Mesemondó siker

2018. november 23-án, pénteken iskolánkban ismét megrendezésre került a Tankerületi Mesemondó versenyünk. Bogi a 3. évfolyamon egy kínai népmesével nyerte meg a házi fordulót, viszont a tankerületire kerestünk egy másik, hosszabb, és jobban hozzá illő szöveget. A választásunk Mihail Pljackovszkij meséjére, A buta oroszlánkölyökre esett. A megmérettetést megelőzően versenyt futottunk az idővel, a szülőkkel karöltve finomítottuk a mese apró részleteit. Így nagy várakozással indultunk neki a pénteki napnak. A délután folyamán Bogi magabiztosan, sajátos előadásmódjával varázsolta el a zsűrit, így már nyugodtabban vártuk az eredményt. Bernáth Boglárka a harmadikosok mezőnyében a második helyezést érte el.

Gratulálunk!

Felkészítő tanár: Szalavics Eszter

Gyárlátogatás a Vasműben

Pályaválasztás keretében ellátogathattunk a Dunaferr tanműhelyébe. Rövid tájékoztató után megnézhettük a Dunai Vasműt (Dunaferr, Dunaferr Dunai Vasmű Zrt.), mely az ország legnagyobb kohászati-gépészeti komplexuma, Dunaújváros legnagyobb munkaadója.

Érdekesek voltak a gépezetek, különleges dolgokat meséltek az öntésről. Sisakokkal, védőszemüvegekkel és kisrádióval felszerelve megnéztük a nyersvas majd az acél előállításának folyamatát. Hatalmas a Vasmű, sokat sétáltunk a részlegek között.

A gyárlátogatás nagyon érdekes volt mindenki számára, mert élőben nézhettünk „óriási csillagszórót” és a „láva fortyogását”.

Borbás Luca 8. b

Tankerületi mesemondó verseny

2018. november 23-án hagyományainkhoz híven immáron 24. alkalommal került megrendezésre tankerületi mesemondó versenyünk. Tizenkettő település tizenhét iskolájának (Adony, Besnyő, Daruszentmiklós, Előszállás, Hantos, Iváncsa, Mezőfalva, Nagyvenyim, Perkáta, Pusztaszabolcs, Rácalmás, Dunaújváros: Arany János Ált. Isk., Dózsa Gy. Ált. Isk., Széchenyi István Gimn., Vasvári P. Ált. Isk., Gárdonyi G. Ált. Isk., Szilágyi E. Ált. Isk., Móricz Zs. Ált Isk.) alsó és felső tagozatos 60 tanulóját köszöntöttük nálunk itt Nagyvenyimen.

A gyerekek ezen a délutánon elröpítettek minket a mesék varázslatos világába. Nagy örömmel hallgattuk, hiszen mi is újra élhettük a gyermeki csodákat, képzeleteket, álmokat. Köszönjük a színvonalas mesélést, a kollégáknak és szülőknek a felkészítést!

Eredmények:

1.évfolyam

  1. hely Lenhardt Krisztián (Dózsa György Ált. Isk.)
  2. hely Reichardt Áron(Előszállás)
  3. hely Kaszás Kristóf (Nagyvenyim)

3. évfolyam

  1. hely Somogyi Angelika (Gárdonyi Géza Ált. Isk.)
  2. hely Bernáth Boglárka (Nagyvenyim)
  3. hely Lantos Csenge (Dózsa György Ált. Isk.)

5. – 6. évfolyam

  1. hely Takács Hanna (Mezőfalva)
  2. hely Rauf Péter Pál (Nagyvenyim)
  3. hely Komáromi Izabel (Nagyvenyim)
2.évfolyam

  1. hely Pribitek Ármin (Nagyvenyim)
  2. hely Kovács Nikolett (Előszállás)
  3. hely Nagy Orsolya (Vasvári Pál  Ált.Isk.)

4. évfolyam

  1. hely Gyönyörű Nimród (Pusztaszabolcs)
  2. hely Stadler Csongor (Előszállás)
  3. hely Rádi Zsombor (Adony)

7. – 8. évfolyam

  1. hely Hujber Fanni (Pusztaszabolcs)
  2. hely Nagy Ádám (Széchenyi István Gimn.)
  3. hely Kvassay Fanni (Nagyvenyim)

KÉPEK

Gratulálunk!

Továbbtanulási tájékoztató

2018. november 19-én Pályaválasztási szülői értekezletet tartottunk iskolánkban. Idén is szinte az összes dunaújvárosi középiskola képviseltette magát. Fontos ez a délután mindenkinek. A gyerekeknek, mert érzik, most tényleg ők vannak a középpontban. Fontos a szülőknek is, hiszen itt az alkalom, hogy megerősödjön bizalmuk a választott középiskolában, vagy ha még nem döntöttek, most lehetőségük legyen a választásra. A középiskolák pedig igyekeznek meggyőzni a szülőket és a gyerekeket, miért éppen őket válasszák a pályaválasztó diákok. Bemutatkozott a Széchenyi Gimnázium, a Bánki, a Dunaferr, a Kereskedelmi, a Hild, a Lorántffy és a Rudas középiskolák. Az intézmények igazgatói, igazgató-helyettesei elmondták, milyen fontos az, hogy a gyerekek komolyan gondolkodjanak el, milyen munkát végeznének szívesen, és ennek megfelelően válasszanak iskolát, mert a változtatás már nagyon nehéz lehet. Bemutatták azokat a lehetőségeket, melyeket iskolájuk biztosít az őket választó diákoknak. Felhívták a figyelmet az érettségi utáni továbbtanulási lehetőségekre is. Tájékoztatták a szülőket és a gyerekeket az iskola elvégzése utáni elhelyezkedési lehetőségekről is. Reméljük, ez a rendezvényünk segít meghozni azt a fontos döntést, mely előtt nyolcadikos diákjaink és szüleik állnak.

Gere Szilvia 8.b osztályfőnök

Túra

2018. november 10-én ismét egy fergeteges napot tölthettek együtt azok a diákok, aki a túrázás mellett döntöttek. Reggel 8 órás indulással, busszal utaztunk Mórra. Itt két túra vette kezdetét, egy hosszabb a felsősöknek és egy barátságosabb, rövidebb az alsósok számára. A rövid túra útvonala Csókakőtől Csákberényig 9km/310m szintemelkedéssel, ehhez hozzá társul az 1.5km-es séta Móron. Huszonöt résztvevővel indult a túra. A hosszabb útvonal a Móri városnézés után, Csókakövön át Csákberényig 15.4km/680m szintemelkedéssel járt, mely huszonhét résztvevővel indult el. A mintegy negyven tanuló több pedagógussal és kísérő szülővel együtt élvezhette a jó időt, gyönyörködhetett az ősz színeiben, a táj szépségében.

Túravezetők: Czimmer Éva és Németh László.

A túrát az Erdőjárók Klubja Természetbarát Egyesület szervezi, illetve az utazást a KINE BAU KFT. (Nemes Zoltán) és a SUNSET SMART KFT. (Kuminka József) támogatásával  tudtuk ilyen olcsón megoldani!

KÉPEK

Molnár Tünde

Házi mesemondó versenyeredmények

1.évfolyam

  1. hely  Kaszás Kristóf
  2. hely Pinke Zalán
  3. hely  Szomor Roland

2. évfolyam

  1. hely  Pribitek Ármin, Hanol Zita
  2. hely  Lantai Panna, Szőke Luca Gabriella
  3. hely  Fister Kamilla Flóra

3. évfolyam

  1. hely  Bernáth Boglárka
  2. hely  Birgány Virág
  3. hely  Fábián Vince

4. évfolyam

  1. hely  Pados Attila
  2. hely  Mózes Dominik
  3. hely  Pillman Gréta

5. évfolyam

  1. hely  Rauf Péter Pál
  2. hely  Badacsonyi Flóra
  3. hely  Balogh Mátyás

6. évfolyam

  1. hely  Komáromi Izabel
  2. hely  Wágner Lili
  3. hely  Németh Mária

7. – 8. évfolyam

  1. hely  Kvassay Fanni, Popovics Veronika
  2. hely  Hajnal Anna
  3. hely  Elség Eszter

KÉPEK

Gratulálunk nektek!

