XII. Mezőföldi Mikulás teljesítménytúra

2019. november 30-án került megrendezésre a XII. Mezőföldi Mikulás teljesítménytúra, a nagyvenymi Erdőjárók Túraegyesület jóvoltából. Iskolánk diákjai és szüleik egyéni útvonalat járva 35-en tettek túrát Nagyvenyim körül.Csapadékmentes, napos, olykor szeles időben keltünk útra, hogy megtekintsük lakóhelyünk rejtett természeti és építészeti kincseit. Köszönöm szépen a segítséget Varga Nórának, iskolánk volt diákjának, hogy segítette munkámat egy jó iramú túra vezetésével. Köszönjük szépen a lehetőséget Németh László klubelnöknek, hogy engedélyezte számunkra az egyéni túrát.
Jövőre remélem még többen húzunk túracipőt és keressük fel Nagyvenyim ritkán látott helyeit.

Becze Gábor
történelem- és földrajztanár

További képek itt találhatók…

Időgép az Anjou korba – Tankerületi történelem verseny

1301-ben kihalt az Árpád-ház és az ország a tartományurak kezébe került. A magyar trónra három uralkodócsalád is igényt tartott, de közülük a francia eredetű nápolyi uralkodóház került ki győztesen, hiszen országunk trónjára Anjou király ült I. Károly, vagy ahogy még mondani szokták Károly Róbert személyében.
Többek között a király helyes nevére is fény derült 2019. november 29-én, pénteken délután az iskolánkban rendezett tankerületi történelem versenyen. A résztvevők együtt fedezhették fel a kort forráselemzéses, szövegértéses, színezős, kirakós, vaktérképes és digitális feladatokkal.
A verseny nagyon szoros volt, hiszen az I. helyezett előszállási csapat csupán 1 ponttal előzte meg a II. helyezett baracsi csapatot. A mi első csapatunk (Balogh Mátyás, Csepecz Zsolt, Rauf Péter és Szenczi Joel) pedig megszerezte a dobogós III. helyet.
Jó hangulatú péntek délutánt töltöttünk együtt, reméljük, jövőre újra találkozhatunk a tankerület iskoláival és összemérhetjük tudásunkat a történelem versenyen.
A csapatokat felkészítette: Csőgérné Varga Tímea, Tóthné Kolmankó Diána és Becze Gábor. A verseny lebonyolításában, informatikai hátterének biztosításában Laknerné Radó Veronika volt segítségünkre.

Tóthné Kolmankó Diána

Képek a versenyről itt találhatók

Egy újabb Európai Hulladékcsökkentési Hét Nagyvenyimen

2019. november 18-án kezdetét vette egy újabb témahét a hulladékcsökkentés kapcsán iskolánkban az alsós pedagógusok összefogásával. A tananyag komplex elsajátításának egyik lehetséges formája a témahét, amikor az adott tárgykört, témakört a diákok 3-5 tanítási napon iskolai helyszíneken, rugalmas időkeretek között, változatos és sokszínű módszerek segítségével dolgozzák fel.
Olyan sajátos tanulásszervezés, amelynek fókuszában valamilyen valóságos tennivaló, probléma, elvégzendő tevékenység áll.
A projekt végére a tanulócsoporttól olyan tárgyi vagy szellemi produktumot vártunk, amely széles körben feltárja az adott témát, gondolatkört.
A siker eléréséhez ismeretek megszerzésére, elrendezésére, feldolgozására volt szükség. Ebben segítettek lelkes kollégáink a múlt hét folyamán, hogy tanulóink ismét játékosan szerezzenek ismereteket a körülöttünk lévő felesleges szemét csökkentési módjairól.

Képek az eseményről itt..

Színházban jártunk

2019. november 27-én a 3. osztályosok a Lázár Ervin Program keretében Lewis Carroll: Alíz Csodaországban című darabot nézhették meg Dunaújvárosban a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Házában. Nagyon látványos, mozgalmas előadás volt, a táncosok kitűnő alakításával. Köszönjük szépen a lehetőséget!
A gyerekek élményeiket rajzban megörökítették.

December havi programjaink

December 03. kedd 14:00 Nagyvenyim – Körzeti játékos sportverseny. Sport szakkörök elmaradnak.
Érintettek külön értesítést kapnak
December 5. csütörtök Alsós színházbérlet a 2. és 4. évfolyam részére
December 6. péntek Jelentkezés határideje a felvételi eljárás írásbeli részére – 8. osztály.
December 6. péntek IDŐPONT VÁLTOZÁS:
16:00 – 18:00 Alsós Mikulás – buli.
Menete: műsor, evészet-ivászat
(ehhez kérünk beküldeni sütit, szendvicset), ezután tánc, játék.
Tanítás a szokott tanrendben. Szakkörök elmaradnak.
December 7. szombat Munkanap. Minden osztály 11:40-kor végez.
Étkezés és délutáni foglalkozások nem lesznek.
(Délutáni felügyelet kérelmét kérjük jelezni dec. 4. 16 óráig)
December 14. szombat Munkanap. Alsós színház. Minden osztály 11:40-kor végez. Étkezés és délutáni foglalkozások nem lesznek. Délutáni felügyelet előzetes igény alapján (dec. 11-ig.)
December 15. vasárnap Adventi vasárnap az iskola szervezésében. 16 órakor az iskola diákjai, tanárai ünnepi műsort adnak, 17 órakor iskolai gyertyagyújtás, közös éneklés.
Az osztályok süteményvásárral növelhetik osztálypénzüket. Kérjük, támogassanak!
December 19-20 cs-p. Napközi és menza befizetésének időpontja
December 19. csütörtök Idősek karácsonya. A fellépők külön értesítést kapnak. Szakkörök elmaradnak.
December 20. péntek Utolsó tanítási nap. 10:30 Karácsonyi műsor. Minden érdeklődőt várunk sok szeretettel.
Felsősöknek 4 órájuk lesz. Az alsósok 11: 40 –től elvihetők.

December 23 – Január 3-ig: Téli szünet
Utolsó tanítási nap: 12. 20. péntek
Első tanítási nap: 01. 06. hétfő

December 31. vasárnap Szilveszteri bál az iskola tornatermében. Szervezi: az iskola dolgozói.
Dec.2-tól jegyek kaphatók Pintér Anita iskolatitkárnál, délután a könyvtárban.
Ára: 3.000 Ft, Gyermekjegy 14 éves korig: 1500Ft, Támogatójegy:1.000Ft.

Egy újabb Európai Hulladékcsökkentési Hét Nagyvenyimen

2019. november 18-án kezdetét vette egy újabb témahét a hulladékcsökkentés kapcsán iskolánkban az alsós pedagógusok összefogásával. A tananyag komplex elsajátításának egyik lehetséges formája a témahét, amikor az adott tárgykört, témakört a diákok 3-5 tanítási napon iskolai helyszíneken, rugalmas időkeretek között, változatos és sokszínű módszerek segítségével dolgozzák fel.
Olyan sajátos tanulásszervezés, amelynek fókuszában valamilyen valóságos tennivaló, probléma, elvégzendő tevékenység áll.
A projekt végére a tanulócsoporttól olyan tárgyi vagy szellemi produktumot vártunk, amely széles körben feltárja az adott témát, gondolatkört.
A siker eléréséhez ismeretek megszerzésére, elrendezésére, feldolgozására volt szükség. Ebben segítettek lelkes kollégáink a múlt hét folyamán, hogy tanulóink ismét játékosan szerezzenek ismereteket a körülöttünk lévő felesleges szemét csökkentési módjairól.

Képek a hulladékcsökkentési hét eseményeiről

Tankerületi mesemondó verseny – Nagyvenyim – 2019. november 22.

