Befizetés május hónapra:
2017. május 2-3.
8-10 és 14-16 óráig
Napközi:
100% – 10780,-Ft
50% – 5390,-Ft
Menza:
100% – 6820,-Ft
50% – 3410,-Ft
Napok száma májusban: 22 nap.
Napközi: 490 Ft/nap
Menza: 310 Ft/nap
„A jó iskola gyökereket és szárnyakat ad!”
Egeret tettek a küszöbre, mert tudták, a pedagógusuk nagyon fél tőle. Így akadályozták meg a tanóra kezdetét – mesélték a véndiákok a múlt diákcsínyeit visszaemlékezéseikben. Régi, szép hagyományt folytattak a hétvégén, pénteken a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolában. 10, 20, 30, 40 és 50 éve végzett diákok tértek vissza kerek évfordulójukra az egykori oktatási intézményükbe, hogy felelevenítsék hajdani tanulóéveik kedves emlékeit, és mellette megcsodálják a több évtizednyi idő alatt végbement fejlődést is.
Április 7-én, pénteken délután a nagyvenyimi iskola tornatermében 15 osztály 290 diákja mutatta be, miért is jó ebbe az intézménybe járni. A nézőközönség soraiban egykori és mai tanulók előtt tettek tanúbizonyságot, a Kossuth Lajos Általános Iskolában mindenkinek helye és feladata van, ahol közösen dolgoznak a sikerért. Csak így együtt érzik jól magukat!
– Ebben az évben nagyon kevesen jeleztek vissza a volt tanulók közül. Meglepő, hogy a korábbi időszakban az idősebb korosztálynak jelentett nagyobb értéket a visszatérés. Az idén azonban megfordulni látszik ez a folyamat, mert nagyon szép számban képviseltetik magukat a fiatalabb, 10-20 éve végzettek – hangsúlyozta az iskolabemutató utáni ünnepi fogadáson Kundra Lászlóné igazgató. A jó iskola gyökereket, szárnyakat ad. Van, aki messzire száll, és van aki közelben találja meg a helyét. Ami biztos, az itt növesztett szárnyak valami módon megnőnek. Ma arról kellett tanúbizonyságot tenni, milyenek is ezek a gyökerek. Bízunk benne, jó munkát végeztünk az ültetésnél, ezért is fontos számunkra és a volt diákok számára ezek a találkozók – emelte ki rendezvény lényegét beszédében az iskolaigazgató.
A jelenlegi tantestület és a volt tanulók ünnepi koccintását követően arról érdeklődtünk, milyen emlékeket őriznek ilyen hosszú idő távlatából?
– A mi időnkben az iskola nem egy helyen volt. Tűzoltószertárban, magtárban, házasságkötő teremben folyt az oltatás. A mostani intézmény helye akkor üresen tátongott – idézte fel a régmúlt diákképeit Németh Mihály, aki 1967-ben végzett. A spirál üzem étkezdéjénél a magtár végében sok jószág legelészett. Itt tartották az óráinkat tanítóink. A torna óra is a magtár előtt, a szabad ég alatt zajlott. Igazán természetközeli nevelésben részesültünk. Egér persze az volt rengeteg! Megfogtunk egyet, és leraktuk a küszöbre. Naná hogy nem mert bejönni az órára a tanítónk! Az óra azért meg lett tartva, csak mi próbáltuk a magunk erejéből megtréfálni tanárunkat – elevenítette fel az egyik diákcsínyt a volt tanuló.
Kaszás Istvánné Éva néni 34 évig tanított az iskolában. Három éve maga is nyugdíjas. Nagyon kellemes emlékeket őriz diákjairól, köztük a jelenlévő legidősebbekről is.
– Remek kis osztályközösségként éltük iskolaéveinket. Minden csibészségben benne voltak. Amikor kellett, akkor természetesen hajtottunk a tanulmányi versenyeken is. Abban az időben tanulmányi szinten eléggé vegyes osztályokba jártak a gyerekek. Mindenki a képességei szerint produkálhatott, melynek talán egyik legnagyobb pozitívuma, hogy rendkívül összetartó közösséggé kovácsolta őket az együtt töltött idő – emelte ki visszaemlékezésében az idős pedagógus.
A nagyvenyimi iskola ezúttal is méltón köszöntötte sok éve végzett diákjait. A szép hagyomány a jövőben sem szakad meg.
Horváth László
megjelent:
„A jövőmet el nem érhetem, a múlt mögöttem végtelen, a jelent meg nem foghatom, a múlt előttem: láthatom.” A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola idén 16. alkalommal rendezte meg hagyományos Gálaműsorát, melyen az iskola összes tanulója színpadra lépett. Az énekkar a messzi-messzi jövőből röpítette vissza a történelem eseményeit a múltba. Az osztályok a különböző történelmi korokat elevenítették fel. Az ősemberektől kezdve, az ókori Egyiptom és Kína világába jutottunk el. Megismerhettük a görög istenek történeteit, a gladiátorok, vikingek harcait és a Távol-Kelet mesevilágát. Felfedezhettük Kolumbusszal Amerikát. Hallhattunk Mátyás király igazságos tetteiről és gyönyörködhettünk reneszánsz és reformkori táncokban. A gálaműsort előkészítette, megszervezte és összefogta: Gere Szilvia, Góczánné Renyák Éva és Wolf Györgyné. Az énekkart felkészítette Hartyányi Edit. Az osztályok színpadi előadását az osztályfőnökök és Nagy Noémi tánctanár állította össze. A dekoráció Szalavics Eszter, Góczánné Renyák Éva, Szabó Laura munkáját tükrözi. Hangosítást Pintér Anita és Pados Ágnes kezelte. Újra egy kellemes, élménnyel teli délutánt tölthettünk el együtt. „Amit nem mondhatunk el senkinek, amit majd elmondunk mindenkinek.”