Befizetés

2018. november 5-6. (hétfő-kedd)

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

Napközi:
100% – 9800,-Ft
50% – 4900,-Ft

Menza:
100% – 6200,-Ft
50% – 3100,-Ft

Napok száma novemberben: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Pályaorientációs Nap

2018. október 17-én iskolánkban Pályaorientációs Napot szerveztünk 1.-8. évfolyamon. A kamara felvállalta, hogy lehetőleg minden általános iskolába eljuttatja a pályaorientációt segítő programot. Alsó tagozaton a gyerekek kézműves foglalkozásokon vehettek részt: bőrműves, gyapjúszövés, gyékény, csuhé, faműves, kosárfonás, keramikus koordinátorok segítségével.

5.-6. osztályosok ezen a napon a Papírmúzeumba látogattak el, ahol múzeumlátogatáson vettek részt, papírmerítéssel és a papírgyártás technológiájával ismerkedhettek meg. Filmnézés keretében láthatták a folyamatokat, miközben a környezetvédelemről is beszélgettek. Természetesen a játékos versenyek sem maradhattak el, ahol a hallottakról adhattak számot.

7. osztályosaink szakbemutatókon vehettek részt az iskolában, tájékozódhattak az interneten a pályaorientációs honlapokról, majd tesztet is kitölthettek. Pályaorientációs előadás keretében kaptak érdekes információkat az előttük álló lehetőségekről, milyen szakmákat illetve iskolák közül választhatnak jövőre. A szakmai tájékoztatás után pedig egy játékos, de hasznos vetélkedőn vettek részt koordinátorok segítségével.

8. osztályos tanulóink szintén pályaorientációs előadást hallgathattak meg a tanácsadótól, irányt kapva a továbbtanulás útján, ami számukra most nagyon fontos. Ezután ellátogattak a Lorántffy iskola tanműhelyébe, ahol az induló szakok mutatkoztak be. A prezentációkat követve kipróbálhatták tanulóink a gyakorlatban is ezeket a pályákat: vegyész, fodrász, kozmetikus, egészségügy.

Köszönjük ezt a hasznos és kellemes napot!

Tökbuli

Hagyományainkhoz híven nyolcadikosaink TÖKBULIT szerveztek a felsős diákoknak október 26-án, az őszi szünet előtti pénteken. Idén is nagyon jól sikerült ez a rendezvény. Jó hangulat, kísérteties jelmezek, finom sütik, szendvicsek, üdítők, tombola és sok sok tánc jellemezte ezt a Halloweeni estét. Örülünk, hogy sokan eljöttek és együtt töltötték velünk ezt délutánt.

KÉPEK

Péter Gyöngyi 8.a és Gere Szilvia 8.b osztályfőnökök

Angol körzeti verseny

2018. október 25-én angol nyelvi versenyen vettünk részt a Dunaújvárosi Pannon Oktatási Központ Magángimnáziumban. Halloween vetélkedőt szerveztek angol nyelvből az általános iskolák 6. osztályos tanulói részére. A versenyen a Halloween-nal kapcsolatos játékos és vicces írásbeli és ügyességi feladványokat kellett a diákoknak megoldaniuk 4 fős csapatokban. Kellemes délutánt töltöttünk el!

Csapatunk II. helyezést ért el. Csapat tagjai: Komáromi Izabel, Kiss Gréta, Takács Nikolett és Wágner Lili

Felkészítő tanár: Gere Szilvia

KÉPEK

Gratulálunk!

Fejér megye értékei

Iskolánk novemberi programjai

Rendhagyó október 23-a

Az 1956-os forradalom a 20. század magyar történelmének egyik legfontosabb eseménye volt. Békés tüntetéssel kezdődött, amely végül a felkelők ellenállásának felszámolásával ért véget. Ma pirosbetűs ünnep. Nemzeti ünnep, melyen megemlékezünk azokról a fiatalokról, nőkről és férfiakról, akik ekkor magasba emelték zászlót azért, hogy végre eljöhessen a vágyott szabadság.

Október 23-ról nem könnyű általános iskolásoknak beszélni, műsort készíteni, ezért ebben a tanévben rendhagyó módon emlékeztünk meg erről a napról.

A szikrázó őszi napsütésben összegyűlt az iskola apraja-nagyja az udvaron, ahol együtt énekeltük el a Himnuszt, majd Tamási Lajos: Piros a vér a pesti utcán című versét hallgattuk meg nyolcadikos diákjaink előadásában. Kórusunk most is csodálatos dallal tette emlékezetessé a délelőttöt, melynek hallgatása közben elgondolkodhattunk azon, milyen jó nekünk, hogy békében élethetünk.

A rövid megemlékezés után minden osztály felvonult a termébe és játékos vetélkedőn vett részt, melyen az alsó tagozatosok kirakóztak, címert színeztek és memóriakártyák, interaktív játékok segítségével ismerkedhettek meg a kor eszközeivel, jelképeivel.

A felső tagozatosok csoportmunkában dolgoztak: térkép segítségével keresték meg az események helyszíneit, megismerkedtek a skandált jelszavakkal és jelmondatokkal, szókeresőben találhattak rá az 1956-os Nagy Imre-kormány minisztereinek neveire, és sakklépésben keresték meg híres költőnk nevét és versének címét. A csapatok munkáját az együttműködés jellemezte, hiszen minden csoport feladatának megoldását fel kellett használniuk ahhoz, hogy egy közös megoldást megkapjanak.

Bízom abban, hogy a vetélkedő által iskolánk tanulói nemcsak egy feledhető tanórát kaptak, hanem egy emlékezetes, rendhagyó  történelemórát 1956 hőseivel.

KÉPEK

Tóthné Kolmankó Diána

Látogatás a Dunai Vasműben

A 8.a osztály 2018. október 12-én (pénteken) betekintést nyert a Vasmű életébe. Először egy kisfilmet néztünk meg, mely a régmúlttól napjainkig mutatta be az emberek „Vasműs” életét, láthattuk, hogy a munka nemcsak az üzemekben, hanem laborokban is folyik. Több generáció élete függ az üzem működésétől a városban és környékén. Sisakokkal, védőszemüvegekkel és kisrádióval felszerelve megnéztük a nyersvas majd az acél előállításának folyamatát. Mindeközben folyamatos tájékoztatót hallgattunk a rádión keresztül.

A gyárlátogatás nagyon érdekes volt mindenki számára, mert élőben nézhettünk „óriási csillagszórót” és a „láva fortyogását”. Azt gondolom, hogy a látogatáson szerzett tapasztalatoknak és tudásnak a gyerekek hasznát veszik a jövőben.

Péter Gyöngyi

Diákolimpia

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola IV. korcsportos fiú diákjai

2018. október 4-én részt vettek a Fejér Megyei Labdarúgó Diákolimpia őszi fordulóján. Résztvevő iskolák: Előszállás és Nagyvenyim volt (Rácalmás nem jött el).

Egy mérkőzésre került sor, melyet magabiztos győzelemmel zártunk. A fiúk az első pillanattól kezükbe vették az irányítást, ami egy nagyarányú győzelmet eredményezett, így nagy lépést tettek a körzeti döntőbe való továbbjutásért.

