A területi katasztrófavédelmi versenyen elért második helyezés után a megyei döntőben is második helyezést ért el iskolánk csapata: Rauf Réka, Papp Meláni, Sohajda Sára és Pokornyi Dóra. Felkészítő tanáruk: Becze Gábor. Szép volt Lányok!
Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny megyei döntő
2018. 04. 17-én Székesfehérváron a Tűzoltóság épületében került megrendezésre a felmenő rendszerű Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny 2018-as megyei döntője.
6 általános és 6 középiskolás csapat mérte össze tudását külön korcsoportba.
Iskolánk 8-os csapata a II. helyet szerezte meg a rendkívül nehéz és kiélezett versenyben. A csapat tagjai: Papp Melani Flóra, Pokornyi Dóra, Rauf Csenge Réka, Sohajda Sára.
A lányok már harmadik éve rendszeresen résztvevői és dobogósai a megyei versenyeknek, mely rengeteg készülést, odafigyelést és tanulást igényel. Gratulálunk nekik az éveken át tartó kiemelkedő és eredményes versenyzésért.
Felkészítő tanáruk:
Becze Gábor
Katasztrófavédelmi verseny
2018. 04. 10-én került megrendezésre a felmenő rendszerű Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny 2018-as területi versenye, melyet a Szalki-szigeten rendeztek meg. Iskolánk 40 gyermekkel/10 csapattal vett részt a versenyen. Ezzel a legmagasabb részvételt nyújtottuk az általános iskolások körében.
A versenyen végül a 8. osztályos lányok II. helyezést szerezték meg, így bejutottak a megyei döntőbe. A csapat tagjai: Papp Melani Flóra, Pokornyi Dóra, Rauf Csenge Réka, Sohajda Sára.
Különdíjban részesült 7. b osztályos csapatunk is Polgári Védelmi kategóriában. A csapat tagjai: Borbás Luca, Greksa Lilla, Manzéger Illés, Szigeti Dániel.
Külön megemlítendő, hogy egy csapat volt tanítványainkból tevődött össze, akik iskolánkat képviselve éppen, hogy csak lecsúsztak a középiskolás kategória dobogóról.
Felkészítő tanárok: Becze Gábor és Kiss Péter.
2018. 04. 17. – Előszállás – matematika csapatverseny
A 3-4. osztályosoknak matematika csapatversenyt rendeztek Előszálláson. Egy csapattal vehetett részt minden jelentkező iskola.
A mi csapatunk II. helyezést ért el. Csapattagok:
- Vass Attila 3. a,
- Pados Attila Botond 3. b,
- Horváth Gergely 4. a,
- Vranyák-Halász Csenge 4. b.
Gratulálunk!
2018. április 10. – Mezőfalva – Versmondó verseny
Az idei tanévben is részt vettünk a költészet napja alkalmából megrendezett versmondó versenyen, Mezőfalván, a Petőfi Sándor Általános Iskolában. Iskolánkat hat tanulók képviselte:
I. helyezést ért el: Pados Attila Botond 3. b,
II. helyezést ért el: Márkus Nimród 4. b
Emléklapot kaptak:
Zalai Emese 1. a,
Agócs Brigitta 2. a,
Bernáth Boglárka 2.b,
Retek Zalán 3. a
Büszkék vagyunk RÁTOK! Gratulálunk!
Beszámoló
2018. 04. 06-án rendezték meg a VII. Fejér megyei szépíró verseny döntőjét Székesfehérváron, a Bory Jenő Általános Iskolában. A versenyen 145 tanuló vett részt Fejér megye településinek iskoláiból. Iskolánkat hat tanuló képviselte a megyei döntőn. Mindannyian szépen szerepeltek a versenyen. Kiss Mónika 8.b osztályos tanuló II. helyezést ért el a VII. megyei szépíró verseny döntőjén. Tavaly szintén második volt ezen a rangos versenyen. Minden részvevőnek gratulálunk! A versenyzők névsora osztályok szerint:
- Marosi Richárd 4.b
- Kiss Krisztina 6.b
- Németh Enikő 6.b
- Stanton Vivien Nóra 7.b
- Kiss Mónika 8.b
- Szabó Hermina 8.b
Felkészítő tanárok:
- Tóthné Kolmankó Diána
- Lauberné Benedeczki Julianna
- Czuczor Zsolt
Körzeti verseny – Dunaújváros – Idegen nyelvi verseny
2018. április 12-én a Dunaújvárosi Arany János Általános Iskolában angol verseny döntőjén vettünk részt. A döntőt megelőzte három forduló, ahol a versenyfeladatokat egy új formában, online kellett megcsinálni. Adott napon, adott időpontban jelszóval belépve oldottak meg a gyerekek érdekes, gondolkodtató, illetve nyelvtani és szövegértési feladatokat. A verseny 6. évfolyamos tanulók számára lett meghirdetve. Iskolánkból két tanuló nevezett, akik az élmezőnyben jutottak tovább. A döntőn az angol nyelvet emelt szinten tanuló diákok között versenyeztek, sikerrel.
Szántó Emma 1. helyezett lett.
Rédl Márk 3. helyezést ért el.
Gratulálunk nekik, nagyon ügyesek voltak. Felkészítő tanár: Gere Szilvia
Beiratkozás
2018. április 13-án (pénteken) 8 órától 19 óráig.
