Szupermenza iskolánkban is

Íjász Diákolimpia és Suli Íjász Bajnokság

2026.05.30-án Marcaliban rendezték meg a 2025/2026-os tanévi Íjász Diákolimpia és Suli Íjász Bajnokság Dél-dunántúli és Dél-alföldi regionális kvalifikációs versenyt, ahol a Rácalmás SE Vajk Íjász Szakosztály versenyzői, iskolánk diákjai remekül szerepeltek.
🥉 Kormány Diána kiváló teljesítménnyel a 3. helyezést szerezte meg.
🏅 Porubszky Dusán a 4. helyen végzett.
Mindkét versenyző sikeresen kvalifikálta magát az országos döntőre, amelyet 2026.06.13-án Budapesten rendeztek meg. Itt is szép eredmények születtek.
Felkészítő edzőjük: Szendrey Gábor.
Gratulálunk versenyzőinknek és edzőjüknek az elért eredményekhez!

JÁTSSZUNK MATEMATIKÁT!
Iskolai háziversenyünkön 34 felsős tanulónk szánta szabadidejét arra, hogy matematika feladatokat oldjon meg!
A délután nagyon jó hangultban telt, a versenyen öröm volt látni Benneteket!
Büszkék vagyunk: Kitti néni, Balázs bácsi, Veronika néni 🙂
Szalona Mihály-Gál Noel I.
Ádám Hajnalka- Simon Bence II.
Kiss Hanna- Lakner Kornél III.
____________________________________
Várnai Géta-Szekeres Dávid I.
Gónam Amira- Hengl Ádám II.
Pethes Zalán- Farsang Artúr III.
Kékesi Lilla- Kuminka Mira
Szabó Izabella- Lakatos Brendon
Peltz Léna- Grósz Anna
Farsang Evelin- Héger Míra
Surján Donát- Klujber Zsolt
Tibai Ádám- Góman Rajmund
Szili Attila- Szabó Maximilián
Várnagy Ákos- Szélpál Stadler Benett
Sipeki Roland- Varga Flóra
Nemcsényi Roland- Dobai Marcell
Szabó Dávid- Balogh Dominik
-Laknerné Radó Veronika-

További képek itt >>>

Helyünk a világban történelmi verseny

A Perkátai Hunyadi Mátyás Általános Iskola „Helyünk van a világban” címmel háromfordulós versenyt hirdetett felső tagozatosoknak történelmi témában.
Május 20-án volt Perkátán a versenysorozat jelenléti fordulója, amin iskolánk két nyolcadik osztályos tanulója vett részt sikeresen!
Gárel Bence I. helyezést , míg Szabó Benjamin II. helyezést érte el.
Nagyon büszke vagyok rájuk!
-Markóthné Herdics Krisztina-

Kihívás Napja az iskolában

🏃‍♂️ A Nagyvenyimi Nefelejcs Óvodával karöltve iskolánk idén is csatlakozott a Kihívás Napja programhoz. A nap fénypontja a HIITBox edzés volt, amelyet Ricsi vezetett. Kicsik és nagyok lelkesen kapcsolódtak be a pörgős, jó hangulatú edzésbe.
A felsősök izgalmas kézilabda-mérkőzésen mérhették össze tudásukat, míg az alsósok vidám mozgásos játékokban vettek részt.
Köszönjük minden résztvevőnek az aktív részvételt és a remek hangulatot! 💪😊
-Lóki-Takács Brigitta-

További képek itt >>>

Búvárúszó siker

A Gödöllőn megrendezett XLIV. Gyermek-, LVI. Ifjúsági- és LIX. Felnőtt Uszonyos- és Búvárúszó Országos Bajnokságon iskolánk 4.b osztályos tanulója, Mosonyi Melinda kiemelkedő eredményeket ért el. Az 50 méteres felszíni úszás versenyszámban aranyèrmet, ezzel országos bajnoki címet szerzett, míg 100 méteres felszíni úszásban ezüstérmet nyert.
Felkészítője: Gurisatti Róbert
Gratulálunk!

Május 6-án, tankerületi versmondó versenyen vett részt iskolánk 4 tanulója a Móra Ferenc Általános Iskolában. Örömmel osztom meg az eredményeket:
Nagy Nimród Tamás 2.a; II.
Németh Eszter 4.b; I.
Pukli Zoé Natasa 6.b; II.
Gárel Benedek Bence 8.a; III.
Nagyon büszke vagyok tanulóinkra!
-Markóthné Herdics Krisztina-

Tollaslabda Diákolimpia Országos Páros Döntő
Május 24-én Cegléden a Tollaslabda Diákolimpia Páros versenyszámainak országos döntője került megrendezésre általános iskolások számára. 9 tollaslabdapályán mérték össze tudásukat az ország minden részéből érkezett legjobb tollaslabdások. A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolát leánypárosunk: Jakab Juliána-Ihász Napsugár képviselte. Egész nap sok mérkőzést játszottak, a csoportmérkőzések után a főtáblán küzdöttek a dobogós helyezésekért.
IV. korcsoport leány párosban Jakab Juliána-Ihász Napsugár az előkelő 6. helyezést érték el.
Gratulálunk eredményükhöz!

Cheersport siker

A magyar cheersport történetének első diákolimpiai országos döntője igazán grandiózus esemény volt: közel ezer nevezés, több mint száz iskola és egy maratoni hosszúságú versenynap tette felejthetetlenné ezt a különleges alkalmat. A Spartan SE sportolói 36 fős delegációval vettek részt a rendezvényen, összesen 24 gyakorlattal.
Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola eredménye:
I. korcsoport: Cheer Individual „A” kategória
IV. hely: Bartos Laura, iskolánk 1. osztályos tanulója
Felkészítő edzők:
Árgyelán Dominika, Tóth Zita Kíra
Szívből gratulálunk!

Újabb eredmény!

A 2026 május 30-án Gyöngyösön a Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnokban megrendezésre kerülő Cheerstars International Open&Magyar Bajnokságon Spartan Glow csapattal Pászti Dalma, iskolánk 4. a osztályos tanulója, a negyedik helyen végzett.
Felkészítő edzők:Árgyelán Dominika,Tóth Zita, Novoth Nóra
Köszönjük a felkészítést!
Gratulálunk!

Méhek Világnapja

🐝A Méhek Világnapja kiváló alkalom arra, hogy a gyerekek megismerjék a természet egyik legfontosabb szereplőit. A méhek nemcsak mézet készítenek, hanem nélkülözhetetlen munkát végeznek a növények beporzásában is. Élelmiszereink jelentős része az ő tevékenységüknek köszönhető.
Az iskolai programok során a tanulók játékosan és élményszerűen tanulhatnak a környezetvédelemről, a biodiverzitás fontosságáról és arról, hogy ők maguk mit tehetnek a méhek védelméért. Egy ilyen nap segít kialakítani a felelősségteljes gondolkodást, erősíti a természet iránti tiszteletet, és felhívja a figyelmet arra, hogy a kis élőlények milyen nagy szerepet játszanak mindennapi életünkben.
A jövő generációjának nevelése a környezettudatosságra ma már nem lehetőség, hanem közös felelősségünk. A Méhek Világnapjának megünneplése ezért nem csupán egy program az iskolai naptárban, hanem befektetés egy fenntarthatóbb jövőbe. 🌍💛
Köszönjük a házi fotókiállításunkra beküldött képeket!
-Lóki-Takács Brigitta-

Kézilabda

Iskolánk felső tagozatos diákjai idén is meghívást kaptak Baracsra, egy barátságos kézilabda meccsre, melyen nagyon jól szerepeltek. Köszönjük a meghívást és Benke Zoltán felkészítő munkáját!