Végeredmény:

Árpád Fejedelem Általános Iskola, Előszállás 0 – 22 Kossuth Lajos Általános Iskola, Nagyvenyim

Góllövők: Sipeki Marcell 6, Kiss László 5, Kiss Benedek 2, Kiss Gergely 2, Jáki Martin 2, Baladik Ferenc 2, Rakonczai Zoltán 1, Kiss Márk 1, Bartos József 1

Csapat tagjai: Baladik Ferenc, Bartos József, Jáki Martin, Kiss Benedek, Kiss Gergely, Kiss László, Kiss Márk, Rakonczai Zoltán, Sipeki Marcell, Szentesi Gergő Felkészítő tanár: Kürti Viktor

Gratulálunk a fiúknak a kiváló teljesítményért!

Megemlékezés az aradi vértanúkról

Október 6-a mindmáig gyásznap a magyar emberek életében. A szabadságharcot követően Ferenc József császár tizenhárom magyar honvédtábornokot ítéltetett halálra azért, mert mindannyian ugyanazon ügyért harcoltak:

a magyar szabadságért és a haza megújulásáért.

A halálra ítélt katonai vezetők mindegyike kész volt életét áldozni a közös célért. „Becsület, hazafiasság, büszkeség, nagylelkűség, szentség” – jelzők, melyek a nemzet vértanúit illetik.
A történelem, kiváltképp a magyar nemzet soha nem felejti emléküket. Nemkülönben a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola, ahol a 6.osztályos tanulók színvonalas és egyben elgondolkodtató történelmi betekintést nyújtottak tanáraiknak, diáktársaiknak.
Műsoruk mélyrehatóan mutatta be Kölcsey Himnuszának alaptézisét: a magyar nép zivataros századait, vereségeit, emlékeit és talpra állásukat.

KÉPEK

Hartyányi Edit és Becze Gábor osztályfőnökök

Gaja-szurdok túra

A tanévkezdéssel nem csak a tanulás és tanítás folytatódik, hanem a szabadidős tevékenységek szorgalmas szervezése is. A 2018/19-es tanév sem múlhat el iskolai túrák nélkül. Szeptember 29-én Bakonyban túráztak a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola tanulói, ahol 13 km-t sétáltak, 390 m-es szintkülönbséggel. Bodajkról indultunk utunkra, miután a helyi tiszteletestől megismertük a település históriáját, a templomban bekövetkezett varázslatos gyógyulások történetét. A helyi Kálvária megtekintése után a Károlyi-kilátót céloztuk meg, majd a Gaja-szurdokba leereszkedve, a Gaja-patak mentén haladva eljutottunk egy pihenőhelyre, ahol mindenki elfogyaszthatta a jól megszolgált ebédjét. Ezek után Fehérvárcsurgó felé indultunk tovább, s végül túránkat a Károlyi-kastélyban fejeztük be. E programon iskolánk közel negyven diákja vett részt, több szülővel és kísérő pedagógussal együtt.

Ösztönzésből most sem volt hiány, hiszen a túrán csapatokat alkotva TOTÓ-t kellett megoldani a résztvevőknek, melyek a nap végén pontozva lettek. Mindemellett a Fejér Megye Természetjárója Szövetség jelvényszerző túramozgalma sok gyerek érdeklődését felkeltette. Köszönjük a szervezést és a túravezetést Németh Lászlónak.

Izgatottan várjuk november 10-ét, a túrasorozat folytatását.

KÉPEK

Molnár Tünde, 2.osztály tanítója.

Zene világnapja

Mint minden évben, úgy idén is a Zene Világnapját ünnepelték október 2-án a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola tanulói. Hartyányi Edit és Molnár Tünde koordinálásával két dalt énekeltek el: Érik a szőlő (alsós osztályok), és az Édes rózsám című (felsős osztályok) népdalokat.

A gyereksereg vidáman csengő hangja szebbé varázsolta a napunkat.

Köszönjük ezt nektek!

Szüreti nap az óvodában

A Nagyvenyimi Nefelejcs Óvoda az elmúlt évekhez hasonlóan idén is vendégül látta a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola első osztályos tanulót és tanítóit az immáron hagyománnyá érett szüreti forgatagra.

Pásztor Máté vezetésével, egy dunántúli táncházzal hangolódhattak a gyermekek, amelyet kézműves foglalkozások és szabad játék követett az általuk már régóta ismert óvoda udvarán. A kíváncsibb természetűek a szüretelés mesterségét is kitanulhatták, ebben az óvoda dolgozói segédkeztek, végtermékként a mustot pedig mindenki nagy örömmel kóstolhatta.

Az iskolások szemében újra felcsillant az óvodai lét minden olyan gyönyöre és vidámsága, amely az ott töltött éveiket jellemezte.

Üres kézzel egyik iskolás sem térhetett haza, erről az óvoda vezetője is gondoskodott, aki egész nap invitálta a gyerekeket a kézműves asztalhoz, ahol apró cserép, hungarocell, bőr és különböző színű festékek segítségével készíthettek aranyos rókákat.

Összességében egy mosolygós, életvidám és játékban gazdag délelőttöt tölthettek el a gyerekek.

Köszönettel tartozunk az óvoda vezetőjének Benedekné Sajti Juliannának, valamint az intézmény pedagógusainak, dolgozóinak, akik nélkül ez a fantasztikus délelőtt nem valósulhatott volna meg.

Szárszó Bence

Október havi programjaink

Euroskills 2018 – Budapest

Az Euroskills rendezvényre szeptember 26-án reggel 9.30-kor busszal felmentünk Pestre. Az osztály csoportokra osztódott és úgy kellett épületből épületbe mennünk. Rengetegen voltak az ország minden tájáról jöttek és még külföldről is ide látogattak. Sok szakmát mutattak be látványosan. Délután 2-kor gyülekező volt és mindenki csak arról tudott beszélni, hogy kinek mi tetszett.

Berczi Melinda

Nagyon élvezetes és ismeretterjesztő volt az egész rendezvény. Borzasztóan sokan voltak és ezért nehezen lehetett bekerülni a bemutatott szakmákhoz, standokhoz. Történtek velünk vicces dolgok, például eltévedtünk és hiába próbáltak segíteni nem ment nekik. Szerencsére találkoztunk osztálytársainkkal és útbaigazítottak minket. Sok szakmát láthattunk és próbálhattunk ki.

Varga Vanda

Annyira jó volt, hogy csoportokban mehettünk megnézni a standokat. Sok érdekes programot mutattak be pl.: virtuális szívműtét, VR-os hegesztés, forma 1-es versenyzés. Nagyon jól megszervezték, hogy látni lehetett hegesztést, traktorokat , autókat, virágkötést.

Horváth Eszter

Jó volt, de akadt pár negatív dolog is (mert semmi nem hibátlan) Néhány standnál nem volt semmi amit ki lehetett próbálni , ahol meg volt ott rengetegen álltak sorba. Találkoztam olyan szakmával amiről nem is tudtam, hogy létezik. Az is pozitív volt számomra, hogy lehetett szimulátorozni.

Volent Gábor Patrik

KÉPEK

Sulihét második napja

Iskolánk Ökoiskola lett két évvel ezelőtt, így ennek jegyében tartottuk a sulihét második napját. Zöldnapnak neveztük, mert mindenki zöld pólóba jött suliba, és próbáltuk autómentessé tenni a napot. Tehát sokan kerékpárral vagy gyalog érkeztek, mert erre kértük a szülőket is. A napot közös futással kezdtük, 2018 méteres távot kellett megtenni. A táv megtétele után a gyerekeket az iskola aulájában gyümölcslével kínáltuk, támogatva az egészséges életmódot. Délelőtt folyamán sportos állomásokon versenyezhettünk. KRESZ pályán gyakoroltuk a szabályokat, pingpongozhattunk, bowlingoztunk, kötélhúzást is kipróbálhattuk, tollasoztunk, nagyon kellemes napot töltöttünk el.