Szükséges iratok:
- gyermek anyakönyvi kivonata
- gyermek személyigazolványa
- gyermek lakcímkártyája
- gyermek TAJ kártyája
- óvodai szakvélemény
- 5 éves státuszlap
Ha van:
- járási szakértői bizottság szakértői véleménye (Nevelési tanácsadó)
- sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
Ők várnak benneteket
| Németh Kitti
Kedves leendő elsős Szülők! Németh Kitti vagyok. Családommal Nagyvenyimen élek. Tanulmányaimat az általános iskola után a Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskolában folytattam, jelenleg pedig az Eötvös József Főiskola További izgalmakkal és lelkesedéssel várom az előttem/előttünk álló foglalkozásokat, feladatokat. Végezetül pedig egy idézettel búcsúzom. Minden egyes gyermek egy csoda. Nem lehet tudni, hogy kiben mi lakozik: egy új Ady Endre vagy épp Blaha Lujza. Ha ajtót nyitunk (Böjte Csaba) |
Cuczor Zsolt
Kedves Anyukák, Apukák! Hát akkor vágjunk is bele! Dunaújvárosban születtem és élek. Itt végeztem általános iskolai és gimnáziumi tanulmányaimat, majd a Zsámbéki Tanítóképző Főiskola elvégzése után ide tértem vissza, kezdetben elsős, majd később felsőbb éves gyermekeket tanítani. Boldog, kiegyensúlyozott családban élek, két kisgyermek büszke édesapjaként. Kislányom, Ninetta kitűnő tanuló. Kisfiam, Gergő – korából adódóan – az óvódások gondtalan hétköznapjait éli. Mindketten sportolnak – Nina versenyszerűen tornázik -, és határtalan szeretetükkel tanítják a felnőtteket. Mint élettörténetemből látszik nem voltam mindig pedagógus, ellenben tudom, mert a saját bőrömön éreztem, hogy mi szükséges az élet értékeléséhez, a jelen pillanat megéléshez, céljaink eléréséhez. Mindezek miatt, a teljesség igénye nélkül, szeretnék néhány területet terjedelmi okok miatt – felsorolásszerűen – a figyelmükbe ajánlani, amelyek áthatják pedagógiai szemléletemet. Szóbeli, írásbeli kommunikációs készségek, különös tekintettel a meggyőzési és tárgyalási készségekre fejlesztésre; együttműködési képesség fejlesztése; önálló, független cselekvés; kritikus gondolkodásra ösztönzés; problémamegoldó készség fejlesztése; tanulás tanítása; stressz kezelési technikák elsajátítása. „Egy jó tanár meg tudja győzni tanítványait, hogy a tanulás nem kötelesség, nem a szabadság korlátozása, hanem kaland, és olyan hatalmas szabadság kulcsa, amelyről korábban nem is álmodtak.” (Pam Brown) Kedves Szülők, végezetül lenne egy kérésem Önökhöz! Legyenek szívesek a következő gondolatot felolvasni a gyermeküknek! Kedves leendő Kisdiák! (Henry Ford). |
Gyermekszáj
Szerintem Kitti néni nagyon kedves tanár. Akkor jutalmaz és büntet, amikor kell. Nagyon jól magyaráz, mindent értek belőle. Gyönyörű az énekhangja és nagyon szépen rajzol. Általában komoly, de tud vicces is lenni.
Rauf Péter Pál 4.a
Kitti néni kedves, megértő és segítőkész. Mindig a jót akarja nekünk. Sok játékos feladatot oldunk meg, sokat rajzolunk és hallgatjuk a zenét. Érdekes programokat szervez nekünk. Szépen öltözködik.
Szakács Bence 4.a
Kitti néni kedves, engedékeny, de néha szigorú. Ha jól viselkedünk, sosincs baj. Jól tanít és alaposan felkészít a versenyekre. Jó ötletei vannak, amivel minket segít.
Balogh Mátyás 4.a
Szerintem azért nagyon jó tanár Kitti néni, mert biztatja a gyerekeket, hogy ügyes vagy, csináld, Te leszel a legjobb! Az olvasás órákat szeretem nála a legjobban.
Simon Dávid 4.a
Én azért szeretem Kitti nénit, mert mindig kedves. Ha valaki rosszalkodik, akkor ő sem marad teljesen kedves. Mindenkit felszólít és végighallgat, ha szeretnél neki mondani valamit.
Kiss Milán 4.a
Azért szeretem Zsolti bácsit, mert kedves, jószívű és nagyon vicces. A testnevelés órák nagyon jól telnek vele. Nagyon szeretem, kár, hogy jövőre nem lesz velünk.
Mess Ferenc 4.b
Zsolti bácsi nagyon logikus. A dolgozatok előtt alaposan felkészít bennünket.
Csizmadia Csanád 4.b
Én azért szeretem Zsolti bácsit, mert mindig rendkívül kedves volt velem. Nagyon vicces, de a matekot komolyan veszi. Igaz, kicsit duci, de annál jobban imádom! Ő az én egyik kedvenc tanárom.
Hanol Alíz 4.b
Azért szeretjük Zsolti bácsit, mert vicces, kedves és okos. Nem annyira szigorú, de ő úgy tanít, hogy odafigyeljünk. Jószívűen osztályoz. Akkor sem szid meg, ha valamit elrontunk. Sokat dicsér. Aranyos és mi szeretjük őt.
Badacsonyi Flóra és Petra 4.b
Zsolti bácsi nagyon kedves. Környezetismeretet és matematikát tanít nagyon jó hangulatban, igaz szigorú is tud lenni. Trükköket is tanított nekünk a vonalzóval. Nagyon ügyes.
Varjas Liliána 4.b
Képregényíró verseny – Idegen nyelvi verseny
Az Oxford University Press ebben az évben is meghirdette a Project Competitiont, mely az általános iskolás korosztály számára kínál versenylehetőséget hosszú évek óta, kiemelkedő sikerrel. A 2-6 fős csapatoknak online képregény történetet kell készíteniük.
A téma ebben az évben igazán vonzó és izgalmas volt: FILMEK (MOVIES). A csapatoknak egy képes forgatókönyvet kellett készíteniük.
Iskolánk két csapattal indult:
- 8. évfolyamról: Papp Melani, Bereck Máté és Simon Bence
- 6. évfolyamról: Szántó Emma és Tankó Zita
Gratulálunk!
Felkészítő tanár: Gere Szilvia
Véndiák-találkozó – jelentkezési lappal
Kedves Véndiák!
2018-at írunk. Tantestületünk 2010-től elindította, és hagyománnyá tette iskolánkban, hogy minden év tavaszán egy közös találkozóra hívjuk azokat az osztályokat, akik az évszám utolsó jegyére végződő tanévben ballagtak el iskolánkból.
