Nagyvenyimre költözött a Játékos sportverseny

Idén a mi iskolánk adott otthont a körzeti diákolimpia Játékos sportverseny döntőjének. A feladat nem volt kicsi, a tantestület nagy részére szükség volt a megvalósításban. A versenyen három csapat mérte össze tudását és ügyességét különböző akadálypályákon. A gyerekeknek ügyeskedniük kellett labdavezetésből, akadályon való átugrásból, vagy éppen átkúszásból, utánzómozgásokból, társas és csapatfeladatokból. A nagyvenyimi csapat tagjai nagyon szépen szerepeltek és egy csapatot megelőzve, eggyel pedig nagy csatát vívva, a második helyen végeztek a Mikulás napi megmérettetésen.
A délután nagyon jó hangulatban telt a diákok és a tanárok számára is, a színvonalas szervezést külön köszönték az idelátogató csapatok pedagógusai.
Azt még nem lehet tudni, hogy jövőre is Nagyvenyim lesz-e újra a házigazda, de a szép szereplést mindenképpen szeretnénk megismételni.

KÉPEK

Gratulálunk még egyszer a nagyvenyimi csapatnak a szép ezüstéremhez!

Környezetismeret eredmény

Tankerületi környezetismereti versenyen alsós csapatunk nagyszerű versenyzéssel az első helyezést érte el. A csapat tagjai: Csepecz Zsolt, Pilmann Gréta, Pados Attila. Felkészítő tanáraik: Kiss-Máté Edit, Tankó Judit, Németh Kitti. Szép volt fiúk!

Tankerületi környezetismeret verseny

Iskolánk három fős csapattal indult a tankerületi környezetismeret versenyen a Szilágyi iskolában. A gyerekek profi együttműködése, és hihetetlenül sokrétű tudásuk vezetett az ELSŐ hely elnyeréséhez.
A csapat tagjai: Csepecz Zsolt, Pilmann Gréta, Pados Attila
Ezúton is gratulálunk még egyszer és nagyon büszkék vagyunk rátok! 🙂
Felkészítő tanáraik: Kiss-Máté Edit, Tankó Judit, Németh Kitti

Kézilabda diákolimpia őszi fordulójának eredményei

Nagyon jó őszi fordulót zártak kézilabda csapataink a diák olimpián. Iskolánkban népszerűnek tekinthet sportág a kézilabda, így minden korosztályban képviseltettük magunka.

A küzdelmeket a IV. korcsoportos fiúk kezdték meg Ercsiben. A körzetünkben is elmondható, hogy népszerű a kézilabda, így csapatunkon kívül a Rácalmás, Adony, Ráckeresztúr és a Pusztaszabolcs is nevezett. A népes mezőny az őszi fordulóban nem tudtunk minden csapattal megmérkőzni. Két mérkőzést játszottunk, előszőr Adonnyal mértük össze tudásunkat, akiket 10-7-es félidő után 18-14-re győztük le. Kis pihenő után Ráckeresztúrral játszottunk és náluk könnyed játékkal 21-8 arányban bizonyultunk jobbnak. A Pusztaszabolcs csapata szerzett még két győzelmet, így tavasszal velük kell megküzdenünk a körzeti elsőségért.

Csapat tagjai: Bartos József, Bereck Máté, Gál János, Kiss Benedek, Kiss László, Kiss Tamás, Sipeki Marcell, Szentesi Gergő, Szabó Zoltán, Tóth András, Tóth Levente.

Még ezen a héten az iskolánk III. korosztályos lány kézilabda csapata, mint házigazda lépett pályára tornatermünkben. Itt is népes mezőny gyűlt össze: Rácalmás, Ráckeresztúr, Pusztaszabolcs és Nagyvenyim. A lányok is kitettek magukért és az őszi fordulóban második helyen zártak a Rácalmás csapata mögött, két győzelemmel és egy vereséggel. Eredmények: Nagyvenyim – Ráckeresztúr 5-2, Rácalmás – Nagyvenyim 11 – 5, Nagyvenyim – Pusztaszabolcs 22 – 1.

Csapat tagjai: Jakab Szandra Míra, Bugyik Barbara, Papp Leila, Tóth Réka Anna, Kovács Emma, Sipos Dorottya, Várkonyi Krisztina, Rabi Dóra, Takács Regina.

A IV. korosztályos lányaink Baracson léptek pályára. Adony csapatánál jobbnak bizonyultunk két góllal, majd a házigazdákkal mértük össze tudásunkat, ahol egy fordulatos találkozón egy góllal maradtunk alul. Az eredmények és a játék képe is azt mutatja, hogy tavasszal javíthatunk az eredményen, ami akár továbbjutást is eredményezhet.

Csapat tagjai: Jakab Szandra Míra, Kovács Vivien, Sohajda Sára, Stenton Vivien, Szabó Fanni, Szokolai Nóra, Várkonyi Krisztina, Várkonyi Kornélia, Van Den Meersschaut Vivien Fanni

Az őszi kézilabda fordulókat a III. korosztályos fiúk zárták, akik Pusztaszabolcson szerepeltek, ahol ismét népes mezőny gyűlt össze: Adony, Nagyvenyim, Rácalmás, Ráckeresztúr, Pusztaszabolcs. Itt sem tudtunk teljes fordulót rendezni, így nem játszottunk minden csapattal. Mi játszottuk az első mérkőzést Rácalmással és 25-13-as győzelmet arattunk. A másik találkozón Adonnyal csaptunk össze, ahol nagy különbséggel, 34-11-re bizonyultunk jobbnak, így bizakodva várhatjuk a tavaszi fordulót. Ebben a korosztályban is a Pusztaszabolcs csapata szerzett még két győzelmet, így itt is velük kell tavasszal megküzdenünk az elsőségért.

Csapatunk tagjai: Árva Csaba, Fülöp Milán, Horváth Zalán, Horváth Zoltán, Kiss Benedek, Kiss Gergely, Kiss László, Kolompár Milán, Sipeki Marcell, Vranyák-Halász Kristóf.

Felkészítő tanáruk: Tóth Tamás.

Büszkék lehetünk gyerekeinkre, ismét hírét vitték iskolánknak a megyében.

KÉPEK

70 év – 70 fa – Ha örömmel teszi, fogadjon örökbe egyet az iskola udvarán!

Sikeres volt a közösségi faültetés, melyen Nagyvenyim Önkormányzatának támogatásával több szervezet vett részt, és hozzájárult a község 70. jubileumi esztendejének megünnepléséhez. Köszönet illeti az iskola dolgozóinak és szüleinek képviselőit, mert segítségükkel rendkívül jó hangulatban telt el az iskolaudvar további árnyékosítása.

KÉPEK

Az iskola udvarán már négy fát örökbe fogadtak, további nyolc fa még várja gazdáját. Az örökbefogadáshoz várjuk a jelentkezőket az osztályfőnököknél. Köszönjük

Kundra Lászlóné

December havi programjaink

Történelem verseny

A tankerületi történelem versenyen iskolánk csapat a második helyen végzett. A csapat tagjai: Tóth Levente, Szigeti Dániel, Rédl Márk és Góczán Barnabás. Felkészítő tanáraik: Becze Gábor, Tóthné Kolmankó Diána és Budai Árpádné. Gratulálunk fiúk!

Tankerületi történelem verseny

2017. november 24-én délután iskolánkban megrendezésre került a már több mint egy évtizedes múltra visszatekintő előbb körzeti majd tankerületi történelem verseny, melyre minden évben számos iskola képviselteti magát. Az idei évben Mezőfalva, Előszállás és Baracs jelezte részvételi szándékát, több iskola pedig sajnos más elfoglaltság miatt nem tudott eljönni.
Mint minden évben, most is egy különleges témakörrel rukkoltunk elő és adtunk ki előzetesen a felkészülési anyagot. A verseny idén a Reformáció 500. évfordulójára és az Arany János 200. emlékévre épült. Egy kis történelem, egy kis irodalom, egy kis térkép, Arany balladáinak előadása ami a verseny feladatait jellemezte, valamint hatalmas közdelem a győzelemért.  Remek délutánon vagyunk túl, izgalmas verseny volt melynek a végeredménye:

  1. helyezett: Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
    2. helyezett: Nagyvenyimi Általános Iskola I. csapata
    Tagok: Góczán Barnabás 5.b, Rédl Márk 6.a, Szigeti Dániel 7.b, Tóth Levente 8.a
    3. helyezett: Előszállási Árpád Fejedelem Általános Iskola és Szakiskola
    4. helyezett: Nagyvenyimi Általános Iskola II. csapata
    Tagok: Selmeczi Letícia 5.a, Tóth Réka 6.a, Borbás Luca 7.b, Sohajda Sára 8.b
    5. helyezett: Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Iskolánk diákjait Tóthné Kolmankó Diána, Budai Árpádné és Becze Gábor készítette fel.