 

 

További képek itt >>>

Ki tud többet…?

A Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola március 30-án rendezte meg a hagyományos „Ki tud többet…?” versenyét a tankerületi felső tagozatos diákok számára. Nagy örömünkre iskolánk csapatának sikerült megvédeni tavalyi győzelmét, és idén is az első helyen végeztek. A csapat tagjai: Lakner Kornél és Szalona Mihály. Gratulálunk sikerükhöz, nagyon büszkék vagyunk rájuk!
-Kollárné Pál Erika-

Birkósaink a tavaszi szünetben is edzőtáboroztak

Sonka után szőnyeg – edzőtáborban jártak birkózóink
A közelgő országos bajnokságok előtt nem engedhettek meg maguknak másfél hetes pihenőt iskolánk birkózói. A húsvéti locsolkodás után a fiúk máris munkába álltak dunaújvárosi Gurics György Birkózó Centrumban.
A napi két edzés fizikailag igen megterhelő, ugyanakkor rendkívül hasznos volt. A második napon a munka még komolyabb szintre lépett: csatlakozott a csapathoz a Tatabányai Birkózó Club és az ország legerősebb utánpótlás-nevelő egyesülete, az ESMTK is.
A kemény munka mellett jutott idő csapatépítésre és kikapcsolódásra is, így a srácok nem csak fizikailag, de közösségként is megerősödve tértek haza.
Fiatal sportolóink magabiztosan és felkészülten várhatják az április végén és május elején megrendezésre kerülő országos bajnokságokat, amelyek az év legnagyobb versenyei ennek a korosztálynak.
Résztvevők:
Drávicz Roland, Gergő Zétény, Vinczellér Zsombor, Horváth Ármin, Várnagy Ákos, Hir Tamás, Szélpál-Stadler Benett, Szalona Mihály
-Fehér Krisztián-

Tankerületi versmondó verseny

A Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI a magyar költészet napja alkalmából, Tankerületi versmondó versenyt hirdetett. Április 16-án iskolánkból Nepel Szófia 2.a, Gárel Krisztián 3.b, Varga Fanni 4.a tanulók vettek részt. Emléklappal és egy nagy adag tapasztalattal tértek haza. Büszkék lehetünk rájuk, telt tantermekben, idegen felnőttek és gyerek előtt magabiztosan adták elő verseiket. Gratulálunk!
-Sándor Judit-

Ebédbefizetés

Tankerületi angol nyelvi egyéni verseny

A Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola április 15-én rendezte meg tankerületi angol nyelvi egyéni versenyét a 6. és 7. évfolyamos diákok számára. Iskolánkat Szabó-Gyarmati Dávid 6. osztályos, Dobai Marcell, Hagymási Attila és Horváth Amira 7. osztályos tanulók képviselték. Habár a népes mezőnyben dobogós helyezést nem értek el, a feladatokat szinte hibátlanul oldották meg. Gratulálunk teljesítményükhöz, büszkék vagyunk rájuk!
-Kollárné Pál Erika-

Happy – hét

Screenshot

Körzeti logikai és matek csapatverseny

Tanulóink az idén is képviselték iskolánkat a Körzeti Logikai és Matematika Csapatversenyen, Előszálláson.
Nagyon büszkék vagyunk a gyerekekre, remekül helytálltak, szép eredményekkel tértek haza:
I. hely (7-8. évfolyam)
Várnai Gréta, Ésik László, Hagymási Attila, Hengl Ádám
II. hely (5-6. évfolyam)
Lakner Kornél, Szalona Mihály, Surján Donát, Simon Bence
3-4. évfolyamon versenyzőink:
Kovács Beatrix, Szalavics Dominika, Kollányi Botond, Rauf Árpád
– Laknerné Radó Veronika-

Angol nyelvi verseny

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium nyolcadikosok számára rendezett kistérségi angol nyelvi versenyére 6 diákunk nevezett: Erdélyi-Ősi Dorka, Lakatos Patrícia, Szekeres Dávid, Tóth Zoé, Várnai Gréta és Vizi Nóra. A 60 versenyző közül Szekeres Dávidnak sikerült a legjobb nyolc között a szóbeli döntőbe kerülni, ahol az előkelő 5. helyezést érte el. Gratulálunk tanulóinknak, akik bátran megmérettették magukat a nyelvi tagozatos diákok között is!
-Kollárné Pál Erika-

Vicces Frizura Nap

Április 1. = Vicces Frizura Nap a suliban! 😄
A DÖK tagok a nap során számos vicces frizurát alkottak a bátrabbaknak, emellett sok tanuló már otthon elkészítette saját, kreatív hajkölteményét.
Ez a vidám program méltó lezárása volt a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napnak. 💛

Érmek és pontszerző helyezés Pécsről – birkó hírek

A Dél-Zselic SE és a Pécsi Egyetemi Atlétikai Club közösen rendezte meg az U13 Kötöttfogású Területbajnokságot. A PEAC kézilabdacsarnokának méretét kihasználva, a területi verseny mellett a fiatalabb korosztályra is gondoltak a szervezők, és egy meghívásos gyermek gálát is hirdettek. A megnyitón felsorakozott versenyzők között ott voltak iskolánk tanulói is, akik remek eredménnyel zárták a hétvégét. Az idősebbek között, Várnagy Ákos, Szélpál-Stadler Benett, Kollányi Zoltán szállt harcba, míg a fiatalabbaknál, Drávicz Roland és Kollányi Botond próbált szerencsét. Az U13-as korosztályban nagyon erős mezőny jött össze, ennek ellenére birkózóink remekül helytálltak. A 38 kg-os kategóriában, Ákos az ötödik helyen végzett, míg Benettnek sikerült dobogóra állnia és a harmadik helyen zárt. Zoltán sajnos sérülés miatt nem tudta befejezni a versenyt, így nem ért el helyezést.
A gyermek gálán Roland nagyon jól birkózott, két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen végzett. Botond az első mérkőzését megnyerte, de megsérült és később nem tudott szőnyegre lépni, így kizárták a versenyből. A verseny összeségében jól sikerült, látszik a rengeteg munka, amit a fiúk beletesznek minden héten. A tavaszi szünetben sincs megállás, háromnapos edzőtáborba mennek, hogy a közelgő országos bajnokságra fel tudjanak készülni.
-Fehér Krisztián-

Szent Patrik napja

Március 17-én a Pannon Oktatási Központban angol nyelvi játékos délutánt szerveztek Szent Patrik napja alkalmából. A tankerületi általános iskolák 19 induló csapatából iskolánk csapata első helyen végzett.
A csapat tagjai: Hagymási Attila, Horváth Amira, Várnai Gréta, Vizi Nóra.
Gratulálunk nekik!
-Kollárné Pál Erika-