Kilencedik alkalommal az 1958- 1968- 1978- 1988- 1998- 2008-ban végzett osztályok tanulóit hívjuk meg egy találkozóra:
2018. április 13-án, pénteken
16:00 órára
az iskola tornatermébe.
Először az iskola jelenlegi tanulói köszöntik a véndiákokat kedves műsorukkal. Ezután születésének 108. évfordulóján megkoszorúzzuk Molnár J. Frigyes egykori igazgatónk emléktábláját, majd végignézzük az iskolát. Ezt követően egy kis iskolai vendéglátás mellett az osztályok külön-külön, és akár együtt is feleleveníthetik a múlt kedves eseményeit.
Kérem, tiszteljen meg minket jelenlétével, és jelezze részvételi szándékát. Köszönjük.
| 1958: (nincs tablókép) 1998: 2008: Tisztelettel: |
1968:
1978: 1988: |
Nagyvenyim – Házi verseny – Idegen nyelvi verseny
2018. március 26-án idegen nyelvi versenyt rendeztünk 5.-8. évfolyamon. Német és angol nyelvet tanuló diákok jelentkeztek, kétfős csapatokkal. Országismereti feladatok színesítették a feladatsort: nyelvi totó, képfelismerés, idegen nyelv felismerése, dalkiegészítés és szólások-közmondások angol és német megfelelőjét kellett megtalálni. Örömünkre nagyon sokan jelentkeztek, 56 felsős tanuló vett részt e játékos délutánon.
Helyezettek 5.-6. évfolyamon:
I. hely: Rédl Márk és Horváth Zoltán
II. hely: Ritter Dorottya és Tóth Réka
III. hely: Komáromi Izabel és Takács Nikolett
Helyezettek 7.-8. évfolyamon:
I.hely: Borbás Luca és Greksa Lilla
II. hely: Szokolai Nóra és Elek Judit
III. hely: Bartha Klaudia és Rakonczai Tímea
Gratulálunk nekik!
Gere Szilvia, Szalavics Eszter
Befizetés
2018. április 4-5.
0730-09 és 14-16 óráig
Napközi:
100% – 8820,-Ft
50% – 4410,-Ft
Menza:
100% – 5580,-Ft
50% – 2790,-Ft
Napok száma áprilisban: 18 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap
Tisztelt Szülők!
Kérjük Önöket, hogy az étkezés lemondását (amennyiben nem kívánják igénybe venni az iskolai étkeztetést) és az étkezés változtatásokat (napköziről-menzára, menzáról-napközire) szíveskedjenek előző hónap 25. napjáig jelezni a penzugynv@invitel.hu e-mail címen vagy személyesen az Önkormányzat pénzügyi osztályán.
A betegség, egyéb hiányzás miatti lemondásokat továbbra is a 30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.
Barangoljuk be a világot virtuálisan!
Barangoljuk be a világot virtuálisan! címmel 3 fordulós online versenyt hirdetett a Pannon Oktatási Központ Magángimnázium. A verseny lényege, hogy a gyerekek az internet segítségével földrajzos feladatokat oldjanak meg. A 3 fordulóból álló selejtezőn 12 csapat vett részt, közülük a legjobb 6 csapat jutott be a döntőbe, amit 2018. 03. 23-án a Gimnázium aulájában rendeztek meg. A bejutott csapatok közt volt a Nagyvenyim Kossuth Lajos Általános Iskola Netgeography nevű csapata is. Tagjai: Rauf Csenge Réka és Tóth Levente 8. osztályos tanulók. A döntő előzetes feladatként a gyerekeknek egy földgömböt kellett készíteni. A földgömb tetszőleges anyagból, tetszőleges technikával készülhet, a mérete is szabadon választott volt. A döntő feladatai közt az selejtezőben megoldott feladatokból megszerzett ismeretek mellett „Gasztrotúra” is volt, ahol a csapatoknak különböző országok ételeit kellett megkóstolni, és felismerni, valamint az adott országgal kapcsolatban kérdésekre válaszolni. Országok, fővárosok, Magyarország megyéi. Ezeket a feladatokat időre kellett elkészíteni. Magas színvonalú, remekül megszervezett és lebonyolított verseny végén szoros küzdelemben a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola Netgeography csapata örülhetett a győzelemnek.
Gyerekszáj – 2018 február
Valentin nap
2018. február 16-án délután 15:00-18:30-ig tartott a felsősök Valentin napi bulija. Remek volt a szív küldi szívnek láda, sajnos sokan elbagatellizálták az üzenet küldést. A zene remek volt, büfében sok finomság volt. Nagyon jól éreztük magunkat. Jövőre szeretnénk bálkirály és bálkirálynő választást, valamint just dance-t.
Borbás Luca 7. b
DÖK képviselő
Jó volt a Valentin nap. A zenék többsége is tetszett. A tombola húzásnál szerencsém volt és a sok ajándék közül én és vittem haza. Remélem legközelebb is lesz ilyen, mert ez egy olyan dolog, amit igazán élvezni lehet. Az ételek, italok nagyon finomak voltak.
Horváth Eszter 7. a
DÖK képviselő
Matematika háziverseny
2018. február 19-én 14:00-kor kezdődött a verseny. Az ötödik, hatodik és a hetedik, nyolcadik évfolyam különböző feladatsort kapott. Hetedik, nyolcadik évfolyamon három négyfős csapat mérte össze tudását. Részben logikai feladatok, részben számolást igénylő feladatok voltak. Érdekes, izgalmas verseny volt, jól szórakoztunk.
Kiss Sarolta 8. a
DÖK képviselő
Hóvirág túra
2018. február 24-én a reggel bebuszoztunk a városba, onnan külön busszal mentünk tovább Rácalmásra. Körbe sétáltuk a szigetet, havas volt az avar és hatalmas sár volt, de így is több helyen láttunk hóvirágot. A szigetről kiérve az ellenőrzési pontnál házi készítésű süteményeket kaptunk, hogy legyen energiánk a folytatáshoz. A városba visszaérve megnéztük a rác templomot. A Gárdonyi iskolában volt a cél, ahol már teával és zsíros kenyérrel vártak minket. Átvehettük a túra teljesítéséért járó oklevelet és kitűzőt. Ezek után a nagyvenyimi busszal délután három órára haza is értünk.