Köszönjük még egyszer a résztvevő iskolák diákjainak és tanárainak a felkészülést, felkészítést. Találkozunk 2018-ban!

KÉPEK

Becze Gábor- történelemtanár

Mesemondó eredmény

A tankerületi mesemondó versenyen a felső tagozatosok versenyében Szokolai Nóra harmadik helyezést ért el. Felkészítő tanára: Budai Árpádné. Gratulálunk!

Befizetés

2017. december 4-5.
7:30-09 és 14-16 óráig

Napközi:
100% – 7350,-Ft
50% – 3675,-Ft

Menza:
100% – 4650,-Ft
50% – 2325,-Ft

Napok száma novemberben: 15 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

Tisztelt Szülők!

Kérjük Önöket, hogy az étkezés lemondását (amennyiben nem kívánják igénybe venni az iskolai étkeztetést) és az étkezés változtatásokat (napköziről-menzára, menzáról-napközire) szíveskedjenek előző hónap 25. napjáig jelezni a penzugynv@invitel.hu e-mail címen vagy személyesen az Önkormányzat pénzügyi osztályán.

A betegség, egyéb hiányzás miatti lemondásokat továbbra is a 30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

Idegen nyelvi verseny

Tankerületi idegen nyelvi versenyen 8. osztályos tanulóink III. helyezést értek el. A csapat tagjai: Várkonyi Kornélia, Bereck Máté, Papp Ádám és Simon Bence. Felkészítő tanáruk: Gere Szilvia. Gratulálunk nekik!

POK – Idegen nyelvi verseny

2017. november 23-án a Pannon Oktatási Központ nyolcadikosoknak rendezett tankerületi idegen nyelvi versenyt. Tanulóink egy kellemes, szórakoztató délutánt tölthettek el a gimnáziumban. Érdekes és színes országismereti feladatokat kaptak a gyerekek. Iskolánk csapata III. helyezést ért el.

Tagjai: Várkonyi Kornélia, Bereck Máté, Papp Ádám és Simon Bence.

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanár: Gere Szilvia

Tankerületi mesemondó verseny

Az idén 23. alkalommal ismét megrendeztük a tankerületi mesemondó versenyünket Nagyvenyimen.

Tizenkettő település tizenhét iskolájának (Adony, Besnyő, Daruszentmiklós, Előszállás, Hantos, Iváncsa, Mezőfalva, Nagyvenyim, Perkáta, Pusztaszabolcs, Rácalmás, Dunaújváros: Dózsa Gy. Ált. Isk., Széchenyi István Gimn., Vasvári P. Ált. Isk., Gárdonyi G. Ált. Isk., Szilágyi E. Ált. Isk., Móricz Zs. Ált Isk.) alsó és felső tagozatos 60 tanulójával utazhattunk a mesék különleges világába, mely mindig megörvendeztet Bennünket életkortól függetlenül.

Nagy örömmel hallgattuk a meséket, köszönjük a színvonalas mesélést, a kollégáknak és a szülőknek a felkészítést.

Eredmények:

1. osztály:

  1. Tórizs Alina, Mezőfalva
  2. Soha Noel, Perkáta
  3. Marczi Zsombor, Adony

2. osztály:

  1. Somogyi Angelika Kármen, Dunaújváros Gárdonyi Géza Ált. Isk.
  2. Simigla Szonja, Dunaújváros Vasvári Pál Ált. Isk.
  3. Benyovszki Máté, Besnyő
  • Különdíj: Stadler Csanád, Előszállás

3. osztály:

  1. Pálfi Attila, Iváncsa
  2. Gyönyörű Nimród, Pusztaszabolcs
  3. Vigházi Amina, Perkáta

4. osztály:

  1. Sztanoasz Izabel, Iváncsa
  2. Győri Jázmin, Adony
  3. Tóth Nimród, Mezőfalva
  • Különdíj: Farkas Luca, Előszállás

5. osztály:

  1. Fodor Sára, Rácalmás
  2. Takács Hanna, Mezőfalva
  3. Rácz Noémi, Perkáta

6-7-8. osztály:

  1. Nagy Ádám, Dunaújváros Széchenyi István Gimnázium
  2. Hujber Fanni Boglárka, Pusztaszabolcs
  3. Szokolai Nóra, Nagyvenyim
  • Különdíj: Csuka Bettina, Iváncsa

KÉPEK

Az én falum túramozgalom – 2. túra

A 70 év- 70 km elnevezésű túrasorozatunk második túrája november 10-én került megrendezésre, több, mint 100 résztvevővel. Az iskola udvarán örömmel figyeltük a gyülekező gyerekek sokaságát, akik csillogó szemmel hallgatták Németh László túravezetőnk ismertetőjét Nagyvenyim történetéről, a túra főbb állomásairól. Útba ejtettük a Nagyvenyimi Arborétumot, melyet a XVIII. század derekán létesítettek, ahol a védett fák mellett templomunkat illetve papneveldénket csodálhattuk meg. Túránkat folytatva eljutottunk a Nagyvenyimi Állami Erdőbe, ahol az őszi természet színei minden résztvevő korosztályt lenyűgözött. A túrázok rácsodálkoztak Nagyvenyim eddig nem látott titkos helyeire. A túra egészére jellemző volt a felszabadult hangulat.

Szántó Veronika Szófia: Számomra a túra nagyon izgalmas volt, hiszen mindenhol fák és bokrok szegélyezték utunkat.

Szántó Dorina Jázmin: Sok érdekes dolgot megtudtam Laci bácsitól. Tetszett, hogy olyan helyeken jártam ahol még sosem.

 Szücs Dóra: Sok titkos helyet fedeztünk fel közösen.

Dobai Balázs: Örültem, hogy sok osztálytársam részt vett a túrán. Tetszett, hogy olyan helyeket ismertem meg, melyeket eddig nem volt szerencsém.

KÉPEK

Koncz Magdolna 3. osztály vezetője

Pályaválasztási szülői értekezlet

Mint minden évben, idén is szinte az összes dunaújvárosi középiskola részt vett iskolánk hagyományos, novemberi pályaválasztási szülői értekezletén.

Fontos ez a délután mindenkinek.

A gyerekeknek, mert érzik, most tényleg ők vannak a középpontban, átérzik lassan a pályaválasztás felelősségét. Fontos a szülőknek is, hiszen itt az alkalom, hogy megerősödjön bizalmuk a választott középiskolában,vagy ha még nem döntöttek, most lehetőségük legyen a választásra.

A középiskolák pedig igyekeznek meggyőzni a szülőket és a gyerekeket, miért éppen őket válasszák a pályaválasztó diákok.

Minden középiskola vezetői szinten képviseltette magát, ez is mutatja, milyen komolyan veszik ezt az eseményt.

Bemutatkozott a Széchenyi Gimnázium, a Pannon Magángimnázium, a Bánki, a Dunaferr, a Kereskedelmi, a Hild, a Lorántffy és a Rudas középiskolák is.

A középiskolák vezetői elmondták, milyen fontos az, hogy a gyerekek komolyan gondolkodjanak el, milyen munkát végeznének szívesen, és ennek megfelelően válasszanak iskolát, mert a változtatás már nagyon nehéz lehet. Bemutatták azokat a lehetőségeket, melyeket iskolájuk biztosít az őket választó diákoknak.  Felhívták a figyelmet az érettségi utáni továbbtanulási lehetőségekre is. Tájékoztatták a szülőket és a gyerekeket az iskola elvégzése utáni elhelyezkedési lehetőségekről is.