Hagyományainkhoz híven ismét megrendeztük tankerületi szintű mesemondó versenyünket, melyen nyolc település, 11 iskolájának 36 diákja mérte össze tudását és kápráztatott el bennünket meséjével.
Helyezések
1. osztály:
I. Sümegi Fanni Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola
II. Bakóczy Natália Adonyi Szent István Általános Iskola és AMI
III. Takács Márk Iváncsa Dr. Fejérpataky László Általános Iskola
2. osztály
I. Novák Nóra Perkátai Hunyadi Mátyás Általános Iskola és AMI
II. Reichardt Áron Előszállási Árpád Fejedelem Általános Iskola
III. Gebei Dávid Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola
Különdíj:
Lakatos Bence Iváncsai Dr. Fejérpataky László Általános Iskola
3. osztály
I. Tórizs Alina Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola
II. Kis Zsigmond Perkátai Hunyadi Mátyás Általános Iskola és AMI
III. Nagy Orsolya Adonyi Szent István Általános Iskola és AMI
4. osztály
I. Somogyi Angelika Kármen Dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Iskola
II. Lantos Csenge Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola
III. Jankó Kristóf Dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola
5-6. osztály
I. Hasanic Dávid Dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Iskola
II. Tóth Nimród László Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola
III. Tábi Sára Zsófia Előszállási Árpád Fejedelem Általános Iskola
Különdíj:
Stadler Csongor Előszállási Árpád Fejedelem Általános Iskola
7-8. osztály
I. Kanyó Hanga Dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola
II. Filipszky János Zoltán Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola
III. Elség Eszter Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola

Képek itt láthatók az eseményről

Jótékonysági edzés Nagy Kamilla „Angyalka” emlékére

Az alábbi felhívást a család hozzájárulásával tesszük közzé.

Pályaválasztási szülői értekezlet

Pályaválasztási szülői értekezletet tartott iskolánk a 7. és 8. évfolyamos tanulók és szüleik tájékoztatására november 18-án.
Fórumon Dunaújváros középiskoláinak vezetői részletesen ismertették iskolájuk profilját a képzési típusokat és felhívták a figyelmet nyílt napjaikra is. A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum keretein belül a
Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola
Dunaferr Szakközép- és Szakiskola
Dunaújvárosi Kereskedelmi és Vendéglátóipari Középiskola
Hild József Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium és Rudas Közgazdasági Középiskola mutatkozott be, majd a
Széchényi István Gimnázium
Pannon Oktatási Központ
Rosti Pál Gimnázium
Rudas Közgazdasági Középiskola és a
Pentelei Mentálhigiénés Szakképző Iskola és Gimnázium vezetői ismertették iskoláik jellegzetességét.
Köszönjük mind a megjelent intézményvezetőknek, mind a szülőknek és természetesen a diákoknak is a nagyszámú részvételt és kívánunk minden pályaválasztónak sikert e nehéz döntés meghozatalához.

További képek itt

Házi mesemondó verseny

Hagyományainkhoz híven, házi mesemondó versenyt tartottunk az alsós diákok részvételével 2019. november 13-án. Ahány mese. annyi ügyes kis előadóművész (több, kevesebb lámpalázzal)! Mindannyian élveztük ezt a mesedélutánt!
Eredmények:
I. évfolyam
I. helyezés: Sümegi Fanni, II. helyezés: Molnár Ádám, III. helyezés: Szabó Dávid,

II. évfolyam
I. helyezés: Pinke Zalán, II. helyezés: Kolozs Barnabás és Szekeres Dávid,
III. helyezett: Tankó Nóra

III. évfolyam
I. helyezés: Pribitek Ármin, II. helyezés: Lantai Panna, III. helyezés: Hanol Zita

IV. évfolyam
I. helyezés: Fábián Vince, II. helyezés: Kovács Dóra Rebeka és Tompai Vanda

További képek itt

Ebédbefizetés december hónapra

2019. november 21. (csütörtök)
8-16 óráig
2019. november 22. (péntek)
8-12 óráig
Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

100%   50%
Napközi: 7350,- Ft, 3675,-Ft
Menza: 4650,- Ft, 2325,-Ft

Napok száma decemberben: 15 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

Nagyvenyim, 2019. november 18.

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

Iskolánk november havi programja 2019.

November 5. kedd Pályaválasztási kiállítás 8.a és 8.b
November 8. péntek Digitális tanműhely meglátogatása 8.a és 8.b
November 11. hétfő Márton nap-alsós program, délután 16:30-18:00 felvonulás, tűzgyújtás.
November 11. hétfő Fogadóóra 5-8. évfolyamon (gyengén teljesítők értesítése) 15:00 – 17:00.
November 11. hétfő IV. korcsoport lány kézilabda Rácalmáson
November 12. kedd Házi mesemondó verseny (alsó, felső)
November 13. szerda III. korcsoport fiú kézilabda Rácalmáson
November 18. hétfő IV. korcsoport fiú kézilabda Rácalmáson
November 18. hétfő Fogadóóra alsó tagozat: 15:00 – 17:00.
16:00 – tól pályaválasztási fórum, felsős diákoknak és szüleiknek.
November 21-22. cs-p Napközi és menza befizetésének időpontja.
November 22. péntek 14:00 Tankerületi mesemondó verseny Nagyvenyimen.
Minden felsős osztálynak 4 órája lesz. Szakkörök elmaradnak.
November 25. hétfő Alsós színházbérlet 15:00
November 25. hétfő Felsős színházbérlet 15:00
November 29. péntek 14:00 Tankerületi történelem verseny Nagyvenyimen. Szakkörök lesznek.
November 30. szombat Iskolai túra – Becze Gábor.
December 3. kedd Játékos sportvetélkedő Nagyvenyimen 14:00-tól.
December 5. csütörtök Mikulás délután alsó tagozat 16:00 – 18:00
December 7. szombat Munkanap

Játékos vetélkedőn

Nyolcadikos tanulóinkkal részt vettünk a Dunaújvárosban megrendezésre kerülő játékos vetélkedőn, melyet a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskola rendezett. A jó hangulatú délutánon sokszínű feladatokon keresztül ismerték meg a gyerekek az iskola profiljához tartozó szakmák játékos oldalát.Iskolánkat két csapat képviselte:
Bugyik Barbara, Kovács Emma, Papp Leila, Várkonyi Krisztina
Baladik Ferenc, Bugyik Richárd, Kókány Evelin, Lesi Ramóna

Gratulálunk, büszkék vagyunk Rátok!

Felkészítők:

Laknerné Radó Veronika
Tóthné Kolmankó Diána

 

Matematika Verseny

Az idén először vettünk részt az országosan megrendezésre kerülő Bolyai Matematika Csapatversenyen. Iskolánkat egy hatodikos és egy nyolcadikos csapat képviselte, előzetes felkészülés után. A gyerekek szép eredménnyel tértek haza a megyei fordulóról:

A hatodikosok 45. helyen, a megye 66 csapatából:
Balogh Mátyás, Csepecz Zsolt, Mess Ferenc, Rauf Pál

A nyolcadikosok  15. helyen, a megye 38 csapatából:
Bugyik Richárd, Kiss Benedek, Kiss Gergely, Sipeki Marcell


Gratulálunk, büszkék vagyunk Rátok!

Felkészítő: Laknerné Radó Veronika

Márton nap az iskolában

A program a Márton napi népszokásokhoz kapcsolódik:Német nyelvterületről terjedt el a fáklyás felvonulás (Martinsumzug), amely Szent Márton emlékét őrzi, és a jó cselekedeteket szimbolizáló fényt juttatja el. A gyerekek, kisgyerekes családok járják az utcákat maguk készített lámpásokkal és közben Márton-napi dalokat énekelnek.
A megemlékezés központi helyszínére érve a gyerekek rövid műsort adtak elő, melyben volt ének gitárkísérettel, lámpás tánc, közös vigadalom. A megemlékezés a Márton-napi tűz meggyújtásával, libazsíros kenyér, vitamintál és meleg ital fogyasztásával végződött. Az idén az iskola is csatlakozott az óvodához és együtt emlékeztünk meg e szép hagyományról.

További képek…

Matematika órán történt…

„Tanár néni! Láttam a neten egy klassz dolgot, megcsináltam!”

Nagy öröm ért a mai hatodikos matematika órán! Horváth Gergő (6.a) önszorgalomból egy látványos tanulást segítő eszközt készített. Az ötlet egy internetes videóból született, amely bemutatta a testek hálójából valóban összeállíthatók a háromdimenziós testek. Gergő segítségével ezt ma élőben megnézhettük. Szaktanárként büszkeséggel töltött el, hogy tanítványaim szabadidejükben is szívesen foglalkoznak a matematikával.
Osztálytársait is teljesen lenyűgözte: „Gergő, olyan ügyes vagy, ezt napestig tudnám nézni.”