Kiss Sarolta 8. a és Kuminka Zsófia 5. b
DÖK képviselők
Kisbiológusok találkozója
A hatodik a osztályból hat tanuló 2018. március 24-én a „Kisbiológusok találkozója”nevű versenyen vett részt a dunaújvárosi Széchenyi István gimnáziumban. A versenyzők párosával indultak, az általuk választott témát kellett bemutatniuk.
- Takács Regina – Tóth Réka Anna: Hópárduc
- Papp Leila – Horváth Krisztina: Tengerimalacok
- Rédl Márk – Horváth Zoltán: Magyarországi erdők
Gratulálunk nekik a részvételért.
Péter Gyöngyi
Víz világnapja rajzverseny eredményei
| Osztály | 1.helyezés | 2.helyezés | 3.helyezés | Különdíj |
| 1.osztály | Vass Adrienn | Márton Fanni | Greksa Milán Gábor | |
| 2.osztály | Palágyi Janka(2.b) | Fábián Vince(2.b) | Őze Liliána(2.a) | |
| 3.osztály | Pados Attila Botond(3.b) | Szántó Dorina Jázmin(3.b) | Nagy Erik(3.a) | |
| 4.osztály | Lázár Kata(4.b) | Badacsonyi Petra(4.b) | Badacsonyi Flóra(4.b) | Császár Levente(4.a)
Mess Ferenc(4.b) Varjas Liliána(4.b) |
| 5.osztály | Horváth Tamás Nimród(5.b) | Németh Mária (5.b) | Kiss Dorottya
(5.a) |
|
| 6.osztály | Barna Linda
(6.b) |
Börcs-Bajnok Indira
(6.a) |
Hajnal Anna
(6.b) |
|
| 7.osztály és 8.osztály |
Vékei Ádám (7.a) és Szokolai Nóra (8.b) |
Rajcsányi Mercédesz (7.b)
és Szabó Renáta (8.b) |
Berczi Melinda
(7.a) |
Megemlékezés a Víz Világnapjáról
Dunaújváros – Körzeti verseny – Angol verseny
A Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola hetedik évfolyamos tanulók számára idegen nyelvi versenyt hirdetett. A jelentkezők hallás utáni, szövegértéses és feleletválasztós nyelvtani teszteket oldottak meg.
Manzéger Illés, 7.b osztályos tanuló III. helyezést ért el. Gratulálunk neki!
Felkészítő tanár: Gere Szilvia
Országismereti Tankerületi idegen nyelvi verseny
2018. március 12-én a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola megrendezésében részt vettünk „Ki tud többet Londonról?” c. angol versenyén. A diákok játékos keretek között adnak számot angolórán szerzett országismereti tanulmányaikról. Élvezetes és tanulságos délutánt töltöttünk el.
Tanulóink, Greksa Lilla és Szigeti Dániel, 7.b osztályos tanulók I. helyezést értek el. Gratulálunk!
Felkészítő tanár: Gere Szilvia
Ki tud többet világhírű németekről?
2018. március 12-én a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola „Ki tud többet világhírű németekről?”című versenyén két 8.osztályos tanulónk vett részt. A délutánt egy kiselőadással kezdék , amit a tanulók előzetes feladatként készítettek el egy általuk választott híres német személyről. Szabó Fanni és Rauf Réka a Dassler-fivéreket választották, e kiselőadásukkal a második helyen végeztek. Az írásbeli megmérettetések között szerepeltek filmrészletek, melyről híres színészeket ismerhettek fel; totót, keresztrejtvényt tölthettek ki, igaz-hamis állításokat dönthettek el. Réka és Fanni remekül vették az akadályokat, e résznél a legnehezebb feladatuk a dalfelismerés során volt, így összetetten csapatunk a 3. helyezést érte el.
Gratulálunk! Nagyon büszkék vagyunk!
Felkészítő tanár: Szalavics Eszter
Akkreditált Kiváló Tehetségpont
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola tehetségpont a 2017/18 évi akkreditációs folyamatban való részvétele eredményeként az Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet nyerte el!
Gratulálunk a szép sikerhez!
Az akkreditáció eredményeként Önök a nyilvános dokumentumaikon jogosultak a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Akkreditált Kiváló Tehetségpont cím használatára. Bátran használják az akkreditált kiváló tehetségpont logókat!
A cím elnyeréséhez gratulálunk, hiszen az akkreditációs folyamat tapasztalatai megerősítették, hogy az Önök tehetségpontja szakmailag hiteles és kompetens tagja a Matehetsz Tehetséghálózat egyre bővülő családjának, valamint működésükkel már ma is aktív részesei hálózatunknak.
A tehetségpont akkreditáció eredményét szimbolizáló tábla és oklevél ünnepélyes átadására 2018. március 24-én kerül sor.
A továbbiakban minden jót kívánunk!
Üdvözlettel
Szántó Judit
Nemzeti Tehetségpont
Budapest, 2018. március 7.
Meghívó – Községi ünnepség
Nagyvenyim Nagyközség Önkormányzata valamint
a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola
meghívja Önt és kedves családját
2018. március 14-én 15:30 órára
MÁRCIUS 15-e
tiszteletére rendezett
KÖZSÉGI ÜNNEPSÉGRE
az iskola tornatermébe.
Ünnepi beszédet mond:
Budai Árpádné
magyar-történelem szakos tanár
A műsor szereplői:
Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai
Sikerdömping
A Rudas Közgazdasági Szakgimnázium idegen nyelvi történetíró versenyt hirdetett februárban általános és szakközépiskolások számára. Idén detektívtörténetet vártak a jelentkezőktől. Nagyon sok érdekes pályamű érkezett erre a felhívásra.
2018. március 6-án volt az eredményhirdetés. Iskolánk hatodikos tanulója, Tankó Zita, érdekes, változatos és fordulatos műve 1. helyezést ért el. Gratulálunk neki!
Felkészítő tanár: Gere Szilvia
A Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola hetedik évfolyamos tanulók számára idegen nyelvi versenyt hirdetett. A jelentkezők hallás utáni, szövegértéses és feleletválasztós nyelvtani teszteket oldottak meg.