KÉPEK

Sulihét első napja

Ezen a napon Kossuth Lajosról szóló ismereteinket bővítettük szórakoztató és játékos formában. Az osztályok állomásról állomásra haladva oldottak meg elméleti, irodalmi és történelmi feladatokat, emellett megfért az ügyesség, az erőnlét és a sport is.

1.-4. évfolyamon délután KI-MIT-TUD?…vetélkedőn vettek részt tanulóink, ahol megmutathatták ügyességüket, tehetségüket. Újabb élményekkel gazdagodhattunk.

A felsősök Kossuth kupáért küzdöttek ezen a délutánon. Minden osztály kiállított focicsapatot és izgalmas meccseket nézhettünk a pályán.

Kellemes napot töltöttünk az iskolában

KÉPEK

2018. szeptember 20. Kossuth – nap

Iskolánkban több évtizedes hagyomány már a sulihét, aminek egyik meghatározó programja a Kossuth nap. Ebben a tanévben a 4.b osztályosok rendhagyó, nagyon szép műsorral emlékeztek meg iskolánk névadójáról Kossuth Lajosról. Idén a születésnapi tortán a gyertyákat a megemlékezés után első osztályosaink fújták el.
Utána avattuk az elsősöket. Nekünk mindig nagyon tetszett, amikor a 8. osztályosok patronálták a kicsiket és alig vártuk, hogy ránk kerüljön a sor. Most, hogy végre mi lettünk a legnagyobbak, miénk lett ez a feladat. Nagyon megható pillanat volt számunkra az avatás. A műsor után feladtuk az elsősökre a Kossuthos-pólót, majd kézen fogva körbesétáltuk az iskolát, mindenki tapsolt bennünket. Azután következett a fényképezés a megszépült iskolánk előtt, ami alatt olyan fegyelmezettek voltak a legkisebbek és a legnagyobbak is. Büszkén álltunk a legkisebbek mellett.- 8.a és 8.b osztály

KÉPEK

Tanévnyitó 2018/2019

Hagyományainktól kicsit eltérve idén a tanévnyitó ünnepségünket szeptember 3-án tartottuk meg, a tanév első tanítási napján. Műsorunkat színesítette az 1.a és 1.b osztályok fellépése, ahol nagyon ügyesen és lelkesen mondták el verseiket, amire lázasan és izgatottan készültek. Énekkarunk előadásában az Itt van az ősz, itt van újra…című dalt hallhattuk.

Kissné Ságodi Gyöngyi igazgatóhelyettes pár szóban ismertette az előttünk álló feladatokat, kihívásokat. Balesetvédelmi oktatást tartott Tóth Tamás, felhívta a gyerekek figyelmét a szabályokra, a házirend betartására és a balesetek elkerülése érdekében a fegyelmezett magatartásra.

Kívánunk eredményes tanévet mindenkinek!

Befizetés

2018. október 2-3.

07:30-09:00 és 14:30-16:00 óráig

Napközi:
100% – 8330,-Ft
50% – 4165,-Ft

Menza:
100% – 5270,-Ft
50% – 2635,-Ft

Napok száma októberben: 17 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A napközi illetve menza betegség vagy egyéb hiányzás miatti lemondását 9 óráig a 06-30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

A napközi illetve menza módosításáról valamint az étkezés lemondásáról (amennyiben következő hónapban már nem kívánják igénybe venni a iskolai étkeztetést) szóló nyilatkozatot kérjük, hogy az előző hónap 25. napjáig szíveskedjenek a penzugynv@invitel.hu címre megküldeni vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán leadni.

Iskolánk szeptember havi programjai

MÓDOSULT IDŐPONT! – Befizetés

Áramszünet miatt módosult az
EBÉDBEFIZETÉS
SZEPTEMBER HÓNAPRA

2018. augusztus 28-29.

8-16 óráig a

Polgármesteri Hivatal pénzügyi osztályán

Napközi:
100% – 9310,-Ft
50% – 4655,-Ft

Menza:
100% – 5890,-Ft
50% – 2945,-Ft

Napok száma szeptemberben: 19 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

A tavalyi évben átutalással fizetőknek szeptember hónapra csak készpénzes fizetés lehetséges mert az új tanév miatt új nyomtatványt kell kitölteni az iskolai étkezés igénybevételéhez és a fizetési mód megválasztásához.

Kérjük, hogy a kedvezményes gyermekétkeztetés igénybevételének jogosságát alátámasztó dokumentumokat (rendszeres gyermekvédelmi támogatás határozata, tartós betegség esetén szakorvosi igazolás, nevelésbe vételi határozat) a befizetéskor szíveskedjenek magukkal hozni.

 

Iskolakezdés

PÓTVIZSGA
2018. augusztus 27. hétfő 8:00 óra

NAPKÖZI ÉS MENZA BEFIZETÉSE
Befizetés: augusztus 28-án kedden 8:00-16:00-ig
augusztus 29-én szerdán 8:00-16:00-ig
a Polgármesteri Hivatalban.
• teljes szeptember havi napközi: 19 x 490 Ft = 9.310 Ft
• teljes szeptember havi menza: 19 x 310 Ft = 5.890 Ft

Csak érvényes gyermekvédelmi támogatási határozattal tudjuk az ingyenességet biztosítani. Az 50%-os támogatottság megszerzéséhez kérjük az igazolásokat előre leadni a polgármesteri hivatal pénzügyi osztályán.

AZ ÉNEKKAROSOKAT ÉS AZ ELSŐSÖKET próbára várjuk
2018. augusztus 28-án kedden 10:00-10:30 óráig
2018. augusztus 29-én szerdán 10:00-10:30 óráig

A FELSZERELÉSEK JEGYZÉKE:

1. osztály – felszerelesek1.pdf 

2. osztály – felszerelesek2.pdf

3. osztály – felszerelesek3.pdf

4. osztály – felszerelesek4.pdf

5.osztály – felszerelesek5.pdf

6.osztály – felszerelesek6.pdf

7. osztály – felszerelesek7.pdf

8. osztály – felszerelesek8.pdf

ELSŐ TANÍTÁSI NAP
2018. szeptember 3. hétfő

  • 1. óra: Tanévnyitó
    Ünnepi megjelenés (fehér felső, sötét szoknya vagy nadrág) kötelező!
  • 2. óra: Tankönyvkiosztás
    • A tankönyvek átvételére csak a szülő vagy a tanuló jogosult, mivel átvételi elismervény aláírása kötelező.
    • A tankönyvek minden évfolyam számára ingyenesek, ezért tanév végén le kell adni.
  • 3. óra: Balesetvédelem, Előttünk álló feladatok

Ezen a napon minden osztályunk 10:45-kor végez. Ebéd, napközi nem lesz. Felügyeletet csak előzetes jelentkezés alapján tudunk biztosítani. Jelentkezni személyesen vagy telefonon az iskolatitkárnál lehet augusztus 29-ig (szerda).

Az 1. osztályosok szülői értekezlete és tankönyvkiosztása:
2018. szeptember 3-án hétfőn 14 órakor lesz.

Vezetőség

Kell még egy szó mielőtt mennél, kell még egy ölelés, ami végig elkísér…

A tanévzárón közel 500 ember, az iskola közössége énekelte zenei kíséret nélkül e gyönyörű dalt a nyugdíjba vonuló igazgatónak, Kundra Lászlóné, Kati néninek, aki 20 éven át vezette az iskola közösségét.