Laknerné Radó Veronika


Pályaválasztálasztási kiállításon jártunk

2019. november 5-én, kedden Dunaújvárosba mentünk a két nyolcadik osztállyal a Dunaújvárosi Egyetemen rendezett pályaválasztási kiállításra.

A kiállításon ismereteket szerezhettünk sok szakmáról, a térségben működő gimnáziumokról, szakközép- és szakiskolákról, de még felsőfokú oktatási intézményekről is.
Jó érzés volt egykori diákjainkkal is találkozni az eseményen, akik sok mosollyal régi ismerősként adták át tapasztalataikat.

Tóthné Kolmankó Diána
a 8.b osztály osztályfőnöke

 

Pillangós batár mesevetélkedő

2019. október 16-án Dunaújvárosban az MMK-ban rendezett „Pillangós batár” Mesevetélkedőn két csapattal vettünk részt. Mindkét csapat munkáját emléklappal és ajándékkal jutalmazták.
Csipet csapat: Tompai Vanda 4. o., Daru Vanessza 3. o., Pászti Dávid 3. o., Szabó Mira 3. o.,
Vicces csapat: Fister Kamilla 3. o., Hanol Zita 3. o., Lantai Panna 3. o., Szöke Luca 3. o.

Ünnepi megemlékezés

„Mi volt 1956, barátom?”

Ha megkérdeznénk, a mai ifjúságtól, mit tudnak október 23-áról és annak jelentőségéről, a többség azt felelné, semmit vagy nem sokat. A jobban értesültek talán azt válaszolnák, hogy nemzeti ünnepünk valami forradalom emlékére. Nos, nem szégyen ez, az újabb generációk nincsenek tisztában ezzel az évfordulóval, de még a szülők, nagyszülők elbeszéléseiben is sok a bizonytalanság.
2019. október 21-én reggel 8 órakor az iskola udvarán összegyűlt az iskola apraja-nagyja. A nap emlékére közösen énekeltük el a Himnuszt, meghallgattunk egy verset, majd egy vetélkedővel pillanatképeket villantottunk fel, mi is történhetett e napon.
„Mi volt 1956, barátom? Múlt, ami elmúlt? Egy nép, amely elhullt? … Amikor a semmiből sok ember Valamit teremtett. … Ahogy a helyed nézed népeknek sorában, légy büszke arra: ha csak kicsiny kokárda vagy Világnak gomblyukában.” (1956. Aki magyar)

Tóthné Kolmankó Diána

Képek a vetélkedőről

Diákolimpia őszi forduló

2019 október 15-én Kulcson került megrendezésre a Diákolimpia őszi fordulója a 3. korcsoportos focistáink számára.
3 mérkőzést játszottak mieink.
Első meccsen 3:0-ra nyertünk a házigazda Kulcs ellen (Kiss Richárd 2, Fábián Vince 1).
Második meccsen szoros mérkőzésen maradtunk alul 0:1-es arányban Mezőfalva ellen.
Harmadik összecsapásra elfáradtak a mieink és 0:3-as vereséget szenvedtünk Rácalmás labdarúgói ellen.
A csapat tagjai: Mess Ferenc, Csizmadia Csanád, Rauf Péter Pál, Kvassay Zoltán, Fábián Vince, Kiss Richárd Marcell.
Dicséretet érdemel a csapat a helytállásért és a küzdeni akarásért, ugyanis 2-3 évvel idősebbek ellen is szép játékkal értek el sikert.

Kürti Viktor

Ebédbefizetés november hónapra

2019. október 17. (csütörtök)
8-16 óráig
2019. október 18. (péntek)
8-12 óráig
a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán.

100% 50%
Napközi: 9800,- Ft, 4900,-Ft
Menza: 6200,- Ft, 3100,-Ft

Napok száma novemberben: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a
06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

Kutyás nap

2019. október 10-én iskolánkba négylábú tanárok érkeztek. Minden osztályt végiglátogattak, elégedetten tanulóink tudásával és egy kisebb vödörnyi jutalomfalattal bendőjükben távoztak.

Reméljük még sokszor visszajön hozzánk Pici, Millka és Durmi tanár úr!

Október 6-i ünnepi megemlékezés

Ebben a tanévben október 6-ára az iskolai közös emlékműsort a a 6. a osztály tanuló adták elő. A gyerekek nagyon lelkesek voltak, megérezték a gyász súlyát, átérezték e nemzeti tragédia jelentőségét. Ünnepi öltözetben tisztelték meg az aradi vértanúkat, a 13 hősről egyenként emlékeztek meg osztályfőnökükkel együtt. Az iskola tanulói méltósággal hallgatták végig az emlékműsort.

Őszi túra a Dél-Vértesben

Csákvár és Gánt környéke

2019. október 5-én, szombaton iskolánk diákjai és szülei 50 fős busszal, (35 diák és 15 felnőtt) folytatta a Fejér Megye Értékei – 4. gyalogtúrát és kirándult Csákvár és Gánt térségében. Először meglátogattuk Csákváron a Vértes Naturpark Látogatóközpontját, ahol bő egy órát töltöttünk és érdekes előadást hallhattunk a környék élővilágáról.
Ezt követően Vérteskozma jellegzetes utcáját jártuk be és szemléltük meg majd ezek után kezdtük el túráinkat. A Báraczházi-barlangtól a gánti Bányamúzeum bejáratáig túráztunk. A hosszabb túrát 31-en tettük meg, Németh László vezetésével és Becze Gábor irányításával, amely 15,7 km hosszúságú és 570 méter szintemelkedéssel járt. A rövidebbet Kiss Csaba vezetésével és Kissné Ságodi Gyöngyi irányításával 19-en tették meg egy kicsit rövidebb, 10 km hosszúságú és 310 méter szintemelkedéssel járó útvonalat jártak be. Nagyon jó hangulatban telt el a nap a már igazából is őszi tájon, hála Istennek, az időjárás is a lehetőségekhez képest jó volt. Többször szemerkélt az eső, de ez nem szegte kedvünket.
Az utazás a KINE BAU KFT. (Nemes Zoltán) és a SUNSET SMART KFT. (Kuminka József) támogatói segítségével valósulhatott meg kedvezményesen.
Tavasszal tovább folytatódik a túramozgalom! Várunk rá mindenkit nagy szeretettel!

Becze Gábor
történelem- és földrajz tanár

Iskolánk október havi programja

Október 1. Kedd – Zenei világnap. (Tanítás a szokott rendben) Suli pólót kérünk!
Október 5. Szombat – Iskolai túra – Becze Gábor.
Október 7. Hétfő – Megemlékezés az aradi vértanúkról – suli pólót kérünk! Tanítás a szokott rendben.
Október 16. Szerda – Nyílt nap az alsó, felső tagozatoknak 1-2. óra
Október 17-18. Cs – P Ebédbefizetés.
Október 21. Hétfő Megemlékezés és vetélkedő osztályfőnöki órán: Október 23.– ünneplő ruha kötelező!
Október 24. Csütörtök – Tanulmányi verseny: történelem
Október 24. Csütörtök –  06:00 – 16:30 Papírgyűjtés (kizárólag papír /műanyag borító nélkül/ és kötegelve)
Október 25. Péntek – 16:00-18:30 Tök-buli felsősöknek. TÖK JÓ BULI LESZ!
Október 28November 1-ig: ŐSZI SZÜNET
Szünet előtti utolsó tanítási nap: Október 25. Péntek
Első tanítási nap:  November 04. Hétfő

 

Emlékeztető

Kedves Szülők!

Iskolánk – e tanévtől – belépett a Komplex Alapprogram elnevezésű módszertani megújulást eredményező pályázati programba, melynek első lépéseként szeptember 13-án és 14-én 30 órás akkreditált képzésen már részt vett a nevelőtestület.

A második – tanulással eltöltendő hétvégénk ezen a péntek-szombaton lesz (szeptember 27-28.), ezért pénteken ismét RÖVIDÍTETT TANÓRÁK lesznek 11 óráig.

