Általános iskolai beiratkozás a 2020/2021-es tanévre

A koronavírus terjedése okán kihirdetett veszélyhelyzet miatt az emberi erőforrások miniszterének 7/2020. (III. 25.) határozata a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beiratkozását a megszokottól eltérő rendkívüli módon szabályozza.

A határozat célja, hogy a járványhelyzet várható alakulására tekintettel az általános iskolai beiratkozások minél előbb és minél kevesebb személyes kontaktussal valósulhassanak meg. Emellett ugyanakkor biztosítja a szülők szabad intézményválasztását is.
A beiratkozás során az alábbi eljárásrend érvényes:

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola (2421 Nagyvenyim, Fő u. 16.) Nagyvenyim teljes közigazgatási területére kiterjedően a kötelező felvételt biztosító körzetes iskola.

Ha a szülőknek nincs ettől eltérő szándéka, a nagyvenyimi lakcímmel rendelkező gyermeket a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola hivatalból felveszi

2020. április 6-tól április 24-ig

Ha a szülő nem a kötelező felvételt biztosító iskolába szeretné gyermekét beíratni, hanem a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolába, akkor erre irányuló szándékának bejelentését – a kötelező felvételt biztosító általános iskola nevének és címének megjelölésével, a gyermek adatainak közlésével

2020. április 6-ától április 24-ig iskolánkban teheti meg.

Beíratkozni az alábbi módokon lehet:
• telefonon (25/507-490)
• e-mailben (klain030096@gmail.com)
• KRÉTA-rendszerben: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap
(További segítséget a felhívás végén talál.)

A beíratáshoz a szükséges adatok a következők:

• A szülő-gondviselő neve, telefonszáma, e-mail címe
• A gyermek neve, születési helye és ideje, lakcíme, oktatási azonosítója, TAJ száma
• A gyermek édesanyjának leánykori neve
• Hány évig járt óvodába? Melyik tanítónőt szeretné gyermekének?
A szükséges adatok megadása után gyermekét rögzítjük az iskola digitális- KRÉTA rendszerében, majd a felvételről április 28-ig hivatalosan írásban értesítjük a szülőket.
A beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására a 2020/2021. tanítási év első napján kerül sor.
Felhívom szíves figyelmüket iskolánkban a Tavaszi Szünet 2020. 04.09-től 04.17-ig tart.
Kérem ezért a beíratást telefonon április 6. és 8-a között vagy április 20-24. között
8 órától 16 óráig tegyék meg.

A vészhelyzetre való tekintetettel az idei tanévben a leendő első osztályosok beíratásának második szakaszában 2020. április 28. 0:00 óra és 2020. május 15. 24:00 óra között azok a szülők/törvényes képviselők végezhetik el a beiratkozással kapcsolatos ügyintézésüket, akik gyermeküket:
• olyan körzettel rendelkező általános iskolába kívánják beíratni, amely azonban nem a gyermek lakóhelye/életvitelszerű tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskola.
• a gyermek lakóhelye/életvitelszerű tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskola.

Ebben a szakaszban szükséges megerősíteni azon gyermekek jelentkezését, akiket a szülők/törvényes képviselők a lakóhely szerinti körzetes általános iskolába szeretnének beíratni.

Minden olyan tanuló 2020. április 28-án automatikusan felvételre kerül a lakóhelye, tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskolába, aki nem adta be a jelentkezését más általános iskolába.

2020. május 15-e után a gyermek felvételéről szóló értesítésben az általános iskola felkéri a szülőt / törvényes képviselőt, hogy két héten belül nyilatkozzon arról, hogy gyermeke számára a hit- és erkölcstan tantárgyat vagy etika tantárgyat választja, valamint a hit- és erkölcstan tantárgy választása esetén melyik egyház hit- és erkölcstan oktatását
kéri megszervezni.
Iskolánk hivatalból felveszi azon sajátos nevelési igényű tanulókat, akik számára a szakértői bizottság a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskolát jelölte ki.