Így búcsúzott:

Nagy megtiszteltetés itt állni, ennyi ember előtt, szembenézve azzal a közönséggel, aki egyszerre jelenti a múltat, a jelent és a jövőt. Ez a három szó határoz meg minket, embereket.
Ezek vagyunk mi – emlékeink, tetteink és álmaink összessége. Viszontlátásra!

Tőlük búcsúztunk

Ilyenek voltunk – 8.a – képek

Ilyenek voltunk – 8.b – képek

Évzáró

KÉPEK

Ballagás

KÉPEK

Bolondballagás

KÉPEK

Selejtezés

Leselejtezett szivacs tornaszőnyegek huzat nélkül és régi típusú pigpongasztalok elvihetők. Érdeklődni lehet: 507-490-es telefonszámon.

Helyreigazítás

Förhécz Zalánt akaratlanul kihagytuk a Megyei bajnok kézilabdacsapat tagjainak felsorolásából, pedig ugyanolyan aktív részese volt a győzelemnek, mint csapattársai. Mivel ő így lemaradt az évzárón történt dicséretekből, most gratulálunk teljesítményéhez és további sikereket kívánunk sportmunkájához.

Kati néni és Tamás bácsi

Verspályázat

Kiss Dóra ebben a tanévben országos pályázaton ismét sikeresen szerepelt saját verseivel. Művészeti vénájának kiteljesedésében segítő tanára: Tóthné Kolmankó Diána.

Gyermeknapi verspályázat

A Miskolci Irodalmi Rádió meghirdetett egy gyereknapi pályázatot, amire bárki, bármilyen verssel, novellával vagy képzőművészeti alkotással pályázhatott. Én a Változás kora című versemet választottam, azzal neveztem. Egy nap érkezett egy e-mail, melyben értesítettek a rendezvény időpontjáról és helyszínéről, ahol kiderül, hogy milyen eredményt értem el. Sajnos ezen nem tudtam részt venni. Hétfő délután kiírták, hogy kik a helyezettek és melyek a sikeresen szerepelt alkotások. Nem lettem helyezett, de a sikeresen szerepelt versemért oklevelet és antológiát küldenek. Az antológiában a pályázatra beküldött legjobb alkotásokat gyűjtötték össze, köztük szerepel az én versem is. Szerintem ez egy nagyon jó verseny volt és öröm volt olvasni az eredményeket.

Kiss Dóra 8.b

Dóri sok irodalmi pályázaton szerepelt ebben a tanévben, gratulálok a szép eredményért.

Tóthné Kolmankó Diána

112-es egységes európai segélyhívószámmal kapcsolatos tudnivalók

A 112-es segélyhívó központ az Országos Rendőr-főkapitányság egyik szervezeti egysége, ahol elvégzik a rendőrség, a mentők és tűzoltók értesítését.
Magyarországon a nemzeti segélyhívószámokat (104, 105, 107) nem szüntették meg, ezek egységesen a 112 európai segélyhívó számon csörögnek, melyeket a miskolci és a
szombathelyi Hívásfogadó központban fogadnak a 112-es hívásfogadó operátorok.

Az Európai Segélyhívó szám:

  • Európa szerte elérhető
  • körzeti szám nélkül hívható (elegendő a 112 szám tárcsázása)
  • ingyenes
  • elsőbbsége van mind a mobil, mind a vonalas hálózatokon
  • akár külföldi személyek is hívhatják, mert operátoraink között többen beszélnek idegen nyelvet
  • minden mobilhálózatról hívható
  • a legtöbb mobiltelefonon billentyűzár feloldása nélkül is tárcsázható

Tájékoztató anyag alsó tagozatos tanulók számára:
1_sz_melleklet_tajekoztato_also_tagozatos.pdf

Tájékoztató anyag a felső tagozatos és középiskolás tanulóknak:
2_sz_melleklet_tajekoztato_felso_tagozatos_kozepiskolas.pdf

Tájékoztató levél – tajekoztatas_a_112_hivoszamrol.pdf

Befizetés

2018. június 4-5.

0730-09 és 14-16 óráig

Napközi:
100% – 4410,-Ft
50% – 2205,-Ft

Menza:
100% – 2790,-Ft
50% – 1395,-Ft

Napok száma júniusban: 9 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

Június havi programjaink

Június 4-től a tanév végéig az egész napos oktatásban és a napköziben tanulók ebéd után írásbeli jelzésre hazamehetnek.

Ebben a hónapban szakkörök már nem lesznek kivéve énekkar júniusban tanítási idő alatt. Június 4-tól a felsősöknek 4 órája lesz.

Papírgyűjtés eredménye

2018. április 11. – Költészet napja

Hagyományainkhoz híven közösen emlékeztünk meg a költészet napjáról az alsó tagozaton. Mindegyik osztály hozott egy-egy verset, amit előadott. A közös ünneplésünket , a Nagyvenyimi Nefelejcs Óvoda meseműhelyének fellépése színesítette, köszönjük nekik és reméljük, jövőre ismét együtt verselhetünk és hallgathatjuk a költészet csodáit.

KÉPEK

Szépíróink

A tankerületi szépíróversenyen Lantai Panna 1. a ezüstminősítést, Pécsi Gabriella 2. a ezüstminősítést, Kvassay Zoltán 3. b bronzminősítést, Varjas Liliána 4. b aranyminősítést nyert. Felkészítő tanáraik: Molnár Tünde, Pap Orsolya, Koncz Magdolna és Czuczor Zsolt. Gratulálunk!

2018. április 26 – Baracs – Szépen olvasó és szépíró verseny

A baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola az idei tanévben is megrendezte a hagyományos versenyeit a Széchenyi-héten. Az alsó tagozatosok versenyén diákjaink is képviselték iskolánkat.

Szépen olvasóink:

  • Pászti Dávid 1. a,
  • Hengl Bence 2. a,
  • Pillmann Gréta 3. a,
  • Csepecz Zsolt 4. a

            emléklapot kaptak.

Szépíróink:

  • Lantai Panna 1. a ezüst minősítést,
  • Pécsi Gabriella 2. a ezüst minősítést,
  • Kvassay Zoltán 3. b bronz minősítést,
  • Varjas Liliána 4. b arany minősítést

        kapott.

III. korcsoportos lány csapat

A III. korcsoportos lány csapatunk a körzet második legjobb csapataként került a megyei döntőbe. Csapat tagjai: Jakab Szandra Míra, Bugyik Barbara, Papp Leila, Tóth Réka Anna, Kovács Emma, Sipos Dorottya, Várkonyi Krisztina, Rabi Dóra, Takács Regina. Felkészítő tanáruk: Tóth Tamás. Szép volt lányok!

KÉPEK

IV. korcsoportos fiú csapat

A IV. korcsoportos fiú csapatunk a megye második legjobb csapataként került az országos elődöntőbe. Csapat tagjai: Bartos József, Bereck Máté, Gál János, Kiss Benedek, Kiss László, Kiss Tamás, Sipeki Marcell, Szentesi Gergő, Szabó Zoltán, Tóth András, Tóth Levente. Felkészítő tanáruk: Tóth Tamás. Szép volt fiúk!

KÉPEK

Megye bajnok

A III. korcsoportos fiú csapatunk „Megye bajnokként” az országos elődöntőbe került, ahol hajszállal maradtak le az országos döntőbe jutásról. Csapatunk tagjai: Árva Csaba, Fülöp Milán, Horváth Zalán, Horváth Zoltán, Kiss Benedek, Kiss Gergely, Kiss László, Kolompár Milán, Sipeki Marcell, Vranyák-Halász Kristóf. Felkészítő tanáruk: Tóth Tamás. Szép volt fiúk!