Matematika verseny

2026 februárjában zajlott a dunaújvárosi Móra EGYMI által szervezett matematika verseny. A verseny levelezős formában valósult meg.
A tankerület 14 iskolájából összesen 194 tanuló versenyzett, akik közül 13 tanuló a mi iskolánk bátor diákja.
Nagy Nimród 2.a
Szeitz Dávid 3.a
Lakatos Ármin 4.a
Surányi Norbert 4.a
Kaszás Ádám 4.b
Németh Eszter 4.b
Vincellér Zsombor 4.b
Grósz Anna 5.a
Katona Mara 5.a
Kamondy Bálint 6.a
Szabó Maximilián Brendon 6.b
Gárel Bence 8.a
Szabó Benjamin 8.a
Mindenki nagyon ügyes volt! Büszke vagyok rájuk!
-Markóthné Herdics Krisztina-

Az internethasználat veszélyei

Figyeljünk egymásra az online térben is!
2026. március 20-án Halász Péter törzszászlós és a Nagyvenyimi Vöröskereszt alapszervezetének képviseletében Herbert Ildikó tartott elgondolkodtató előadást felső tagozatos diákjaink számára.
Az előadás középpontjában az internethasználat veszélyei, az iskolai zaklatás témája állt. A diákok hasznos tanácsokat kaptak arról, hogyan ismerhetik fel a veszélyes helyzeteket, mit tehetnek saját maguk és társaik védelmében. Az előadás nemcsak informatív, hanem figyelemfelkeltő is volt: rámutatott arra, hogy a digitális világban is fontos az empátia, a felelősség és az egymás iránti tisztelet.
Köszönjük az előadóknak az értékes gondolatokat!

Március 22. – A Víz Világnapja

A víz az élet alapja – mégis sokszor természetesnek vesszük, hogy bármikor rendelkezésünkre áll. Ma egy kicsit álljunk meg, és gondoljunk bele: milyen lenne nélküle?
Iskolánkban a nap tiszteletére külön figyelmet fordítottunk a víz fontosságára: beszélgettünk róla, játékos feladatokon, szabadulószobás játékon keresztül tanultunk, és együtt kerestük a módját, hogyan vigyázhatunk rá a mindennapokban. 🌍
Hiszen minden csepp számít! 💙
Köszönjük a Venyim-Aqua támogatását!
-Lóki-Takács Brigitta-

Körzeti mezei futóbajnokság

Körzeti mezei futóbajnokság
Adony (2026.03.17.)
Iskolánk dobogós helyezettjei:
Gergő Zente (2.), Szalona Zita (1.)
Gergő Zétény (1.), Farsang Evelin (3.)
Boldis Bence (3.), Szabó Benjámin (1.)
II. korcsoport, lánycsapat: III. hely
Nagyistók Maja, Kádár Emese, Kovács Beatrix, Farsang Evelin, Szabó Anita
Gratulálunk minden résztvevőnek!

Március 15.

Iskolánk tanulói méltó és szívhez szóló műsorral emlékeztek meg március 15-ről.
Köszönjük Kollárné Pál Erika felkészítő munkáját!

Vidám hangulatban telt az Ovisuli sportfoglalkozásunk!

A program elején a gyerekek megismerkedtek a „varázssíp” működésével, majd élesben is kipróbálhatták, hogy működik-e. A játékos
bemelegítés után következett az izgalmas akadálypálya, ahol a gyerekek másztak, kúsztak, egyensúlyoztak, ugráltak és kitartóan küzdötték le a feladatokat. 💪
Ezt páros feladatok és csapatjáték követte a BlazePodokkal 🔵⚡, ahol a gyorsaság, a figyelem és az együttműködés is fontos szerepet kapott.
A program zárásaként iskolánk birkózócsapatának néhány tagja tartott látványos bemutatót, amelyet a gyerekek nagy érdeklődéssel figyeltek. 🤼‍♂️
Köszönjük az ovisok lelkes részvételét, Krisztián bácsinak és a birkózócsapatnak a foglalkozást és a birkóbemutatót!
-Lóki-Takács Brigitta-

Felsős korizás

Felső tagozatos diákjaink egy szuper napot töltöttek múlt héten a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. ⛸️❄️
Volt, aki most húzott először korcsolyát, mások már ügyesen szelték a jeget. Persze néhány kisebb esés is volt, de a nevetés és a jókedv gyorsan felülírta ezeket. A gyerekek figyeltek egymásra, segítették társaikat, és sokan együtt tanulták a korcsolyázás fortélyait.
A délelőtt végére egyre bátrabban siklott mindenki, és rengeteg élménnyel gazdagodva tértünk haza.
Köszönjük Erika néninek a szervezést és a pedagógusainknak a segítséget.
-Lóki-Takács Brigitta-

Télkergető

Február 27-én iskolánk alsós tagozatos diákjai és pedagógusai nagy hangzavarral és vidám zajjal elűzték a telet! ❄️➡️🌸
Maszkokkal, kereplőkkel és jókedvvel felszerelkezve körbejártuk az iskolát, hogy minél messzebbre űzzük a hideget. A művelődési ház előtt közösen verset kántáltunk, majd visszatérve az iskola udvarára kiszebábokat égettünk, hogy a tél minden gondját-baját magunk mögött hagyjuk.
A hagyományos télűző szokás idén is sok nevetéssel, hangos kerepléssel zajlott.
Úgy tűnik sikerrel jártunk, megérkezett a várva várt tavasz! 🌷☀️
-Lóki-Takács Brigitta, szervező-

Edzés a legjobbak között

Nemrég három birkózónk abban a megtiszteltetésben részesült, hogy Budapesten, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián vehetett részt egy edzésen, az ország legjobbjaival.
Az edzést Ritter Árpád, kétszeres Európa-bajnok vezényelte. Hat szőnyegen közel százhúsz utánpótláskorú versenyző edzett együtt. Diákjaink számára ez nagyszerű lehetőség volt a fejlődésre és arra, hogy felmérjék tudásukat az erős versenytársakkal szemben.
-Fehér Krisztián-

További képek itt>>>

Cirkuszban jártunk!

2026. februàr 12-én lehetősègünk adódott, hogy a Lázár Ervin Program keretében 8. osztàlyos tanulóinkkal megtekintsük a Fővàrosi Nagycirkuszban a Fesztivàl Plusz-Győztesek Gálája című előadást.
A műsor lebilincselő, szórakoztató és tanulsàgos volt, felnőttkènt és diàkként is rendkívüli élményt nyújtott. Szuper napot tölthettünk el együtt!
-Masinka Kitti-

Valentin napi buli

Idèn éppen péntek 13-àn került megrendezésre a már hagyományosnak szàmító, Valentin-napi mulatsàgunk a Dök szervezèsèben.
A szuper hangulatú délutàn folyamàn, a zene és a tànc mellett, az egymásnak írt kedves üzenetek, szavak kerültek előtérbe, jó volt làtni a közös beszèlgetèseket és az önfeledt jàtèkot. A délutàn megkoronàzàsa pedig a tombolasorsolás volt.
A felső tagozatos Diàkönkormányzatos képviselők munkàjukkal kitettek magukért, szuperül megszervezett eseményen vehettünk részt.
-Masinka Kitti-