A nem nálunk ebédelő diákok hazamehetnek.

Az alsó tagozatos diákok szülei, kérem jelezzék tanítójuknak, mikor jönnek gyermekükért.

Ebéd várhatóan 11 óra 15 perctől, ezért az 1. osztályosok és a felső tagozatos ebédelősök 11 óra 30 perctől már hazamehetnek. A többi alsós évfolyam várhatóan ezután ebédelhet,és ebéd után hazamehet.

 Megértésüket és támogatásukat ezúton is köszönjük.

Fazekas Zsoltné Intézményvezető

Túra ajánló

Gyertek, túrázzunk együtt!

Elsősök

Minden tanév kezdetének legörömtelibb eseménye az első osztályosok Kossuth napi avatása. Első osztályosaink és tanítóik:

alsó sor: Szabó Kasszandra, Györök Liliána, Sümegi Fanni, Almási Anna, Góman Amira, Porubszky Dusán, Szabó Dávid,

középső sor: Dobai Marcell, Hagymási Attila, Farsang Artúr, Molnár Ádám, Nagyistók Attila, Hengl Ádám

felső sor: Tóth Attila, Fister Zoltán, Sipeki Roland, Pethes Zalán, Nemcsényi Roland, Böröcz Tamás

Gerendai-Behringer Vivien Orolya és Markóth Luca a két tanító néni a képen.

Betegség miatt hiányzik a képről: Rédl Kincső, Zalai Sára, Csendes Norbert és Csóri Zalán

Iskola dekoráció

Megújult nevelőtestületünk tele van ötlettel és tettvággyal, saját készítésű dekorációink díszítik az iskola falait, mégis a legbüszkébbek az udvar betonos részét körbeölelő általunk felfestett játszófelületre vagyunk, mely képességfejlesztő és szórakoztató is egyben.

Iskola dekoráció | képek

Befizetés október hónapra

2019. szeptember 19. (csütörtök)

8-16 óráig

2019. szeptember 20. (péntek)

8-12 óráig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 8820,-Ft
50% – 4410,-Ft

Menza:
100% – 5580,-Ft
50% – 2790,-Ft

Napok száma októberben: 18 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Rövidített tanórák

Tisztelt Szülők!

Iskolánk e tanévtől belépett a Komplex Alapprogram elnevezésű pályázati programba, mely során a pedagógusok sorozatos módszertani továbbképzéseken vesznek részt módszertani megújításuk érdekében. (A képzések 2-2 pénteki és szombati napon történnek.)

Ezért 2019. 09. 13-án és 27-én pénteken rövidített tanórákat tartunk 11 óráig.

A diákok ebédeltetését és további felügyeletét biztosítjuk.

Iskolánk szeptember havi programjai

Ebédbefizetés SZEPTEMBER hónapra

Technikai okok miatt módosult az
EBÉDBEFIZETÉS
SZEPTEMBER HÓNAPRA

 

2019. augusztus 26. (hétfő)

8-16 óráig

2019. augusztus 28. (szerda)

12-16 óráig

Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 9800,- Ft,
50% – 4900,-Ft

Menza:
100% – 6200,- Ft,
50% – 3100,-Ft

Napok száma szeptemberben: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

FIGYELEM!

A tavalyi évben átutalással fizetőknek szeptember hónapra csak készpénzes fizetés lehetséges mert az új tanév miatt új nyomtatványt kell kitölteni.

Kérjük, hogy a kedvezményes gyermekétkeztetés igénybevételének jogosságát alátámasztó dokumentumokat (rendszeres gyermekvédelmi támogatás határozata, tartós betegség esetén szakorvosi igazolás, nevelésbe vételi határozat) a befizetéskor szíveskedjenek magukkal hozni.

Letölthető nyilatkozat:

[pamd target=”_blank”]

Nagyvenyim, 2019. augusztus 21.

 

Iskolakezdés

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola Hirdetménye

Pótvizsga
2019. augusztus 26. hétfő 9:00

Napközi és menza befizetése
befizetés:
augusztus 26. hétfőn 8:00-16:00-ig
augusztus 27. kedden 8:00-16:00-ig
a Polgármesteri Hivatalban.

A teljes szeptember havi napközi és a teljes szeptember havi menza térítési díjairól iskolánk honlapján és Facebook-oldalán nyújtunk tájékoztatást hamarosan, kérjük, figyeljék ezeket a fórumokat!

FIGYELEM! Csak érvényes gyermekvédelmi támogatási határozattal tudjuk az ingyenességet biztosítani.
Igazolásokat augusztusban előre leadni a polgármesteri hivatal pénzügyi osztályán lehet.

Első tanítási nap
2019. szeptember 2. hétfő

1. óra: Tanévnyitó ( 8:00-8:45)
Megjelenés ünnepi öltözetben kötelező!
(fehér felső, fekete szoknya vagy nadrág)

2. óra: Tankönyvosztás
A tankönyvek átvételére csak a szülő vagy a tanuló  jogosult, mivel átvételi elismervény aláírása kötelező.
A tankönyvek minden évfolyam számára ingyenesek.

3. óra: Balesetvédelmi oktatás
Ezen a napon minden osztályunk 11 órakor végez, ebéd és napközi nem lesz.

Az 1. osztályosok szülői értekezlete a megbeszéltek szerint:
szeptember 2-án, 10:00-kor lesz.

A felszerelések jegyzéke: az iskola honlapján, a dokumentumtárban található meg.

Vezetőség

 

Nyári ügyeleti napok

Az iskolánk az alábbi napokon lesz nyitva a nyári szünetben.
9 órától 13 óráig

2019. 07. 10.

2019. 07. 24.

2019. 08. 07.

2019. 08. 21.

Szülői szervezet

TISZTELT SZÜLŐK!

Iskolánkban a Szülői Munkaközösség feloszlatta magát a közelmúltban. Jelen levelünkkel szeretnénk felhívni Önöket arra, hogy a kötelezően újraszervezendő, feladatait és jogi hátterét pontosan meghatározott kereteken belül ellátó tevékeny és hathatósan működő új Szülői Szervezet létrehozásában segítsenek.

A régi és közismert nevén Szülői Munkaközösségnek, a továbbiakban Szülői Szervezetnek kulcsfontosságú szerepe van az iskolai élet dinamikus működésében is. Sokan ódzkodnak a rájuk háruló felelősségtől, aminek talán csak az az oka, hogy a jelöltek nincsenek tisztában kötelességeikkel és jogaikkal.

Alábbi tájékoztatónkkal szeretnénk nagy vonalakban ismertetni az újonnan megalakítandó szervezet munkájának, feladatainak és jogosultságainak feltételeit. Ezáltal segíteni Önöket a jelöltek, és majdan a választmány tagjainak és tisztségviselőinek kiválasztásában való tájékozott döntések, netán önkéntes vállalások meghozatalában.

TEHÁT, MI IS AZ AZ  SZMK, ILLETVE MOSTANTÓL SZÜLŐI SZERVEZET?

A gyerekek és fiatalok sikeres képzésének és nevelésének fontos feltétele a diákok, a szülők és a tanárok közötti jó kapcsolat. A szülők egyfajta kapocs szerepet töltenek be az iskolai életben, hiszen a gyerekek szükségleteit közvetíteni tudják a pedagógusok irányába, és ez természetesen fordítva is igaz: a gyermekeikkel is jobban meg tudják értetni azt, amit a tanárok várnak el tőlük.

Az intézményi szülői szervezet tagjai az intézményben tanuló gyerekek szülei. Az osztályközösségeket a szülői szervezetben osztályonként legalább 2 választott szülő képviseli.

Az osztályközösségek képviselőit a tanév elején, annak első szülői értekezletén (jelen esetben a rendkívüli helyzet miatt tanéven belül) az adott osztályközösségek jelen lévő szülei választják meg 2 évre legalább 50%+1 szavazattal. A szülői közösség ezzel a megválasztott szülőket megbízza a szülői szervezet által vállalt feladatok ellátásával.