Manzéger Illés, 7.b osztályos tanuló III. helyezést ért el. Gratulálunk neki!
Felkészítő tanár: Gere Szilvia
Befizetés
2018. március 5-6.
0730-09 és 14-16 óráig
Napközi:
100% – 8330,-Ft
50% – 4165,-Ft
Menza:
100% – 5270,-Ft
50% – 2635,-Ft
Napok száma márciusban: 17 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap
Tisztelt Szülők!
Kérjük Önöket, hogy az étkezés lemondását (amennyiben nem kívánják igénybe venni az iskolai étkeztetést) és az étkezés változtatásokat (napköziről-menzára, menzáról-napközire) szíveskedjenek előző hónap 25. napjáig jelezni a penzugynv@invitel.hu e-mail címen vagy személyesen az Önkormányzat pénzügyi osztályán.
A betegség, egyéb hiányzás miatti lemondásokat továbbra is a 30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.
Házi matematika verseny
Február 19-én megtartottuk a Házi matematika versenyünket. A felső diákok csapatokat alkotva versenyeztek.
5. – 6. évfolyamon:
- Rédl Márk, Horváth Zoltán, Sipeki Marcell, Kiss Benedek
- Komáromi Izabel, Wágner Lili, Horváth Tamás, Tóth Bálint
holtversenyben
Kovács Emma, Horváth Krisztina, Ritter Dorottya, Tóth Réka - Baranyi Liliána, Baranyi Katalin, Börcs-Bajnok Indira, Rabi Dóra
- Árva Csenge, Barna Linda, Kiss Gergely
7-8. évfolyam:
- Görbe Zsanett, Kiss Márk, Rauf Réka, Papp Ádám
- Kiss Sarolta, Papp Meláni, Bereck Máté, Simon Bence
- Kiss Dóra, Pokornyi Dóra, Szabó Renáta, Szokolai Nóra
Matek házi verseny
2018. február 19-én megrendezésre került iskolánk alsó tagozatos logikai matematika házi versenye, melyre közel 80 diák jelentkezett, hogy összemérje tudását.
1. évfolyam:
- Vass Adrienn,
- Pászti Dávid,
- Gyolcsos Bendegúz
2. évfolyam:
- Szilas Hanna,
- Palágyi Janka,
- Lesi Dominik
3. évfolyam:
- Pados Attila,
- Dobai Balázs,
- Vass Attila
4. évfolyam:
- Vranyák-Halász Csenge,
- Balogh Mátyás,
- Horváth Gergely
Mindenkinek gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk minden résztvevőre!
Czuczor Zsolt és Pirbus Klaudia
Januárban történt
A magyar kultúra napja
A Magyar Kultúra napja minden évben január 22.-én kerül megrendezésre, az 5. osztályosok közreműködésével. Ebben az évben a mi következtünk. A felkészülés során az 5. a és 5. b osztály jól összebarátkozott. A próbákon mindenki igyekezett maximumot nyújtani, hogy a műsoron már ne legyen gond. A próbáink jó hangulatban teltek, Edit néni és Gábor bácsi sokat viccelődtek, hogy ne érezzük azt, hogy amit teszünk az kötelező. A műsor alatt nagyon izgultunk, de végül nagy tapsot kaptunk és ez jó érzés volt. Úgy érzem mindent megtettünk annak érdekében, hogy a műsor érdekes és magas színvonalú legyen.
Kiss Dorottya és Mess Krisztián
5. a osztályos DÖK képviselők
Házi atlétika verseny
Az atlétika verseny sok munkát és felkészülést igényelt, de mégis játékkal teli megmérettetés. Rengeteg versenyszámot kellett teljesíteni, a végső győzelemért. Ilyen volt például: a futóverseny, a zsámolyugrás, a távolugrás, az akadálypálya és a medicin labdadobás, stb. Nagyon izgalmas és szórakoztató volt. Ha lesz még biztos, hogy menni fogunk.
Komáromi Izabel és Wágner Lili
5. b osztályos tanulók
Kori
2018. január 28. iskolánk újból lehetőséget kapott arra, hogy elmenjen a dunaújvárosi kori pályára.
A korizás 15:15-kor kezdődött meg. Szülők és gyerekek egyaránt részt vettek. Most volt első alkalommal az, hogy az utazás nem busszal, hanem egyénileg volt megoldva. Tehát valaki busszal, valaki kocsival, valaki meg gyalog, ha esetleg a városban lakik. Kb. 16:40-ig tartott. Korcsolya bérlési lehetőség sajnos nem volt ezért kellet mindenkinek magával hoznia a sajátját. Izgalmas délután volt, jól éreztem magam, remélem lesz még lehetőség ugyan ilyen délutánra.
Rédl Márk 6.a osztályos
DÖK képviselő
Házi természetismeret verseny
2018. január 22-én a felső tagozatnak volt házi verseny. Vegyes csoportokra voltunk osztva. Nagyon érdekesnek és hasznosnak gondolom ezt, mivel a versenyen játékos, valamint totó, activity, igaz-hamis feladatok voltak, amiket én élveztem. Jól éreztem magam, jó ötlet egy ilyen házi verseny.
Papp Melani Flóra
8. b osztályos tanuló
70 év 70km túrasorozat (4. túra)
A túra különlegessége az volt, hogy olyan helyen jártunk Dunaújvárosban, ahol eddig még sokan nem voltak. Pedig bárki számára, bármikor elérhető. Sokunknak már ez a 4. túrája. Szeretnénk teljesíteni a kitűzött célt, azaz a 70 km-t. Jól éreztük magunkat, szép idő volt. Rengeteg érdekes dolgot láttunk. Gyertek ti is a következő túrára, mert az egész szinte móka és kacagás.
lelkes túrázók az 5. b osztályból
Hogyan éltem meg a felvételit?