Mézes reggeli

Az Európai Mézes Reggeli kezdeményezés Szlovéniából indult 2007-ben. Magyarország 2014-ben csatlakozott. a programhoz, melynek elsődleges célja, hogy az egészséges táplálkozás jegyében népszerűsítse a mézfogyasztást, annak jótékony hatásait, megismertesse a gyerekekkel a méhészet jelentőségét és a méhek nélkülözhetetlen szerepét az élet fenntartásában. Iskolánk idén is csatlakozott ehhez, s a Lőkös Méhészet jóvoltából finomabbnál finomabb mézeket kóstolhattunk. Köszönjük a sok hasznos információt, bemutatót Anitának és Árpinak!
🐝🐝Mi a méhekkel vagyunk. 🐝🐝
-Lóki-Takács Brigitta, szervező-

Lehet, hogy egy kép erről: fondü

További képek itt

Boti csokigyűjtés

Iskolánk idén először csatlakozott Boti csokigyűjtési akciójához.
Ennek célja az volt,hogy örömet szerezzünk az ünnepeket is a kórházban töltő gyermekek számára.
Az összegyűjtött édességek,rajzok a bohóc doktorok segítségével jutnak el az ország kórházaiba.
Köszönjük mindenkinek,aki hozzájárult e nemes kezedeményezés sikeréhez!
-Fábián Krisztina koordinátor-
Lehet, hogy egy kép erről: sült bab, cukorka és szöveg

PontVelem Program

A PontVelem Program, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a GLS Hungary közös kezdeményezésében, idén több mint 12 000 ajándékcsomag gyűlt össze.
Köszönjük a családoknak, hogy iskolànk is hozzájárulhatott ehhez a csodához!
-Lóki-Takács Brigitta, koordinátor-
Lehet, hogy egy kép erről: karácsonyi harisnya, karácsonyfa és szöveg

Makettkészítő verseny

Iskolánk felsős tanulói decemberben részt vettek a történelem makettkészítő versenyen, amely kiváló lehetőséget biztosít a történelem tananyag élményszerű feldolgozására. A verseny során a diákok egy választott történelmi korszakhoz vagy eseményhez kapcsolódó makettet készítettek, melyhez alapos kutató munkát is végeztek.
A megmérettetés célja a kreativitás, a kézügyesség és a történelmi ismeretek elmélyítése volt.
A verseny hozzájárult ahhoz, hogy a történelem tanulása élvezetes és motiváló legyen.
– Viczkó-Berényi Beáta –

Madáretető-készítő verseny

Iskolánkban december 1-jén került megrendezésre a madáretető-készítő verseny, amelynek különlegessége az volt, hogy a pályaműveket újrahasznosított anyagok felhasználásával kellett elkészíteni. A program célja az volt, hogy a diákok kreatív alkotómunkán keresztül hívják fel a figyelmet a téli madárvédelem fontosságára, miközben a környezettudatos gondolkodás is előtérbe került.
A versenyre sok ötletes alkotás érkezett. A tanulók változatos, otthon fellelhető alapanyagokkal dolgoztak: készült madáretető például műanyag palackból, kartondobozból, tejes dobozból, konzervdobozból, valamint más, kidobásra szánt tárgyakból.
A zsűri a használhatóságot, a stabilitást, az igényes kivitelezést és a kreativitást értékelte. Az eredmények alapján I., II. és III. helyezettet hirdettek, emellett egy tanuló különdíjat kapott. A díjazottak oklevélben és jutalomban részesültek.
Az elkészült madáretetőket az iskola aulájában állítottuk ki, ahol egészen a téli szünetig megtekinthetőek, majd kikerülnek az iskola udvarára.
-Méhesiné Kossa Éva-

Meggyújtottuk a 2. adventi gyertyát is

Az idén is meglátogattott minket a Mikulás Altomünsterből

További képek a mikulásról

OviSuli program

OVISULI programunk 3. foglalkozásán az iskolába készülő nagycsoportos óvodások egy újabb izgalmas programon vettek részt, ahol hivatalosan is a Mikulás segítőivé váltak.
Egy közös bemelegítés után gyorsaságot fejlesztő edzést tartottunk, majd mindenki felszállt Mikulás mesevonatára és elindult a Manóműhelybe.
A gyerekek a Főmanók vezetésével 5 állomáson ügyességi feladatot oldottak meg. Hatalmas ajándékokat görgettek a kupis Manók elhagyott holmijai között, megtanulták, hogy fejükön is vihetnek csomagokat, ha a kezük éppen tele van. Egyensúlyoztak, ugrottak, szaladtak, csomagokat szállítottak, ajándékokat válogattak… mindenki ügyeskedett, igyekezett.
Az állomásokon az ovis Manócskák pecsétet gyűjtöttek, amik teljesítése után letették a hivatalos Manó esküt.
Örömmel jelentjük, hogy a 2025-ös évben is 20-nál több Mikulás-segítő Manót avathattunk. 🙂
Köszönjük az óvó néniknek, szülőknek, gyerekeknek, hogy eljöttek!
Köszönöm a 6.a és 6.bosztályosok segítségét, a kollégáim támogatását, együttműködését.
-Lóki-Takács Brigitta, szervező-

Advent első gyertyája – a hit

Ma meggyújtottuk az első adventi gyertyát, a hit gyertyáját.
A hit azt jelenti, hogy bízunk a jóban akkor is, amikor még nem látjuk teljesen.
Bízunk abban, hogy egymást segítve, figyelmesen és szeretettel fordulva a másikhoz szebb lesz a várakozás időszaka. Kívánjuk, hogy ez a gyertya erősítse bennünk a hitet:
a hitet abban, hogy a jóság nem múlik el, hogy együtt jobbá tehetjük a napokat.

Erzsébet tábor Zánkán

Iskolánk 4. és 5. évfolyamos diákjainak egy csoportja november 26–28. között vett részt a zánkai Erzsébet Tábor karácsonyi programsorozatán. Már az első perctől kezdve érezhető volt, hogy különleges és fárasztó napok várnak ránk.
Az érkezés napja kissé kalandosan indult, a szállások elfoglalása nem ment teljesen zökkenőmentesen, ezer lépcsőt és az egész tábor területét bejártuk, mire megtaláltuk a szállásunkat, utólag visszagondolva ez is csak még emlékezetesebbé tette a táborozást. Délután sportvetélkedőn mértük össze ügyességünket a többi csapattal. A feladatok izgalmasak és változatosak voltak, mindenki kapott emléklapot és ajándékot.
A második nap igazán programdúsra sikerült. Reggeli után korcsolyázni mentünk, voltak esések-kelések, jó volt látni, ahogy a gyerekek segítették egymást a koripályán. A korcsolya után következett a lézerharc, amit inkább a fiúk élveztek jobban. Nem álltunk meg pihenni, a kikötőbe sétáltunk, ahol a Szent Erzsébet hajóval sétahajózás várt ránk. Még a Szélkirálynőt is megtaláltuk, nagy örömet okozva a Rumini-t olvasó 4.b osztályosoknak. Ebéd után egy rövid pihenő következett, amit csocsózással, léghokival töltöttünk, majd a karácsonyi labirintus és egy színházi előadás zárta a délután. A Melyiket a kilenc közül című darabot néztük meg. Köszönjük, fantasztikus élmény volt.
Az esti programok is felejthetetlenek voltak. Az adventi gyertyagyújtás meghitt pillanatai után fergeteges disco-kori várta a gyerekeket, az estét pedig egy jó hangulatú, retro koncert zárta.
A hazautazás reggelén pakolás, takarítás és közös reggeli várt ránk. Bár fáradtan indultunk haza, élményekkel, ajándékokkal és sok szép emlékkel gazdagodva búcsúztunk Zánkától.
A tábor szervezése kiváló volt, minden gördülékenyen működött, a programok pontosan és jól felépítve követték egymást. Az élmények mellett számos apró ajándékot is kaptunk, amelyek még emlékezetesebbé tették ezt a néhány napot. A gyerekek kaptak házi feladat a tábor után: ágynemű felhúzás, összehajtás, bőröndbe ki-bepakolás gyakorlása. 🙂
Köszönöm Szántóné Konics Angélának, hogy elkísért minket!
-Lóki-Takács Brigitta szervező, osztályfőnök-