A Szülői Szervezetet a szülők hozzák létre, tisztségviselőiket önmaguk választják. A munkaközösség megalapítása és működtetése kizárólag a szülők döntésén múlik. Működését a Működési Szabályzat előírásai és jogszabályi háttere alapján végzi. Ez a megoldás elősegíti a hatékonyabb működést és a valódi érdekképviseletet, ugyanis tényleges közösség csak akkor tud létrejönni, ha a tagok önmaguk fognak össze jogaik és érdekeik érvényesítésének érdekében.

A Szülői Szervezet szerves része az iskolának, attól nem különülhet el, létrehozásához és működtetéséhez alkalmazni kell a köznevelési jogszabályok rendelkezéseit. Olyannyira fontos része az intézménynek, hogy ha az iskolában, óvodában nincs legitim Szülői Szervezet, akkor az intézmény nem működik törvényesen, mivel a szülők véleményének beszerzése nélkül számos kérdésben nem hozhat érdemi döntést.

A SZÜLŐI KÉPVISELŐK TEVÉKENYSÉGEI

A Szülői Szervezet ülésein aktívan vagy helyettesítőkön keresztül részt vesznek, ahol az iskolai élet sarkalatos pontjait vitatják meg, új ötletekkel, megoldási lehetőségekkel támogatják a fiatalok és a felnőttek munkáját. Az üléseken lehetőségük van a szülőknek, hogy saját osztályuk ügyeit előterjesszék és szavazás keretében – ha szükséges – új szabályokat alkossanak.

A munkaközösség tagjai a kialakult konfliktusok, problémák megoldásában részt vesznek, együttműködnek a pedagógusokkal és az érintett gyerekekkel.

A tagjai kapcsolatot tartanak mind az iskolával, mind a többi szülővel, éppen ezért az egyik legfontosabb feladatuk a tájékoztatás, legyen szó egy új szabályról, határozatról, iskolai rendezvényről vagy szervezésről. A tájékoztatás egyik legjobb és legegyszerűbb eszközei a szülői értekezletek és az információs körüzenetek.

Kedves Szülők! Kérjük Önöket, hogy legyenek Iskolánk aktív tagjai. Segítsék mind a mi munkánkat, mind a pedagógusok és a gyerekek iskolai életét.

Gyors újjáalakulásunk most nagyon fontos, mert bizonyos folyamatokat a jövő tanévvel kapcsolatosan most kell elindítani az iskolának. Ehhez kapcsolódóan viszont, a megelőző döntéshozatalokhoz szükség van a szülői közösség véleményére és nyilatkozataira is.

 

Gondolkodjunk együtt, felelősen.

Újjáalakuló ülés céljából várom Önöket minél nagyobb számban:

2019. 05. 31.-én 17 órától az iskola aulájába.

 

Köszönettel

Horváth Zoltánné Müller Ica

0630/665-0676 (viber is)

Befizetés

2019. június 3-4 (hétfő-kedd)

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 3920,-Ft
50% – 1960,-Ft

Menza:
100% – 2480,-Ft
50% – 1240,-Ft

Napok száma júniusban: 8 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Suligála

2019. május 31-én 16 órakor
suligálánk lesz, melyre minden érdeklődőt
nagyon sok szeretettel várunk.

Fogadóóra

Tisztelt Szülők!

Május 6-án, hétfőn

16:30-tól 18:00-ig fogadóórát tartunk.

Megjelenésükre számítunk!

Üdvözlettel:
az iskola pedagógusai

Iskolánk május havi programjai

Befizetés

2019. május 2. (csütörtök)

délelőtt: 7.30-9 -ig
délután: 14.30-16-ig

2019. május 3. (péntek)

CSAK délelőtt: 7.30-11 -ig

2019. május 6. (hétfő)

délelőtt: 7.30-9 -ig
délután: 14.30-16-ig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 10780,-Ft
50% – 5390,-Ft

Menza:
100% – 6820,-Ft
50% – 3410,-Ft

Napok száma májusban: 22 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

E-Ügyintézés modul a Kréta felületén

E-Ügyintézés modul a Kréta felületén

Tisztelt Szülők!

2019. április 1-jén a Kréta felületén megjelent egy új menüpont, a neve e-Ügyintézés. Ebben a tanévben ez a funkció tesztjelleggel működik, de természetesen teljes körűen használható is. Előnye, hogy online kitöltenek egy adatlapot, feltöltik az esetleges igazolás fotóját vagy szkennelt változatát, és az igazolás vagy kérelem azonnal az iskolában van, és gyors ügyintézésre lehet számítani.

4 olyan funkció van, amely az Önök számára hasznos lehet:

  1. Igazgatói engedély diák mulasztásának igazolására, gondviselői kérelem benyújtása, (ezt több napos elutazás, síelés előtt érdemes benyújtani). Minden esetben az igazgatónő hoz az engedélyről határozatot, amely az Ön online felületén megjelenik.
  2. Tanulói mulasztás igazolása (ez a normál betegség, szülői igazolás (5 nap) beküldésére szolgál (az osztályfőnök fogja igazolni a hiányzást a szokott módon). Orvosi igazolás esetén minden esetben fel kell tölteni az igazolás fotózott, vagy szkennelt formáját minél nagyobb felbontásban, hogy a kép éles legyen.
  3. Tanulói felmentésre, mentességre szolgáló kérelem, (elsősorban T2-es felmentésre jogosító kérelem, vagy eseti testnevelés felmentési kérelem. T2-es felmentés kérése esetén minden esetben fel kell tölteni az egyesületi igazolás szkennelt változatát, illetve a kérelemben szerepelnie kell az edző nevének és telefonszámának.
  4. Személyi adatokban történő változás (pl. lakcímváltozás bejelentése). Ez az iskola számára nagyon fontos, mert pl. a továbbtanulással kapcsolatos levelek mind a rendszerünkben nyilvántartott címre mennek ki.

A felület elérhető a Kréta (e-napló) felületéről, vagy be lehet jelentkezni a Kréta felületétől függetlenül is a https://eugyintezes.e-kreta.hu címen a KRÉTÁ-ban használt gondviselői felhasználói névvel és jelszóval. Az e-Ügyintézés felülete kizárólag szülői/gondviselői belépéssel működik, a tanuló felhasználónevével és jelszavával nem. Továbbá az e-Ügyintézés csak számítógépről az ismert böngészők használatával működik, telefonos applikációról nem.

Természetesen, ha Önnek kényelmesebb, a továbbiakban is intézheti az igazolásokkal kapcsolatos ügyeket papír alapon, ez csak egy plusz kényelmi funkció az online világban járatos szülők részére.

Tisztelt szülők!

2019. április 1-től lehetőség nyílt a leendő elsős szülők számára az E-ügyintézésre, amelynek során előre is feltölthetőek a beiratkozás során szükséges dokumentumok.
A beiratkozásra 2019. április 11-12-én (csütörtökön, pénteken) kerül sor, ahol a személyes megjelenés kötelező, az előzetes E-ügyintézés nem.
Az adminisztrációs teendőket viszont felgyorsítja az előzetesen elvégzett E-ügyintézés: amelyhez az alábbi link nyújt Önöknek segítséget:
https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761106

Közvetlen jelentkezés az alábbi link segítségével lehetséges: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap

Befizetés

2019. április 1-2 (hétfő-kedd)

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 8820,-Ft
50% – 4410,-Ft

Menza:
100% – 5580,-Ft
50% – 2790,-Ft

Napok száma áprilisban: 18 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Angol nyelv – Házi verseny

2019. március 26-án angol nyelvi versenyt rendeztünk a felső tagozatos diákoknak. A megmérettetésen játékos – logikai feladatlapot, keresztrejtvényt, országismereti és hallás utáni szövegértés feladatokat oldottak meg a gyerekek. Tizenöt 2 fős csapat jelentkezett a versenyre.

Kellemes, jó hangulatú délutánt tölthettek el!

I. helyezettek: Greksa Lilla és Borbás Luca   8.b

II. helyezettek: Berczi Melinda és Horváth Eszter   8.a

III. helyezettek:  Horváth Zalán és Horváth Zoltán   7.a

Gratulálunk!

Szervező: Gere Szilvia
Segítő tanár: Péter Gyöngyi

Nyári tábor a Balatonon!

Tisztelt Szülők!

Értesítjük Önöket, hogy az előző évekhez hasonlóan a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola

nyári balatoni tábort

szervez.