Reméljük, ez a rendezvényünk segít meghozni azt a fontos döntést, mely előtt nyolcadikos diákjaink és szüleik állnak.

KÉPEK

Budai Árpádné 8.a osztályfőnöke

Idén is Bozsik foci – de MI IS AZ A BOZSIK FOCI?

Néha nekem, testnevelőnek se könnyű a különböző versenyrendszerek, versenykiírások között eligazodni, így nem meglepő, amikor különböző kérdésekre keresik a választ a kísérő szülők, ismerősök is a pálya szélén. Ezért most egy kicsit rendhagyó módú cikk írás következik.

Október 20-án és november 10-én vettünk részt a Bozsik Intézményi Labdarúgó Program két, őszi fordulóján, az I. és II. korcsoportos, azaz a 2007/2008-ban született diákokkal, illetve a 2009 vagy az utáni születési dátummal rendelkező kis focistákkal. Ami a legfontosabb, hogy nem keverendő össze az OTP Bank Bozsik-program Egyesületi-program és az Intézményi-program:

Az Intézményi-program célja:

  • a magyar labdarúgás utánpótlásbázis szélesítése, a gyermeklabdarúgás népszerűsítése
  • a közoktatási intézmények csapatai számára rendszeres játéklehetőség biztosítása
  • a tehetséges gyermekek felfedezése, figyelemmel kísérése, kiválasztása
  • a programba már bevont gyermekek hosszú távú megtartása
  • az egészséges életmódra-nevelés társadalmi céljai megvalósításának elősegítése
  • a Fair Play szellemiség és magatartásforma népszerűsítése, érvényre juttatása
  • a Grassroots Fesztivál foglalkoztatási és rendezvényforma országos kiterjesztése
  • a Magyar Labdarúgó Szövetség tevékenységének és támogatóinak népszerűsítése.

A Bozsik Intézményi Program legfontosabb szabálya az, hogy minden gyermek focizzon 70/90 percet szabadon, folyamatosan. Ezenkívül a labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségek az alábbiak:

Játékvezető (pályafelügyelő): A körzeti fesztiválokon a O., I., II. korcsoportokban nincs játékvezető,

GÓL – a pálya teljes területéről el lehet érni, gól után középkezdéssel indul újra a játék,

LES – nincs,

PARTDOBÁS – nincs, a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni, az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát, az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el,

SZÖGLETRÚGÁS – a sarokpontról történik, az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát a kapus a hazaadott (rúgott, dobott) labdát kézzel nem foghatja meg,

KIRÚGÁS – a kapus a félpálya vonalán nem juttathatja át közvetlenül a labdát: sem kirúgáskor, sem játék közben ha az ellenfél térfelén ér földet a labda, a felezővonalról közvetett szabadrúgást végez el a másik csapat,

SZABÁLYTALANSÁG – szabadrúgás következik, az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek,

BÜNTETŐ – büntetőterületen belüli szabálytalanság esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 7 méterre van,

CSERE – bármikor lehet, cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással, a lecserélt játékos visszacserélhető a cserejátékosok az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál – a saját kapu oldalán helyezkednek,

TÉRFÉLCSERE – nincs,

FELSZERELÉS – gumi-, műanyag stoplis vagy torna (edző) cipőben lehet, „éles” fém stoplis cipőben játszani tilos!

Gondoskodni kell a csapatokkal érkező szurkolók, hozzátartozók kulturált és biztonságos elhelyezéséről. A játéktér megfelelő módon különüljön el a szurkolóktól. Biztosítani kell, hogy a pályán kizárólag a mérkőző csapatok/fesztivál résztvevői és az edzők, csoportvezetők legyenek. Mindenki más a lelátón, a korláton kívül tartózkodjon.

Felhívják a résztvevő gyerekek-, csoportvezetők-, szülők-, és hozzátartozók figyelmét, hogy a rendezvényen a Fair Play szellemiséget figyelembe véve járjanak el, azaz sportszerűen játszanak, vigyázzanak a saját-, és a társaik testi épségére. Mindenki sportszerűen szurkoljon, viselkedjenek tisztelettel egymás iránt.

Lehetőség szerint a körzeti rendezvények az OTP Bank Bozsik-program Egyesületi-programban résztvevő sportszervezetek létesítményeinek igénybevételével kerülnek megrendezésre. Ezekre a grassroots fesztiválokra/tornákra a körzeti szervező hívja meg a helyi labdarúgó egyesület képviselőit, a futball nagyköveteket, a helyi támogatókat, a sajtó képviselőit, stb.

Az első (őszi) körzeti Grassroots fesztiválokon/tornákon nincs központi díjazás. A tanévben minden regisztrált gyermek motivációs ajándékot kap. Minden gyermek ajándékot és emléklapot kap. A Grassroots Fesztiválon résztvevő összesgyermek (ovi, I., II. korcsoport) díjazásban részesül.

A körzeti rendezvények (alaptorna/fesztivál) lezárásaként azokat a gyerekeket, akik a Fair Play szellemiségükkel példát mutattak, Fair Play Különdíjjal jutalmazzuk. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó gyerekek korosztályonként különdíjat kapnak.

Megyei döntő nincs. Az országos tanévindító-, és tanévzáró fesztiválon minden korcsoportban meghívással vehetnek részt a jelentkezők közül kiválasztott intézmények csapatai (torna), a regisztrált gyerekek (grassroots fesztivál).

Összegzésként elmondható, hogy egy valóban gyermek- és játékközpontú rendezvény az OTP Bank Bozsik-program Intézményi-program, melyben a gyerekek teljesítménykényszer nélkül mutathatják be az addig tanultakat a labdarúgás terén.

A nagyvenyimi fiatalok minden alkalommal kitettek eddig magukért és önfeledt, szórakoztató játékkal hálálták meg a programban való részvételt. Szalavics Eszter tanító néni, Czuczor Zsolt és jómagam minden alkalommal büszkék vagyunk csapatainkra.

KÉPEK

Csikós Nagy Norbert – testnevelő

Szakképzési napon jártunk

November 10-én, pénteken a két 8. osztály a városba kirándult a Dunaferr Szakközépiskolába, a Szakképzés Napjára.
Nagyon sok pályaválasztás előtt lévő társunk volt kíváncsi erre a középiskolára, éppen ezért nagyon nehezen lehetett bejutni oda, ahová szerettünk volna. Voltak színpadi műsorok, de mi nem ezért mentünk oda. Az iskolákban tanuló diákok segítettek eligazodni, ha kérdésünk volt feltehettük.
A Lorántffy iskola rajzait nézhettük meg, ugyanitt lehetett beöltözési versenyen részt venni, illetve volt újraélesztési lehetőség is. A Bánki iskola idegen nyelvi feladatokat kínált.
A Rudasnál pályák voltak, ahol, ha végig mentünk, a végén ajándékot kaptunk. A Hildesek munkadarabokat készítettek. A Dunaferr Iskola bemutatóját sajnos nem találtuk, pedig nagyon meg szerettük volna nézni. Vidékről Pusztaszabolcs képviselte magát, és különféle tejtermékeket lehetett megkóstolni. Sajnos csak ez az iskola volt vidékről pedig több iskolát szívesen megnéztünk volna.
Délután koncertek, előadások voltak.
Jól éreztük magunkat, jó volt, hogy találkozhattunk más iskolában tanuló barátainkkal, ismerőseinkkel. Örülünk, hogy elmehettünk, és reméljük, hogy sok hasznos tapasztalatot szereztünk!

8. b osztály

Egyéni továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadás

A korábbi évek gyakorlatához híven 2018 januárjában megkezdjük az egyéni továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadást a 7. osztályos tanulóknak és szüleiknek.

Fontos tudnivalók:

  • A továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadásról szóló ismertető a mellékletben található Jelentkezési lap 2. oldalán olvasható. Ezért kérjük, a jelentkezési lap mindkét oldalát fénymásolják le, így adják át a tanulóknak és szüleiknek.
  • Szolgáltatásunk térítésmentes.
  • A továbbtanulási pályaválasztási tanácsadás behívással intézményünkben, illetve kiszállással történik.
  • A mellékelt adatlap kitöltése nem kötelező, de ajánlott, ezzel segítik munkánkat.