Mikor szombat reggel odaértem, nagyon izgultam. Felkísértek minket a terembe, leültünk és 10 perccel később megkaptuk a magyar feladatsort. Azt hittem gondjaim lesznek az idővel, de a magyarnál még sok is volt. Ezek után jött a matek. Megláttam az első feladatot, és gondoltam, már csak ez hiányzott. Szerintem nagyon nehéz volt és az idő is kevés volt rá. Szerencsére mindkettőt átlagon felülire sikerült írnom. Örülök neki. Rengeteget készültem rá tanáraim segítségével és otthon is. Még se tudtam minden feladatot befejezni. Rengeteget kell tanulni, készülni egy felvételire, ezt most megtapasztaltam.
Sohajda Sára
8. b. osztályos tanuló
Nagyon izgultam a felvételi előtti napokban. Sokat kellett készülni rá. A teremben egyesével kellett ülnünk a padokban. Telefont kikapcsolva mélyen a táska aljára kellett tenni. Maximum csak innivaló lehetett elől. Magyarhoz mindössze egy kék toll, matekhoz pedig körző, vonalzó, szögmérő a toll mellé.
Szabó Fanni
8. b osztályos tanuló
2018. 01. 20-án 10:00-kor írtuk meg a magyar 11:00-kor a matematika felvételit. Én már hónapokkal előtte elkezdtem készülni rá. Jártam magyar illetve matek előkészítőkre, valamint 2004-től az összes feladatsort néha nehézségek árán is, de sikerült megcsinálnom. Nekem a magyar sikerült jobban, de matematikából sem panaszkodhatok. Mindkét eredményem az országos átlag felettire sikerült, aminek nagyon örülök. A magyar könnyű, viszont a matek nagyon nehéz volt.
Kedves 7-esek, fogadjatok el egy jó tanácsot. Kezdjetek el időbe készülni rá, ne hagyjátok az utolsó pillanatra a tanulást. Úgyhogy előre is sok sikert kívánok nektek. Hajrá!
Papp Melani Flóra
8. b osztályos tanuló
Hit és erkölcstan oktatása 2018/2019
2018. február 20-án kedden 16.30
2018. március 5-én hétfőn 16.30
Szülői tájékoztató szuloi_tajekoztato.pdf
Nyilatkozat – nyilatkozat.pdf
Léghajó Meseszínház előadása
2018. február 5-én délután a Léghajó Meseszínház előadásában a Ludas Matyi című produkciót láthatták az alsós tanulóink. A népszerű mesét Romhányi József rímeivel tették még érdekesebbé a színészek (Száraz-Nagy Tamás és Kiss Izabella ). A közös tánc és éneklés mindenkit megmozgatott, a gyerekek nagyon jól szórakoztak.
Tisztelt szülők, leendő elsőseink!
Tisztelt Szülők!
Családjuk fontos döntés előtt áll, hiszen gyermekük az általános iskola első osztályába készül. Választásukban szeretnénk segítséget nyújtani azzal, hogy iskolánk, a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola meghívja Önöket az alábbi programokra:
Bemutató óra: 2018. február 20-án (kedden) 8:00 – 10:00 óráig.
Leendő első osztályos tanítók: Németh Kitti és Czuczor Zsolt 4. osztályos bemutató óráját láthatják. Célunk, hogy betekintést nyerjenek iskolánk életébe, hangulatába.
Szülői értekezlet: 2018. február 20-án (kedden) 16:30 órakor.
Ugyanezen a napon szülői értekezletet tartunk a leendő első osztályosok szülei számára, ahol minden felmerülő kérdésre választ kaphatnak.
Beiratkozás: 2018. április elején, melyről külön értesítést küldünk.
Szükséges iratok (előreláthatólag):
- gyermek anyakönyvi kivonata
- óvodai szakvélemény
- gyermek lakcímkártyája
- gyermek TAJ kártyája
- szülői felügyeleti jog gyakorlásának igazolása (nyomtatványt a helyszínenen kapnak)
Iskolahívogató foglalkozások:
2018. március 07. szerda 15:30 – 16:15
2018. március 21. szerda 15:30 – 16:15
2018. március 28. szerda 15:30 – 16:15
Mielőtt döntenének, nézzenek körül nálunk!
| Németh Kitti
Kedves leendő elsős Szülők! Németh Kitti vagyok. Családommal Nagyvenyimen élek. Tanulmányaimat az általános iskola után a Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskolában folytattam, jelenleg pedig az Eötvös József Főiskola További izgalmakkal és lelkesedéssel várom az előttem/előttünk álló foglalkozásokat, feladatokat. Végezetül pedig egy idézettel búcsúzom. Minden egyes gyermek egy csoda. Nem lehet tudni, hogy kiben mi lakozik: egy új Ady Endre vagy épp Blaha Lujza. Ha ajtót nyitunk (Böjte Csaba) |
Cuczor Zsolt
Kedves Anyukák, Apukák! Hát akkor vágjunk is bele! Dunaújvárosban születtem és élek. Itt végeztem általános iskolai és gimnáziumi tanulmányaimat, majd a Zsámbéki Tanítóképző Főiskola elvégzése után ide tértem vissza, kezdetben elsős, majd később felsőbb éves gyermekeket tanítani. Boldog, kiegyensúlyozott családban élek, két kisgyermek büszke édesapjaként. Kislányom, Ninetta kitűnő tanuló. Kisfiam, Gergő – korából adódóan – az óvódások gondtalan hétköznapjait éli. Mindketten sportolnak – Nina versenyszerűen tornázik -, és határtalan szeretetükkel tanítják a felnőtteket. Mint élettörténetemből látszik nem voltam mindig pedagógus, ellenben tudom, mert a saját bőrömön éreztem, hogy mi szükséges az élet értékeléséhez, a jelen pillanat megéléshez, céljaink eléréséhez. Mindezek miatt, a teljesség igénye nélkül, szeretnék néhány területet terjedelmi okok miatt – felsorolásszerűen – a figyelmükbe ajánlani, amelyek áthatják pedagógiai szemléletemet. Szóbeli, írásbeli kommunikációs készségek, különös tekintettel a meggyőzési és tárgyalási készségekre fejlesztésre; együttműködési képesség fejlesztése; önálló, független cselekvés; kritikus gondolkodásra ösztönzés; problémamegoldó készség fejlesztése; tanulás tanítása; stressz kezelési technikák elsajátítása. „Egy jó tanár meg tudja győzni tanítványait,hogy a tanulás nem kötelesség, nem a szabadság korlátozása, hanem kaland, és olyan hatalmas szabadság kulcsa, amelyről korábban nem is álmodtak.” (Pam Brown) Kedves Szülők, végezetül lenne egy kérésem Önökhöz! Legyenek szívesek a következő gondolatot felolvasni a gyermeküknek! Kedves leendő Kisdiák! (Henry Ford). |
Befizetés
2018. február 5-6.