Időpontja: 2019. 06.24-28.

Helyszín: Balatonfenyves, Diák-és Ifjúsági tábor

Ellátás: 4-8 ágyas szobákban, teljes ellátással (reggeli-ebéd-vacsora)

Sok-sok játék, kirándulások, balatoni csobbanás, esti tábortűz és sok egyéb program vár a jelentkezőkre.

A tábor költsége: 25.000.- forint, mely 3 részletben fizetendő:

  1. részlet – 10.000.- (április 5-ig)
  2. részlet – 10.000.- (május 15-ig)
  3. részlet – 5.000.- (június 13-ig)

A jelentkezési lapok az igazgatói irodában átvehetők, a táborba való jelentkezés a jelentkezési lap kitöltésével és az első részlet befizetésével együtt érvényes, kérjük egy zárt borítékban visszajuttatni Hartyányi Edit tanárnőnek.

Jelentkezési határidő: 2019. április 5.

Hirdetmény az általános iskolai beiratkozásról


Dunaújvárosi Járási Hivatal

HIRDETMÉNY

az általános iskolai beiratkozásról

Értesítem az érintett szülőket, törvényes képviselőket (továbbiakban együtt: szülők), hogy a 2019/2020. tanévre történő általános iskolai beiratkozásra az alábbi időpontokban kerül sor:

2019. április 11-én (csütörtökön) 8 órától 19 óráig,
2019. április 12-én (pénteken) 8 órától 19 óráig.

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (továbbiakban: Nkt.) 45. § (1) bekezdése értelmében Magyarországon minden gyermek köteles az intézményes nevelés-oktatásban részt venni, tankötelezettségét teljesíteni.
A tankötelessé váló, azaz 2013. augusztus 31-ig született gyermekét a szülő köteles beíratni a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára.
A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet (továbbiakban: rendelet) 21. § (1) bekezdése értelmében a tankötelezettség megkezdésének feltétele a gyermek iskolába lépéséhez szükséges fejlettségének megléte, annak igazolása. Az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget az óvoda igazolja.
A beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt, továbbá az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást.

Az Nkt. 50. § (6) bekezdése alapján az általános iskola köteles felvenni azt a tanköteles tanulót, aki életvitelszerűen az általános iskola körzetében lakik. A kötelező felvételt biztosító iskolák felvételi körzeteit a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatala 2019. február 28-ig a kormányhivatal honlapján nyilvánosságra hozza.
A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt a rendeletben foglalt eljárásrend szerint.

A jelentkezés elutasítása esetén a szülő jogszabálysértésre vagy érdeksérelemre hivatkozással nyújthat be fellebbezési kérelmet a kézhezvételtől számított 15 napon belül. Az eljárást megindító kérelmet az elutasító döntést hozó iskolához kell benyújtani a Dunaújvárosi Tankerületi Központ igazgatójának címezve, illetve, ha nem állami fenntartású az intézmény, akkor annak fenntartójához kell címezni.

A fenti rendelkezések szerinti körzet meghatározás nem érinti a szülő szabad iskolaválasztáshoz való jogát. Amennyiben a választott iskola a gyermek felvételét elutasító döntést hoz (a fellebbezést követően is), a szülő a gyermekét a döntés jogerőre emelkedését követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

Kérem a kedves szülőket, hogy a jelzett napokon tegyenek eleget gyermekük általános iskolai beíratási kötelezettségüknek.

Dr. Kovács Péter – hivatalvezető

Tanulószoba

Tisztelt Szülők!

Értesítjük Önöket, hogy a mai nappal a tanulószobai foglalkozások a 7.órában az alábbi beosztás szerint történnek:

Óra Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek

7.
13:30- 14:15

angol matematika biológia, földrajz történelem igény szerint

 8.
14:15-15:00

További házi feladatok elkészítése, felkészülés a tanórákra

 

A foglalkozásokon szaktanár irányítása alatt készítik el gyermekeik a házi feladatot és készülnek fel az adott tárgyból.
A foglalkozásokat 8. órában 14:15-től 15:00-ig is igénybe vehetik a további sikeres felkészülés érdekében.
Kérjük, hogy a pénteki napra tegyenek javaslatot további tantárgyakra is!

Üdvözlettel:

Fazekas Zsoltné – intézményvezető

Angol nyelvi verseny eredmény

2019. március 6-án a 7. osztályosok közül négy tanulónk angol nyelvi versenyen vett részt, melyet a Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola rendezett. Hallás utáni, szövegértéses és szövegkiegészítő feladatokat oldottak meg egyénileg. A versenyre több mint 40 tanuló jelentkezett, 11 iskolából. Tanulóink közül hárman tagozatos feladatsort oldottak meg.
Szántó Emma emléklapban részesült.
Tankó Zita 3. helyet szerezte meg, Elség Eszter 2. helyezett lett.
Nem tagozatos mezőnyben Förhécz Zalán emléklapot kapott.

Felkészítő tanár: Gere Szilvia

GRATULÁLUNK!

Iskolás leszek

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola pedagógusai nevében szeretettel köszöntjük Önt.

Engedje meg, hogy bemutassuk iskolánkat:

Munkánk során legfőbb célunk olyan értékek közvetítése, melyek a gyermekek egészséges testi, lelki, szellemi gazdagodását szolgálják.
A tanítási órákon arra törekszünk, hogy azok szeretetteljes és nyugodt légkörben szolgálják a készségek és képességek fejlesztését, az ismeretek gyarapodását.

  • Az első évfolyamtól kezdve diákjaink az angol nyelvet két anyanyelvi szinten beszélő – hosszú éveken át Angliában tanító kollégáinktól – tanulják, játékos formában.
  • Élményekben gazdag, igényesen szervezett tanórán kívüli, egyéni fejlesztő és szakköri foglalkozásokat tartunk, a gyermekek színjátszó, angol, kötélugrás, ének, jóga, kézműves, futball, tollas foglalkozások közül választhatnak.
  • Heti 1 testnevelés órán néptánc oktatás folyik.
  • Iskolánk akkreditált Tehetségpontként 7 éves kortól már kiemelten gondozza az azonosított tehetségeket – heti 3 órában.

Tanórai látogatások az iskolában

Tájékoztatásul közöljük, hogy a nagycsoportos óvodások február 21-e óta minden csütörtökön, délelőtt 10 órától az iskolában „Én is iskolás leszek” című foglalkozásokon vesznek részt, melyek testnevelés, környezetismeret, ének-zene, irodalom, angol tantárgyak ismereteinek játékos alapjaiba vezetik be gyermekeiket.

Bemutató órákat tartanak leendő elsős tanítóink

2019. április 3. 8:00 – 10:00
ahol a szülők alábbi foglalkozásokat láthatják: matematika, angol és testnevelés

Iskolahívogató foglalkozások – nagycsoportos ovisoknak

2019. április 3. április 10. és április 17. (15:30 -16:00)
Ahol a leendő elsősöknek foglalkozást szervezünk annak érdekében, hogy minél könnyebb átmenetet biztosítsunk az óvoda és az iskola között.

Az iskolai beiratkozás időpontjáról a területileg illetékes járási hivatal közleménye alapján teszünk közzé felhívást a honlapon és az intézmény facebook oldalán.

Szükséges iratok:

  • gyermek anyakönyvi kivonata
  • óvodai szakvélemény
  • 5 éves státuszlap
  • gyermek lakcímkártyája
  • gyermek TAJ kártyája
  • szülői felügyeleti jog gyakorlásának igazolása (nyomtatványt a helyszínen biztosítunk)

Tisztelettel: A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola dolgozói

Iskolánk márciusi programjai

Befizetés

2019. március 4-5 (hétfő-kedd)

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 9800,-Ft
50% – 4900,-Ft

Menza:
100% – 6200,-Ft
50% – 3100,-Ft

Napok száma márciusban: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Fogadóóra

Tisztelt Szülők!

Március 4-én, azaz hétfőn

16:30-tól 18:00-ig

fogadóórát tartunk.