KÉPEK

Kézilabda eredmények

Kiemelkedő idényt zárt iskolánk kézilabda csapatai ebben a tanévben a diákolimpián. Iskolánkban népszerűnek tekinthető sportág a kézilabda, így minden korosztályban képviseltettük magunkat.

A III. korcsoport lányok küzdelmei iskolánk tornatermében zajlottak le. Az őszi fordulóhoz hasonlóan Rácalmás csapata bizonyult a legjobbnak ebben a körzetben, a nagyvenyimi lányok lettek a másodikak Ráckeresztúrt és Pusztaszabolcsot megelőzve. A lányok körzeti másodikként megkapták a lehetőséget, hogy a megyei döntőben képviseljék iskolánkat Gárdonyban, ahol a helyi csapat mellett a csoportunk első helyezett Rácalmás, továbbá Dunaújvárosból a Dózsa György és a Vasvári Pál Általános Iskola vett részt. A megyei döntőben a tisztes helytállás volt a cél, amit igyekezett teljesíteni a csapat és az ötödik helyen végzett.

Csapat tagjai: Jakab Szandra Míra, Bugyik Barbara, Papp Leila, Tóth Réka Anna, Kovács Emma, Sipos Dorottya, Várkonyi Krisztina, Rabi Dóra, Takács Regina.

A IV. korcsoportos lányoknál az őszi körzeti forduló után megvolt az esély a továbbjutásra, hiszen az őszi forduló győztesétől csak egy góllal kaptunk ki, de sajnos közbeszólt egy betegség hullám és az őszi csapatból négy lány nem tudott részt venni a fordulóban, akiket fiatalokkal tudtuk pótolni. A lányok így is megtették, ami tőlük tellett: Adonytól és Baracstól is kikaptunk, de jobb gólkülönbséggel Adonyt megelőzve másodikak lettünk Baracs mögött.

Csapat tagjai: Jakab Szandra Míra, Kovács Vivien, Sohajda Sára, Stenton Vivien, Szabó Fanni, Szokolai Nóra, Várkonyi Krisztina, Várkonyi Kornélia, Van Den Meersschaut Vivien Fanni, Sipos Dorottya, Rabi Dóra.

A fiúknál a III. korcsoportos fiúk jutottak a legtovább. A körzetünket nagyon simán megnyertük, megelőzve Pusztaszabolcsot, Adonyt, Rácalmást és Ráckeresztúrt. Mint körzeti első mehettünk a megyei elődöntőben Sárbogárdra, ahol a körzetünk másodikja a Pusztaszabolcs és a sárbogárdi iskola csatapa mérte össze erejét. Csapatunk Pusztaszabolcs együttese ellen meggyőző játékkal (21-8) diadalmaskodott, majd döntetlent játszott a sárbogárdiakkal, de így is megnyerte az elődöntőt, így már készülhettünk is a Bakonycsernyében rendezett megyei döntőre. A megyei döntőben a másik csoport második helyezettjével a székesfehérvári Tóvárosi Ált. Iskola csapatánál bizonyultunk jobbnak. A mi elődöntős csoportunkból a Sárbogárd csapata a másik csoport első helyezett Mezőszilas csapatával játszott, ahol Mezőszilas nyert magabiztosan. A megyei döntő fináléjában végig vezetve két góllal nyert a nagyvenyimi csapat és a MEGYE BAJNOKA lett. Ezzel nem ért véget a csapat szereplése, mivel így az országos döntőbe jutásért rendezett országos elődöntőben szerepelt iskolának csapata a Komárom Esztergom megye bajnokával a tatabányai Kodály iskolával, Budapest bajnokával a Török Fórizs Általános Iskolával és a Pest megye második helyezettjével, a Veresegyházi iskolával. A fiúk itt is igyekeztek, helytállni és két nagyon szoros mérkőzést játszva negyedik, helyen végeztünk, ami kis iskolánktól kiemelkedő eredménynek tekinthető.

Csapatunk tagjai: Árva Csaba, Fülöp Milán, Horváth Zalán, Horváth Zoltán, Kiss Benedek, Kiss Gergely, Kiss László, Kolompár Milán, Sipeki Marcell, Vranyák-Halász Kristóf.

Végül, de nem utolsósorban a IV. korcsoportos fiúk is remek idényt zárhattak. A körzetünkben az őszi forduló után a tavasszal, betegség miatt tartalékosan is sikerült megszerezni a második helyet Pusztaszabolcs után ebben a népes csoportban, ahol az Rácalmás, Adony és Ráckeresztúr végzett mögöttünk. Másodikként csapatunk bejutott a megyei elődöntőbe, ahol a ismét Pusztaszabolccsal, Cecével és Sárbogárddal mértük össze tudásunka. Ismét csak Pusztaszabolcs bizonyult jobbnak nálunk, így ismét másodikként jutottunk be a megyei döntőbe. A megyei döntőt Móron rendeztek meg, a másik ágról bejutó Bakonycsernyél, Mezőszilassal, Pusztaszabolccsal és Nagyvenyimmel. Fiúk első mérkőzésükön meggyőző játékkal diadalmaskodtak a másik csoport első helyezett Bakonycsernyével és ismét Pusztaszabolccsal kellett a döntőt játszanunk, mivel ők Mezőszilaszt verték. Sajnos nem tudtuk meglepni a pusztaszabolcsi fiúkat, így egy szoros és fordulatos mérkőzésen vereséget szenvedtünk, de így is elmondhatjuk, hogy a MEGYE MÁSODIK LEGJOBB CSAPATA VAGYUNK.  Mint másodikként végzett csapat lehetőségünk volt az országos döntőbe jutásért játszani, amit úgy gondoltunk, hogy megpróbálunk. A megmértettetésre Veresegyházára kellett elutaznunk, hogy Pest megyei másodikjával játszunk, de ebből a párharcból nem sikerült tovább jutnunk, ennek ellenére nagyon szép eredményt értek el a fiúk, mert megmutatták, hogy küzdelemmel és kitartással milyen messzire is lehet eljutni.

Csapat tagjai: Bartos József, Bereck Máté, Gál János, Kiss Benedek, Kiss László, Kiss Tamás, Sipeki Marcell, Szentesi Gergő, Szabó Zoltán, Tóth András, Tóth Levente.

Gratulálunk az összes lánynak és fiúnak, akik kiváló sportteljesítménnyel öregbítették iskolánk hírnevét.

KÉPEK

Őket várjuk a leendő első osztályunkba

2018/2019. tanév első osztályosai

Országos Matematika Tehetségkutató Verseny

Az Orchidea-Pangea Országos Matematika Tehetségkutató Versenyen 2018-ban 17 országból 460.000 versenyző vett részt, ebből 31.513 tanuló indult Magyarországon A II. fordulóba csak hibátlan eredménnyel lehetett bejutni, ez mindössze 119 versenyzőnek sikerült. A díjátadóra pedig csak 51 díjazottat hívtak meg, köztük iskolánk tanulóját Pados Attila Botondot is, aki a 4452 harmadik osztályos induló közül került be, s végül különdíjjal jutalmazták. Gratulálunk Atti, büszkék vagyunk rád!

Nyári táborok az iskolában

Hagyományainknak megfelelően két tábort szervezünk nyáron iskolánkban. A megszokott napközis tábort, és 4. osztálytól a balatoni tábort, Pálkövén. Természetesen mindenki jelentkezhet (az adott kiírást betartva) mindkét táborba.