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola beiskolázási körzete Nagyvenyim nagyközség területe, ezért minden nagyvenyimi lakcímmel rendelkező tanulót köteles az iskola felvenni.

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola vezetősége,
Kaposi Judit és Tankó Judit tanítók

A rendkívüli helyzetre való tekintettel tanítóink bemutatkozó levelét feltettük az iskola honlapjára, ami már itt megtekinthető… >>

Útmutató az általános iskolai beiratkozás e-ügyintézéshez:
Az elektronikus űrlap kitöltésének a menete:
1. A tanuló személyes adatait a tanuló hivatalos okmányai alapján szükséges megadni. A tanuló oktatási azonosítója megegyezik az óvodai rendszerben regisztrált ún. OM (oktatási) azonosítóval.
2. A választott intézménynél az intézmény neve mező ún. önkitöltő-típusú mező, amely azt jelenti, hogy a szövegmező kitöltésekor az első három karakter megadásával a program megjeleníti a rendszerben tárolt, nevében az adott karaktersort tartalmazó intézményeket a keresés megkönnyítése és meggyorsítása érdekében. A választott tagozatot legördülő listából szükséges kiválasztani.
3. A kérelem indoklása nem kötelező, de ha a megjelölt kiiratkozási okot indokolni szeretnénk, akkor ebben a szabadon szerkeszthető szöveges beviteli ablakban tehetjük ezt meg.
4. A kérelmünkhöz a kötelezően csatolandó dokumentumokat mindig a megfelelő – gombra kattintva rögzítsük a rendszerben, amelyet Az e-Ügyintézés folyamataiban általánosan alkalmazott adatkezelési műveletek oldalon leírtak szerint tehetünk meg.
5. A kérelmünk előnézeti megtekintését és beküldését a rendszerbe szintén Az e-Ügyintézés folyamataiban általánosan alkalmazott adatkezelési műveletek oldalon leírtak szerint tehetjük meg.
Megszemélyesített ügyirat megtekintése
A beküldést követően a rendszer a kérelmünket automatikusan ügyiratszámmal és iktatószámmal látja el (ezt nevezzük megszemélyesített ügyiratnak), amely megtekinthető és pdf-formátumban letölthető a ‘Folyamatban lévő ügyek’-felületről.

Útmutató az általános iskolai beiratkozás e-ügyintézéshez:

Az elektronikus űrlap kitöltésének a menete:

  1. A tanuló személyes adatait a tanuló hivatalos okmányai alapján szükséges megadni. A tanuló oktatási azonosítója megegyezik az óvodai rendszerben regisztrált ún. OM (oktatási) azonosítóval.
  2. A választott intézménynél az intézmény neve mező ún. önkitöltő-típusú mező, amely azt jelenti, hogy a szövegmező kitöltésekor az első három karakter megadásával a program megjeleníti a rendszerben tárolt, nevében az adott karaktersort tartalmazó intézményeket a keresés megkönnyítése és meggyorsítása érdekében. A választott tagozatot legördülő listából szükséges kiválasztani.
  3. A kérelem indoklása nem kötelező, de ha a megjelölt kiiratkozási okot indokolni szeretnénk, akkor ebben a szabadon szerkeszthető szöveges beviteli ablakban tehetjük ezt meg.
  4. A kérelmünkhöz a kötelezően csatolandó dokumentumokat mindig a megfelelő – gombra kattintva rögzítsük a rendszerben, amelyet  Az e-Ügyintézés folyamataiban általánosan alkalmazott adatkezelési műveletek oldalon leírtak szerint tehetünk meg.
  5. A kérelmünk előnézeti megtekintését és beküldését a rendszerbe szintén
    Az e-Ügyintézés folyamataiban általánosan alkalmazott adatkezelési műveletek
    oldalon leírtak szerint tehetjük meg.