május 2024
Ènekelj az erdőben
Az erdők és madarak szeretete ès védelme kiemelten fontos iskolànk apraja és nagyja számára. Valljuk, hogy a zene összeköti az embereket egymàssal ès a természettel.
Iskolánk 1.2.ès 3. osztàlyos diákjai közös dallal csatlakoztak a Madarak és Fák Napja alkalmából szervezett III. Énekelj az erdőben programhoz.
Tankerületi versmondó- és ének verseny eredményei
Iskolánk tanulói a Móra Ferenc Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI SNI-s tanulóknak szervezett tankerületi versmondó- és ének versenyén vettek részt!
Vers:
2.osztály: I. helyezett Vinczellér Zsombor
3-4.osztály: II. helyezett Pukli Zoé Natasa; Nagyistók Maja (emléklap)
felső tagozat: III. helyezett Gárel Benedek Bence
Ének:
II. helyezett Surányi Norbert
Nagyon büszke vagyok mindenkire!
Markóthné Herdics Krisztina
Tankerületi Szépen író és Szépen olvasó verseny
Az idei tanévben is megrendezésre került a Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI szervezésében -a hagyományoknak megfelelően- a Tankerületi Szépen író és Szépen olvasó verseny.
Ebben az évben a Széchenyi-hét különösen nagy jelentőségű volt, hiszen 25 évvel ezelőtt vette fel az iskola Széchenyi Zsigmond nevét. A színvonalas versenyben a környékbeli iskolák szépen olvasó és szépen író diákjai vettek részt.
Intézményünket 8 tehetséges tanuló képviselte és mindannyian remek teljesítményt nyújtva, kiemelkedő eredményeket értek el. Nagyon büszkék vagyunk mindenkire!
Szépen olvasó verseny eredményei:
1. évfolyam: Pötör Barnabás – 2. helyezés-felkészítő: Majerné Péterfi Melinda
2. évfolyam: Szalavics Dominika – 1. helyezés –felkészítő: Lóki-Takács Brigitta
3. évfolyam: Kovács Kristóf – 2. helyezés-felkészítő: Tankó Judit Klára
4. évfolyam: Szabó-Gyarmati Dávid – 1. helyezés- felkészítő: Kollárné Pál Erika
Szépen író verseny eredményei:
1. évfolyam: Nagy Lilla – ezüst minősítés- felkészítő: Kissné Ságodi Gyöngyi
2. évfolyam: Kádár Emese – bronz minősítés- felkészítő: Vörösné Lajtos Beatrix
3. évfolyam: Héger Míra – bronz minősítés-felkészítő: Tankó Judit Klára
4. évfolyam: Kuti Borka – arany minősítés- felkészítő- Csőgérné Varga Tímea
Közlekedésbiztonsági napon jártunk
Április 24-én iskolánk két csapattal vett részt a Dunaújvárosban megrendezésre kerülő Pindúr-pandúr közlekedésbiztonsági és baleset-megelőzési napon. A kezdeményezéssel mi is egyetértünk, fontosnak tartjuk, hogy a legkisebbek is megismerkedjenek a rendőrség munkájával, a közlekedésbiztonság témáival. Első és második osztályos tanulóink játékos formában tanulhattak a baleset-megelőzésről, a biztonságos közlekedés és a tűzvédelem fontosságáról. A verseny során az egyik legizgalmasabb feladat a gokart pálya teljesítése volt, de megmutathattuk tudásunkat a közlekedési táblák és rendőri karjelzések felismerésében is.Mindkét csapatunk remekül helyt állt!
Gratulálunk Balogh Kíra, Csizmadia Botond, Czompó Dominik, Nagy Lilla, Drávicz Roland, Horváth Ármin Milán, Kollányi Botond, Pötör Barnabás 1. osztályos tanulóknak, valamint Bolvári Áron Nimród, Kovács Beatrix, Pászti Dalma, Rodek Márk, Kollár Bercel, Mosonyi Melinda, Plézer Patrik és Viló Emília 2. osztályos diákoknak!
-Lóki-Takács Brigitta-
Újabb matekverseny
Részt vettünk az Előszállási Árpád Fejedelem Általános Iskolában megrendezett körzeti matematikai logika csapatversenyen.
A gyerekeknek különböző évfolyamu társaikkal kellett egy csapatként dolgozni, ami már magában is különleges feladat. Szépen helyt álltak, mindhárom csapat a 4. helyen végzett.
Büszkék vagyunk Rátok!!!
3-4.évfolyam;
Szöllősi Barna/Várnagy Ákos/Győrfi Patrik/Kovács Kristóf
5-6. évfolyam;
Kövesdi Bence/Ésik László/Purubszky Dusán/Hengl Ádám
7-8.évfolyam
Fister Kamilla/Szloboda István/Hengl Bence/Fábián Vince
-Laknerné Radó Veronika-
Májusfa állítás
A májusfa a természet újjászületésének szimbóluma, az ifjúság tavaszi szokásainak Európa-szerte ismert, szimbolikus kelléke.”
A májusfa hagyománya az egyik legszebb régi népszokások egyike, amellyel elsősorban a természet megújulását, virágba borulását ünnepelték a húsvét utáni, pünkösdi időszakban. Európa-szerte az udvarlás szimbóluma és eszköze is volt.
A májusfa eredete valószínűleg a kereszténységet megelőző korokba nyúlik vissza. Legkorábbi magyarországi írásos emléke 1502-ből származik.
Magyarországon a legtöbb helyen május elsején állítottak májusfát, de az északi és nyugati területeken pünkösdkor is szokás volt, Székelyföldön pedig húsvétkor is állítottak, ez a hajnalfa.
A díszítéshez színes papírszalagokat, zsebkendőket, virágokat használtak, ezt tájegységenként különböző ajándékokkal is kiegészítették.
-forrás: internet-
_______________________________________________
Sok helyen ma is őrzik a májusfa állítás szokását, amit idén is felelevenítettünk a gyerekekkel. A délelőtt folyamán a 2.a és 2.b osztály, délután pedig a napközisek díszítettek.
A fiúk nagy lelkesedéssel kötötték a színes szalagokat a fákra, a lányok pedig nagy izgalommal és örömmel fogadták a kedvességet, segítettek a szalagok kötözésében is.
-Lóki-Takács Brigitta-