0730-09 és 14-16 óráig
Napközi:
100% – 9800,-Ft
50% – 4900,-Ft
Menza:
100% – 6200,-Ft
50% – 3100,-Ft
Napok száma februárban: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap
Tisztelt Szülők!
Kérjük Önöket, hogy az étkezés lemondását (amennyiben nem kívánják igénybe venni az iskolai étkeztetést) és az étkezés változtatásokat (napköziről-menzára, menzáról-napközire) szíveskedjenek előző hónap 25. napjáig jelezni a penzugynv@invitel.hu e-mail címen vagy személyesen az Önkormányzat pénzügyi osztályán.
A betegség, egyéb hiányzás miatti lemondásokat továbbra is a 30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.
Természetismereti verseny
A verseny 2018. 01. 22-én zajlott a 8.a osztály tantermében. Összesen 16 gyermek mérette meg tudását. A résztvevők közt voltak 5. 6. 7. és 8. osztályos tanulók is. Az óra jó hangulatban telt,melyben tudományos és játékos feladatok egyaránt szerepeltek. A versenyt Becze Gábor és Péter Gyöngyi rendezte, segítőjük Kiss Péter nyugdíjas pedagógus volt.
Péter Gyöngyi
Gyere velünk korizni!
Tisztelt Szülők!
ISMÉT MIÉNK A KORIPÁLYA!!
2018. január 28-án (vasárnap) 15:15 – 16:40 –ig lehetőségünk van korizni a városi koripályán.
Várjuk a korizni szerető diákokat, szüleiket a koripályán vasárnap 15:15 –kor.
Utazás: egyénileg
Korcsolyabérlési lehetőség sajnos NINCS. A gyerekek kesztyűt hozzanak magukkal.
Czimmer Éva
Tankerületi szövegértő verseny
2018. január 17-én szövegértő olvasási versenyen jártunk a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolánkat Badacsonyi Petra és Balogh Mátyás képviselte. Balogh Mátyás a kiemelkedő 2. helyezést érte el, Badacsonyi Petra emléklapot kapott a tankerületi versenyen.
Mátyás királyról szóló mesét olvastak és ötletes feladatokat oldottak meg. Szuper délután volt! Gratulálunk!
Sabankóné Rédei Zita
70 év, 70 km túra túramozgalom 4. túrája
Tisztelt Szülők!
70 év, 70 km túra túramozgalom 4. túrája
Dunaújváros környéke (8-10 km)
2018. január 13.(szombat)
Gyülekező: 8 55 – 9 05 az iskola udvarán.
Utazás menetrendszerinti busszal. Hazafelé várhatóan: 13 15 –ös menetrendszerinti busszal.
Várunk minden túrázni vágyó diákot, szülőt!
Költségek a buszra:250 Ft (diák), 500Ft (felnőtt), bérlet esetén nem kell fizetni.
Jelentkezni a buszköltség befizetésével, a bérlet bemutatásával január 10-ig az osztályfőnököknél lehet.
Befizetés
2018. január 4-5.
Január 4-én:
0730-09 és 14-16 óráig (iskolában)
Január 5-én:
0730-09 (iskolában)
9-14 óráig (Önkormányzat pénzügyi osztályán)
Napközi:
100% – 9800,-Ft
50% – 4900,-Ft
Menza:
100% – 6200,-Ft
50% – 3100,-Ft
Napok száma januárban: 20 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap
Tisztelt Szülők!
Kérjük Önöket, hogy az étkezés lemondását (amennyiben nem kívánják igénybe venni az iskolai étkeztetést) és az étkezés változtatásokat (napköziről-menzára, menzáról-napközire) szíveskedjenek előző hónap 25. napjáig jelezni a penzugynv@invitel.hu e-mail címen vagy személyesen az Önkormányzat pénzügyi osztályán.
A betegség, egyéb hiányzás miatti lemondásokat továbbra is a 30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.
Karácsonyi műsor
Hagyomány már iskolánkban, hogy a hetedik évfolyamosok a téli szünet előtti utolsó napon, műsorral kedveskednek iskolatársaiknak. Idén a Holle anyó történetét láthatták a két osztálytól, amiből mindenki megtudhatta, hogy mind a jó, mind a rossz, elnyeri méltó jutalmát. Ezzel a mesével kívánunk boldog Karácsonyt az iskola valamennyi tanulójának és családjának.
Wolf Györgyné és Gere Szilvia hetedikes osztályfőnökök
Advent
Advent harmadik vasárnapján az iskolások műsorának és vendéglátásának lehetett részese mindenki, aki ellátogatott Nagyvenyim központjába. Úgy érezzük, sikerült hozzájárulni ahhoz, hogy a szeretet és a velejáró békesség bekopogtasson minden nagyvenyimi házba, otthonba.
Tavasszal irány Kecskemét!
Kodály Zoltán Műveltségi Verseny
„Tavasszal irány Kecskemét!”
Ezzel a felkiáltással köszöntünk el egymástól 2017. december 13-án, amikor egy nagyon jó hangulatú verseny fejeződött be Adonyban.
Iskolánkból öt csapat vett részt a Szent István Általános Iskola által rendezett, két előzetes válogató forduló után megrendezett „Ismerjük meg Kodály Zoltánt!” című megmérettetésen, melyet a zeneszerző születésének 135. és halálának 50. évfordulója alkalmából tartottak.