Tök jó buli az iskolában

Az őszi szünet előtt rendezte meg Diákönkormányzatunk a már hagyománynak számító felsős Tök Jó Bulit! A Halloween tematikájú délután rövid csapatjátékokkal indult, majd közös éneklés, táncolás, evés-ivás és játék volt még ezen a délutánon. Külön örülünk, hogy nagyon sokan részt vettek a felsős diákok közül, szuper jelmezekkel és finomságokkal is készültek. A szünet előtt még egy szuper közös délutánt tudtunk együtt tölteni!
-Masinka Kitti, DÖK segítő, szervező-

Csokigyűjtés Botival

Álommeló rajzpályázat eredménye

A Fejér Vármegyei Kormányhivatal által meghirdetett „ÁLOMMELÓ” rajzpályázatán Horváth Amira iskolánk 7. osztályos tanulója a legjobb 10 közé jutott : „Állatorvos leszek”, című pályaművével.
Gratulálunk Amira, büszkék vagyuk Rád!
-Laknerné Radó Veronika-

PontVelem Okos Program MosolyManók akciója

Iskolánk idén is csatlakozik a PontVelem Okos Program MosolyManók akciójához, mely során használt, de jó állapotú játékokat gyűjtünk, hogy azokat a Máltai Szeretetszolgálat eljuttassa karácsonyra a rászoruló gyermekek részére a GLS Hungary csomaglogisztikai szolgáltató segítségével.
Mindenféle jó állapotú játék felajánlható!
Otthon szedd össze megunt játékaid, de olyat, ami még használható, jó állapotban van, és amivel még Te is szívesen játszanál! Ezeket tedd be egy dobozba és írd a dobozra, hogy milyen nemű és korú társadnak szánnád ezt a csomagot! Lehetőség szerint csomagold be, de kérünk, hogy NE tegyél a dobozra masnit vagy szalagot!
2025. november 20. és 2025. december 09. között hozd be az iskolába a dobozt és add oda a Kapcsolattartó tanárodnak (Brigi néninek) vagy add le a portán Timi néninek!
A doboznak szállításra alkalmasnak kell lenni, csak az előírt szabályoknak megfelelő csomagokat fogják elszállítani az iskolából. Csomagok maximális mérete: 50 X 50 X 50 cm méretűek lehetnek a küldemények (max. 50 cm széles, max. 50 cm hosszú, max. 50 cm magas) Kizárólag postai feldolgozásra alkalmas, ragasztószalaggal lezárt-leragasztott, sérülésmentes kartondobozban (az esetleges korábbi vonalkódos címkéket el kell távolítani) tudjuk elszállítani az ajándékokat!
A felajánlások gyűjtése 2025. november 20 és december 09. között zajlik iskolánkban!
KÖSZÖNJÜK!
Az adománygyűjtés a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közös szervezésében, a Belügyminisztérium Köznevelésért Felelős Államtitkársága és a GLS Hungary csomaglogisztikai szolgáltató támogatásával valósul meg.

SzóForgató – BetűVető verseny

2025. november 6-án csütörtökön, Dunaújvárosban a Gyerekkönyvtárban jártunk. A SzóForgató – BetűVető kétfordulós kortárs irodalmi verseny (Berg Judit könyveiből) eredményhirdetésén, ahol Berg Judit – író adta át a jól megérdemelt jutalmakat, majd tartott egy izgalmas előadást arról, milyen írónak lenni. 9 iskolából 65 diák vett részt a vetélkedőben, 15 díj talált gazdára.
Iskolánk 25 tanulója (3-5. évfolyamig) vett részt és öten díjazásban részesültek:
Kleiber István Tibor 3. a Díjazott: Feladatlapok megoldása és a rajzok.
Nárai Adél 3. a Díjazott: Feladatlapok megoldása és a rajzok.
Szeitz Dávid 3.a Illusztrátor díj
Gergő Zétény 4. a Illusztrátor díj
Mosonyi Melinda 4. b Illusztrátor díj
Mindenkire büszkék vagyunk, aki részt vett ezen a versenyen! A mi iskolánkból indult a legtöbb diák ezen az irodalmi vetélkedőn.
-Kissné Ságodi Gyöngyi-

Mesemondó verseny

Iskolánk idén is megrendezte mesemondó versenyét, amelyre több, mint ötven alsós diák érkezett a Dunaújvárosi Tankerület számos iskolájából. A gyerekek nagy lelkesedéssel léptek a zsűri elé, hogy bemutassák: „a mesék ott élnek bennünk, csak el kell mondani őket.”
A délután igazán sokszínűre sikerült: a gyerekek hol humoros, hol kalandos, máskor pedig tanulságos mesékkel álltak a zsűri elé. A résztvevők bátran és örömmel adták elő választott meséiket és látszott, mennyire élvezik, hogy életre kelthetik annak varázslatos világát.
A zsűri értékelésében kiemelte, hogy a diákok felkészültsége és meseszeretete végig érződött a produkciókban. A legjobban szereplő mesélők oklevelet és könyvjutalmat vehettek át, de senki nem távozott üres kézzel.
“A mesék azért születnek, hogy egy pillanatra kinyissák előttünk a csodák kapuját — és aki mesél, az maga is kulcsot tart a kezében.”
A mesemondók ezen a délutánon mind kézbe vették ezt a kulcsot, és bebizonyították: a varázslat bennük él tovább…
Köszönjük a felkészülést és felkészítést Mindenkinek!
Köszönjük az iskola minden dolgozójának a munkáját!

Márton-napi lámpás-készítő verseny az iskolánkban

2025 november 11-én megrendezésre került iskolánkban a Márton-napi lámpás-készítő verseny, amelyben diákjaink fantáziadús és színes alkotásokkal idézték meg Szent Márton legendájának fényét. Az esemény célja az volt, hogy a gyerekek kézműves tevékenységen keresztül ismerkedjenek a Márton-napi hagyományokkal, miközben fejlesztik kreativitásukat és kézügyességüket.
A versenyre minden osztályból érkeztek lelkes nevezések. A lámpások között akadtak klasszikus papírból készült darabok és újrahasznosított anyagokból megálmodott különlegességek is.
A zsűri a kreativitást, az esztétikai megjelenést és a Márton-napi hangulatot értékelte. A legötletesebb alkotások készítői kis ajándékot és oklevelet kaptak, de különdíjban is részesültek azok, akik a legkörnyezettudatosabb vagy a leglibásabb lámpást készítették.
A verseny alatt az elkészült lámpásokat az iskola aulájában állítottuk ki, ahol napokon át megcsodálhatták őket a diákok, tanárok és szülők.
-Méhesiné Kossa Éva-

Kerékpártúra Baracsra!