Kérjük, hogy az osztályfőnöki óra, szülői értekezlet keretében tájékoztassák a tanulókat és szüleiket a lehetőségekről.
A továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadás iránti igényt a mellékelt Jelentkezési lap kitöltésével lehet jelezni.
Az összegyűjtött jelentkezési lapokat és lehetőleg az adatlapokat legkésőbb 2017. december 15-ig szíveskedjenek eljuttatni az alábbi címre:

Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat továbbtanulási, pályaválasztási csoportja
8000 Székesfehérvár, III. Béla király tér 1.

Segítő együttműködését köszönöm!

Kapcsolódó, letölthető dokumentumok:

[pamd target=”_blank”]

Tisztelettel:
Ulicza Henriette
főigazgató-helyettes

Pályaválasztási nap

2017. november 14-én elmentünk a Dunaújvárosi Egyetemre, ahol minden középiskolát bemutattak. A középiskolákban tanuló diákok sokat meséltek nekünk az iskolájukról. Ott volt például: a Hild, a Széchényi, a Pannon, a Bánki, és a Lorántffy Szakközépiskola. Az is nagyon tetszett, hogy a diákok maguktól odajöttek hozzánk, és beszéltek az iskolájukról, illetve mi is odamehettünk, és bármit megkérdezhettünk tőlük, ami csak eszünkbe jutott! Nagyon jó volt ez a nap, mert sok érdekes és hasznos információt tudtam meg olyan iskolákról, amik érdekeltek! Az is tetszett, hogy minden iskola hozott valamit bemutatni, amit ki lehetett próbálni! Lehetett hazahozni magunkkal különböző szórólapokat, amin az iskola fontos adatai és pontos leírása volt.

Szerintem ez a nap egy nagyon jó dolog, mert így a 8.-as gyerekek könnyen tudnak iskolát választani, meg már azt is el fogják tudni dönteni, hogy mik szeretnének lenni, ha nagyok lesznek.

Ez a nap hasznos nap volt a számomra, mert így már biztosan ki tudom választani, vagy legalábbis már van elképzelésem, hogy hová szeretnék menni továbbtanulni!

KÉPEK

képek forrása: duol.hu – Zsedrovics Enikő

Pók Alexandra 8. b osztály

Középiskolai technika óra

2017. november 8.-án, szerdán a Hild Szakközépiskolából érkeztek iskolánkba végzős diákok technika órát tartani nekünk. Meséltek az iskoláról, és arról, hogy miért érdemes oda menni továbbtanulni. Az órán az ács szakmához kapcsolatos dolgokat készítettünk: fából készült madáretetőt és gyertyatartót, amit a Hildes diákok segítettek nekünk elkészíteni, majd ezeket később hazavihettük. Megtekinthettük egy háznak a szerkezetét, alaprajzát is. Az órán jól éreztem magam, jó volt együtt dolgozni, és új dolgokat tanulni!

KÉPEK

Rauf Csenge Réka 8.a osztály

10. Mezőföldi Mikulás Teljesítménytúra

Tökbuli az iskolában

Minden évben az őszi szünet előtti napon Tökbulit szervezünk a 8. osztályosok vezetésével. Idén is nagyon jól sikerült ez a rendezvény. Volt minden, ami a jó hangulathoz elengedhetetlen: finom sütik, üdítők, tombola, játékbarlang, tánc és természetesen félelmetes jelmezek.
Örülünk, hogy sokan eljöttek és együtt töltötték velünk ezt délutánt.
Budai Árpádné és Góczánné Renyák Éva 8. osztályok vezetői

Szabadidős tevékenység

Munkában a 3. osztályosok 🙂

Házi mesemondó verseny eredmények

Házi mesemondó verseny eredmények:

1. osztály:

1. helyezett Hanol Zita
2. helyezett Lantai Panna
3. helyezett: Fister Kamilla Flóra
2.osztály:
1.helyezett: Bernáth Boglárka
2.helyezett: Birgány Virág
3. helyezett: Fábián Vince
Különdíj: Kende Vivien, Kovács Dóra

Hittanos szülői értekezlet

Tisztelt Szülők!

2017. november 15-én 17 órától római katolikus hittanos szülői értekezletet tartunk a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolában. Megjelenésére számítunk.

Tisztelettel: Kristofory Valter plébános, és Kiss Csaba Gábor hitoktató

Hej, Rákóczi, Bercsényi!

Hétfőn reggel Nagy Csaba tárogatóművész előadásán vettek részt a 4. és az 5. osztályos tanulók. A tárogató a 16. században, a török hódoltság idején különösen közkedvelt hangszer volt. Ezen a hangszeren nótákat szólaltatott meg az előadó. Továbbá a Rákóczi szabadságharc idejéből érdekes történeteket hallhattunk.

KÉPEK

Rédei Zita 4. b osztályfőnöke

70 ÉV 70 FA – NAGYVENYIMÉRT

Kedves Szülők!

Kérjük mindazok visszajelzését, akikre számíthatunk ezen a délelőttön. Köszönjük!

Szeretettel hív és vár mindenkit Nagyvenyim Nagyközség Önkormányzata az intézményeivel, a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolával, a Szent Bernát Arborétum Alapítvánnyal, az Erdőjárók Klubja Természetbarát Egyesülettel és a Nagyvenyim és Térsége Fejlesztéséért Egyesülettel

„70 ÉV – 70 FA NAGYVENYIMÉRT”
címmel
KÖZÖSSÉGI FAÜLTETÉSÉRE

a település önállóságának 70. jubileumi évében megtartott környezetvédelmi rendezvénysorozathoz kapcsolódóan.

Időpont:
2017. november 11. (szombat)
reggel 8.00 órától

Helyszínek:

  • a Szent Bernát Arborétum (parktakarítással egybekötve) és
  • a település központja (iskola területén, a polgármesteri hivatal környékén és a Ligetben)

A fákat és az ültetőgödrök kialakítását az önkormányzat ingyenesen biztosítja. Az ültetés tájépítészeti terv alapján történik, a hozzá szükséges szerszámokat kérjük, hozzák magukkal! A beültetéshez szükséges víz a Rendházból és a hivatalból vételezhető.

A kiültetett fák az önkormányzatnak nyújtott 5000.- Ft-os, kötelezettségvállaláshoz kötött adománnyal örökbe fogadhatók!

Kérjük jelezzék felénk, ha szeretnének fát ültetni, vagy örökbe fogadni!

Jelentkezés: 25/506-220, 25/507-460, 30/9912937, venyimtitk@invitel.hu, muvhaznagyvenvim@gmail.com

Az örökbefogadók nevét az ültetést követően kis táblácskán megjelöljük. Faültetési akciónkhoz természetbeni és pénzbeli felajánlásokat az önkormányzat köszönettel fogad.

Bankszámlaszámunk: 11736037-15361442

Szeretettel várunk minden dolgos, segítő kezet!
Tegyünk együtt lakóhelyünk környezetéért!

Közösségi faültetés a facebookon

Iskolánk novemberi programjai

Október 23.

„1956 története nemcsak forrongás és harc volt, hanem az elmúlt 100 év legnagyobb boldogsága is. Maga a mennyország volt az a 10 nap is. Jó volt Magyarországon élni, jó volt magyarnak lenni. Így maradjanak meg emlékezetünkben ezek a napok! A balsorssal tépő történelmi idők közepette meleg sugárzás és fénylés.”

(Gosztonyi Péter: Föltámadott a tenger)

2017. október 20-án emlékeztünk a forradalom eseményeire. Fellépő tanulóink és iskolánk énekkara méltó műsorral ünnepelte azokat, akik életüket áldozták a nemzet szabadságáért.