A Papp Meláni, Elek Judit és Borbás Luca alkotta „KODÁLY” csapat 3. helyezést ért el. Mindössze 1 ponttal maradt le tőlük a Tóth Réka, Börcs-Bajnok Indira és Mészáros Alexa alkotta R.I.K. csapat, akik így 4. helyezettek lettek; de büszkék lehetünk a fiúcsapatunkra is, melynek tagjai voltak Kiss Benedek, Kiss Gergely és Nagy Ferenc.
Sok ismeretet szereztük Kodály Zoltánról, de a legjobb mégis az, hogy tavasszal kirándulni mehetünk, hiszen a verseny összes résztvevőjét meghívták egy kecskeméti kirándulásra, tehát „Tavasszal irány Kecskemét!”
Tóthné Kolmankó Diána és Hartyányi Edit
A Hulladék-tengeren innen és túl…
2017. december 16-a három tanulónk számára izgalmas napnak ígérkezett, ugyanis díjátadó ünnepségre hívták őket Budapestre, a MikulásGyárba.
Az ünnepség egy szépíró pályázat végső állomása volt, amelyet a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. hirdetett meg Hulladék-tengeren innen és túl címmel. A pályázók írhattak verset, mesét, cikket, esszét, de készíthettek képregényt is, amelyben megoldást kellett találni a mindennapjainkban felhalmozódó szemét elhelyezésének kérdésére és a meglévő „hulladéktengerek” felszámolására.
Kuminka Zsófia mesével, Tóth Réka Anna naplóval, és Papp Angelika esszével pályázott. Az átadó ünnepségen várakozással telve hallgattuk Csukás István üdvözlő szavait, majd az eredmények kihirdetését. Mindenki részesült jutalomban, ugyanis a pályázók munkáiból – rajzaiból és írásaiból – egy nagyon szép könyv került kiadásra, melyet mindenki átvehetett. Külön jutalom volt mindenki számára, hogy könyveiket a híres író is dedikálta.
Gratulálunk nektek lányok!
Tóthné Kolmankó Diána
Az én falum – túrasorozat 3. túra
Az Erdőjárók Klubja szervezésében a 10. Mezőföldi Mikulás Teljesítménytúra indult útjára december 9-én, amely egyben a Az én falum túrasorozat 3. állomása volt. Iskolánk a rendezvény legnagyobb létszámával, 62 fővel indult neki a túrának. Igaz ez kisebb létszám, mint az őszi túrák résztvevőinek száma, mert úgy tűnik a hűvösebb időtől többen megrettentek. Pedig nem volt okuk rá, mert szép napos időben indulhattak a csoportok, ahol útközben az igazolópontokon finomságok várták az arrajárókat. A célbaérkezéskor oklevelet és fakitűzőt kaptak a távot teljesítők, akik egyben közelebb kerültek a jutalomkiránduláshoz, amit a legtöbb túrát teljesítő diákoknak és felnőtteknek szervez és szponzorál a szervezői csapat, a művelődési ház és az önkormányzat.
Czimmer Éva diákönkormányzat vezetője
Hulladék-újrahasznosítás
Idén hulladék-újrahasznosítás hetet tartottunk iskolánkban. Alsós osztályainkban tanmenetünkbe építve az újrahasznosítás fontosságát az emberi érdekeket képviselve jelenítettük meg. Gyermekeink a szelektív hulladékgyűjtés alapjai mellett, használt eszközökből – PET palack, papír dobozok, ruhaanyagok stb. felhasználásával- víztisztító berendezésen át ékszertartó dobozt, közlekedési makettet és még sok más használati eszközt készítettek.
Kiss-Máté Edit 3. a osztály tanítója
Mesekuckó az óvodában
2017. december 7-én, csütörtökön a Nefelejcs Óvodában jártunk a gyerekekkel. A nagycsoportos óvodások a meseműhely keretében egy Mikulásos mesét adtak elő. Nagyon jól éreztük magunkat. A mese során a képzeletünkben egy mesebeli erdőbe utaztunk, ahol az erdő lakói izgatottan várták a Télapót. Mindenki hozzátett valamit a leveshez, melyet a fehérszakállúnak készítettek. Végül betoppant a várva várt vendég, s csodás ajándékokkal lepte meg az állatkákat. A leendő elsősök nagyon színvonalas műsort adtak elő. A tavalyi meseműhelyeseket, s a dráma szakkörösöket is elvarázsolta az előadás. Köszönjük a meghívást!
Sabankóné Rédei Zita 4.b vezetője, a drámacsoport támogatója
December 6-án jött a Mikulás
A december 5-én tartott Mikulás délután után – ahol a gyerekek megnézhették a drámások műsorát, kézműveskedhettek, csocsózhattak, táncolhattak, illetve logikai játékokkal játszhattak- másnap reggel izgatottan mesélték mi mindent hozott a Mikulás. Már a hét eleje óta a nagyobbak az elmúlt évek tapasztalataiból kiindulva türelmetlenül várták az iskola Mikulásának érkezését. Énekkel próbálták mihamarabb a termükbe csalogatni, majd érkezése után, ahogy a képeken is látszik, csendben, megszeppenve hallgatták. Az ajándékokat énekekkel, meseszép rajzokkal köszönték meg. A mikulás távozása után a gyerekek örömmel bontogatták kis csomagjukat, amiben kedvükre találhattak „minden jót”.
Pirbus Klaudia és Szalavics Eszter 2.b osztály tanítói
Mikulás délután
Idén is ellátogatott iskolánkba a Mikulás, hogy gyermekeinknek örömet okozzon.
December 5-én délután kis előadás keretén belül elevenítettük fel, milyen is az ajándékvárás, a Mikulás és Manói oldaláról való készülődés. Eljöttek hozzánk a nagycsoportos óvodások is.
Családias hangulatban lehettek részesei a gyermekek és szülők az iskolai játékháznak. A büfében finom sütemények és szörpök várták az arra járókat.
Nagyon jól éreztük magunkat ezen a délutánon.
Kiss-Máté Edit 3. b osztály tanítója













































