Az őszi szünet előtt az alsósokkal közösen kerekpároztunk Baracsig. Indulás előtt ellenőriztük a kerékpárokat és a felszereléseket, majd a helyi polgárőr kíséretével vágtunk neki az útnak. Baracsnál megpihentünk, ittunk egyet, majd visszagurultunk – vidáman, élményekkel tele. 🌞
Az ilyen programok nemcsak közlekedésbiztonságra tanítanak, hanem összetartást, kitartást és csapatmunkát is fejlesztenek. ❤️
Ügyesek voltatok, gyerekek!!
Köszönet a helyi polgárőröknek és a pedagógusoknak a segítségèrt!
-Lóki-Takács Brigitta, szervező-

Pontszerző helyek a Diákolimpiai Országos Döntőben

Öt fiatal birkózó képviselte iskolánkat múlt hétvégén megrendezett Diákolimpiai Országos Döntőn, ahol két versenyzőnk is pontszerző helyen zárt.
Egy igazi birkózó szentély, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont az U10-es és U11-es korosztály Diákolimpiai Országos Döntőjének az elmúlt hétvégén. A Diákolimpia az ország egyik legnagyobb utánpótlásversenye ennek a korosztálynak, ahol a résztvevők száma és a verseny színvonala évről évre nő. Több mint kétszázötven fiatal birkózó mondta el az olimpiai esküt az ünnepélyes megnyitón.
A versenyt számos neves vendég is megtisztelte jelenlétével, köztük Lőrincz Tamás olimpiai, világ- és négyszeres Európa-bajnok birkózó, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia szakmai igazgatója; Bácsi Péter kétszeres világbajnok, a Magyar Birkózók Szövetségének szakmai igazgatója; Sike András olimpiai bajnok, valamint Repka Attila olimpiai bajnok és Deák Bárdos Mihály Európa-bajnok.
Nagyon erős mezőny gyűlt össze mindkét korosztályban, ennek ellenére versenyzőink becsülettel helytálltak és szép eredményeket értek el.
Szalona Mihály két magabiztos győzelemmel jutott be az elődöntőbe, ahol a későbbi győztestől szenvedett vereséget. A bronzmérkőzésen már fáradtan lépett szőnyegre, így végül az ötödik helyen zárt.
Vinczellér Zsombor szintén megszerezte a pontszerző helyet, egy győzelemmel és két vereséggel.
Összességében a két pontszerző hely szép eredmény, ám néhány versenyző nem tudott mindent kiadni magából. Néhány apró technikai hiba és figyelmetlenség miatt a jó eredmény bennük maradt, ezeket a hibákat kell kijavítani az edzéseken.
A következő megmérettetésre sem kell sokat várni: egy hónap múlva az U11-es korosztály lép ismét szőnyegre, ezúttal a kötöttfogású országos bajnokságon.
Eredmények:
U10
Plézer Patrik 32kg 18. hely
Vinczellér Zsombor 50kg 5. hely
U11
Hir Tamás György 38kg 10. hely
Szélpál-Stadler Benett 38kg 11. hely
Szalona Mihály 42kg 5. hely
Gratulálunk!!!
– Fehér Krisztián-

Megemlékezés

„A szabadság ott kezdődik, ahol megszűnik a félelem.”
Iskolánk közössége méltó módon emlékezett meg az 1956. október 23-i forradalom és szabadságharc hőseiről.
Diákjaink megható műsorral idézték fel a történelem egyik legbátrabb pillanatát, amikor a magyar nép összefogott a szabadságért és a függetlenségért.
1956 üzenete ma is él: bátorság, összefogás, hazaszeretet. ❤️🤍💚
Köszönjük a 8. osztályosok felkészülését, Timi néninek a felkészítést!
-Lóki-Takács Brigitta-

Állatok világnapja – adománygyűjtés

Szeptember 22.- Autómentes nap a suliban!

Idén is csatlakoztunk az Autómentes nap kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a környezetvédelemre, a fenntartható közlekedésre,egészségesebb életmódra.
Iskolánk tanulói, pedagógusai közül egyre többen érkeznek gyalog, kerékpárral, rollerrel vagy tömegközlekedéssel – mert minden apró lépés számít! 💚
Köszönjük, hogy együtt teszünk egy élhetőbb, tisztább jövőért! 🌱Köszönjük a szülők támogatását, a Diákönkormànyzat segítségét!
-Lóki-Takács Brigitta-

U13 Nyugat-Magyarország Régió Kupa

Alig csengettek be az új tanévre, birkózóink máris a szőnyegen bizonyítottak… Büszkék vagyunk rájuk!
———————————————–
Az U13 Nyugat-Magyarország Régió Kupával kezdődött az őszi versenyszezon iskolánk birkózóinak. A viadalnak, a Tatabányai Birkózó Klub rendezésében, a Földi Imre Sportcsarnok adott otthont.
Az ünnepélyes megnyitóra hatvankilenc versenyző sorakozott fel, köztük négyen a mi iskolánk tanulói, akik a Gurics György Birkózó Diák Sportegyesületet képviselték.
A cél, hogy felmérjük, milyen állapotban vannak a fiúk a nyári szünet után és a tisztes helytállás, ugyanis hárman még csak egy korosztállyal lejjebb, U11-ben birkóznak, Ők külön egyesületi engedéllyel indulhattak.
Várnagy Ákosnak sajnos nem volt kedvező a sorsolása, vereséget szenvedett a későbbi döntőstől, majd a vigaszágon sem tudott továbbjutni. Annak ellenére, hogy, kiesett a versenyből, jól birkózott, október 4-én javíthat Nagykanizsán. Kollányi Zoltán, Hir Tamás és Szélpál-Stadler Benett még csak U11-es korosztályban versenyeznek, tehát két évvel fiatalabbak voltak a többieknél, mégis mind a hárman dobogóra állhattak. Látszott rajtuk, hogy nyáron nem álltak le az edzéssel és egy komoly edzőtáborral zárták a nyarat. Nagyon jól mozogtak a szőnyegen és tudatosan birkóztak. A jó eredményeknek köszönhetően, az összesített versenyben a Gurics a második helyen végzett, egy arany, egy ezüst és négy bronzéremmel.
Gratulálunk Nekik!
Folytatás októberben Nagykanizsán, az U10, U11, U13 Szabadfogású Régió Kupán.
——————
A kisebb csoportképen a Gurics György BDSE, a nagyon a Gurics és anyaegyesülete, a DKSE látható.

Becsengettek

2025. szeptember 1-jén becsengettek, ismét megtelt élettel az iskola. Izgalommal, kíváncsisággal és sok-sok lehetőséggel indulunk neki a 2025/2026-os tanévnek.
Minden diáknak, szülőnek és pedagógusnak sikeres, örömteli tanévet kívánunk!

Szeptemberi ebédbefizetési információk

Nyilatkozat iskolai étkezéshez 2025-2026.

Elballagtak a nyolcadikosaink!