KÉPEK

Gere Szilvia – Hagyományok és művészetek munkaközösség

Környezetvédelem! Tegyünk érte! – Túra

Az Erdőjárók Egyesülete, a Művelődési Ház, az Önkormányzat és az Iskola közös kezdeményezésére a környezetvédelmi hétvégén indítottuk útjára Az én falum Nagyvenyim túrasorozatot. Fontosnak tartottuk mindnyájan, hogy ismerjük meg környékünk szépségeit, óvjuk a természetet, vegyük észre ki az, aki nem vigyáz rá, szemetel. Akkor talán felnőttként sem jut eszünkbe kitenni a határba háztartási hulladékainkat, törmelékeinket és képesek leszünk figyelmeztetni, elgondolkodtatni mindazokat, akik ezt megteszik.
A túramozgalom alatt 7 alkalommal 70 km utat teszünk meg, csatlakozva ezzel a 70 éves Nagyvenyim jubileumi eseménysorozatához. Ezen a hétvégén gyönyörű időben 104 ember követte Németh László túravezetőt, hogy megismerjük Csirib névre hallgató völgyet és Nagyvenyim külterületét. Elfáradtunk, de a gyönyörű őszi erdőben igazi aktív kikapcsolódásban volt részünk.

KÉPEK

Kundra Lászlóné​

Környezetvédelem! Tegyünk érte!

Környezetvédelmi napokat rendezett Nagyvenyim önkormányzata október második hétvégéjén, amibe iskolánk két rendezvénnyel is bekapcsolódott. Péntek délelőtt minden osztályunknak jutott feladat az iskola és annak környékének rendezésében. Virágot ültettünk az emlékparkban, gereblyéztünk, szemetet szedtünk és kigazoltuk a lassan növekvő bokrok tövét az iskola udvarán. A nagyobbak összegereblyézték a faleveleket és felszedték a szemetet a ligetben, a kiserdőben, az Altomünster parkban és a kinti játszótéren. Rendet raktunk a Kamasztanyán és átültettük a cserepüket kinövő növényeket. A diákok többsége komolyan vette a feladatot, jól éreztük magunkat ezen a délelőttön.

Atléták sikere – IV.

A nyáron és ősszel rendezett országos atlétika bajnokságon kiemelkedő teljesítmény nyújtott Wéber Róbert. Felkészítő tanára: Budai Árpádné.

Atléták sikere – III.

A nyáron és ősszel rendezett országos atlétika bajnokságon kiemelkedő teljesítmény nyújtott Hekele Dániel. Felkészítő tanára: Budai Árpádné.

Atléták sikere – II.

A nyáron és ősszel rendezett országos atlétika bajnokságon kiemelkedő teljesítmény nyújtott Rauf Pál. Felkészítő tanára: Budai Árpádné.

Atléták sikere – I.

A nyáron és ősszel rendezett országos atlétika bajnokságon kiemelkedő teljesítmény nyújtott Balogh Mátyás. Felkészítő tanára: Budai Árpádné.

A nagyvenyimi atléták sikerei

A nagyvenyimi iskola ifjú atlétái nyáron sem pihentek. Szorgalmasan készültek az őszi versenyekre. Kitartó munkájuknak meg is lett az eredménye. Először szeptember 22-én Veszprémben a Sport XXI Közép-Dunántúli Régiójának pályaversenyén remekeltek. Legeredményesebben Hekele Dániel szerepelt, aki a 60m síkfutásban arany, távolugrásban pedig ezüstérmet szerzett. Két második hellyel büszkélkedhetett Wéber Róbert, 60m futásban és távolugrásban is ezüstérmes lett. Bátor futással és nagyszerű idővel Rauf Péter Pál 1000m-es síkfutásban diadalmaskodott, így az ő nyakába is aranyérem kerülhetett. Balogh Mátyás pedig kislabdahajításban szerzett szépen csillogó ezüstérmet.

Október 7-én még rangosabb versenyen szerepeltek a venyimi gyerekek. A gyermek korosztály legjelentősebb versenyén, Budapest Nyílt Gyermekbajnokságán szintén kiváló eredményeknek örülhetett a nagyvenyimi csapat. Wéber Róbert 60m-es síkfutásban nagyszerűen küzdve első helyezést szerzett!Távolugrásban pedig az utolsó kísérletével egyéni csúccsal ezüstérmes eredményt ért el. Így Robi a Budapesti Ikarus SE atlétikai centrumában kétszer is a dobogóra állhatott.

Ezen a versenyen is kiváló teljesítményt nyújtott Hekele Dániel. Daninak volt a legnehezebb dolga, hiszen ő fiatalabbként a gyermek korosztály legidősebb évfolyamával versenyzett együtt. 60m-es síkfutásban így is a B döntőbe verekedte be magát. Távolugrásban pedig a korosztályában kiemelkedő eredménynek számító 438 cm-es ugrással negyedik helyezést szerzett.

Kiválóan helyt állt Balogh Mátyás is, távolugrásban egyéni csúcsot ugrott, kislabdadobásban és távolban is a nagyszámú indulók között a középmezőnyben végzett.

A nagyvenyimi lányokat ezen a versenyen Hamar Virág képviselte. Virág csak most kezdte a rendszeres edzéseket, de szépen helyt állt távolugrásban, kislabdahajításban pedig 4. helyet ért el.

A nagyvenyimi gyerekek kiváló eredményeinek értékét az is növeli, hogy az ország legnagyobb egyesületeinek versenyzői között is nagyszerűen helyt állnak. Felkészítő pedagógusuk: Budai Árpádné.

KÉPEK

Befizetés

2017. november 6-7.
7:30-09 és 14-16 óráig

Napközi:
100% – 8820,-Ft
50% – 4410,-Ft

Menza:
100% – 5580,-Ft
50% – 2790,-Ft

Napok száma novemberben: 18 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

Tisztelt Szülők!

Kérjük Önöket, hogy az étkezés lemondását (amennyiben nem kívánják igénybe venni az iskolai étkeztetést) és az étkezés változtatásokat (napköziről-menzára, menzáról-napközire) szíveskedjenek előző hónap 25. napjáig jelezni a penzugynv@invitel.hu e-mail címen vagy személyesen az Önkormányzat pénzügyi osztályán.

A betegség, egyéb hiányzás miatti lemondásokat továbbra is a 30/991-2941 telefonszámon vagy a penzugynv@invitel.hu e-mail címen lehet megtenni.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy lehetőség van átutalással fizetni az étkezés díját. Ennek választásáról írásban kell nyilatkozni az Önkormányzat pénzügyi osztályán október 27-ig.

Megemlékezés az aradi vértanúkról

Október 6-án a 6. b osztály színvonalas műsorával emlékeztünk meg az aradi vértanúkról.

KÉPEK

2017. 10. 04. Országos könyvtári napok

2017.10.04-én a könyvtárban az Országos Könyvtári Napok keretében mesedélutánt tartottunk a gyerekeknek. Az óvodából és az iskolából is több csoport jött el hozzánk. Pável István mesemondó, meseterapeuta volt a vendégünk, aki csodálatos meséivel magával ragadott gyereket, felnőttet egyaránt. A mesékbe bevonta a gyerekeket is, akik nagyon élvezték többek közt a „kőleves főzést” és a „Rátóti csikótojás” kiköltését. Sokan sajnálták, hogy vissza kellett menniük az iskolába, óvodába, többen közülük siettek vissza, hogy még itt érjék Istvánt, aki szívesen mesélt még nekik néhány mesét. Talán nekik is örömet okozunk azzal, hogy adventi játszóházunkban (december 10-én délután) ismét vendégül hívtuk. Kellemes délutánt töltöttünk el együtt. A Könyvtári Napok folytatásaként pedig klubtagjainknak szerveztünk egy kis közös összejövetelt, aminek központi témája az alkotás öröme volt. Vendégeink voltak a kreatív klubjaink és a nyugdíjas klub tagjai. Megosztották egymással a tapasztalataikat, örömeiket, és meghívták egymást a klubfoglalkozásaikra. Rendezvényünk költségeihez 10000 Ft támogatást kaptunk a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtártól, amiből különleges színes ceruza készleteket vásároltunk. Kis mesehallgatóink az ezerféle színnel szebbnél szebb rajzokat készítettek a mesékről.

KÉPEK

Állatok világnapja

Az állatok világnapja alkalmából közel 100 gyermeki rajzot nyújtottak be tanulóink. Ebből 26 alsós gyermeket díjaztunk, melyek aulánkat díszítik. A színes rajzok bemutatták, az alsósok hogyan látják az állatvilágot.