Örömmel jelezzük, lehetőséget kaptunk arra, hogy táboraink bekapcsolódjanak az EFOP 3.3.5 pályázaton – fenntartónk támogató közreműködésével nyert térítésmentes táboroztatási lehetőségbe. A pályázatba jelentkező tanulók összesen három tematikus programunk során térítésmentes étkezésben, utazásban, tematikus alkalmakban részesülnek. A táborok teljes költsége 100 %-ban a pályázatot terheli.

A pályázatba a tanulóknak szándéknyilatkozat kitöltésével lehet jelentkezni. Azon tanulóink, akik nem kerülnek be a pályázati támogatásba, a táborokban ugyanúgy részt vehetnek, de a költségeket meg kell téríteni.

1. tematikus program:
Programvezető:              Szalavics Eszter
Témamodul:                   Közlekedés, sport, egészségre nevelés
Program típusa:              Napközis – bejárós tábor 07:30 – 15:30. Étkezés 4x/nap.
Program ideje:               2018. június 18 – 22. (öt munkanap)
Program helyszíne:         Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola
Célzott évfolyam:           ALSÓ TAGOZAT – 1. 2. és 4. osztály
Létszámkeret:                (8-13-13 fő) összesen: 34 fő

2. tematikus program:
Programvezető:              Pirbus Klaudia
Témamodul:                   Környezetvédelem
Program típusa:             Napközis – bejárós tábor 07:30 – 15:30. Étkezés 4x/nap.
Program ideje:               2018. június 25 – 29. (öt munkanap)
Program helyszíne:        Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola
Célzott évfolyam:           ALSÓ TAGOZAT – 1. 2. és 4. osztály
Létszámkeret:                 (9-14-13 fő) összesen: 36 fő

3. tematikus program:
Programvezető:                Czimmer Éva
Témamodul:                   Közlekedés, sport, egészségre nevelés
Program típusa:             Bentlakásos tábor 0-24 órában. Étkezés 5x/nap, utazás oda-vissza.
Program ideje:               2018. június 26 – 30. (5 nap/4 éj)
Program helyszíne:         Pálköve
Célzott évfolyam:           FELSŐ TAGOZAT – 5. és 7. osztály
Létszámkeret:                (8-8 fő) összesen 16 fő

Részvétel módja és feltételei: 

  • A térítésmentes táborozásra jelentkezni a titkárságon kért vagy letöltött szándéknyilatkozat kitöltésével továbbá a szülő aláírásával lehet  2018. május 14 – 22- ig. A kitöltött nyilatkozatot az iskola titkárságára kell eljuttatni
  • Egy tanuló több táborba is jelentkezhet, amennyiben életkora a célzott évfolyamnak megfelel. Ebben az esetben a szándéknyilatkozatban kérjük megjelölni, a fontossági sorrendet.
  • 2018. május 22 – 30. között az iskolavezetés és a tematikus programokat vezető pedagógusok döntenek arról, hogy ki melyik tematikus táborban vehet részt.
  • Túljelentkezés esetén a tanulók magaviseletét és szociális helyzetét mérlegeljük.
  • A pályázati kiírás szerint a térítésmentes napközis táborból a harmadik évfolyam sajnos, kimarad.
  • A pályázati kiírás szerint pálkövei táborunkba ingyenességre csak az 5. és 7. évfolyam pályázhat.
  • Bejárós táborainkba szeretettel várunk középiskolai közösségi szolgálat keretében önkéntes segítőket. –    Aki az idén nem táborozhat velünk, ne csüggedjen, mert a napközis heteket a következő tanév végén megismételjük!

SZÁNDÉKNYILATKOZAT – szandeknyilatkozat.pdf

NAPKÖZIS TÁBOR – napkozistabor2018.pdf

NYÁRI TÁBOR A BALATONON – balaton2018.pdf

KÖTELEZŐ SZÜLŐI NYILATKOZAT – kotelezonyilatkozat.pdf 

Bendegúz Tudásbajnokság – matematika eredmény

A Bendegúz Tudásbajnokság matematika versenyén Pados Attila Botond 3.b osztályos tanulónk megyei II. helyezett lett. Gratulálunk neki! Felkészítő tanára: Koncz Magdolna.

Atlétika eredmény VI.

A szabadegyházi körzeti összetett atlétika versenyen II. korcsoportos lány csapatunk I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Badacsonyi Petra, Hanol Alíz, Hamar Virág, Pillmann Gréta és Takács Nikolett. Felkészítő tanáraik: Budai Árpádné, Boromiszáné Gelencsér Erika, Csikós-Nagy Norbert.

Atlétika versenyen jártunk

2018 április 27-én, pénteken körzeti összetett atlétika versenyen jártunk Szabadegyházán. A kisebbeknek kislabdadobásban, távolugrásban, rövidtávfutásban és váltófutásban, míg a nagyobbaknak váltófutás helyett hosszútávfutásban és súlylökésben is meg kellett mérettetniük magukat!

Eredményeink:
II. korcsoport lány csapat I. hely
Tagjai: Badacsonyi Petra, Hanol Alíz, Hamar Virág, Pillmann Gréta és Takács Nikolett.

II. korcsoport lány egyéni:
– I. hely: Badacsonyi Petra
– II. hely: Takács Nikolett

II. korcsoport fiú csapat I. hely
Tagjai: Wéber Róbert, Rauf Péter Pál, Balogh Mátyás, Mess Ferenc és Csizmadia Csanád.

II. korcsoport fiú egyéni:
– II. hely: Wéber Róbert

III. korcsoport lány csapat III. hely
Tagjai: Takács Regina, Horváth Enikő, Varga Vanda, Barna Linda, Várkonyi Krisztina, Tóth Regina.

III. korcsoport fiú csapata IV. hely
Tagjai: Szabó Mihály, Tóth Bálint, Pinczés Kamill, Kiss Gergely, Hekele Dániel, Horváth Zoltán.

IV. korcsoport lány csapat II. hely
Tagjai: Szabó Fanni, Elek Judit, Rauf Réka, Szokolai Nóra, Jonkl Csenge.

IV. korcsoport lány egyéni:
– Szabó Fanni III. hely

IV. korcsoport fiú egyéni:
– 11. hely Kiss Márk

Atlétika Eredmény V.

A szabadegyházi körzeti összetett atlétika versenyen a IV. korcsoportos lányok közül egyéniben III. helyezést ért el Szabó Fanni. Felkészítő tanárai: Budai Árpádné, Boromiszáné Gelencsér Erika, Csikós-Nagy Norbert.

Atlétika eredmény IV.

A szabadegyházi körzeti összetett atlétika versenyen III. korcsoportos lány csapatunk III. helyezést ért el. A csapat tagjai: Takács Regina, Horváth Enikő, Varga Vanda, Barna Linda, Várkonyi Krisztina, Tóth Regina. Felkészítő tanáraik: Budai Árpádné, Boromiszáné Gelencsér Erika, Csikós-Nagy Norbert.

Atlétika eredmény III.

A szabadegyházi körzeti összetett atlétika versenyen II. korcsoportos fiú csapatunk I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Wéber Róbert, Rauf Péter Pál, Balogh Mátyás, Mess Ferenc és Csizmadia Csanád. Felkészítő tanáraik: Budai Árpádné, Boromiszáné Gelencsér Erika, Csikós-Nagy Norbert.

Atlétika eredmény II.

A szabadegyházi körzeti összetett atlétika versenyen a II. korcsoportos fiúk közül egyéniben II. helyezést ért el Wéber Róbert. Felkészítő tanárai: Budai Árpádné, Boromiszáné Gelencsér Erika, Csikós-Nagy Norbert.

Atlétika eredmények I.

A szabadegyházi körzeti összetett atlétika versenyen a II. korcsoportos lányok közül egyéniben I. helyezést ért el Badacsonyi Petra, II. helyezést ért el Takács Nikolett. Felkészítő tanáraik: Budai Árpádné, Boromiszáné Gelencsér Erika, Csikós-Nagy Norbert.