Egy korszak lezárult, de ezzel együtt egy új, izgalmas út is elkezdődik. 💙📚
Kívánunk sok sikert, kitartást és rengeteg szép élményt a középiskolás évekhez! 🏫🌸

Csallóközi Nagydíj

Dunaszerdahely
2026.06.28.
Már hagyomány, hogy az iskola utáni tábort versennyel zárják a birkózók. Ez most sem volt másképp, Szlovákiába utaztak iskolánk tanulói.
A Bősi Birkózó Klub rendezte meg a szlovákiai Dunaszerdahelyen a Csallóközi Nagydíjat, ahova számos országból érkeztek birkózók. Tizenegy ország, huszonhat csapat kétszáztíz versenyzője sorakozott fel az ünnepélyes megnyitóra. A hazai szlovák versenyzők mellett érkeztek sportolók Magyarországról, Németországból, Csehországból, Szlovéniából, Bulgáriából, Lengyelországból, Romániából, Szerbiából, Ausztriából és Horvátországból is.
A DKSE és fiókszakosztálya a Gurics György BDSE közösen utazott a versenyre, iskolánkból három versenyző vágott neki a viadalnak, a Gurics színeiben. Ezzel a versennyel párhuzamosan zajlott az U15-ös Európa-bajnokság, így a válogatottak ott versenyeztek, azonban így is egy nagyon erős mezőny jött össze. Ez a verseny egy jó erőfelmérő volt, hogy milyen szinten vannak a versenyzőink nemzetközi mezőnyben, másrészt rutinszerzésnek is tökéletes volt. Az, hogy idén több külföldi versenyen is részt vettek a fiúk ez érződött, mert megilletődöttség nélkül, bátran és jól birkóztak. A jó eredményeknek köszönhetően a csapatversenyben is az előkelő hetedik helyen végeztek. Hir Tamás sajnos szoros csatában, de vereséget szenvedett az első mérkőzésén, ellenfele, az olimpiai ezüstérmes Fodor Zoltán fia később nem jutott döntőbe, így befejeződtek számára a küzdelmek. Szélpál-Stadler Benett és Szalona Mihály az első két mérkőzését megnyerte. Beni szlovák és szerb, Misi horvát és cseh ellenfelet legyőzve jutott elődöntőbe. A döntő egyiküknek sem jött össze, így a harmadik helyért birkózhattak. Misinek sikerült megszerezni a bronzérmet, Beni az ötödik helyen végzett, miután kikapott a kétszeres Világbajnok, Európa-bajnok Bácsi Péter fiától.
Eredmények:
Hir tamás 35 kg kiesett a versenyből.
Szélpál-Stadler Benett 35 kg V. hely
Szalona Mihály 40 kg III. hely
-Fehér Krisztián-

U12 Szabadfogású Országos Csapatbajnokság

Az U12-es Szabadfogású Országos Csapatbajnoksággal zárult a tavaszi versenyszezon a birkózóknál. A Ferencváros rendezésében, az Elek Gyula Aréna adott otthont a huszonhat csapatot felvonultató megmérettetésnek.
Iskolánk birkózói alkották a Gurics György BDSE csapatának gerincét a csapatbajnokságon. Az elvárás az volt, hogy a legjobb tizenkettő közé sikerüljön bejutni, azonban a várakozásokat messze felülmúlták. Selejtezőt kellett vívni a legjobb tizenhatba kerülésért a Nagykanizsa csapatával, ezt az akadály könnyen megugrották, 36-13-ra sikerült legyőzni Őket. A nyolcaddöntőben, már nehezebb dolguk volt, ott a Kazincbarcika várt a csapatra. Itt már kellettek a bravúrok, aminek köszönhetően itt is sikerült győzedelmeskedni 29-26 arányban. A négyközé jutás már nem sikerült, a jóval esélyesebb BVSC hozta a papírformát és megállította a Guricsot. A BVSC később döntőbe jutott, így vigaszágon mehetett tovább a csapatunk. A zuglóiak ellen Kollányi Zoltán megsérült, így hiányos csapattal kellett tovább küzdeni, így kevés esély maradt a legjobb hatba kerülésre, nem is sikerült, mert az Érd csapatától is vereséget szenvedtek és a hetedik helyen végeztek. Ez a 7. hely az elmúlt 4 év legjobb eredménye a csapatbajnokságon.
Csapattagok:
Szabó Maximilián Brendon
Szélpál-Stadler Benett
Hir Tamás
Várnagy Ákos
Kollányi Zoltán
Horváth Ármin
-Fehér Krisztián-

Gyereknap

További képek itt  > >

Arena Open meghívásos birkózó verseny- Pula

Nemzetközi porondon is bemutatkoztak iskolánk birkózói, Szalona Mihály és Szélpál-Stadler Benett.
Horvátországban, Pula városában rendezték meg az Arena Open elnevezésű meghívásos birkózó versenyt. A négy szőnyegen lebonyolított viadalon a hazai horvát klubok mellett Olaszországból, Szerbiából, Ausztriából, Németországból, Bosznia-Hercegovinából és Magyarországról kaptak meghívást csapatok. A több mint háromszáz sportolót felvonultató megmérettetésen nem volt könnyű dolga a két versenyzőnknek, mivel két évvel idősebbek között kellett helytállni, ráadásul kötöttfogásban, ezzel a fogásnemmel még csak most ismerkednek az edzéseken. A tisztes helytállás volt az elvárás, ennek ellenére messze túlteljesítették azt. Beni és Misi is a legjobb nyolc között kezdte meg a küzdelmeket. Midkettőjüknek sikerült idő előtt befejezni a meccset, tusgyőzelmet arattak horvát ellenfelük felett, amivel az elődöntőbe kerültek. A legjobb négy között már nehezebb dolguk volt, de itt sem tudták Őket megállítani, Misi tussal verte horvát ellenfelét, míg Beni technikai tussal (8-0) jutott a döntőbe, szerb ellenfele ellen. Sajnos a döntőben már nem sikerült a bravúr, de így is egy-egy szépen csillogó ezüstéremmel térhettek haza. A folytatásban egy kemény alapozó edzőtábor vár a fiúkra, majd a hónap végén Szlovákiába, Dunaszerdahelyre utaznak a Csallóközi Nagydíjra.
A kemény verseny előtt, azért volt idő az akklimatizálódásra. A jóidőnek köszönhetően strandolásra és városnézésre is lehetőségük volt.
-Fehér Krisztiàn-

Kerékpáros verseny-megyei döntő

A Dunaújvárosi Balesetmegelőzési Bizottság Közlekedési versenyén járt iskolánk 2 tanulója az 5.a-ból, a tankerületi verseny továbbjutói: Kiss Hanna és Hir Izabella. A verseny 2025. május 7-én a Székesfehérvári István Király Általános Iskolában került megrendezésre. A versenyen tovább jutó tanulók az országos döntőbe juthattak volna be. Idén nem sikerült továbbjutnunk, de rengeteg élménnyel és tapasztalattal gazdagodtunk. Kis ajándékcsomaggal jókedvűen tértünk haza.
A közlekedési versenyen a tanulók
elméleti feladatokat kaptak Kresz ismeret tudásuk megmérettetésére. Korcsoportonként egy akadàlypályán kellett ügyességüket megmutatni.
Jövőre folytatjuk, célirányosabban készülünk fel a feladatokra.
Gratulálunk a bátor és ügyes versenyzőknek.
Felkészítő tanár: Sándor Judit

Aktív nap

További képek>>>

Nemzeti összetartozás napja

„Míg Isten megtart minket,
S nyelvében él a nemzet,
Addig ezer gyökér összeköt itt
Minden magyar lelket.”