1. osztály:
Vass Adrienn, Hanol Zita
Márton Fanni, Fister Kamilla Flóra
Szabó Mira, Kovács Patrik

2.a :
1. Németh Levente
2. Kováts Máté
3. Sohajda Barna

2. b:
1. Kende Vivien
2. Birgány Virág
3. Bernáth Boglárka
Különdíj: Simon Szilvia

3.a :
1. Pillmann Gréta
2. Domokos Lili Fanni
3. Nagy Erik

3.b:
1. Hengl Panna
2. Nagy István Zoltán
3. Szántó Dorina Jázmin

4.a:
1. Simon Dávid
2. Marosi Valentina
3. Császár Levente

4.b:
1. Badacsonyi Flóra
2. Mászáros Petra
3. Varjas Liliána
Különdíj: Kovács Emese

KÉPEK

Tegyünk együtt a környezetünkért!

Kutatók éjszakája

Szeptember 29-én, pénteken Budapestre utaztunk a Műszaki Egyetem előadásaira. Nekem minden nagyon érdekes volt, mert először voltam itt az iskolával. Már az egyetem hatalmas termei is nagyon tetszettek. A fizikai előadások is érdekes volt, de a kémiai rész jobban tetszett, mert kevesebbet beszéltek, többet és látványosabbat mutattak. A Vandegráf generátorra helyezett konfettit magasba szórta, a lufira tett 120 fokos hidrogéntől a lufi megszilárdult, majd eltörött. Nagyon érdekes volt, amikor összekevertek anyagokat, amik váltogatták a színűket. A légmeghajtású kocsi is nagyon tetszett. Érdekes volt ez a délután, de nagyon elfáradtunk.

KÉPEK

Berczi Melinda és Császár Zsófia 7. osztályos tanulók

Őszi túra a Vértesben

A hagyományosan megrendezésre kerülő őszi túránk idén sem maradt el. Czimmer Éva és Varga János jól megszervezett munkájának köszönhetően lehetőségünk nyílt teljesíteni a csókakői kéktúrát. Túránkat a Vértes-hegység szívében található bájos településről ( Gánt) kezdtük meg. Túránk elején aggódva kémleltük az eget, hiszen esőt ígértek, de szerencsénkre az időjárás nekünk kedvezett. A környék izgalmas és látnivalókban igazán gazdag. A szép tájak, az érintetlen természet minden túrázót lenyűgözött. Csodálhattuk az őszi színekben pompázó fákat, bokrokat, néhol a fűben rátaláltunk egy-egy őszikére, melynek lila színe a tavaszt idézte számunkra. Rácsodálkozhattunk néhány állatnyomra is. Túránk végéhez közeledve felkapaszkodhattunk egy igencsak meredek kiépített lépcsőn, mely a Vértes déli letörésének kis szirtjén álló impozáns, gótikus Csókakői várhoz vezetett. Túránkat a vár parkolójában fejeztük be, ahol a jól megérdemelt kürtöskalács várt Minket.

KÉPEK

Koncz Magdolna 3.b osztály tanítója

A Zenei Világnap

1975-ben Yehudi Menuhin világhírű hegedűművész az ENSZ Nemzetközi Zenei Tanácsának elnökeként szolgalmazta a zenei világnap életre hívását.
Hivatalos dátumaként október 1-jét jegyezzük.
Ezen a napon világszerte több koncert, hangverseny, zenei program zajlik egyszerre, hogy még szélesebb körben terjedjen a zeneművészet.
Iskolánk alsó és felső tagozata egy-egy dal közös eléneklésével ünnepelte a Zenei Világnapot.

KÉPEK

Hartyányi Edit 5. a osztályfőnöke

Becsengettek

2017. 10. 07. Dunaújvárosi Hírlap

70km a 70 éves Nagyvenyimen és környékén

Az én falum túramozgalom

70km a 70 éves Nagyvenyimen és környékén

 Ismerd meg Nagyvenyimet és környékét!
Jelentkezés és túraigazoló lap átvétele a kijelölt helyeken.

További részletek

Iskolánk októberi programjai

Családi délután

Nagyon vártuk a családi délutánt, ahol szülők, gyerekek és pedagógusok együtt állták körül a születésnapi tortát, amellyel Kossuth Lajosra emlékeztünk. Kis műsor után kezdődhetett a játék, a szórakozás. Kötélhúzás volt a legnépszerűbb, ahol mindenki legalább egyszer a győztes csapatba kerülhetett. A tanár, szülő-diák-foci meccset végigszurkolva, elmondhatjuk, hogy mindenki győztes volt ezen a délutánon. Jövőre megismételjük!

KÉPEK

Sulihét második napja

A tavalyi évben iskolánk Ökoiskola címet nyert el, így ennek jegyében tartottuk a sulihét második napját. Zöldnapnak neveztük, mert mindenki zöld pólóba jött suliba, és próbáltuk autómentessé tenni a napot. Tehát sokan kerékpárral vagy gyalog érkeztek, mert erre kértük a szülőket is. Kiselőadásokat tartottunk, az alsósok a természetvédelemmel kapcsolatos kisfilmeket néztek. Gyakorlatban pedig KRESZ pályán gyakoroltuk a szabályokat. Itt egész délelőtt eljátszottunk volna. De azért vártuk a délutánt, hiszen családi nappal zártuk a sulinapokat.

KÉPEK

Sulihét első napja

Ezen a napon Kossuth Lajosról szóló ismereteinket bővítettük szórakoztató és játékos formában. Az elméleti feladatok mellett megfért az ügyesség, az erőnlét és a sport is. Izgalmas napot töltöttünk az iskolában.

KÉPEK

Kossuth-nap

Iskolánkban több évtizedes hagyomány már a sulihét, aminek egyik meghatározó programja a Kossuth-nap. Ebben a tanévben a 4.a osztályosok nagyon szép műsora után avattuk az elsősöket. Nekünk mindig nagyon tetszett, amikor a 8. osztályosok patronálták a kicsiket és alig vártuk, hogy ránk kerüljön a sor. Most, hogy végre mi lettünk a legnagyobbak, miénk lett ez a feladat. A két osztály minden tagja nagy izgalommal várta ezt a napot. Senki sem felejtette otthon a sulipólóját, hiszen akkor, hogyan is állhattunk volna példaképként a kicsik elé. A műsor után feladtuk rájuk a Kossuthos-pólót, majd kézen fogva körbesétáltunk a tornateremben és mindenki tapsolt bennünket. Azután következett a fényképezés az iskolazászló előtt, ami alatt olyan fegyelmezettek voltak a legkisebbek és a legnagyobbak, hogy az igazgató néni meg is dicsért Bennünket, és arra kért, ilyenek legyünk egész tanévben.

KÉPEK

8.a és 8.b osztály tanulói

Befizetés

2017. október 2-3.
08-10 és 14-16 óráig

Napközi:
100% – 9310,-Ft
50% – 4655,-Ft

Menza:
100% – 5890,-Ft
50% – 2945,-Ft

Napok száma októberben: 19 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

 

Csókakői vár és a Vértes hegység

Csókakői vár és a  Vértes hegység

Szeptember 30-án, szombaton

Vértes hegység. túra :
Útvonal: Gánt – Juh-völgy – Géza-pihenő – Korcsmáros-domb – Határ-nyiladék – Vár-völgy – Csókakő A túra hossza: 17 km, szintemelkedés: 350 m

Indulás: 2017. 09.30. (szombat)  8:00 óra az iskola elől

A túra költsége: 1500 Ft/fő

Befizetés:Czimmer Éva tanárnőnél

Varga János – kiváló túrázó, túravezető

Kutatók éjszakája

KUTATÓK ÉJSZAKÁJA – 2017. 09. 29.

Előadások  BUDAPESTEN, a MŰSZAKI EGYETEMEN

Hetedikesek és nyolcadikosok!

  • Ez nem csoda. Ez KÉMIA!
  • Semmi varázslat, csak fizika
  • Nagy feszültség – nagy áram!

UTAZÁS:  busszal
KÖLTSÉG: 1800 Ft
JELENTKEZÉS: Czimmer Éva tanárnőnél

2017/2018 – Balesetbiztosítás

Tisztelt Igazgató Asszony!

Tájékoztatom, hogy a nemzeti fejlesztési miniszter mint a Magyar Állam képviselője a Groupama Biztosító Zrt.-vel , az általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló 119/2003. (VIII. 14.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Korm. rendelet) meghatározott balesetbiztosítási szerződést kötött.