Üdvözlettel: az iskola pedagógusai

Felsős farsang

2019. 02. 15-én délután került megrendezésre a felsős farsang. A délutáni mulatságon többen is maszkot öltöttek és úgy élvezték a kötetlen szórakozást társaikkal együtt. Hatalmas érdeklődés övezte az osztályok közötti verseny félévi eredményhirdetését és a tombola nyeremények nyerőszámainak húzását is.
A jó társaság és a saját kérések alapján játszott zenék mellett rengeteg finom sütemény, szendvics és üdítő várt a gyerekekre a büfében. A csocsó asztalok se pihentek, egész  délután „pörögtek” a játékosok.

KÉPEK

Becze Gábor – DÖK patronáló pedagógus

Alsós farsang

A farsangi készülődésben hatalmas izgalom lett úrrá az alsós kisdiákokon. Végül február 14-én mindenki megmutathatta saját ötletességét, hiszem mi is jelmezbe bújtunk. A felvonulás mellett, táncolhattunk, finomabbnál finomabb süteményeket és szendvicseket fogyaszthattunk, bálkirályt és bálkirálynőt is választottunk, valamint szerencsénket is megkísérthettük a tombolázás által.

Köszönet a vidám délutánért, és a fantáziadús maskarákért.

KÉPEK

Molnár Tünde

Igazgatói közlemény

Tisztelt Szülők!

Értesítem Önöket, hogy a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola intézményvezető tisztségét tölthetem be 2019. 01.28. óta.
Feladatom az intézmény magas színvonalú szakmai vezetése; gazdasági-műszaki teendőinek koordinálása, irányítása, ellenőrzése.
Munkámat továbbra is töretlen pedagógia lelkesedéssel, szakszerűen, törvényesen kívánom elvégezni, elsődlegesen szem előtt tartva gyermekük képességeinek minél teljesebb kibontakoztatását.
Segítségemre van e nemes és komplex feladatban a nevelőtestület által megszavazott két intézményvezető-helyettes: Hartyányi Edit Orsolya és Tóth Tamás.

Kívánunk gyermekeinknek sikeres, eredményekkel és élményekkel teli második félévet.

Baráti üdvözlettel:

Fazekas Zsoltné – intézményvezető
Hartyányi Edit – intézményvezető-helyettes
Tóth Tamás – intézményvezető-helyettes

Befizetés

2019. február 4-5 (hétfő-kedd)

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 9800,-Ft
50% – 4900,-Ft

Menza:
100% – 6200,-Ft
50% – 3100,-Ft

Napok száma februárban: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Házi Természetismereti Verseny

Hétfő délután, 2019. január 21-én iskolánkban természetismereti versenyt rendeztünk. A versenyen hatodik, hetedik és nyolcadik osztályos tanulók vettek részt. A csoportos vetélkedő általános ismeretekre, szövegértésre, gondolkodásra és az ismeretek felhasználásának képességére irányult. A gyerekek ügyesek voltak, a verseny jó hangulatban telt.

Eredmények:

1.helyezettek:

  • Németh Mária, Takács Nikolett, Horváth Tamás, Horváth Krisztina

2.helyezettek:

  • Bugyik Barbara, Takács Regina, Greksa Lilla, Kovács Vivien

3.helyezettek:

  • Komáromi Izabel, Wágner Lili, Tóth Bálint, Papp Leila

Gratulálunk!

Péter Gyöngyi

Házi helyesírási verseny

2019. január 21-én  iskolánk hagyományaihoz híven megrendezte házi helyesíró versenyét, melyen az iskola mintegy ötven alsós tanulója vett részt. A résztvevő diákok feladatlapokon keresztül bizonyíthatták eddig megszerzett tudásukat.  Tanulóink a verseny során rendkívül lelkesek és fegyelmezettek voltak. A csütörtöki eredményhirdetésen a legjobb három oklevélben, a többiek emléklapban részesültek, valamint minden résztvevőnek csokival kedveskedtünk!

1. évfolyam:

I. Pinke Zalán
II. Molnár Villő
III. Nagy Zalán

2. évfolyam:

I. Almási Árpád
II. Vass Adrienn
III. Szőke Luca Gabriella

3. évfolyam:

I. Szilas Hanna
II. Tompai Vanda
III. Bernáth Boglárka

4. évfolyam:

I. Pados Attila
II. Tóth Zalán
III. Nagy Erik

KÉPEK

Koncz Magdolna

Kölyök atlétika

Január 17-én délután zsibongástól volt hangos tornatermünk. Kölyök atlétika versenyt rendeztünk iskolánk 2.-6.-os tanulóinak. Játékos sprint-gát pályán váltóztak a gyerekek, majd medicinlabdát dobtak, és végül helyből távolugrásban versengtek. A csapatverseny során megismerték egymást a különböző osztályokból érkező tanulók. Ezen a délutánon valóban a részvétel, és nem a győzelem volt a fontos!

KÉPEK

Pusztai Ágnes

A Magyar Kultúra Napja

„Büszke magyar vagyok én, keleten nőtt törzsöke fámnak,
Nyúgoti ég forró kebelem nem tette hideggé;
Szép s nagy az, ami hevít; szerelemmel tölti be lelkem
Honni szokás és föld, örököm kard s ősi dicsőség.„

Kölcsey Ferenc: Kölcsey (részlet)

A Magyar Kultúra Napja nem tartozik a hivatalos, piros betűs ünnepek közé, de már hosszú évek óta egyre eredményesebben hívja fel a figyelmet azokra a tárgyi és szellemi értékekre, melyeket méltán érezhetünk magunkénak. A kézirat szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnusz megírását. Erre az eseményre emlékezve 1989 óta január 22-én ünnepeljük A MAGYAR KULTÚRA NAPJÁT.

„Ne legyen kultúra magyarság és magyarság kultúra nélkül.”

(Kodály Zoltán)

Színházban jártunk – Egri csillagok

„Páratlan kulturális élménnyel gazdagodtak iskolánk felsős tanulói január 9-én, amiért egészen a Nemzeti Színházig utaztunk.
Gárdonyi Géza: Egri csillagok című művét tekintettük meg a színház parádés szereposztásában.
Látványos és magával elragadó előadás készült.
Különleges nézőpontból láthattuk a művet, úgy, hogy azok az érzelmek, tettek és kalandok, amelyek a regényt olyan élvezetessé teszik, mind megjelentek a színpadon.
Kötelező olvasmányt színpadra állítani mindig dicséretes, ám nagy felelősséggel is járó feladat, ugyanis a mindenre fogékony iskolás korú gyerekekkel az osztállyal közös előadás-látogatás során lehet megszerettetni a színházat.”

KÉPEK

Hartyányi Edit és Tóthné Kolmankó Diána

Interaktív táblák érkeztek

EFOP-4.1.2-17 „Iskola 2020” Köznevelési intézmények infrastrukturális fejlesztése a hátránykompenzáció elősegítése és a minőségi oktatás megteremtése érdekében című felhívás keretében támogatást nyert a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola infrastrukturális fejlesztésére.

Az „Iskola2020” felhívás célja az állami fenntartású intézmények valós, helyi igényekre és hiányokra alapozott infrastrukturális fejlesztése, valamint az érintett intézmények hatékony pedagógiai eszközrendszerét, módszertani megújulását támogató, a minőségi neveléshez-oktatáshoz és a mindennapos testnevelés infrastrukturális igényeihez illeszkedő funkcionális egységek, feladatellátási helyek kialakítása.

Az infrastrukturális fejlesztések kiemelt célja, hogy a területi különbségeket kiegyenlítve, az egyenlő esélyeket megteremtve és a közel azonos színvonalú köznevelési feladatellátáshoz való hozzáférést biztosítva legyenek meg az intézményekben a jelen kor elvárásainak megfelelő infrastrukturális feltételek -különösen a megfelelő számú, korszerűen felszerelt tantermek, szaktantermek, laborok, nyelvi képzési helyszínek, informatikai eszközök.

E pályázat keretében megérkezett iskolánkba a 10 darab interaktív tábla és az 5 darab projektor, így biztosítva, hogy minden tantermünkbe IKT eszközök használatára legyen lehetőség.

Nagy örömmel vettük át ezeket az eszközöket és várakozással tölt el bennünket a használatbavételük.