ÖkoTúra-Csókakő

Május 17-én szombaton tartottuk a már hagyományossá vált Öko-túra tavaszi eseményét, melynek keretében 45 felső tagozatos diákkal a Csókakő várához, a Vértes-hegységbe látogattunk. A vár megtekintése és a csodálatos panoráma megörökítése után, egy erdei túra vette kezdetét, ahol láttunk érdekes növényeket, állatlábnyomokat nyomoztunk, kőzeteket gyűjtöttünk és lefelé jövet gyönyörködtünk a Móri-medence csodás szőlőültetvényeiben is. A túra végeztével időt szakítottunk még egy kis piknikezésre, közös játékra is. Tartalmas, és izgalmas napot töltöttünk együtt!
-felső tagozatos szervezők-

Játsszunk matematikát!- felsős matematikaverseny

Ha valaki egyszer megízleli a matematika örömét, nem fogja egykönnyen elfelejteni.”
– Pólya György-
„Játsszunk Matematikát!” címmel iskolánk felsős tanulóinak számára két fős matematikai csapatversenyt hirdettünk, melyre 13 csapat nevezett. Ezen a péntek délutánon a játékos matematikáé volt a főszerep; logikai tesztek, térbeli építkezés, szabadulás a csapattárstól, Fibonacci óra és még számtalan feladat várt a versenyzőkre. Kitti és Veronika néni, Balázs bácsi gondoskodott róla, hogy a délután sok nevetéssel, jó hangulatban teljen. A nassolni és inni valót az iskola Diákönkormányzatától kaptuk. A helyezettek díjait, valamint a versenyen induló tanulók apró ajándékait az iskola alapítványa biztosította, hogy senki ne távozzon üres kézzel!
-Laknerné Radó Veronika, szervező-

Versenyek a Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Isk. és AMI-ban

Az idei évben rekordszámú versenyző érkezett Baracsra, a Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI-ba az iskolahét alkalmával megtartott, alsó tagozatosok számára meghirdetett versenyekre.
A Tankerületi -kistérségi hagyományosan megrendezésre kerülő szépen író, szépen olvasó verseny mellett ebben a tanévben első ízben szerveztek matematikai-logikai versenyt is. Intézményünket minden évfolyamból. 3-3 tanuló képviselte. A zsűrinek elmondásuk szerint is, rendkívül nehéz dolga volt. Közzétették, hogy a versenyzők nagyok magasra tették maguk és versenyzőtársaik számára is a lécet. Minden versenyző az eredményhirdetéskor kisebb ajándékokat is választhatott.
Eredmények:
Szépen író verseny:
1. évfolyam: Gergő Zente bronz minősítés, felkészítő pedagógus: Sándor Judit
2. évfolyam: Horváth Janka arany minősítés, felkészítő pedagógus: Majerné Péterfi Melinda
3. évfolyam: Kovács Beatrix bronz minősítés, felkészítő pedagógus: Vörösné Lajtos Beatrix
4. évfolyam: Tibai Ádám ezüst minősítés, felkészítő pedagógus: Fazekas Zsoltné
Szépen olvasó verseny:
1. évfolyam: Héger Milán emléklap, felkészítő pedagógus: Sándor Judit
2. évfolyam: Rauf Előd Árpád 2. helyezés, felkészítő pedagógus: Kissné Ságodi Gyöngyi
3. évfolyam: Szalavics Dominika 2. helyezés, felkészítő pedagógus: Lóki-Takács Brigitta
4. évfolyam: Simon Bence emléklap, felkészítő pedagógus: Csőgérné Varga Tímea
Matematikai-logikai verseny:
1. évfolyam: Vörös Ildikó emléklap, felkészítő pedagógus: Sándor Judit
2. évfolyam: Pötör Barnabás emléklap, felkészítő pedagógus: Majerné Péterfi Melinda
3. évfolyam: Szabó Petra Magdolna emléklap, felkészítő pedagógus: Lóki-Takács Brigitta.
4. évfolyam: Kovács Kristóf 1. helyezés, felkészítő pedagógus: Laknerné Radó Veronika.
Mindenkire nagyon büszkék vagyunk!
-Majerné Péterfi Melinda-

Ki tud többet Anglia nevezetességeiről?

Április 14-én iskolánk két tanulója vett részt a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolában a „Ki tud többet Anglia nevezetességeiről?” témájú felső tagozatos diákok számára rendezett versenyen. A mezőny legfiatalabb csapataként Szabó-Gyarmati Dávid és Szalona Mihály az előkelő első helyezést érte el. Gratulálunk az eredményükhöz!
-Kollárné Pál Erika-

Tankerületi vers és ének verseny

2025. április 30-án, a Móra Ferenc Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI szervezésében, tankerületi vers és ének versenyen vett részt:
Horváth Ármin Milán 2. b és Grósz Anna Paulina 4. a.
Ármin 2. helyezést ért el!
Nagyon büszke vagyok rájuk!
-Marktóhné Herdics Krisztina-

Költészet napi versmondó verseny

Az idei évben is megrendezte a Mezőfalvai Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI alsó tagozatos munkaközössége, a Költészet napja alkalmából, a hagyományos Tankerületi versmondó versenyét, melyet az 1-4. osztályos tanulók számára hirdetett meg. Intézményünk hét tanulójával vettünk részt a megmérettetésen, ahol tanulóink szépen szerepeltek. Mindenkire nagyon büszkék vagyunk!
Az évfolyamonkénti zsűri elnökei értékelésükben elmondták, hogy nehéz volt számukra a döntés, mert rendkívül színvonalas teljesítményt nyújtottak a versenyzők: a versmondók kiállása, felkészültsége magas szintű volt. A felkészítő pedagógusok munkáját is méltatták, dicsérték. Kiemelték, hogy a versek választása a gyermekek életkorának, lelki világának, egyéni sajátosságainak megfelelő volt. Minden felkészítő tanító munkáját ajándékokkal ismerték el.
Eredmények:
Nepel Szófia 1. a osztály, Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítő pedagógus: Sándor Judit
Varga Zoé 2. b osztály, Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítő pedagógus: Majerné Péterfi Melinda
Gárel Krisztián György 2. b osztály, a kiemelkedő, rangos II. helyezést érte el, rendkívül színvonalas teljesítményt nyújtva. Krisztián oklevelet és könyvjutalmat kapott.
Kovács Beatrix 3. a osztály, Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítő pedagógus: Vörösné Lajtos Beatrix
Szalavics Dominika 3.b osztály, Emléklapot és ajándékot kapott, felkészítő pedaógus: Lóki-Takács Brigitta.
-Majerné Péterfi Melinda-

Ebédbefizetés júniusra

Tankerületi angol nyelvi egyéni verseny

Április 10-én 4 tanulónk vett részt a tankerületi angol nyelvi egyéni versenyen a Dunaújvárosi Arany János Általános Iskolában. A népes mezőnyben tagozatos tanulók között mindenki szépen szerepelt, Vizi Nóra 7. osztályos diákunk első helyezést ért el.
Gratulálunk a résztvevőknek: Fister Zoltán Felicián, Szekeres Dávid, Vizi Nóra, Tóth Zoé. Büszkék vagyunk rájuk!
-Kollárné Pál Erika-
Régebbi híreink