A Korm. rendelet 1.§- a értelmében baleset-biztosításban részesül minden Magyarország területén állandó lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár 3. életéve betöltésének napjától, 18. életéve betöltésének napjáig.

Kérem, hogy az Ön által vezetett tankerületi központ illetékességi területén lévő köznevelési intézmények vezetőinek hívja fel a figyelmét a biztosítási jogviszonyra vonatkozó rendelkezésre és a pedagógusok − a helyben szokásos módon −tájékoztassák a szülőket.

A biztosító által kiadott ügyfélszolgálati lista.

Üdvözlettel:
Pánczél János mb. főosztályvezető-helyettes úr

Sulihét

SULI HÉT szeptember 20- 22-ig

alsósok

Szeptember 20. (szerda):

6:00-16:30 Papírgyűjtés Kérjük a papírokat összekötni, (PET palackokat nem tudunk átvenni) délelőtt tanulás, ebéd, a szokott rendben

13:30-14:45: Ki Mit Tud?

Szeptember 21. (csütörtök):
KOSSUTH NAP

8:00 – 11:50 Elsősök avatása  Sulipóló kötelező, Kossuth vetélkedő Játékos sportversenyek, közös futás. Sportfelszerelést is hozzanak!

11:40 -től ebéd a szokott rendben

13:45 -15:00 kézműveskedés, uzsonna

Szeptember 22 (péntek):
ZÖLD NAP

8:00 -.11:40 7 próba, Öko óra Sportfelszerelést is hozzanak! Ebéd a szokott rendben. Ezen a napon a gyerekek ebéd után hazamehetnek.

15:00 Családi délután (Fellépnek az elsősök, Ki Mit Tud? nyertesei, Szülinapi torta)

16:30  Tanár – diák,tanár-szülő meccs (előre kérnénk a  szülők jelentkezését)

18:00 zárás Várjuk a szülőket egy kis beszélgetésre, játékra.

Ebben a három napban szakkörök nem lesznek.

felsősök

Szeptember 20. (szerda):

6:00-16:30 Papírgyűjtés Kérjük a papírokat összekötni, (PET palackokat nem tudunk átvenni) délelőtt tanulás, ebéd, a szokott rendben

Szeptember 21. (csütörtök):
KOSSUTH NAP

8:00 – 11:15 Elsősök avatása  Sulipóló kötelező, Kossuth vetélkedő, Suligyűlés, Játékos sportverseny   Sportfelszerelést is hozzanak!

11:15 -től ebéd

14:00 -16:00 Kossuth kupa, Futás, kézi ill. foci, Sportfelszerelést hozzanak!

Szeptember 22 (péntek):
ZÖLD NAP
Gyere zöld pólóban és biciklivel, rollerrel!

8:00 -.11:15 Kresz, Szupercsapat versenyek. Sportfelszerelést is hozzanak!

11:15 ebéd

15:00 Családi délután (fellépnek az elsősök, Ki Mit Tud? nyertesei, Szülinapi torta)

16:30 Tanár – diák, tanár-szülő meccs (előre kérnénk a  szülők jelentkezését,

18:00 zárás – Várjuk a szülőket egy kis beszélgetésre, játékra.

Napközi lesz, szakkörök elmaradnak mindhárom nap

Iskolánk szeptemberi programjai

Elkezdődött a tanév

 

KÉPEK

Tanévkezdés

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola hirdetése a tanévkezdésről

PÓTVIZSGA

2017. augusztus 22. kedd 8:00 óra

Napközi és menza befizetése

Befizetés augusztus 29-én 9-15 óráig tankönyvosztás alatt az iskolában.

Augusztus 28-án 8-10 óráig a hivatalban azoknak, akik a hosszú sorban állást szeretnék elkerülni.

Pótbefizetés augusztus 30-án 15-16 óráig a hivatalban.

  • teljes szeptember havi napközi:       20 x 490 Ft = 9.800 Ft
  • teljes szeptember havi menza:         20 x 310 Ft = 6.200 Ft

Csak érvényes gyermekvédelmi támogatási határozattal tudjuk az ingyenességet biztosítani. Az 50% és 100%-os támogatottság megszerzéséhez kérjük, az igazolásokat augusztusban előre leadni a polgármesteri hivatal pénzügyi osztályán.

A tankönyvek kiosztása

2017. augusztus 29- én kedden 9-15 óra között az iskola aulájában.

  • A tankönyvek átvételére csak a szülő vagy a tanuló jogosult, mivel átvételi elismervény aláírása kötelező.
  • Akadályoztatás esetén vegye fel a kapcsolatot az osztályfőnökkel.
  • A tankönyvek minden évfolyam számára ingyenesek, de tanév végén leadandók.

Az énekkarosokat és az elsősöket próbára várjuk

  • 2017. augusztus 28-án hétfőn 10:00-10:30 óráig
  • 2017. augusztus 29-én kedden 10:00-10:30 óráig

Tanévnyitó ünnepély

2017. augusztus 31- én csütörtökön 17:00 órakor az iskola tornatermében.

Ünnepi megjelenés (fehér felső, sötét szoknya vagy nadrág) kötelező!

Az ünnepély pontosan kezdődik. Kérjük, időben érkezzenek!

Első tanítási nap

2017. szeptember 1. péntek

Ezen a napon minden osztályunk 11 órakor végez. A délelőttöt az Arborétumban töltjük.
Ebéd, napközi nem lesz, tízórait hozzanak.

Az 1. osztályosok szülői értekezlete 2017. szeptember 1-jén 14 órakor kezdődik.

A FELSZERELÉSEK JEGYZÉKE:

a honlapon, a dokumentumtárban megtalálható.

Nyári ügyelet

Ingyenes tankönyvellátás kiterjesztése

A Kormány az 1265/2017. (V.29.) Korm. határozata értelmében a 2017/2018. évi tanévben az ingyenes tankönyvellátást egy ütemben vezeti be az 5-8. évfolyam tanulói számára. Az államilag ingyenes tankönyvek tartós tankönyvként kezelendők, tehát azokat az iskolai könyvtár állományába nyilvántartásba kell venni, és azokat az utolsó tanítási napon a tanulók kötelesek visszaszolgáltatni az iskola könyvtárának. Ez alól kivételt képeznek a munkafüzetek, valamint az 1-2. évfolyam összes tankönyve.

Ők ballagtak

Tablóképek, elballagott diákjaink

Évzáró 2016/17

KÉPEK

Iskolanap az ÖKO jegyében

KÉPEK

Bolondballagás

KÉPEK

Ne FELEJTSD!

Június 20. Kedd:

16 óra
Balatoni tábor szülői értekezlete

17 óra
Tanévzáró ünnepély

Körzeti versmondó verseny

Idén Mess Krisztián 4. a. osztályos tanulónk különdíjas lett a Móricz Zsigmond Általános Iskolában megrendezett körzeti versmondó versenyen. A színvonalas versenyben szavalt még  Komáromi Izabell 4. b. osztályos tanulónk is. Felkészítő tanár: Batha Józsefné. Gratulálunk!

Körzeti helyesírási verseny

Sikeres volt az körzeti helyesírási versenyen való részvételünk. Iskolánkat Kiss Dorottya  és Kuminka Zsófia képviselte. Kiss Dorottya 4. a. osztályos tanulónk második helyezést ért el az Arany János Általános Iskolában tartott versenyen. Felkészítő tanár: Batha Józsefné. Gratulálunk!

Iskolánk júniusi programjai

Megyei matematika verseny eredmény

Pados Attila Botond harmadik helyet szerzett Székesfehérváron a 2. osztályosok megyei matematika versenyén. Gratulálunk neki!

Madarak és fák napja

A madarak és fák napjának célja, hogy különböző megemlékezésekkel, rendezvényekkel a társadalom, különösen az ifjúság természetvédelem iránti elkötelezettségét kialakítsa, elmélyítse. Időpontja a hatályos természetvédelmi törvény szerint minden év május 10-e. A hagyomány immáron több mint százéves.