Madarak és fák napja

Iskolánk tanulói az Erdőjárók Egyesületének vezetőjének előadásait hallgatta meg ezen a nevezetes napon. Németh László gyermekeinket az erdőkbe vitte gondolatban, ahol megismerhettük az erdő élővilágát. Köszönjük az élvezetes és tanulságos előadásokat.

Előadás képei

Diákok és a tantestület

Jutalomkirándulás Kecskemétre

A 2017. decemberben, Adonyban megrendezett  Kodály Zoltán műveltségi versenyen iskolánk tanulói kimagasló eredményeket értek el, ennek okán egy jutalomkiránduláson vehettünk részt, úticélunk Kecskemét volt.

Színes programkavalkád várt bennünket, térképes felfedező játék során barangoltuk be Kecskemét belvárosát, csapatokban, térkép segítségével kerestük fel a Kodály Zoltánhoz köthető emlékhelyeket.

Sok-sok élménnyel gazdagodva, új barátságokat kötve ért véget a nap, Kodály Zoltán pedig kedvesebb lett a szívünknek, mint eddig valaha is volt.

Exif_JPEG_420

Hartyányi Edit és Tóthné Kolmankó Diána

Fenntarthatósági témahét

Iskolánkban Fenntarthatósági témahetet tartottunk április 24-27-ig. Az alsós évfolyamoknak Kissné Ságodi Gyöngyi, a felsős évfolyamoknak Péter Gyöngyi szervezte a programokat.

A hét témái:

  • 1-2.osztály:  A 12 hónap
  • 3-4. osztály: Vásárlási szokások
  • 5-8. osztály: Élelmiszer hulladék-környezetvédelem

Az elkészült munkákból kiállítás készült.

Péter Gyöngyi

Suligála

Minden évben suligálát rendezünk a tavasz első napjaiban, ahol osztályaink egy-egy műsorszámmal lépnek fel az iskola közössége előtt. Ebben az évben a mesék témája köré csoportosítottuk előadásainkat, ahol a páratlan évfolyam tanulói varázsolták el szüleiket és vendégeinket.

KÉPEK

Góczánné Renyák Éva – művészetek – hagyományok munkacsoport vezetője

Gyermekrajzos elismerés – KÖSZÖNJÜK!

Iskolánk májusi programjai

Befizetés

2018. május 2-3.

0730-09 és 14-16 óráig

Napközi:
100% – 9800,-Ft
50% – 4900,-Ft

Menza:
100% – 6200,-Ft
50% – 3100,-Ft

Napok száma májusban: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

Tisztelt Szülők!

Kérjük Önöket, hogy az étkezés lemondását (amennyiben nem kívánják igénybe venni az iskolai étkeztetést) és az étkezés változtatásokat (napköziről-menzára, menzáról-napközire) szíveskedjenek előző hónap 25. napjáig jelezni a penzugynv@invitel.hu e-mail címen vagy személyesen az Önkormányzat pénzügyi osztályán.

A betegség, egyéb hiányzás miatti lemondásokat továbbra is a 30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

Környezet- és természetvédelmi verseny

Csütörtök délután Környezet- és természetvédelmi versenyen vettek részt a következő tanulók:

  • Rakonczai Tímea 7.a
  • Papp Angelika 6.b
  • Góczán Barnabás 5.b

A versenyen a csapat 3. helyezést ért el. Leginkább országunk nemzeti parkjairól és az iskolában megszerzett tudásról kellet számot adni.

Péter Gyöngyi

Általános gyermek és ifjúsági balesetek kárrendezése

Általános gyermek és ifjúsági balesetek kárrendezését a Generali Biztosító végzi

Általános tájékoztató levél – generali_biztosito.pdf

Nyomtatvány – allamilag_finanszirozott_balesetbiztositashoz_nyomtatvany.pdf

Logikai matematikaverseny eredmény

Tankerületi logikai matematikaversenyen Szilas Hanna a második helyezést érte el. Felkészítő tanára: Pirbus Klaudia. Szép volt Hanna!

2018. 04.18. – Dunaújváros –Tankerületi logikai matematika verseny

Az 1-3. osztályosoknak tankerületi logikai matematika versenyt rendeztek Dunaújvárosban, a Szilágyi Erzsébet Általános Iskolában.

II. helyezést ért el Szilas Hanna 2. b osztályos tanulónk.

Pászti Dávid 1. a,
Vass Adrienn 1. a,
Palágyi Janka 2. b,
Pados Attila Botond 3. b osztályos tanulóink emléklapot kaptak.

Gratulálunk!

Siker az Országos Elsősegélynyújtó Versenyen

Az Országos Elsősegélynyújtó Verseny területi fordulóján a   Papp Melani Flóra, Pokornyi Dóra, Rauf Csenge Réka, Sohajda Sára összeállítású csapat második helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Becze Gábor. Gratulálunk!

Országos Elsősegélynyújtó Verseny

2018. 04. 20-án került megrendezésre a 47. Országos Elsősegélynyújtó Verseny területi fordulója Dunaújvárosban a Dózsa Mozi épületében.
Iskolánk 8. osztályos lány csapata a rendkívül nehéz és összetett versenyen végül a II. helyen végzett.
A csapat tagjai: Papp Melani Flóra, Pokornyi Dóra, Rauf Csenge Réka, Sohajda Sára.
Külön köszönet Érsek Sándornak a szakmai segítségért.
Felkészítő tanár: Becze Gábor

Mesemondás határok nélkül

Mátyás király meséktől és versektől volt hangos Bécsben a Magyar Nagykövetség épülete 2018. április 14-én, szombaton, ugyanis az Ausztriai Magyar Pedagógusok Egyesülete ezzel kívánta megünnepelni József Attila születésnapját, vagyis a költészet napját. Erre a jeles eseményre az egész Kárpát-medencéből vártak versenyzőket, gyerekeket és felnőtteket egyaránt.
A versenyre való felhívást iskolánk is megkapta, melyre két diákunkat neveztük be, Tóth Levente 8.a osztályos és Tóth Réka Anna 6.a osztályos tanulók személyében. Levente a Gond nélkül élünk, Réka a Mátyás király lopni megy című mesével jelentkezett a megmérettetésre.
Mindketten várakozásokkal telve indultak neki a kihívásnak, és hosszas gyakorlás után neves szakemberekből álló zsűri előtt mondhatták el meséiket. A zsűriben Kautzky Armand színművész is helyet foglalt, aki mosolyával folyamatosan bátorította a résztvevőket.
Hosszas várakozás után megszületett az eredmény, melyben Leventét különdíjjal jutalmazták, Réka emléklapot és ajándékot kapott.

Büszkék vagyunk rátok!

Tóthné Kolmankó Diána

DUOL.hu a katasztrófavédelmi versenyekről

Katasztrófavédelmi versenyt tartottak a Szalkin az iskolásoknak – duol.hu

Dobogós lett a nagyvenyimi Kossuth és az újvárosi Széchenyi iskola – duol.hu

 

Környezetismeret

2018. április 18-án körzeti környezetismeret versenyt rendeztek Rácalmáson az „Erdők, mezők állatai” témakörben 4. osztályosoknak. Iskolánkat egy vegyes csapat képviselte: Németh Mihály (4.a.) Badacsonyi Petra, Hanol Aliz (4.b.). A jó hangulatú versenyen a gyerekek nagyon jól érezték magukat és kitartásuknak, szorgalmuknak köszönhetően teljesítményüket emléklappal jutalmazták. Felkészítő tanáraik: Czuczor Zsolt és Németh Kitti.

Régebbi híreink