Hagyományok és művészetek munkaközösség
Sikeres mezei szezont tudhatnak maguk mögött a nagyvenyimi iskola atlétái. Március 11-én a Mezeifutó Országos Bajnokság gyermekfutamaiban szerepeltünk sikeresen, majd a körzeti diákolimpia következett Adonyban. Egyéni és csapatérmeket, értékes egyéni helyezéseket szereztünk. Rauf Péter Pál I. korcsoportban első, Szabó Fanni IV. korcsoportban második, Jonkl Csenge III. korcsoportban harmadik helyen ért célba. Egyéniben Badacsonyi Petra 5. és Tóth Regina 6. lett a II. korcsoportban, így ők is továbbjutottak a megyei versenyre. Csapataink is kiválóan szerepeltek, III. korcsoportos lányaink második helyen végeztek: Jonkl Csenge, Rauf Réka, Elek Judit, Horváth Enikő, Barna Linda összeállításban. Harmadik lett a III. korcsoportos fiú csapatunk: Kiss Márk, Kiss Benedek, Kiss Gergely, Sipeki Márton, Rakonczai Zoltán szereplésével, és szintén harmadik a IV. korcsoportos lány csapatunk: Szabó Fanni, Szokolai Nóra, Varga Nóra, Barna Lujza harcolták ki ezt a szép eredményt. Ők mindannyian továbbjutottak a megyei döntőbe, így rekord létszámú, 17 fős csapat utazhatott Székesfehérvárra.
Egy helyezési ponttal maradt csak le a dobogóról a II. korcsoportos fiúk csapata: Szakács Bence, Balogh Mátyás, Kolompár Lajos, Hajnal Gábor, Góczán Barnabás és Mess Ferenc Gergő összeállításban, de dicséretesen küzdöttek, és kiválóan versenyeztek. Ők még jövőre is ebben a korcsoportban versenyezhetnek, hiszen a fiatalabb korosztályt képviselték.
A székesfehérvári megyei döntőn is örülhettünk egy aranyéremnek, Rauf Péter Pál ugyanis hatalmas csatában, hősies hajrával megnyerte a versenyt, megyei diákolimpiai bajnok lett az I. korcsoportosok között! A megyei döntőn szereplő további 16 tanulónk ugyan dobogós helyezést nem szerzett, de a nagyon színvonalas és hatalmas létszámú versenyek középmezőnyében végeztek, ami dicséretes teljesítménynek számít. Gratulálunk minden tanulónknak kiváló teljesítményéhez!
A sikeres szereplések sora még nem ért véget, hiszen Tatabányán, a Sport XXI. program mezei versenyén is indultak nagyvenyimi diákok, itt, mivel ez egyesületi versenysorozat, az ARAK Atlétikai Utánpótlás Akadémia tagjaiként versenyeztünk. Az ARAK I. csapatával az U11-es korosztályban Rauf Péter Pál az első helyen végzett, így ő ebben a szezonban három aranyérmet is begyűjtött. Nagy dicséretet érdemel a többi nagyvenyimi diák is, hiszen a rangos, négy megye legjobb egyesületi versenyzőit felvonultató 130 fős mezőnyben kiválóan helyt álltak. Balogh Mátyás a mezőny első harmadában,, Wéber Róbert, Hajnal Gábor, Csizmadia Csanád pedig a középmezőnyben végeztek. A nagyvenyimi gyerekek kitartó és lelkes felkészülésükkel, jó versenyzéseikkel ismét bebizonyították, hogy felveszik a versenyt a nagy városok kiváló körülmények között készülő atlétáival. Büszkék vagyunk a versenyeken szereplő minden tanulónkra!
Budai Árpádné
A Fejér Megyei Szakszolgálat Gárdonyi Tagintézménye szervezésében került megrendezésre a VI. Szépíró Verseny Fejér megyei döntője, 2017. március 9-én, Székesfehérváron.
A rendezvény ünnepélyes megnyitóval kezdődött, melyet Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója mondott el. A köszöntő beszédet Rácskainé dr. Ács Beáta a Fejér Megyei Kormányhivatal főosztályvezetője tolmácsolta a vendégeknek. A gyerekeket Mile Anikó a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat főigazgatója üdvözölte.
A verseny helyszíne a Bory Jenő Általános Iskola volt. Iskolánkat hat tanuló képviselte a versenyen: Szakács Bence 3. a, Kiss Krisztina 5.b, Németh Enikő 5.b, Kiss Mónika 7.b, Szabó Hermina 7.b, Gyetvai Emese 8.osztályos tanulók.
Minden tanulónk eredményesen szerepelt. Kiss Mónika 7. b osztályos tanuló II. helyezést ért el. Minden résztvevőnek gratulálunk!
A versenyre a következő pedagógusok készítették fel a tanulókat: Markóthné Herdics Krisztina, Kollárné Pál Erika, Budai Árpádné, Tóthné Kolmankó Diána, Hartyányi Edit, Lauberné Benedeczki Julianna.