon. A kezdeményezéssel mi is egyetértünk, fontosnak tartjuk, hogy a legkisebbek is megismerkedjenek a rendőrség munkájával, a közlekedésbiztonság témáival. Első és második osztályos tanulóink játékos formában tanulhattak a baleset-megelőzésről, a biztonságos közlekedés és a tűzvédelem fontosságáról. A verseny során az egyik legizgalmasabb feladat a gokart pálya teljesítése volt, de megmutathattuk tudásunkat a közlekedési táblák és rendőri karjelzések felismerésében is.Mindkét csapatunk remekül helyt állt!
Gratulálunk Balogh Kíra, Csizmadia Botond, Czompó Dominik, Nagy Lilla, Drávicz Roland, Horváth Ármin Milán, Kollányi Botond, Pötör Barnabás 1. osztályos tanulóknak, valamint Bolvári Áron Nimród, Kovács Beatrix, Pászti Dalma, Rodek Márk, Kollár Bercel, Mosonyi Melinda, Plézer Patrik és Viló Emília 2. osztályos diákoknak!
-Lóki-Takács Brigitta-

Újabb matekverseny

Részt vettünk az Előszállási Árpád Fejedelem Általános Iskolában megrendezett körzeti matematikai logika csapatversenyen.
A gyerekeknek különböző évfolyamu társaikkal kellett egy csapatként dolgozni, ami már magában is különleges feladat. Szépen helyt álltak, mindhárom csapat a 4. helyen végzett.
Büszkék vagyunk Rátok!!!
3-4.évfolyam;
Szöllősi Barna/Várnagy Ákos/Győrfi Patrik/Kovács Kristóf
5-6. évfolyam;
Kövesdi Bence/Ésik László/Purubszky Dusán/Hengl Ádám
7-8.évfolyam
Fister Kamilla/Szloboda István/Hengl Bence/Fábián Vince
-Laknerné Radó Veronika-

Sikerek a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Elsősegélynyújtó versenyén

2024.04.25-én iskolánk 6. osztályos csapata a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Elsősegélynyújtó versenyén ll. helyezést értek el! Gratulálunk a csapatnak! Büszkék vagyunk Rátok:
Boldis István, Kövesdi Bence, Lóki Léna Izabel, Nagy Zalán, Vizi Nóra
Régebbi híreink