Iskolánkban is különböző programokkal készültünk, Németh László a helyi Erdőjárók Klubja Természetbarát Egyesület vezetője és a Művelődési Ház vezetője Mogyorós Mária szervezésében. A gyermekbarát programok három helyszínen voltak megtekinthetőek. A könyvtárban csodálatos természetfotókat nézhettek meg a tanulók. Az iskola klubtermében Németh László tartott egy nagyon érdekes előadást a tanulóknak a fákról, sok szemléltetéssel. Az iskola tornatermében „Állati jó bemutató” – t tartott Tóth Gábor solymász. A bemutatónak köszönhetően a gyerekek megismerkedhettek több madárfajjal is.

A mozgalmas napot a gyerekek nagyon élvezték. Új ismeretekre tettek szert, amely még jobban fokozza bennük a természet iránt táplált szeretet.

KÉPEK

Löttös Barbara 2.b osztály tanítója

NAPKÖZIS TÁBOR 2017

Tisztelt Szülők!

Hagyományainkhoz híven az idei tanév végén is napközis tábort szervezünk.

Időpontja: 2017. június 21. szerdától – június 30. péntekig.

8 hétköznapon 8:00 – 15:00 óráig az iskola területén.

A tábor térítési díjaként a 8 napi napközis étkezés (háromszori: tízórai, ebéd, uzsonna), kézműves foglalkozások, uszodalátogatás, fagyizások összegét kell befizetni
2017. június 6-7-én. A tábort nem kötelező mindennap igénybe venni.

Leendő elsőseinket is fogadjuk, de uszodába nem visszük őket. Mivel leendő tanulóinkról van szó, költségtérítésük megegyezik az idejáró gyermekekével.

8 nap x 1000 Ft = 8.000 Ft

A napközis táborba fogadunk nem iskolánkba járó, általános iskolás korú gyermekeket is.
Az ő térítési díjuk: 1200 Ft/ nap.

Kérem a jelentkezési lapot és az összeget határidőig behozni és befizetni.

Nagyvenyim, 2017. május 22.
Kundra Lászlóné – ig.

JELENTKEZÉSI LAP – napkozistaborjelentkezesilap2017.pdf

Újabb kiváló eredmények atlétikában

Az összetett diákolimpia megyei döntőjére került sor május 11-én, Székesfehérváron.
II. korcsoportban fiú és lánycsapatunk is részt vett a versenyen.
Egyéniben szép siker született, Hekele Dániel végig az élmezőnyben haladva, a 60m futásból, távolugrásból és kislabda dobásból álló egyéni összetett verseny harmadik helyén végzett. A három szám közül távolugrásban kiemelkedő, 450 cm-es eredményt ért el! Dani mellett fiúcsapatunk is kiválóan küzdött, minden számban egyenletesen jó teljesítményt nyújtottak, így a csapatversenyben szintén harmadik helyezést értünk el! A fiúk szorgalmas, kitartó munkájának eredménye ez a szép siker. A jó teljesítmények közül kiemelkedik még Wéber Róbert 60m-en elért 8,84-es ideje. Bronzérmes csapatunk tagjai: Hekele Dániel, Wéber Róbert, Balogh Mátyás, Kolompár Lajos, Kolompár Milán, Mess Ferenc Gergő.
Szépen versenyeztek lányaink is, ők még csak ismerkednek az atlétika versenyekkel, de máris megyei döntősök lehettek, itt a csapatversenyben 7. helyezést értek el. A Badacsonyi Petra, Horváth Kinga, Kuminka Zsófia, Motyovszki Kloé és Tóth Regina összeállítású csapat minden tagja nagyszerűen küzdött ezen a versenyen.

Május 14-én országos gyermekversenyen vettünk részt Budapesten. Itt is nagyszerű eredményeket értek el a nagyvenyimi gyerekek! U11 korosztályban Rauf Péter Pál 300m futásban első helyen végzett! Wéber Róbert szintén U11-ben a 60m futás döntőjébe került, ahol a 7. helyet szerezte meg. U 11-es versenyzőink : Badacsonyi Petra, Csizmadia Csanád, Horváth Milán, Hajnal Bálint, Balogh Mátyás, 60m-en, 600m-en, távolugrásban és kislabda dobásban versenyeztek, szép egyéni teljesítményeket nyújtva a középmezőnyben végeztek.
U13-as korosztályban versenyzett az egy évvel idősebbek között Hekele Dániel, így is mind 60m-en, mind távolugrásban a mezőny első harmadában végzett. U13-ban szintén a fiatalabbakat képviselve jól szerepelt távolugrásban Kuminka Zsófia, 361cm-es eredménye az egyesületekben sportoló gyerekek között is megállja a helyét! Kolompár Lajos is az U13-ban versenyzett, 60m-en és távolugrásban is szépen helyt állt.
Büszkék vagyunk tanulóink eredményeire, és arra is, hogy jó hírét viszik iskolánknak, immár országos versenyeken is!

KÉPEK

Budai Árpádné

Befizetés

 

Befizetés június hónapra:

június 1-jén:
8-10 és 14-16 óráig

június 2-án:
8-10 és 12-14 óráig

Napközi:
100% – 3920,-Ft
50% – 1960,-Ft

Menza:
100% – 2480,-Ft
50% – 1240,-Ft

Napok száma júniusban: 8 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap

 

Kézilabda diákolimpia

A III. korcsoportos fiúk igazán kitettek magukért a kézilabda diákolimpián, mivel a körzetből első helyen jutottak tovább a megyei elődöntőbe. Az elődöntőt Sárbogárdon rendezték meg négy csapattal. A körzeti után ismét Rácalmással vívtunk nagy csatát, de most ők tudtak összpontosítani jobban, így utánuk a második helyen végeztünk, de ezzel is továbbjutottunk a megyei döntőbe, amit Bakonycsernyén rendeztek meg.

Itt második helyen jutottunk be a döntőbe, a másik csoport első helyezettjével kellett játszanunk a döntőbe jutásért. A házigazda Bakonycsernyével kellett játszanunk és nagyon szoros, fordulatos és izgalmas mérkőzést játszottunk velük, ami döntetlennel zárult, ezért büntetődobások következtek. Első körben ez sem döntötte el a továbbjutást, így tovább kellett dobni a 7 métereseket és szerencsére játékosunk keze nem remegett meg és tovább jutottunk. A másik ágon Rácalmás a székesfehérvári Tóvárosi Általános Iskolával mérte össze az erejét és be is jutott a döntőbe, ahol ismét velünk kerültek össze. A döntő elején Rácalmás csapata vezetett, de a második félidőre át tudtuk venni a vezetést és a végéig meg is tartottuk, de a korábbi mérkőzés annyit kivett a csapatból, hogy a döntő pillanatokban nagyot hibáztunk, így a végén egy góllal alul maradtunk és az ezüstérmet szereztük meg.

Mint megyei második helyezettnek lehetőségünk volt, hogy az országos elődöntőbe jutásért selejtezőt játszunk Pest megye második helyezettjével, ezért Százhalombattára utaztunk és Arany J. Gimnázium és Ált. Isk. csapatával játszottunk két mérkőzést. Az elsőt elvesztettük, a másodikon döntetlent játszottunk, mivel sajnos az időntúli büntetőt nem sikerült értékesíteni. Sajnos nem sikerült a bravúr, hogy bejussunk a megyei elődöntőbe, ami nagyon nagy eredmény lett volna, de így is büszkék lehetünk a csapatra, hiszen mi ugyan fiatalabb játékosok voltunk, de bátran felvettük a versenyt a náluk idősebbekkel szemben.

Fiú csapat tagjai: Árva Csaba, Kiss Benedek, Kiss Gergely, Kiss László, Fülöp Milán, Horváth Zalán, Horváth Zalán, Kolompár Milán, Vranyák-Halász Kristóf, Szentesi Gergő, Sipeki Marcell, Szabó Zoltán, Förhécz Zalán, Czompó Dániel. Felkészítő tanár: Tóth Tamás.

KÉPEK

Álláshirdetés

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola
megüresedő álláshelyeire

pedagógusokat keres:

elsősorban természettudományi, angol és tanítói szakterületen.

Érdeklődni lehet: 25/507-490

Az álláshirdetések a kozigallas.gov.hu honlapon hamarosan megjelennek.

Régebbi híreink