Befizetés

2019. január 3 (csütörtök)

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

2019. január 4 (péntek)

07:30-12:00 óráig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 9310,-Ft
50% – 4655,-Ft

Menza:
100% – 5890,-Ft
50% – 2945,-Ft

Napok száma januárban: 19 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Karácsonyi műsor – Diótörő

Hagyományunk szerint – idén is – a téli szünet előtti utolsó napon műsorral kedveskedett a 7. a osztály iskolatársaiknak. A Diótörő történetét láthattuk. Karácsony éjszakáján kezdődik a jó Diótörő és a gonosz Egérkirály háborúja, és Marika váratlanul a csata kellős közepébe pottyan. Diótörő – akinek valódi kilétét a mese végéig homály fedi – bátorságának és jó szívének köszönhetően legyőzi a gonosz Egérkirályt, s ezzel önmagáról is elhárítja a rontást. Marikát csodálatos utazásra viszi a játékok országába, ahol a bűvös képzelet uralkodik.

A Diótörő története mindnyájunkat az izgalmas, álmot és ébrenlétet, képzeletet és valóságot összemosó mesébe varázsolt el ezen a délelőttön.

Czimmer Éva osztályfőnök

Iskolánk karácsonyi üdvözlete

Áldott karácsonyi ünnepeket, és nagyon boldog új évet kívánunk!

Iskolánk januári programjai

Szépíró pályázat

Ebben a tanévben is részt vettünk a Fővárosi Közterületfenntartó Kft. által Műanyag – Művészet – Műalkotás címmel meghirdetett pályázatán. Hat tanulónk – Komáromi Izabel, Kuminka Zsófia, Szántó Emma, Takács Nikolett, Tankó Zita, és Wágner Lili –  mélyedt el a környezetünket „MŰanyaggal megterhelő” problémában és gondolataikat, érzéseiket versben, esszében, mesében fejezték ki.

2018. december 16-ára Budapestre, a Mikulásgyárba hívtak bennünket a díjkiosztó ünnepségre, melyen nagy várakozásokkal vettünk részt. A gyerekek műveit Csukás István Kossuth-díjas író zsűrizte, akivel az ünnepségen találkozhattunk is. A közel 1000 pályázó közül kilencet díjazott a zsűri óvodás, alsó tagozatos és felső tagozatos kategóriában. Sajnos tanulóink nem szerepeltek a három felsős diák között, de büszkén vették át és dedikáltatták azt a könyvet, amelyben írásuk megjelent, és valljuk be, mi lehet szebb annál, minthogy a Csukás István által „Kollégáknak” nevezett diákok, nyomtatásban látják saját művüket.

Szívből gratulálok nektek!

Tóthné Kolmankó Diána

Adventi varázslat

Advent harmadik vasárnapján az iskolások fellépése tette emlékezetessé a karácsonyi várakozást. A megnyitó után a 3.a osztályosok színes, vidám és színvonalas műsora varázsolt el bennünket. „ A három fenyő” című mese megható történetét ismerhettük meg. Őket követték első osztályosaink tánca és dala, mely a zsúfolásig megtelt terem minden nézőjének vidámságot csalt az arcára. Popovics Veronika 8.a osztályos tanulónktól megtudhattuk, hogy létezik szeretet – életfű, és a Mikulás hozhat nekünk szívvirágot az ablakra. Énekkarunk előadásában a „Karácsonynak éjszakáján” című dalt hallhattuk. Az ünnepi műsort iskolánk pedagógusai zárták a „Csendes éj…”című énekkel.

A barátságkőnél közös éneklés mellett meggyújtottuk a harmadik adventi gyertyát.

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola osztályai ínycsiklandó süteményekkel, finom szendvicsekkel vendégelték meg a gyerekeket, szülőket, nagyszülőket és rokonokat. Nyolcadikosaink forralt borral és meleg teával készültek ezen a délutánon.

„Adventi gyertyáknak lángja
december négy vasárnapja,
Urunk eljövetelét várva
készülünk mind a csodára,
Karácsony meghitt varázsára.”

KÉPEK

Gere Szilvia

Advent 3. vasárnapja

Mikulás buli

2018. december 4-én hagyományainkhoz híven ismét eljött iskolánkba a várva várt Mikulás napi örvendezés.

Gyermekeink várakozása, örömteli mosolya bizonyította, idén is volt miért örülnünk.

Az ünnepélyre a jövő iskolásai is meghívást kaptak, boldog óvodásként tekinthették meg az elsősök bemutatóját a PRIZMA Tehetségpont keretein belül.

A felkészítő tanárok, Góczánné Renyák Éva és Szárszó Bence segítségével remek kis bemutató előadásban lehetett részünk.

A gyermekek közös játékokkal, zenés elfoglaltságokkal élvezhették a délután eseményeit, melyet a csocsóasztal, a kirakózás, kidobó-játékok színesítettek.

A szülők most is kitettek magukért, csodás süteményeik illata szállingózott az iskola falai között.

KÉPEK

Kiss – Máté Edit

Suli Foci Kupa

November 29-én, csütörtökön a labdarúgásé volt a főszerep a Dunaújváros Sportcsarnokban. A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség Gyermek és Ifjúsági Bizottsága első alkalommal rendezte meg a Suli Foci Kupát.

A háromfordulós programsorozat nyitó rendezvényén az első és negyedik korcsoportos iskolások csaphattak össze egymással. A legjobbakat, dobogósokat érmekkel, serleggel díjazták a szervezők, akik nem feledkeztek meg az egyéni teljesítményekről sem.

A gyermekeink nagyon jól érezték magukat, nem csak a pályán, hanem a lelátón is. A sikeres csoportbeosztásokat követően többször szurkolhattak egymásnak. Öröm volt látni, ahogy buzdították a pályán lévőket.

A két gárdánk Kürti Viktor vezetésével jutott el a sikerekig.

Míg a IV. korcsoportosaink nem jutottak be a legjobbak közé, addig az I. korcsoportosok egy mérkőzést leszámítva nagyszerű játékkal, magabiztosan kapták meg a győzteseknek járó pontokat. Így a kicsik a második helyen végeztek. Közülük kimagasló teljesítményt nyújtott Kiss Richárd Marcell, aki 10 góllal elnyerte a Gólkirályi címet.

KÉPEK

Gratulálunk a csapatoknak!

https://dlsz.hu/i-fordulo-suli-foci-kupa-i-es-iv-csoport-2018-2019-evad

Szalavics Eszter és Kürti Viktor

Mikulás buli alsósoknak

POK – Idegen nyelvi verseny

2018. november 29-én a Pannon Oktatási Központ nyolcadikosoknak rendezett tankerületi idegen nyelvi versenyt. Tanulóink egy kellemes, szórakoztató és tudással teli délutánt tölthettek el a gimnáziumban. Érdekes és színes országismereti feladatokat kaptak a gyerekek.

Iskolánk csapata III. helyezést ért el.

Tagjai: Borbás Luca, Greksa Lilla, Kovács Vivien és Szigeti Dániel

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanár: Gere Szilvia

Befizetés

2018. december 3-4. (hétfő-kedd)

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 7350,-Ft
50% – 3675,-Ft

Menza:
100% – 4650,-Ft
50% – 2325,-Ft

Napok száma decemberben: 15 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Iskolánk decemberi programjai

Helyesírási verseny

Mint minden tanévben, az ideiben is meghirdették a határon túli és magyarországi diákok versenyét, a Simonyi Zsigmond Helyesírási Versenyt. A nagy múltra visszatekintő megmérettetésre iskolánk 23 felső tagozatos tanulóját neveztük be, és 21-en írták meg november 21-én, szerdán 14 órakor megrendezett iskolai fordulót. A verseny két részből állt, egy tollbamondásból és egy feladatlapból, melyet minden diákunk legjobb tudása szerint töltött ki. Közülük egy tanulónk, a hatodik évfolyamba járó Kiss Dorottya érte el 93,5 pontot, amely a megyei fordulóra való továbbjutásra jogosítja fel. Büszke vagyok minden tanulónkra, aki a délutánja egy részét áldozta arra, hogy e nívós versenyen megmérettesse magát.

Tóthné Kolmankó Diána

Régebbi híreink